Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2007 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Trafił Palikot na PiS (wideo)

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 7 A A

Jednego głosu zabrakło, by odwołać Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) z funkcji przewodniczącego sejmiku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plan posła Palikota, wspieranego przez ludowców, wzmocnił tylko partię Kaczyńskich.

Województwem rządzi od roku koalicja PiS-PO. Jednak po październikowych wyborach parlamentarnych sojusz zaczął pękać. Platforma - wbrew protestom PiS - chce dla siebie fotela marszałka województwa, a PSL domaga się udziału w koalicji.

Wczoraj doszło do pierwszej próby sił. Aby osłabić pozycję PiS, Janusz Palikot, poseł i jednocześnie szef lubelskiej PO, montował dość egzotyczny sojusz zdolny obalić Andrzeja Pruszkowskiego. Pod wnioskiem o jego odwołanie podpisało się 20 radnych: wszyscy z PO i PSL, część z Samoobrony i SLD.

Radni Platformy byli pewni swego.

W kuluarach huczało o politycznej nauczce, jaką trzeba dać PiS. Za to, że nie powołali Marka Flasińskiego z Platformy na członka Zarządu Województwa. Za to, że w lublinie przeciągnęli do swojego klubu jednego z miejskich radnych Platformy. A także za to, że Pruszkowski spiskował z lewicą i Samoobroną.

PiS ratował sytuację

i tuż przed głosowaniem w sprawie przewodniczącego poparł kandydaturę Flasińskiego. Sam Pruszkowski przekonywał z kolei radnych, że kierowany przez niego sejmik pracuje bardzo dobrze, a koalicja PiS-PO jest najlepszym rozwiązaniem dla regionu.

- Proszę radnych, żeby przed głosowaniem zastanowili się, czy opierają się na rzetelnej ocenie sytuacji czy na poleceniach partyjnych central - apelował Pruszkowski.

Wreszcie doszło do tajnego głosowania i od razu wybuchła awantura.

- To nie jest tajne głosowanie - denerwował się Pruszkowski. - Skandal! Unieważnić - krzyczał poseł Krzysztof Michałkiewicz (PiS). Poszło o radnych PSL, którzy w drodze do urny pokazywali kolegom, jak głosują.

- Prawo do tajności głosowania jest zagwarantowane. To od radnych zależy, czy z niego skorzystają - kontrował radny Jan Kowalik (PSL).

Po podliczeniu głosów i ogłoszeniu wyników triumfowali działacze PiS. Do odwołania Pruszkowskiego zabrakło jednego głosu. Wymagana większość wynosiła 17 głosów, tymczasem za było 16 radnych, przeciwko 14, wstrzymało się dwóch.

Co dalej? Platforma, dotąd niechętna oficjalnej współpracy z Samoobroną i SLD, może zaproponować im posady w Zarządzie Województwa. Wówczas mogłaby liczyć na faktyczne poparcie w przyszłych głosowaniach. Tym bardziej że poseł Palikot nie porzuca myśli o poszerzeniu koalicji o ludowców i fotelu marszałka dla Platformy.

- A my jesteśmy cały czas gotowi do rozmów o współpracy i wzięciu odpowiedzialności za województwo - powtórzył wczoraj Jacek Czerniak radny SLD.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Elroy / 13 grudnia 2007 r. o 17:58
1. Droga na przystanek MPK - 10 minut,
2. Odnalezienie sali błękitnej w urzędzie - 5 minut,
3. Wysłuchanie przemówienia Pruszkowskiego - 10 minut

MINA BRATKOWSKIEGO PO PRZEGRANYM PRZEZ psl GLOSOWANIU - BEZCENNE!!!!!!!!!!!
Avatar
ford / 13 grudnia 2007 r. o 17:51
HEHEH dostaliście w końcu po łąpach zielone Łajzy !!! brawo radni !!! nie poddawajcie się naciskom jesteście z Lubelszczyzny i ją reprezentujecie a nie jakiś oszołomów z Warszawy!!!
PS DO pana Wojatasa : Czy Palikot złożył już wniosek o przyjęcie do PSL?? Bo nikt tak bardzo jak on nie zabiega o interesy tej parti w lublinie!!
Avatar
Smog / 13 grudnia 2007 r. o 17:48
Skandali wstyd!! Panie Palikocie myślę że jest pan chory na pewną chorobę zwaną Biegunką Słowną a to dlatego żę wygaduje pan głupoty i tworzy tylko mało konstruktywne zamieszanie. Ale to wsztsko w myśl starej marketingowej zasady "ważne by mówili nie ważne czy dobrze czy źle". Dobro województwa to nie wasza zabawka i element autopromocji!! Łapy precz od dobrej koalicji!! Brawo dla rednej Świnarskiej!!!
Avatar
Miś / 13 grudnia 2007 r. o 10:27
[quote name='Trafił Palikot na PiS' date='13.12.2007, 09:07' post='8997']
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
[/quot

Przestań wypisywać bzdury ,już po wyborach -wejdz na lubelską starówkę oczywiście w boczne uliczki i zobacz co sie zmieniło nic.Zmieniły się natomiast pensje wszystkich urzędasów na większe
[quote name='Trafił Palikot na PiS' date='13.12.2007, 09:07' post='8997']
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
[/quot

Przestań wypisywać bzdury ,już po wyborach -wejdz na lubelską starówkę oczywiście w boczne uliczki i zobacz co sie zmieniło... rozwiń
Avatar
Miś / 13 grudnia 2007 r. o 10:18
Szkoda wystarczająco juz ten pan nabrał kasy zkieszeni odatników za nic -najlepiej mu wychodziły wycieczki za nasze pieniądze.Mam nadzieje że w końcu poleci tam gdzie jego miejsce.
Avatar
Trafił Palikot na PiS / 13 grudnia 2007 r. o 09:07
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
Avatar
alojzy / 13 grudnia 2007 r. o 07:51
Zwyciężyli biurokraci i ludzie niewiele sobą reprezentujący którzy od rana do wieczora myślą jak utrzymać stołek dla siebie i kolesi. Szkoda Lublina.
Avatar
Elroy / 13 grudnia 2007 r. o 17:58
1. Droga na przystanek MPK - 10 minut,
2. Odnalezienie sali błękitnej w urzędzie - 5 minut,
3. Wysłuchanie przemówienia Pruszkowskiego - 10 minut

MINA BRATKOWSKIEGO PO PRZEGRANYM PRZEZ psl GLOSOWANIU - BEZCENNE!!!!!!!!!!!
Avatar
ford / 13 grudnia 2007 r. o 17:51
HEHEH dostaliście w końcu po łąpach zielone Łajzy !!! brawo radni !!! nie poddawajcie się naciskom jesteście z Lubelszczyzny i ją reprezentujecie a nie jakiś oszołomów z Warszawy!!!
PS DO pana Wojatasa : Czy Palikot złożył już wniosek o przyjęcie do PSL?? Bo nikt tak bardzo jak on nie zabiega o interesy tej parti w lublinie!!
Avatar
Smog / 13 grudnia 2007 r. o 17:48
Skandali wstyd!! Panie Palikocie myślę że jest pan chory na pewną chorobę zwaną Biegunką Słowną a to dlatego żę wygaduje pan głupoty i tworzy tylko mało konstruktywne zamieszanie. Ale to wsztsko w myśl starej marketingowej zasady "ważne by mówili nie ważne czy dobrze czy źle". Dobro województwa to nie wasza zabawka i element autopromocji!! Łapy precz od dobrej koalicji!! Brawo dla rednej Świnarskiej!!!
Avatar
Miś / 13 grudnia 2007 r. o 10:27
[quote name='Trafił Palikot na PiS' date='13.12.2007, 09:07' post='8997']
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
[/quot

Przestań wypisywać bzdury ,już po wyborach -wejdz na lubelską starówkę oczywiście w boczne uliczki i zobacz co sie zmieniło nic.Zmieniły się natomiast pensje wszystkich urzędasów na większe
[quote name='Trafił Palikot na PiS' date='13.12.2007, 09:07' post='8997']
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
[/quot

Przestań wypisywać bzdury ,już po wyborach -wejdz na lubelską starówkę oczywiście w boczne uliczki i zobacz co sie zmieniło... rozwiń
Avatar
Miś / 13 grudnia 2007 r. o 10:18
Szkoda wystarczająco juz ten pan nabrał kasy zkieszeni odatników za nic -najlepiej mu wychodziły wycieczki za nasze pieniądze.Mam nadzieje że w końcu poleci tam gdzie jego miejsce.
Avatar
Trafił Palikot na PiS / 13 grudnia 2007 r. o 09:07
plesiesz bzdury, rządzenie PIS- to najlepsze co trafiło się Lublinowi, dawno nie było tak dobrze w Lublinie jak jest teraz. Miasto pięknieje i staje się coraz bezpieczniejsze. Ludzie przyjedżający do naszego miasta z dłuższego niebytu w nim są zachwyceni jego rozwojem i wyglądem. Tak trzymać
Avatar
alojzy / 13 grudnia 2007 r. o 07:51
Zwyciężyli biurokraci i ludzie niewiele sobą reprezentujący którzy od rana do wieczora myślą jak utrzymać stołek dla siebie i kolesi. Szkoda Lublina.