Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2013 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Ubyło studentów w Lublinie. Politologia już nie taka popularna

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 30 A A
Czuć efekt niżu demograficznego. Studentów jest mniej. (Archiwum)
Czuć efekt niżu demograficznego. Studentów jest mniej. (Archiwum)

Pierwszego roku studiów nie będzie na 11 kierunkach w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Młodzi ludzie nie byli np. zainteresowani niegdyś bardzo popularną politologią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rekrutacja na KUL już się zakończyła – uczelnia czeka jeszcze na dokumenty wysłane przez kandydatów pocztą. Za tydzień naukę na najstarszej lubelskiej uczelni rozpocznie 4100 studentów pierwszego roku. O indeks starało się 7969 osób. Najchętniej wybierana była sinologia, bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, psychologia i prawo.

W ubiegłym roku o jeden indeks ubiegało się 1,62 osoby, a w tym roku 1,35. Aż na 7 kierunkach I stopnia nie będzie pierwszego roku studiów, bo zgłosiło się i zostało zakwalifikowanych mniej niż 30 chętnych. To: wiedza o teatrze, ochrona środowiska, nauka o rodzinie, mediteranistyka, prawo w Tomaszowie Lubelskim, ekonomia w Stalowej Woli oraz politologia. Za mało chętnych było również na czterech kierunkach II stopnia: retoryce, przyrodoznawstwie, muzykologii o specjalności teoretycznej i ochronie środowiska. Takiej sytuacji na KUL jeszcze nie było.

– Odczuliśmy efekt niżu demograficznego – przyznaje Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL. – Wszystkim studentom przyjętym na kierunki, na których nie zebrała się wystarczająca liczba kandydatów na pierwszy rok, zaproponowane zostały miejsca na kierunkach pokrewnych – dodaje.

Zaskakujące jest fiasko politologii. Niegdyś był to jeden z najbardziej wziętych kierunków, otwierały go nawet politechniki (np. w Białymstoku). – To dość zaskakująca zmiana, ale też wszystkie uczelnie w kraju miał kłopot z kandydatami na politologię – mówi Bojko.

Studentów skompletował Wydział Politologii UMCS. – Widzimy zmniejszenie liczby kandydatów. Na politologii było ich o 1/3 mniej – mówi prof. Grzegorz Janusz, dziekan wydziału. I tłumaczy: Na pewno wpłynęło na to pojawienie się nowych kierunków, u nas jest ich dodatkowo pięć (w tym bardzo oblegane bezpieczeństwo narodowe – red).

Prof. Janusz sugeruje, że wielu kandydatów mogło posłuchać "niefortunnych, nieprzemyślanych i nie opartych na danych statystycznych” wypowiedzi premiera Donalda Tuska. Stwierdził on niedawno, że wolałby być "wybitnym spawaczem, dobrze zarabiającym, niż wiecznie bezrobotnym politologiem”.

– Sprawdziliśmy. Więcej jest bezrobotnych spawaczy niż politologów. Nasi absolwenci świetnie dają sobie radę na rynku pracy. Np. ponad 30 pracuje w bankach w Lublinie i w okolicy miasta – przekonuje profesor.

Na niektórych kierunkach na UMCS nabór potrwa do końca września. – Nie ma uchwał zamykających któryś z kierunków – mówi Aneta Adamska z biura prasowego uczelni. Nie spodziewa się "drastycznego spadku” liczby studentów.

Na kandydatów czeka jeszcze Uniwersytet Przyrodniczy. Politechnika Lubelska zaprasza m.in. na ochronę środowiska i matematykę. Rekrutacja trwa na Uniwersytecie Medycznym. Ta uczelnia nie ma problemów z chętnymi. – Zakładam, że wszystkie kierunki wypełnimy do ostatniego miejsca – mówi Włodzimierz Matysiak, rzecznik UM.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 września 2013 o 07:24
0

Zrobił wam żyd kaszubski drugą Irlandie,jak byś się nie uczył-ła,to i tak wylądujesz na zmywaku lub agencji towarzyskiej. Taką nam POLSKĘ żydokomuna teraz zafundowała....ech

Avatar
m / 25 września 2013 o 23:05
0

BEZ kitu; politologia  byla popularna ale z musu bo to jeden z tych kierunków gdzie zbieral wszelki spadki odpady gdzie   uczniak szedl na to bo nigdzie nie mogl sie dostac, historia byla dla niego za wysoka poprzeczka prawo jeszcze bardziej nieosiagalne; po studiah  stoja w kolejkach do poseredniakow albo  zajmuja miejsca prawnikom ekonomistom w urzedach ; i nic dziwnego ze w urzedzie trudno z nimi sie porozumiec

A Ty co studiowałeś/aś ? Bo Twój poziom świadomości wskazuje, że brak Ci samodzielnego myślenia.  Zapraszam na politologię, sam wskazałeś, że później absolwent znajdzie pracę w urzędzie, więc chyba nie ma nic lepszego! 

A Ty co studiowałeś/aś ? Bo Twój poziom świadomości wskazuje, że brak Ci samodzielnego myślenia.  Zapraszam na politologię, sam wskazałeś, że później absolwent znajdzie pracę w urzędzie, więc chyba nie ma nic lepszego! 

rozwiń
Avatar
Jas muzykant / 25 września 2013 o 22:09
0

Faceci niech kształcą się na księży,nie będą na bezrobotnym,na Dominikanę bajki opowiadać.A w blebaniach i pałacach biskupich zrobić przedszkola,domy starcow i już zatrudnienie będzie.W PKS-ie jażdziły konduktorki była praca,w miejskiej komunikacji a teraz automaty.Nie rodzić dzieci na ich nieszczęscie i biedę.Lumpproletariat niech się ruszy,bo Wałęsa lizus chłopaków w sukienkach ich tylko wzbogacił

Avatar
Gość / 25 września 2013 o 17:25
0
I tyle w temacie...
 
http://www.youtube.com/watch?v=VhvMf4-pvZ0&feature=youtu.be
 
Avatar
Janek / 25 września 2013 o 16:54
0

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopiero na rynek pracy traktowani są jak "zło konieczne". Mało, który pracodawca jest chętny dać im szansę, aby zdobyli doświadczenie, a trzeba pamiętać, że każdy gdzieś kiedyś musiał zacząć. Oczywiście, są niczego nie gwarantujące  staże, ale żeby "załapać się" chociażby na to również trzeba mieć znajomości. Znam mnóstwo osób pragnących odbyć staż, które także z tym mają nie mały problem. W urzędach pracy słyszą ciągle to samo: "w danym momencie nie ma pieniędzy, bądź zainteresowanych taką formą zatrudnienia pracodawców"... W takim razie, jak wytłumaczyć fakt, że są również takie osoby, które pomimo niższych kwalifikacji i rzekomemu braku pieniędzy są na takich stażach trzymane ciągle po kilka lat? Czy dla nich jakimś cudem zawsze nagle znajduje się kasa? Widocznie osobom bez znajomości pozostaje jedynie praca na słuchawce, emigracja za chlebem, bądź śmierć głodowa.

Za miskę ryżu do 67 taką POLSKĘ zafundował nam żyd kaszubski razem z tym czerwonym bydłem.

Za miskę ryżu do 67 taką POLSKĘ zafundował nam żyd kaszubski razem z tym czerwonym bydłem.

rozwiń
Avatar
absolwent / 25 września 2013 o 16:06
0

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopiero na rynek pracy traktowani są jak "zło konieczne". Mało, który pracodawca jest chętny dać im szansę, aby zdobyli doświadczenie, a trzeba pamiętać, że każdy gdzieś kiedyś musiał zacząć. Oczywiście, są niczego nie gwarantujące  staże, ale żeby "załapać się" chociażby na to również trzeba mieć znajomości. Znam mnóstwo osób pragnących odbyć staż, które także z tym mają nie mały problem. W urzędach pracy słyszą ciągle to samo: "w danym momencie nie ma pieniędzy, bądź zainteresowanych taką formą zatrudnienia pracodawców"... W takim razie, jak wytłumaczyć fakt, że są również takie osoby, które pomimo niższych kwalifikacji i rzekomemu braku pieniędzy są na takich stażach trzymane ciągle po kilka lat? Czy dla nich jakimś cudem zawsze nagle znajduje się kasa? Widocznie osobom bez znajomości pozostaje jedynie praca na słuchawce, emigracja za chlebem, bądź śmierć głodowa.

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopier... rozwiń

Avatar
Viola studentka III roku / 25 września 2013 o 12:53
0

prof. Janusz wcale dziwic sie nie powinnien bo Tusk musial udezyc w slaby region zeby studentow zcikagnac do Warszawy. Tam nie maja problemow z naborem. Co na to lubliniaki? Teraz widzicie jak sie o was dba na szczeblu. Moje dzieci nakupowaly mieszkan i dawaly dach nad glowa dla uczacych sie z prowincji a teraz nie maja nawet dwoch kompletow. A czy Tusk i jego przyboczni zaplaca teraz bankowi raty za porzyczki co ludzie nabrali aby pomoc z mieszkaniami wszystkim tym co to robili szkoly i potrzebowali kawalek kata?Tak sie dba o wschodnia Polske. Moze nadal deb***e benda glosowali na PO?

Dlatego ten żyd kaszubski musi odejść.

Dlatego ten żyd kaszubski musi odejść.

rozwiń
Avatar
Buzal. / 25 września 2013 o 12:44
0

prof. Janusz wcale dziwic sie nie powinnien bo Tusk musial udezyc w slaby region zeby studentow zcikagnac do Warszawy. Tam nie maja problemow z naborem. Co na to lubliniaki? Teraz widzicie jak sie o was dba na szczeblu. Moje dzieci nakupowaly mieszkan i dawaly dach nad glowa dla uczacych sie z prowincji a teraz nie maja nawet dwoch kompletow. A czy Tusk i jego przyboczni zaplaca teraz bankowi raty za porzyczki co ludzie nabrali aby pomoc z mieszkaniami wszystkim tym co to robili szkoly i potrzebowali kawalek kata?Tak sie dba o wschodnia Polske. Moze nadal debile benda glosowali na PO?

Avatar
yoto / 25 września 2013 o 12:40
0

W ogóle studia, niezależnie od uczelni, to strata czasu. Sama się o tym przekonałam, kończąc licencjat i szukając pracy. Nie poszłam na mgr, bo chciałam mieć jakieś doświadczenie i dokończyć studia zaocznie - gdzie tam! W Lublinie nie ma pracy, a studia są dla tych co a) lubią bawić się za pieniądze rodziców, b) mają zapewnioną pracę. Znam wiele osób, co studiowali prawo, ale niestety! jeśli nie ma się w rodzinie prawników, to na nic to, tak samo kierunki medyczne. Mogłabym wymienić kilkanaście osób, które poszły na studia medyczne - ciężkie bo ciężkie, ALE mają zapewnioną pracę u cioci/siostry/brata/wuja itp...

Ludzie obudźcie się!! Podkarpacie, Lubelszczyzna i Podlasie to ściana wschodnia, która utrzymuje się właśnie ze studentów, a pracy tu nie ma!! i nie będzie!

Tutaj, żeby stać na kasie to trzeba mieć znajomości! Przekonałam się niejednokrotnie o tym!

Ja wyjeżdżam stąd (w końcu!) a uczniakom życzę miłej zabawy za rodziców pieniądze...

W ogóle studia, niezależnie od uczelni, to strata czasu. Sama się o tym przekonałam, kończąc licencjat i szukając pracy. Nie poszłam na mgr, bo chciałam mieć jakieś doświadczenie i dokończyć studia zaocznie - gdzie tam! W Lublinie nie ma pracy, a studia są dla tych co a) lubią bawić się za pieniądze rodziców, b) mają zapewnioną pracę. Znam wiele osób, co studiowali prawo, ale niestety! jeśli nie ma się w rodzinie prawników, to na nic to, tak samo kierunki medyczne. Mogłabym wymienić kilkanaście osób, które poszły na studi... rozwiń

Avatar
elunia / 25 września 2013 o 12:34
0

To radziłbym zamiast 2 kierunku studiów jeden rzucić a zaoszczędzony czas przeznaczyć na pracę lub praktyki w jakiejś firmie. Doświadczenie zawodowe jest 100x ważniejsze od świstka.

zgadza się. Po co cudować i 3 kierunki zaszczycać swoją osobą...ludzie kochani! i tak guzik z tego będzie.

