Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 czerwca 2010 r.
20:54
Edytuj ten wpis

Taksówkarze będą w piątek protestować, zakorkują Lublin

0 54 A A

W najbliższy piątek, przez cztery godziny, miasto może być zakorkowane. Będą strajkować taksówkarze, którzy w kolumnie około dwustu samochodów będą jeździć po mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest rozpocznie się o godz. 9 na parkingu przed halą MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. – Stamtąd przejedziemy ul. Lipową, Al. Racławickimi, ul. Spadochroniarzy, Głęboką i Sowińskiego. Potem ruszymy pod główne urzędy w mieście. Przejedziemy ul. Długosza i Krakowskim Przedmieściem – zapowiada Krzysztof Jarczyński, szef taksówkowej "Solidarności”, która organizuje protest. Akcja ma się zakończyć do godz. 13.

Skąd ten protest? – Postulatów jest wiele, ale najważniejszy jest taki, że domagamy się więcej miejsc postojowych i jakichś ograniczeń w wydawaniu licencji, bo taksówek mamy w mieście za dużo – mówi taksówkarz Władysław Krzesiak-Czyżewski. Po Lublinie jeździ ok. 1500 taksówek.

Więcej na temat konfliktu na linii taksówkarze - urzędnicy na MM Lublin:
Strajk taksówkarzy w Lublinie: W piątek czekają nas korki w mieście

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:17
0
Gość napisał:
Na postulat oznakowania taksówek prpopnujemy miastu natychmiastową reakcję. Pomalować taksówki tak jak autobusy. Na zielono biało i czerwono z dopiskiej lublin miasto inspiracji. zacznijcie malowac od tych 200 deb***i którzy narażaja resztę na represje.

boisz się reoresji cykor a ponoć już komuna kaput
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:10
0
KK napisał:
MAJĄ TAKSIARZE RACJĘ ,BYLE KTO DOSTAJE KONCESJE ,URZĘDU TO NIE OBCHODZI ,BO ICH NIC NIE OBCHODZI W TYM MIEŚCIE OPRÓCZ BRANIA PENSJI

racja święta racja
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:07
0
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Przede wszystkim trzeba zadać pytanie kogo tak naprawdę na taksówkę stać?? Jedziesz 8 km przez miasto i bulisz 30 zł. Paranoja. Uważam, że miasto powinno dołożyć na transport publiczny by ten kursował 24 godziny na dobę a nie dopłacać i spełniać żądania taksówkarzy, którzy i tak okradają klientów zarzucając ceny z kosmosu.

Prosty przykład: busem do Łęcznej można dojechać za 3 zł, taksówką 50 zł - deb***izm

Słyszałem też, że panowie taksówkarze chcą od miasta, by to ustawiło im kosze i kibelki. A może jeszcze miasto powinno zafundować wam dowóz pizzy? ha ha

Właściciele restauracji, którzy wystawiają tak zwane ogródki, nie dość, że muszą zapłacić za wyposażenie ogródka, bo muszą po prostu je kupić, to jeszcze bulą miastu haracz za wynajem placu pod ogródek. Wy taksówkarze płaćcie więc za teren pod postój.

a może po złotówce do łęcznej czemu nie tylko dowiedz się maryjanie czy dostaniesz licencję na linię a potem pogadamy

a może po złotówce do łęcznej czemu nie tylko dowiedz się maryjanie czy dostaniesz licencję na linię a potem pogadamy rozwiń
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 15:56
0
opiniak napisał:
nie wiem czy znacie te ich postulaty:
1 - wprowadzenie urzedowych cen dla taksówek. Hahaha i o to walczy solidarność która przez całą komunę była temu przeciwna . od 21 lat mamy wolny rynek a oni są za urzędowymi cenami.wygodnymi dla kogo? dla złotów.
inny postulat to kosze na każdym postoju
i jeszcze jeden więcej postoi. - to sobie ku-rwa wykupcie albo wybudujcie za swoje bo ja prowadzę bar i za ogródek piwny musze miastu płacić. co za elita . za tydzień rozwoziciele piccy zastrajkują bo im towar stygnie w korkach i domagają się specjalnego pasa szybkiego ruchu.

biznesmen z ogródkiem i takie słowa ała! to ty chyba jesteś ta elita a wiesz o co walczyła solidarność? napewno nie o taką Polskę jaka jest teraz opiniaku

biznesmen z ogródkiem i takie słowa ała! to ty chyba jesteś ta elita a wiesz o co walczyła solidarność? napewno nie o taką Polskę jaka jest teraz opiniaku rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:51
0
Gość napisał:
ciekawy strajk 1500 taksówek w mieście a protestuje z tego 200 czyżby protestowali ci którzy nie potrafią się odnaleźć na rynku pracy, chcieli by powrotu komuny ? kartek na taksówki ? może żeby pozwolenia dostawali tylko ci którzy mają znajomości, a może za zasługi ? może pozwolenia dostawali by tylko ci którzy pracowali dla pewnych służb ? hahaha A my pasażerowie chcemy wolnego rynku, dużo taksówek - większa konkurencja - niższe ceny

