Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2007 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Szklany gigant przy Zana

0 5 A A

Największy, najwyższy i najbardziej nowoczesny biurowiec w mieście powstanie przy ul. Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestor właśnie dosłał pozwolenie na budowę. Budynek będzie gotowy za dwa lata.

Gmach Gray Office Park (bo tak będzie się nazywał) powstanie między ul. Zana a Wallenroda (naprzeciwko Komfortu). Na 14 kondygnacjach naziemnych znajdą się biura kilkunastu lub kilkudziesięsiu firm, a także siedziby trzech banków. Jakich? Tego inwestor na razie nie zdradza.
Dwa piętra podziemne to z kolei 200 miejsc parkingowych. Cały obiekt to 21 tys. mkw. powierzchni.
- I będzie największym oraz najnowocześniejszym budynkiem biurowym w mieście - mówi Grzegorz Turski, prezes Centrum Zana, spółki która wybuduje obiekt. - No i najładniejszym. Jego konstrukcja będzie nawiązywać do światowych trendów w tego typu budownictwie.
Ratusz właśnie wydał pozwolenie na budowę gmachu. - Prace rozpoczną się na pewno jeszcze w tym roku - zapewnia Turski. - A efekt będzie można zobaczyć za dwa lata. Bo zakończenie robót jest zaplanowane na grudzień 2009 r.

Zana City

• Gray Office Park, to kolejna z inwestycji, które powstają w drugim centrum miasta, jak nazywa się okolice ul. Zana – najszybciej zabudowywanej części Lublina.
• Właśnie powstaje biurowiec przy ul. Jana Sawy, obok zjazdu z ul. Zana w osiedle Konopnickiej. W tym roku budynek będzie gotowy w stanie surowym. – Wiosną chcemy wpuścić najemców: firmy z branży finansowej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej i farmaceutycznej – wylicza Tomasz Grodzki z firmy Zana House, która jest inwestorem projektu.
3-kondygnacyjny budynek będzie gotowy na połowę przyszłego roku.
• Po drugiej stronie ulicy, przy ul. Wallenroda, Dom Kultury LSM myśli o wybudowaniu amfiteatru.
• Ratusz chce, żeby w okolicach ul. Zana powstał wielopoziomowy parking. – W tym miejscu to wręcz konieczne – podkreśla Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki UM.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marekk / 30 listopada 2007 r. o 11:45
Mam nadzieję, że z Zana zrobią DEPTAK, bo gdy widzę te tłumy przebiegające pomiędzy ZUS a Komfortem i hamujących gwałtownie kierowców, to ciarki mnie przechodzą. Niech najpierw rozwiążą ten problem a potem budują szklana wieżę.
Avatar
ja / 30 listopada 2007 r. o 08:53
czy któryś z nich mozna okreslic mianem klasy A ? czy są w ogóle lub będa w Lublinie takie biurowce ?
Avatar
DONALD / 30 listopada 2007 r. o 07:15
Naprawde fajny ten biurowiec....w koncu..........bo te poprzednie biurowce centrum zana to pozal sie .....
gratulacje dla inwestora oby wyszlo jak na renderaCH
Avatar
cz / 30 listopada 2007 r. o 07:14
najwyższy ale o 7 metrów niższy!?
Avatar
zn / 30 listopada 2007 r. o 07:11
Jeszcze jeden wieżowiec na Zana
a STACJA METRA pod Zana.
Na wszystkich trawnikach parkingi.
Avatar
marekk / 30 listopada 2007 r. o 11:45
Mam nadzieję, że z Zana zrobią DEPTAK, bo gdy widzę te tłumy przebiegające pomiędzy ZUS a Komfortem i hamujących gwałtownie kierowców, to ciarki mnie przechodzą. Niech najpierw rozwiążą ten problem a potem budują szklana wieżę.
Avatar
ja / 30 listopada 2007 r. o 08:53
czy któryś z nich mozna okreslic mianem klasy A ? czy są w ogóle lub będa w Lublinie takie biurowce ?
Avatar
DONALD / 30 listopada 2007 r. o 07:15
Naprawde fajny ten biurowiec....w koncu..........bo te poprzednie biurowce centrum zana to pozal sie .....
gratulacje dla inwestora oby wyszlo jak na renderaCH
Avatar
cz / 30 listopada 2007 r. o 07:14
najwyższy ale o 7 metrów niższy!?
Avatar
zn / 30 listopada 2007 r. o 07:11
Jeszcze jeden wieżowiec na Zana
a STACJA METRA pod Zana.
Na wszystkich trawnikach parkingi.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Dla małych dzieci zakupy w centrum handlowym mogą być męczące, jeśli pieszo mają z rodzicami chodzić od sklepu do sklepu. W Galerii Twierdza w Zamościu postanowili tę kwestię rozwiązać. Klienci mogą wypożyczać dla swoich pociech wózki.

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Azoty Puławy zmierzą się w sobotę z Energą MKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 15. Transmisja na emocje.pl.

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy kilku gmin powiatu bialskiego od kilku miesięcy protestują przeciwko budowie ogromnych kurników. W tle wyłania się też polityczna walka oponentów, o to kto więcej obiecał, a kto cokolwiek zrobił w tej sprawie.

Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:3. Pierwsza porażka w zimie

Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:3. Pierwsza porażka w zimie

Dokładnie za tydzień Górnik Łęczna wraca do walki o punkty. Było to widać w piątek na Arenie Lublin. Zielono-czarni byli lepszym zespołem i zasłużenie pokonali Motor Lublin 3:0. Dla podopiecznych Goncalo Feio była to pierwsza porażka podczas zimowych przygotowań.

Uderzył kasjerkę czekoladą. Grozi mu 10 lat więzienia

Uderzył kasjerkę czekoladą. Grozi mu 10 lat więzienia

Na razie jest wniosek o tymczasowy areszt a wkrótce może być długi pobyt w więzieniu. Wszystko to czeka 30-latka z Lublina zatrzymanego w jednym ze sklepów spożywczych.

Trwa nabór do 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Nagrody za 100 tys. zł

Trwa nabór do 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Nagrody za 100 tys. zł

100 tysięcy złotych wynosi pula nagród w 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Do 3 marca artyści z całej Polski mogą się zgłaszać do Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Matka z dziećmi szukała mieszkania ale sąsiedzi nie byli zadowoleni "Powiedzieli, że jestem tu niemile widziana"

Matka z dziećmi szukała mieszkania ale sąsiedzi nie byli zadowoleni "Powiedzieli, że jestem tu niemile widziana"

Mieszkańcy Parchatki zapewniają, że drzwi do świetlicy pozostają otwarte dla wszystkich potrzebujących. Ich gościnności nie odczuła skierowana na miejsce samotna matka z dziećmi, która straciła dach nad głową. Po przywitaniu przez sołtysa, kobieta z przeprowadzki zrezygnowała.

LUK Lublin zagra w sobotę z PSG Stal Nysa

LUK Lublin zagra w sobotę z PSG Stal Nysa

Wyjazdowym przeciwnikiem LUK Lublin będzie PSG Stal Nysa. Pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 17.30.

Awantura o opłatę targową w Łęcznej. Radny nie chce płacić

Awantura o opłatę targową w Łęcznej. Radny nie chce płacić

Piotr Kotuła, radny sympatyzujący z PiS, jest za zniesienia opłaty targowej w Łęcznej. Opowiada się za zmianą uchwały sprzed 7 lat regulującej stawki tych opłat. – To zwyczajna prywata i zmiana przepisów pod własny interes – odpowiada Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. Radny prowadzi stoisko spożywcze na osiedlu Bobrowniki.

21 mandatów na 2100 zł. Wszystko dla jednego kierowcy

21 mandatów na 2100 zł. Wszystko dla jednego kierowcy

Mężczyzna zajmujący się przewozem materiałów niebezpiecznych został zatrzymany przez policjantów z ryckiej drogówki. Podczas jednej kontroli znaleziono 21 wykroczeń.

Willa plus. Przemysław Czarnek tłumaczy się z milionowych dotacji i zapowiada akcję odwetową

Willa plus. Przemysław Czarnek tłumaczy się z milionowych dotacji i zapowiada akcję odwetową

40 mln zł publicznych pieniędzy trafiło do organizacji pozarządowych na zakup nieruchomości m.in. w Warszawie, Katowicach i Lublinie. Decyzje podejmował osobiście Przemysław Czarnek, mimo opinii ekspertów, którzy negatywnie ocenili złożone wnioski. Minister uważa, że miał do tego pełne prawo i zapowiada ogólnopolską akcję radnych PiS.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Jak czyścić ekspres do kawy?

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia aromatycznej, pobudzającej kawy. Niezależnie od tego, czy wolisz mocne espresso, czy może delikatne cappuccino, ekspres automatyczny jest urządzeniem must have. Prawdziwi koneserzy kaw stawiają nie tylko na najwyższą jakość ziaren, ale także na profesjonalny sprzęt. Jednak jego zakup to nie wszystko. Jeżeli chcemy cieszyć się prawdziwym smakiem kawy, o ekspres należy odpowiednio zadbać. Systematyczne czyszczenie, konserwacja i odkamienianie pozwolą utrzymać intensywny aromat i głęboki smak kawy. Jak należy dbać o ekspres do kawy, aby urządzenie pracowało dla nas bezawaryjnie?

Zjeżdżalnie za 800 tysięcy złotych. Takie rzeczy tylko w Opolu Lubelskim

Zjeżdżalnie za 800 tysięcy złotych. Takie rzeczy tylko w Opolu Lubelskim

Dobra passa najmłodszych mieszkańców. Nie tylko budżet obywatelski zostanie wydany na place zabaw, ale także gmina inwestuje w miejsca dla dzieci. Wczoraj wykonawca symbolicznie odebrał plac budowy na którym postawi huśtawki i bujaki.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [03-05.02]
3 lutego 2023, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [03-05.02]

Na ekrany lubelskich kin trafi w piątek kilka premier. Wśród nich polski tytuł - "Masz ci los!". Będzie można zobaczyć także kryminał "Podejrzana" oraz przedpremierowo - nową odsłonę Asteriksa i Obeliksa.

Politycy zapraszają na spotkania. Pierwsze już dziś

Politycy zapraszają na spotkania. Pierwsze już dziś

W piątek i sobotę puławianie będą mieli okazję porozmawiać z politykami, a jednocześnie pomóc Ukrainie. Na warsztaty z robienia świec zaprasza Polska 2050. A Lewica chce rozmawiać o bieżących problemach mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!