Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Tak Lublin świętował 10 lat w UE (wideo, zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora toma
2 12 A A

Koncerty, występ kabaretu, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz wielki tort dla wszystkich mieszkańców. Tak w Lublinie świętowano 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na placu Zamkowym oraz na błoniach pod zamkiem zorganizowano festyn, podczas którego można było m. in. zapoznać się z ofertą organizacji, firm i instytucji z regionu, które skorzystały z unijnego wsparcia. Nie zabrakło także wielkiego tortu, który podzielili przedstawiciele władz samorządowych, a następnie poczęstowali nim uczestniczących w imprezie mieszkańców. - Lublin, jak i Lubelszczyzna skorzystały na unijnym wsparciu. To widać gołym okiem. Mamy też coś więcej: poczucie, że nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
wideo: Ł. Minkiewicz, T.Maciuszczak - Powinniśmy być dumni z tego, co udało się zrobić przez tę dekadę. Tę szansę udało się wykorzystać dzięki przedsiębiorcom, rolnikom, samorządowcom i wszystkim, którzy włączyli się w to, żeby Lubelszczyznę zmieniać. Także dzięki tym, którzy 10 lat temu w referendum powiedzieli "tak" za wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej - dodaje marszałek województwa Krzysztof Hetman. Na pikniku pojawiło się wielu mieszkańców Lublina i okolic. - Oczywiście, że zyskaliśmy na przystąpieniu do Unii. To była decyzja ku lepszemu. To widać po nowych drogach, budynkach, czy wyposażeniu miejsc pracy - mówi pani Anita z Lublina, która na piknik przyszła z całą rodziną. - Sam skorzystałem na wejściu do Unii. Ukończyłem kurs opieki nad osobami starszymi i kurs ochroniarza finansowane z unijnych pieniędzy. Poza tym zyskaliśmy wszyscy. Mamy nowe drogi, buduje się obwodnica Lublina, czy basen olimpijski. Tych przykładów można by wymieniać wiele - mówi pan Jerzy, rencista z Lublina. Zwieńczeniem wieczoru na placu Zamkowym był występ kabaretu Świerszczychrząszcz oraz koncerty grup Pawkin i Bracia.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 maja 2014 o 12:21
0

 10 lat w ue. dobre co unia dała miastowemu nic tylko rolnicy dostali :angry: a na przykładzie lubelszczyzny widać to gołym okiem

Avatar
bolek / 2 maja 2014 o 11:27
0

POwinni rozebrać zameczek coby im nie przeszkadzał w tak hucznych uroczystościach ku czci...

Avatar
POgromca komuchów / 2 maja 2014 o 09:19
0

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą najemnicy za wschodniej granicy?

Pora się pakować-ostatni zgasi światło!!!!!!

Nie gasić światło tylko gnać!!! rozliczać !!! tych komuchów,konfidentów i całe to czerwone łajno,odstawić od koryta,żłobu raz na całe życie !!!!

ylko gnać!!! rozliczać !!! tych komuchów,konfidentów i całe to czerwone łajno,odstawić od koryta,żłobu raz na całe życie !!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 07:19
0

tak mam dobrze, ze po 35 latach pracy mam 1300 zł i kuźwa nie stać mnie na wyjazd na wczasy, od wuja dobrze

Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 07:10
0

Mydlenie oczu zwyczajnym ludziom, którzy tyrają za 1 tys. zł od rana do nocy. A i tak im brakuje na życie. Ceny zachodnie, zarobki wschodnie - jeśli jest praca. tyle zyskaliśmy na wejściu do UE. Taka prawda. Nie licząc ludzi z układu, którzy dzięki daleko rozwiniętemu nepotyzmowi mają wszystko, często za publiczne pieniądze. Tak nie było nawet za PRL-u. EUROSYF!

za PRL-u pracownicy byli rozpieszczani, praca dla każdego, mieszkanie, wczasy w ośrodku zakładowym, paczki, talony, praca po 8 godzin. A teraz żyją ci co mają szerokie plecy, pozostali albo klepią biedę albo wyjeżdżają, jak ja nienawidzę tego kraju, wyzysku, oszustwa itp. a robią to najgorliwsi katolicy z wałęsą na czele, który nas oszukal

za PRL-u pracownicy byli rozpieszczani, praca dla każdego, mieszkanie, wczasy w ośrodku zakładowym, paczki, talony, praca po 8 godzin. A teraz żyją ci co mają szerokie plecy, pozostali albo klepią biedę albo wyjeżdżają, jak ja nienawidzę tego kraju, wyzysku, oszustwa itp. a robią to najgorliwsi katolicy z wałęsą na czele, który nas oszukal

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 06:35
0

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą najemnicy za wschodniej granicy?

Pora się pakować-ostatni zgasi światło!!!!!!