LUKSUS ZA DARMO TO TYLKO W SOCJALU A WOLNY RYNEK? O CZYM TY CHICHOCZESZ
rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:37
0
jan napisał:
kązdy taksówkarz narzeka, że mu się biznes nie opłąca (paliwo drogie, stawki z a km za niskie, granice stref bez sensu). tylko jakiś cudem biedactwa siedzą w tym biznesie. dla mnie każdy taksowkarz to cwaniak i tyle. Wystarczy popatrzeć na ich zachowanie na drodze. W kodeksie o ruchu drogowym np. przy znakach zakazu powinno być napisane - nie dotyczy taksówkarzy.

bo tacy jak ty chcą aby stanąć tu albo tu a w lublinie wszędzie zakazy a jak niechcesz stanąć to jesteś cham i naciągacz i mało tego obiecujesz że go załatwisz i to zaraz

bo tacy jak ty chcą aby stanąć tu albo tu a w lublinie wszędzie zakazy a jak niechcesz stanąć to jesteś cham i naciągacz i mało tego obiecujesz że go załatwisz i to zaraz rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:30
0
Gość napisał:
Panowie jedźcie na słupek coś zarobić, a nie dajecie się wciągać w jakieś rozgrywki kilku dziadków i emerytów ze zgreda.
Jak się dotąd kończyły protesty. ano wprowadzili płatne licencje, a potem kasy fiskalne, a teraz dojdzie obowiązkowy kolor samochodu w paski. obowiazkowy kogut w kolorze koziołka z kopytkami. tak więc protestujcie koledzy ale za siebie a ludziom trzeba dac spokój i nie blokować miasta.

a tobie gruby zakazał?
Avatar
popieram / 23 czerwca 2010 o 18:20
0
Dlaczego głupota i ciemnota na tym forum ma tyle do powiedzenia?
Avatar
nick / 23 czerwca 2010 o 15:13
0
[size=6]W mieście brakuje parkingów a oni domagają sie miejsc parkingowych, paranoja, 70 % taksówek do zdezelowane samochody, powinny sie temu przyjrzeć odpowiednie służby, zero zawieszenia, amortyzacji...niby dużo jest taksówek a często czekam na czubach ponad 10 minut aż przyjedzie..a mydlą oczy, że do 5 minut. Druga sprawa częsc ludzi za kółkiem taksówki to ludzie z urazami...dosłownie, nawet nie potrafią głowy w bok przekręcić i gdzie tu bezpieczeństwo.[/size][color="#556B2F"][/color]
Avatar
jan / 23 czerwca 2010 o 15:00
0
kązdy taksówkarz narzeka, że mu się biznes nie opłąca (paliwo drogie, stawki z a km za niskie, granice stref bez sensu). tylko jakiś cudem biedactwa siedzą w tym biznesie. dla mnie każdy taksowkarz to cwaniak i tyle. Wystarczy popatrzeć na ich zachowanie na drodze. W kodeksie o ruchu drogowym np. przy znakach zakazu powinno być napisane - nie dotyczy taksówkarzy.
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:17
0
Gość napisał:
Na postulat oznakowania taksówek prpopnujemy miastu natychmiastową reakcję. Pomalować taksówki tak jak autobusy. Na zielono biało i czerwono z dopiskiej lublin miasto inspiracji. zacznijcie malowac od tych 200 deb***i którzy narażaja resztę na represje.

boisz się reoresji cykor a ponoć już komuna kaput
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:10
0
KK napisał:
MAJĄ TAKSIARZE RACJĘ ,BYLE KTO DOSTAJE KONCESJE ,URZĘDU TO NIE OBCHODZI ,BO ICH NIC NIE OBCHODZI W TYM MIEŚCIE OPRÓCZ BRANIA PENSJI

racja święta racja
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 16:07
0
MARYJAN ARCYBISKUP napisał:
Przede wszystkim trzeba zadać pytanie kogo tak naprawdę na taksówkę stać?? Jedziesz 8 km przez miasto i bulisz 30 zł. Paranoja. Uważam, że miasto powinno dołożyć na transport publiczny by ten kursował 24 godziny na dobę a nie dopłacać i spełniać żądania taksówkarzy, którzy i tak okradają klientów zarzucając ceny z kosmosu.

Prosty przykład: busem do Łęcznej można dojechać za 3 zł, taksówką 50 zł - deb***izm

Słyszałem też, że panowie taksówkarze chcą od miasta, by to ustawiło im kosze i kibelki. A może jeszcze miasto powinno zafundować wam dowóz pizzy? ha ha

Właściciele restauracji, którzy wystawiają tak zwane ogródki, nie dość, że muszą zapłacić za wyposażenie ogródka, bo muszą po prostu je kupić, to jeszcze bulą miastu haracz za wynajem placu pod ogródek. Wy taksówkarze płaćcie więc za teren pod postój.

a może po złotówce do łęcznej czemu nie tylko dowiedz się maryjanie czy dostaniesz licencję na linię a potem pogadamy

a może po złotówce do łęcznej czemu nie tylko dowiedz się maryjanie czy dostaniesz licencję na linię a potem pogadamy rozwiń
Avatar
bunio / 24 czerwca 2010 o 15:56
0
opiniak napisał:
nie wiem czy znacie te ich postulaty:
1 - wprowadzenie urzedowych cen dla taksówek. Hahaha i o to walczy solidarność która przez całą komunę była temu przeciwna . od 21 lat mamy wolny rynek a oni są za urzędowymi cenami.wygodnymi dla kogo? dla złotów.
inny postulat to kosze na każdym postoju
i jeszcze jeden więcej postoi. - to sobie ku-rwa wykupcie albo wybudujcie za swoje bo ja prowadzę bar i za ogródek piwny musze miastu płacić. co za elita . za tydzień rozwoziciele piccy zastrajkują bo im towar stygnie w korkach i domagają się specjalnego pasa szybkiego ruchu.

biznesmen z ogródkiem i takie słowa ała! to ty chyba jesteś ta elita a wiesz o co walczyła solidarność? napewno nie o taką Polskę jaka jest teraz opiniaku

biznesmen z ogródkiem i takie słowa ała! to ty chyba jesteś ta elita a wiesz o co walczyła solidarność? napewno nie o taką Polskę jaka jest teraz opiniaku rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:51
0
Gość napisał:
ciekawy strajk 1500 taksówek w mieście a protestuje z tego 200 czyżby protestowali ci którzy nie potrafią się odnaleźć na rynku pracy, chcieli by powrotu komuny ? kartek na taksówki ? może żeby pozwolenia dostawali tylko ci którzy mają znajomości, a może za zasługi ? może pozwolenia dostawali by tylko ci którzy pracowali dla pewnych służb ? hahaha A my pasażerowie chcemy wolnego rynku, dużo taksówek - większa konkurencja - niższe ceny

LUKSUS ZA DARMO TO TYLKO W SOCJALU A WOLNY RYNEK? O CZYM TY CHICHOCZESZ
rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:37
0
jan napisał:
kązdy taksówkarz narzeka, że mu się biznes nie opłąca (paliwo drogie, stawki z a km za niskie, granice stref bez sensu). tylko jakiś cudem biedactwa siedzą w tym biznesie. dla mnie każdy taksowkarz to cwaniak i tyle. Wystarczy popatrzeć na ich zachowanie na drodze. W kodeksie o ruchu drogowym np. przy znakach zakazu powinno być napisane - nie dotyczy taksówkarzy.

bo tacy jak ty chcą aby stanąć tu albo tu a w lublinie wszędzie zakazy a jak niechcesz stanąć to jesteś cham i naciągacz i mało tego obiecujesz że go załatwisz i to zaraz

bo tacy jak ty chcą aby stanąć tu albo tu a w lublinie wszędzie zakazy a jak niechcesz stanąć to jesteś cham i naciągacz i mało tego obiecujesz że go załatwisz i to zaraz rozwiń
Avatar
bunio / 23 czerwca 2010 o 22:30
0
Gość napisał:
Panowie jedźcie na słupek coś zarobić, a nie dajecie się wciągać w jakieś rozgrywki kilku dziadków i emerytów ze zgreda.
Jak się dotąd kończyły protesty. ano wprowadzili płatne licencje, a potem kasy fiskalne, a teraz dojdzie obowiązkowy kolor samochodu w paski. obowiazkowy kogut w kolorze koziołka z kopytkami. tak więc protestujcie koledzy ale za siebie a ludziom trzeba dac spokój i nie blokować miasta.

a tobie gruby zakazał?
Avatar
popieram / 23 czerwca 2010 o 18:20
0
Dlaczego głupota i ciemnota na tym forum ma tyle do powiedzenia?
Avatar
nick / 23 czerwca 2010 o 15:13
0
[size=6]W mieście brakuje parkingów a oni domagają sie miejsc parkingowych, paranoja, 70 % taksówek do zdezelowane samochody, powinny sie temu przyjrzeć odpowiednie służby, zero zawieszenia, amortyzacji...niby dużo jest taksówek a często czekam na czubach ponad 10 minut aż przyjedzie..a mydlą oczy, że do 5 minut. Druga sprawa częsc ludzi za kółkiem taksówki to ludzie z urazami...dosłownie, nawet nie potrafią głowy w bok przekręcić i gdzie tu bezpieczeństwo.[/size][color="#556B2F"][/color]
Avatar
jan / 23 czerwca 2010 o 15:00
0
kązdy taksówkarz narzeka, że mu się biznes nie opłąca (paliwo drogie, stawki z a km za niskie, granice stref bez sensu). tylko jakiś cudem biedactwa siedzą w tym biznesie. dla mnie każdy taksowkarz to cwaniak i tyle. Wystarczy popatrzeć na ich zachowanie na drodze. W kodeksie o ruchu drogowym np. przy znakach zakazu powinno być napisane - nie dotyczy taksówkarzy.
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 9 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 39 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!