Avatar
Gość / 26 września 2013 o 07:24
0

Zrobił wam żyd kaszubski drugą Irlandie,jak byś się nie uczył-ła,to i tak wylądujesz na zmywaku lub agencji towarzyskiej. Taką nam POLSKĘ żydokomuna teraz zafundowała....ech

Avatar
m / 25 września 2013 o 23:05
0

BEZ kitu; politologia  byla popularna ale z musu bo to jeden z tych kierunków gdzie zbieral wszelki spadki odpady gdzie   uczniak szedl na to bo nigdzie nie mogl sie dostac, historia byla dla niego za wysoka poprzeczka prawo jeszcze bardziej nieosiagalne; po studiah  stoja w kolejkach do poseredniakow albo  zajmuja miejsca prawnikom ekonomistom w urzedach ; i nic dziwnego ze w urzedzie trudno z nimi sie porozumiec

A Ty co studiowałeś/aś ? Bo Twój poziom świadomości wskazuje, że brak Ci samodzielnego myślenia.  Zapraszam na politologię, sam wskazałeś, że później absolwent znajdzie pracę w urzędzie, więc chyba nie ma nic lepszego! 

A Ty co studiowałeś/aś ? Bo Twój poziom świadomości wskazuje, że brak Ci samodzielnego myślenia.  Zapraszam na politologię, sam wskazałeś, że później absolwent znajdzie pracę w urzędzie, więc chyba nie ma nic lepszego! 

rozwiń
Avatar
Jas muzykant / 25 września 2013 o 22:09
0

Faceci niech kształcą się na księży,nie będą na bezrobotnym,na Dominikanę bajki opowiadać.A w blebaniach i pałacach biskupich zrobić przedszkola,domy starcow i już zatrudnienie będzie.W PKS-ie jażdziły konduktorki była praca,w miejskiej komunikacji a teraz automaty.Nie rodzić dzieci na ich nieszczęscie i biedę.Lumpproletariat niech się ruszy,bo Wałęsa lizus chłopaków w sukienkach ich tylko wzbogacił

Avatar
Gość / 25 września 2013 o 17:25
0
I tyle w temacie...
 
http://www.youtube.com/watch?v=VhvMf4-pvZ0&feature=youtu.be
 
Avatar
Janek / 25 września 2013 o 16:54
0

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopiero na rynek pracy traktowani są jak "zło konieczne". Mało, który pracodawca jest chętny dać im szansę, aby zdobyli doświadczenie, a trzeba pamiętać, że każdy gdzieś kiedyś musiał zacząć. Oczywiście, są niczego nie gwarantujące  staże, ale żeby "załapać się" chociażby na to również trzeba mieć znajomości. Znam mnóstwo osób pragnących odbyć staż, które także z tym mają nie mały problem. W urzędach pracy słyszą ciągle to samo: "w danym momencie nie ma pieniędzy, bądź zainteresowanych taką formą zatrudnienia pracodawców"... W takim razie, jak wytłumaczyć fakt, że są również takie osoby, które pomimo niższych kwalifikacji i rzekomemu braku pieniędzy są na takich stażach trzymane ciągle po kilka lat? Czy dla nich jakimś cudem zawsze nagle znajduje się kasa? Widocznie osobom bez znajomości pozostaje jedynie praca na słuchawce, emigracja za chlebem, bądź śmierć głodowa.

Za miskę ryżu do 67 taką POLSKĘ zafundował nam żyd kaszubski razem z tym czerwonym bydłem.