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą na... rozwiń

Avatar
gofor / 1 maja 2014 o 23:42
0

Mydlenie oczu zwyczajnym ludziom, którzy tyrają za 1 tys. zł od rana do nocy. A i tak im brakuje na życie. Ceny zachodnie, zarobki wschodnie - jeśli jest praca. tyle zyskaliśmy na wejściu do UE. Taka prawda. Nie licząc ludzi z układu, którzy dzięki daleko rozwiniętemu nepotyzmowi mają wszystko, często za publiczne pieniądze. Tak nie było nawet za PRL-u. EUROSYF!

Avatar
aa / 1 maja 2014 o 23:18
0

propaganda na wysoka skale 

Avatar
europejczyk-pełną-gębą / 1 maja 2014 o 23:12
0

Super, Igrzyska się już skończyły to teraz czekamy na CHLEB!

Avatar
olo / 1 maja 2014 o 21:45
0

A kto za tą propagandę płaci? -Pan za to płaci, pani za to płaci.

Avatar
Gość / 17 maja 2014 o 12:21
0

 10 lat w ue. dobre co unia dała miastowemu nic tylko rolnicy dostali :angry: a na przykładzie lubelszczyzny widać to gołym okiem

Avatar
bolek / 2 maja 2014 o 11:27
0

POwinni rozebrać zameczek coby im nie przeszkadzał w tak hucznych uroczystościach ku czci...

Avatar
POgromca komuchów / 2 maja 2014 o 09:19
0

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą najemnicy za wschodniej granicy?

Pora się pakować-ostatni zgasi światło!!!!!!

Nie gasić światło tylko gnać!!! rozliczać !!! tych komuchów,konfidentów i całe to czerwone łajno,odstawić od koryta,żłobu raz na całe życie !!!!

ylko gnać!!! rozliczać !!! tych komuchów,konfidentów i całe to czerwone łajno,odstawić od koryta,żłobu raz na całe życie !!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 07:19
0

tak mam dobrze, ze po 35 latach pracy mam 1300 zł i kuźwa nie stać mnie na wyjazd na wczasy, od wuja dobrze

Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 07:10
0

Mydlenie oczu zwyczajnym ludziom, którzy tyrają za 1 tys. zł od rana do nocy. A i tak im brakuje na życie. Ceny zachodnie, zarobki wschodnie - jeśli jest praca. tyle zyskaliśmy na wejściu do UE. Taka prawda. Nie licząc ludzi z układu, którzy dzięki daleko rozwiniętemu nepotyzmowi mają wszystko, często za publiczne pieniądze. Tak nie było nawet za PRL-u. EUROSYF!

za PRL-u pracownicy byli rozpieszczani, praca dla każdego, mieszkanie, wczasy w ośrodku zakładowym, paczki, talony, praca po 8 godzin. A teraz żyją ci co mają szerokie plecy, pozostali albo klepią biedę albo wyjeżdżają, jak ja nienawidzę tego kraju, wyzysku, oszustwa itp. a robią to najgorliwsi katolicy z wałęsą na czele, który nas oszukal

za PRL-u pracownicy byli rozpieszczani, praca dla każdego, mieszkanie, wczasy w ośrodku zakładowym, paczki, talony, praca po 8 godzin. A teraz żyją ci co mają szerokie plecy, pozostali albo klepią biedę albo wyjeżdżają, jak ja nienawidzę tego kraju, wyzysku, oszustwa itp. a robią to najgorliwsi katolicy z wałęsą na czele, który nas oszukal

rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2014 o 06:35
0

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą najemnicy za wschodniej granicy?

Pora się pakować-ostatni zgasi światło!!!!!!

Oglądałem tą propagandę sukcesu.

I pojechałem po super unijnych drogach z dopuszczalną prędkością. Samochód wymaga teraz interwencji mechaników.

No cóż, jestem sam sobie winny-nie doczytałem, że te lepsze drogi są jakieś 30-40km od dziury gdzie wegetuję.

Lepiej ma garstka, która dobrze pilnuje swojego interesu. Pozostali dostali jałmużnę i resztki z pańskiego stołu.

Ciekaw jestem, kto będzie pracował na emerytury twórców polskiego eurodobrobytu, jak młodzi przeniosą się tam gdzie jest im lepiej? ZUS-nasycą na... rozwiń

Avatar
gofor / 1 maja 2014 o 23:42
0

Mydlenie oczu zwyczajnym ludziom, którzy tyrają za 1 tys. zł od rana do nocy. A i tak im brakuje na życie. Ceny zachodnie, zarobki wschodnie - jeśli jest praca. tyle zyskaliśmy na wejściu do UE. Taka prawda. Nie licząc ludzi z układu, którzy dzięki daleko rozwiniętemu nepotyzmowi mają wszystko, często za publiczne pieniądze. Tak nie było nawet za PRL-u. EUROSYF!

Avatar
aa / 1 maja 2014 o 23:18
0

propaganda na wysoka skale 

Avatar
europejczyk-pełną-gębą / 1 maja 2014 o 23:12
0

Super, Igrzyska się już skończyły to teraz czekamy na CHLEB!

Avatar
olo / 1 maja 2014 o 21:45
0

A kto za tą propagandę płaci? -Pan za to płaci, pani za to płaci.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 3 0

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 0 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 2

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 4

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS