Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2010 r.
11:32
Edytuj ten wpis

U kierowcy kupisz bilet dopiero wieczorem, albo cały karnet

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 46 A A

Dziś ZTM ostatni raz spróbuje przekonać wojewodę, by zgodziła się na wprowadzenie dopłat do biletów kupowanych u kierowców. Jeśli przeciwna dopłatom wojewoda nie zmieni zdania, ZTM ma w zanadrzu nowe pomysły na zniechęcenie pasażerów do kupowania biletów w pojazdach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zapis, że bilet kupowany u kierowcy będzie droższy o 50 groszy pojawił się w cenniku opłat za przejazd, uchwalonym niedawno przez Radę Miasta. ZTM, proponując radnym wprowadzenie dopłat, chciał ograniczyć sprzedaż biletów w pojazdach. Pasażerowie ustawiający się w kolejce do kierowcy opóźniali odjazdy autobusów i trolejbusów.

Wojewoda uznała jednak, że dopłaty są niezgodne z prawem.

– Jeśli wojewoda nie uzna naszych argumentów i wyda rozstrzygnięcie nadzorcze nie będziemy rekomendować Radzie Miasta, by odwołała się do sądu – zapowiada Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. – Będziemy szukać innych sposobów na ograniczenie sprzedaży biletów w pojazdach.

Są już dwie wstępne propozycje. Pierwsza zakłada, że u kierowcy byłyby dostępne nie pojedyncze bilety, a wyłącznie karnety, składające się z kilku biletów. Tak jest w Gdyni. Druga propozycja to ustalenie godzin, w których bilety byłyby dostępne u kierowców. To miałoby sprawić, że pasażerowie nie będą omijać kiosków na przystankach, ale będą też mogli zaopatrzyć się w bilet od kierowcy np. wieczorami czy w weekendy, kiedy kioski są nieczynne.

To że wojewoda uchyli punkt o dopłatach nie oznacza, że nieważny stanie się cały cennik. Uchwała mówiąca, że bilet jednorazowy zdrożeje z 2 zł na 2,40 zł, a nocny z 4 zł na 5 zł wejdzie w życie najprawdopodobniej w marcu.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ABC / 27 lutego 2010 o 22:41
0
Choćby w Krakowie i w Kielcach w każdym autobusie zainstalowany jest automat biletowy. I automaty te cieszą się b. dużą popularnością. Nie ma wreszcie problemu z kupieniem biletów wieczorem, w soboty i niedziele lub w pobliżu przystanków z brakiem kiosków. To naprawdę nie jest jakieś magicznie drogie urządzenie i fajnie by było wreszcie trochę cywilizacji spotkać w Lublinie.
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:52
0
nick napisał:
KUPYWAĆ to sobie na wsi możesz.
Miejski? Trudno, żeby w mieście wiejski kursował....

Tak, przy PKSie w soboty, gdzie częstotliwość do centrum (jak sądzę nie studiujesz na końcu świata) wynosi jakieś 5 minut, naprawdę tak trudno jest podejść do kiosku i kupić bilet... A potem studenciki przyjezdne się dziwią, że 90% mieszkańców miasta wprost ich nienawidzi



Nick widzę, że nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi i się udzielasz. A co do Ciebie to się za takiego wielkomiastowego uważasz??? Myślę, że jesteś jak to mówią jednym z tych co właśnie ze wsi wyprowadzili się do Lublina i uważają się za nie wiadomo kogo



Nick widzę, że nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi i się udzielasz. A co do Ciebie to się za takiego wielkomiastowego uważasz??? Myślę, że jesteś jak to mówią jednym z tych co właśnie ze wsi wyprowadzili się do Lublina i uważają się za nie wiadomo kogo rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:38
0
bambosh napisał:
Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"...


Co ma piernik do wiatraka?
Avatar
P. / 25 lutego 2010 o 11:52
0
Dkl napisał:
Sieciówka na jedną linię (normalna) kosztuje 62 zł. Za 84 zł masz sieciówkę na wszystkie linie[/quote]
ups... pomyliłem się, źle spojrzałem na cennik. Sieciówka za 62 zł wystarcza na 31 przejazdów, co wystarcza na 70-80% dni roboczych, jeśli nie jeżdżę codziennie MPK, to duża oszczędność to nie jest. A na trasie praca-dom najlepiej pasuje mi prywaciarz.
[quote]Nie powiesz chyba, że nigdy ci się nie zdarzyło jechać inną linią niż "zazwyczaj" na trasie dom-praca-dom, albo że w weekendy twardo siedzisz w domu

"Nigdy" to owszem, nie zdarzyło się; ale max 2-3 razy w roku, albo nawet mniej (nie licząc wyjazdów innych, niż komunikacją publiczną)

"Nigdy" to owszem, nie zdarzyło się; ale max 2-3 razy w roku, albo nawet mniej (nie licząc wyjazdów innych, niż komunikacją publiczną) rozwiń
Avatar
bambosh / 25 lutego 2010 o 11:22
0
Gość napisał:
Matko, nawet w Londynie mozna kupic bilet u kierowcy i nikt tam sie nie wkurza, a u nas jak zwykle Ciemnogrod jakis.
Ciekawe co mam zrobic, jak przyjde rano, nie ma zapasowych biletow a kiosk jest chwilowo nieczynny, co czesto sie zdarza na mniejszych osiedlach. Madrale...

Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"...

Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"... rozwiń
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:17
0
bree napisał:
A Feeee! A kto by chciał jeździć komunikacja miejską???? Brudno ciasno,smród w środku!!! I o punktualności tylko pomarzyć można.Żeby tanio chociaż było..... Wole jeździć swoim autkiem :)

I właśnie tacy jak Ty tworzą korki w mieście,bo"po gazetę do kiosku jadą swoim autem" :-( A ja jestem zadowolony z komunikacji w Lublinie-zwłaszcza gdy kobieta kieruje autobusem/trolejbusem.
Mówiąc inaczej-"odwróćmy" sytuację-gdyby każdy kto jeździ MPKiem przesiadł by się we własne auto-to wtedy Lublin byłby jednym wielkim gigantycznym korkiem! Dobrze że jest komunikacja miejska-i oby jak najwięcej ludzi z niej korzystało-wtedy zmniejszą się korki w mieście,bo wielu ludzi jest"spakowanych" w kubaturze autobusu.

I właśnie tacy jak Ty tworzą korki w mieście,bo"po gazetę do kiosku jadą swoim autem" :-( A ja jestem zadowolony z komunikacji w Lublinie-zwłaszcza gdy kobieta kieruje autobusem/trolejbusem.
Mówiąc inaczej-"odwróćmy" sytuację-gdyby każdy kto jeździ MPKiem przesiadł by się we własne auto-to wtedy Lublin byłby jednym wielkim gigantycznym korkiem! Dobrze że jest komunikacja miejska-i oby jak najwięcej ludzi z niej korzystało-wtedy zmniejszą się korki w mieście,bo wielu ludzi jest"spakowan... rozwiń
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:06
0
a napisał:
Podobnie jak na PKS na Podzamczu w stronę miasta - godz. 15 albo 16, stoi autko, jest kiosk i dalej jeszcze Kolporter na odcinku może 20 metrów. A i tak zwykle potrafię naliczyć około 10 osób średnio, które to kupują bilety u kierowcy.

Dramat, niech to się szybko zakończy nareszcie.

Popieram!
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:04
0
lbn napisał:
Skończyć z tym opóźnianiem przejazdu przez studentów - tak przez studentów bo często jeżdżąc MPK słyszy się: STUDENCKI!!! (słowa proszę nie uświadczysz od tej przyszłej elity narodu). Albo sprzedaż tylko w godz: 18.00-6.30 albo z dopłatą. PS. Zawsze można kupić kilka na zapas - nie jest to gigantyczny wydatek.

Popieram!
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:03
0
~Leon~ napisał:
Osoba myśląca jest w stanie przewidzieć że będzie jechała pojazdem MPK i że trzeba mieć w zapasie bilet. Jak nie chce się pomyśleć , to niech zapłaci komórką, a jak nie ma komórki to niech jedzie taksówka albo ryzykuje złapanie przez kanarów.

Popieram!
Avatar
OO / 25 lutego 2010 o 11:01
0
chart napisał:
Po pierwsze należy pamiętać, że transport miejski jest interesem, ale przede wszystkim jest jednak usługą dla ludności. Wszelkie rozwiązania mające ludziom utrudnić życie - są więc sprzeczne z samą ideą takiej komunikacji.
Po drugie - kierowca ma płacone także za sprzedaż biletów - bo to jest w jego pensji, a pensję tę opłacamy wszyscy tak kupując bilety (także w kiosku), jak i płacąc podatki. Jeśli kierowcy chcą dodatków za prowadzenie sprzedaży - niech zwrócą się do kierownictwa swojej firmy, a nie dają się wpuszczać w maliny ZTM, że to wina rady, wojewody i wrednych ludzi, co im nie chcą dorzucić 50 gr.
Po trzecie - prawidłowo skonstruowany rozkłada jazdy powinien obejmować także czas potrzebny na sprzedaż biletów wsiadającym. Wtedy nie byłoby "spóźnień".
Po czwarte - trafnie ktoś tu zauważył, że ludzie często stojąc na przystanku nie kupują biletu, bo nie są pewni co przyjedzie najpierw - pojazd MPK, czy prywatny. Dopóki nie będzie zintegrowanego biletu miejskiego - będzie to zjawisko normalne.
Po piąte - rozwiązanie z automatami jest rzeczywiście dobre, choć w godzinach szczytu nieco uciążliwe.


[color="#FF00FF"][size="7"]Nie wiedziałem, że w ,,prywatnym" bilety MPK są nieważne bo od 20 lat nie korzystałem z transportu miejskego ale widzę po postach, że będę musiał skończyć studia z tego tematu. Ale do rzeczy - kto dopuścił do tego że tak jest. Przecież to totalny bajzel. Podjeżdza prywaciarz - płać kasą (najlepiej drobną), podjeżdza MPK - kasuj bilecik tylko gdzie go kupić kiosków RUCH już nie ma. Może konduktor sprzeda - nie ma kasy żeby go zatrudnić. I tak wkółko. Czy w tym kraju żyją porąbańcy co nie potrafią rozwiązać najprostrzych spraw.[/color]


[color="#FF00FF"][size="7"]Nie wiedziałem, że w ,,prywatnym" bilety MPK są nieważne bo od 20 lat nie korzystałem z transportu miejskego ale widzę po postach, że będę musiał skończyć studia z tego tematu. Ale do rzeczy - kto dopuścił do tego że tak jest. Przecież to totalny bajzel. Podjeżdza prywaciarz - płać kasą (najlepiej drobną), podjeżdza MPK - kasuj bilecik tylko gdzie go kupić kiosków RUCH już nie ma. Może konduktor sprzeda - nie ma kasy żeby go zatrudnić. I tak wkółko. Czy w tym kraju żyją por... rozwiń
Avatar
ABC / 27 lutego 2010 o 22:41
0
Choćby w Krakowie i w Kielcach w każdym autobusie zainstalowany jest automat biletowy. I automaty te cieszą się b. dużą popularnością. Nie ma wreszcie problemu z kupieniem biletów wieczorem, w soboty i niedziele lub w pobliżu przystanków z brakiem kiosków. To naprawdę nie jest jakieś magicznie drogie urządzenie i fajnie by było wreszcie trochę cywilizacji spotkać w Lublinie.
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:52
0
nick napisał:
KUPYWAĆ to sobie na wsi możesz.
Miejski? Trudno, żeby w mieście wiejski kursował....

Tak, przy PKSie w soboty, gdzie częstotliwość do centrum (jak sądzę nie studiujesz na końcu świata) wynosi jakieś 5 minut, naprawdę tak trudno jest podejść do kiosku i kupić bilet... A potem studenciki przyjezdne się dziwią, że 90% mieszkańców miasta wprost ich nienawidzi



Nick widzę, że nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi i się udzielasz. A co do Ciebie to się za takiego wielkomiastowego uważasz??? Myślę, że jesteś jak to mówią jednym z tych co właśnie ze wsi wyprowadzili się do Lublina i uważają się za nie wiadomo kogo



Nick widzę, że nie doczytałeś do końca mojej wypowiedzi i się udzielasz. A co do Ciebie to się za takiego wielkomiastowego uważasz??? Myślę, że jesteś jak to mówią jednym z tych co właśnie ze wsi wyprowadzili się do Lublina i uważają się za nie wiadomo kogo rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:38
0
bambosh napisał:
Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"...


Co ma piernik do wiatraka?
Avatar
P. / 25 lutego 2010 o 11:52
0
Dkl napisał:
Sieciówka na jedną linię (normalna) kosztuje 62 zł. Za 84 zł masz sieciówkę na wszystkie linie[/quote]
ups... pomyliłem się, źle spojrzałem na cennik. Sieciówka za 62 zł wystarcza na 31 przejazdów, co wystarcza na 70-80% dni roboczych, jeśli nie jeżdżę codziennie MPK, to duża oszczędność to nie jest. A na trasie praca-dom najlepiej pasuje mi prywaciarz.
[quote]Nie powiesz chyba, że nigdy ci się nie zdarzyło jechać inną linią niż "zazwyczaj" na trasie dom-praca-dom, albo że w weekendy twardo siedzisz w domu

"Nigdy" to owszem, nie zdarzyło się; ale max 2-3 razy w roku, albo nawet mniej (nie licząc wyjazdów innych, niż komunikacją publiczną)

"Nigdy" to owszem, nie zdarzyło się; ale max 2-3 razy w roku, albo nawet mniej (nie licząc wyjazdów innych, niż komunikacją publiczną) rozwiń
Avatar
bambosh / 25 lutego 2010 o 11:22
0
Gość napisał:
Matko, nawet w Londynie mozna kupic bilet u kierowcy i nikt tam sie nie wkurza, a u nas jak zwykle Ciemnogrod jakis.
Ciekawe co mam zrobic, jak przyjde rano, nie ma zapasowych biletow a kiosk jest chwilowo nieczynny, co czesto sie zdarza na mniejszych osiedlach. Madrale...

Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"...

Niezły tekst!-uśmiałem się co niemiara!!! Z tego wynika,że nie mając biletów zapasowych,można też i nie mieć zapasowej rolki papieru w ubikacji-a wtedy pozostaje pupę wycierać"palcem po ścianie"... rozwiń
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:17
0
bree napisał:
A Feeee! A kto by chciał jeździć komunikacja miejską???? Brudno ciasno,smród w środku!!! I o punktualności tylko pomarzyć można.Żeby tanio chociaż było..... Wole jeździć swoim autkiem :)

I właśnie tacy jak Ty tworzą korki w mieście,bo"po gazetę do kiosku jadą swoim autem" :-( A ja jestem zadowolony z komunikacji w Lublinie-zwłaszcza gdy kobieta kieruje autobusem/trolejbusem.
Mówiąc inaczej-"odwróćmy" sytuację-gdyby każdy kto jeździ MPKiem przesiadł by się we własne auto-to wtedy Lublin byłby jednym wielkim gigantycznym korkiem! Dobrze że jest komunikacja miejska-i oby jak najwięcej ludzi z niej korzystało-wtedy zmniejszą się korki w mieście,bo wielu ludzi jest"spakowanych" w kubaturze autobusu.

I właśnie tacy jak Ty tworzą korki w mieście,bo"po gazetę do kiosku jadą swoim autem" :-( A ja jestem zadowolony z komunikacji w Lublinie-zwłaszcza gdy kobieta kieruje autobusem/trolejbusem.
Mówiąc inaczej-"odwróćmy" sytuację-gdyby każdy kto jeździ MPKiem przesiadł by się we własne auto-to wtedy Lublin byłby jednym wielkim gigantycznym korkiem! Dobrze że jest komunikacja miejska-i oby jak najwięcej ludzi z niej korzystało-wtedy zmniejszą się korki w mieście,bo wielu ludzi jest"spakowan... rozwiń
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:06
0
a napisał:
Podobnie jak na PKS na Podzamczu w stronę miasta - godz. 15 albo 16, stoi autko, jest kiosk i dalej jeszcze Kolporter na odcinku może 20 metrów. A i tak zwykle potrafię naliczyć około 10 osób średnio, które to kupują bilety u kierowcy.

Dramat, niech to się szybko zakończy nareszcie.

Popieram!
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:04
0
lbn napisał:
Skończyć z tym opóźnianiem przejazdu przez studentów - tak przez studentów bo często jeżdżąc MPK słyszy się: STUDENCKI!!! (słowa proszę nie uświadczysz od tej przyszłej elity narodu). Albo sprzedaż tylko w godz: 18.00-6.30 albo z dopłatą. PS. Zawsze można kupić kilka na zapas - nie jest to gigantyczny wydatek.

Popieram!
Avatar
marek 408 / 25 lutego 2010 o 11:03
0
~Leon~ napisał:
Osoba myśląca jest w stanie przewidzieć że będzie jechała pojazdem MPK i że trzeba mieć w zapasie bilet. Jak nie chce się pomyśleć , to niech zapłaci komórką, a jak nie ma komórki to niech jedzie taksówka albo ryzykuje złapanie przez kanarów.

Popieram!
Avatar
OO / 25 lutego 2010 o 11:01
0
chart napisał:
Po pierwsze należy pamiętać, że transport miejski jest interesem, ale przede wszystkim jest jednak usługą dla ludności. Wszelkie rozwiązania mające ludziom utrudnić życie - są więc sprzeczne z samą ideą takiej komunikacji.
Po drugie - kierowca ma płacone także za sprzedaż biletów - bo to jest w jego pensji, a pensję tę opłacamy wszyscy tak kupując bilety (także w kiosku), jak i płacąc podatki. Jeśli kierowcy chcą dodatków za prowadzenie sprzedaży - niech zwrócą się do kierownictwa swojej firmy, a nie dają się wpuszczać w maliny ZTM, że to wina rady, wojewody i wrednych ludzi, co im nie chcą dorzucić 50 gr.
Po trzecie - prawidłowo skonstruowany rozkłada jazdy powinien obejmować także czas potrzebny na sprzedaż biletów wsiadającym. Wtedy nie byłoby "spóźnień".
Po czwarte - trafnie ktoś tu zauważył, że ludzie często stojąc na przystanku nie kupują biletu, bo nie są pewni co przyjedzie najpierw - pojazd MPK, czy prywatny. Dopóki nie będzie zintegrowanego biletu miejskiego - będzie to zjawisko normalne.
Po piąte - rozwiązanie z automatami jest rzeczywiście dobre, choć w godzinach szczytu nieco uciążliwe.


[color="#FF00FF"][size="7"]Nie wiedziałem, że w ,,prywatnym" bilety MPK są nieważne bo od 20 lat nie korzystałem z transportu miejskego ale widzę po postach, że będę musiał skończyć studia z tego tematu. Ale do rzeczy - kto dopuścił do tego że tak jest. Przecież to totalny bajzel. Podjeżdza prywaciarz - płać kasą (najlepiej drobną), podjeżdza MPK - kasuj bilecik tylko gdzie go kupić kiosków RUCH już nie ma. Może konduktor sprzeda - nie ma kasy żeby go zatrudnić. I tak wkółko. Czy w tym kraju żyją porąbańcy co nie potrafią rozwiązać najprostrzych spraw.[/color]


[color="#FF00FF"][size="7"]Nie wiedziałem, że w ,,prywatnym" bilety MPK są nieważne bo od 20 lat nie korzystałem z transportu miejskego ale widzę po postach, że będę musiał skończyć studia z tego tematu. Ale do rzeczy - kto dopuścił do tego że tak jest. Przecież to totalny bajzel. Podjeżdza prywaciarz - płać kasą (najlepiej drobną), podjeżdza MPK - kasuj bilecik tylko gdzie go kupić kiosków RUCH już nie ma. Może konduktor sprzeda - nie ma kasy żeby go zatrudnić. I tak wkółko. Czy w tym kraju żyją por... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!