Za miskę ryżu do 67 taką POLSKĘ zafundował nam żyd kaszubski razem z tym czerwonym bydłem.

rozwiń
Avatar
absolwent / 25 września 2013 o 16:06
0

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopiero na rynek pracy traktowani są jak "zło konieczne". Mało, który pracodawca jest chętny dać im szansę, aby zdobyli doświadczenie, a trzeba pamiętać, że każdy gdzieś kiedyś musiał zacząć. Oczywiście, są niczego nie gwarantujące  staże, ale żeby "załapać się" chociażby na to również trzeba mieć znajomości. Znam mnóstwo osób pragnących odbyć staż, które także z tym mają nie mały problem. W urzędach pracy słyszą ciągle to samo: "w danym momencie nie ma pieniędzy, bądź zainteresowanych taką formą zatrudnienia pracodawców"... W takim razie, jak wytłumaczyć fakt, że są również takie osoby, które pomimo niższych kwalifikacji i rzekomemu braku pieniędzy są na takich stażach trzymane ciągle po kilka lat? Czy dla nich jakimś cudem zawsze nagle znajduje się kasa? Widocznie osobom bez znajomości pozostaje jedynie praca na słuchawce, emigracja za chlebem, bądź śmierć głodowa.

Praca jest, ale tylko dla wybranych, którzy mają "duuuuże plecy". W urzędach w mojej miejscowości pracuje mnóstwo osób nie posiadających nawet matury lub w takcie studiów zaocznych ciągnących się za nimi w nieskończoność, za to znających kogo trzeba. W efekcie kiedy przychodzi się do takiej instytucji, zostaje się przeganianym z pokoju do pokoju bo oczywiście, żadna z osób pracujących tam nie jest na tyle kompetentna, aby pomóc w rozwiązaniu sprawy. Młodzi ludzie niezależnie od posiadanego wykształcenia, bez znajomości, wkraczający dopier... rozwiń

Avatar
Viola studentka III roku / 25 września 2013 o 12:53
0

prof. Janusz wcale dziwic sie nie powinnien bo Tusk musial udezyc w slaby region zeby studentow zcikagnac do Warszawy. Tam nie maja problemow z naborem. Co na to lubliniaki? Teraz widzicie jak sie o was dba na szczeblu. Moje dzieci nakupowaly mieszkan i dawaly dach nad glowa dla uczacych sie z prowincji a teraz nie maja nawet dwoch kompletow. A czy Tusk i jego przyboczni zaplaca teraz bankowi raty za porzyczki co ludzie nabrali aby pomoc z mieszkaniami wszystkim tym co to robili szkoly i potrzebowali kawalek kata?Tak sie dba o wschodnia Polske. Moze nadal deb***e benda glosowali na PO?

Dlatego ten żyd kaszubski musi odejść.

Dlatego ten żyd kaszubski musi odejść.

rozwiń
Avatar
Buzal. / 25 września 2013 o 12:44
0

prof. Janusz wcale dziwic sie nie powinnien bo Tusk musial udezyc w slaby region zeby studentow zcikagnac do Warszawy. Tam nie maja problemow z naborem. Co na to lubliniaki? Teraz widzicie jak sie o was dba na szczeblu. Moje dzieci nakupowaly mieszkan i dawaly dach nad glowa dla uczacych sie z prowincji a teraz nie maja nawet dwoch kompletow. A czy Tusk i jego przyboczni zaplaca teraz bankowi raty za porzyczki co ludzie nabrali aby pomoc z mieszkaniami wszystkim tym co to robili szkoly i potrzebowali kawalek kata?Tak sie dba o wschodnia Polske. Moze nadal debile benda glosowali na PO?

Avatar
yoto / 25 września 2013 o 12:40
0

W ogóle studia, niezależnie od uczelni, to strata czasu. Sama się o tym przekonałam, kończąc licencjat i szukając pracy. Nie poszłam na mgr, bo chciałam mieć jakieś doświadczenie i dokończyć studia zaocznie - gdzie tam! W Lublinie nie ma pracy, a studia są dla tych co a) lubią bawić się za pieniądze rodziców, b) mają zapewnioną pracę. Znam wiele osób, co studiowali prawo, ale niestety! jeśli nie ma się w rodzinie prawników, to na nic to, tak samo kierunki medyczne. Mogłabym wymienić kilkanaście osób, które poszły na studia medyczne - ciężkie bo ciężkie, ALE mają zapewnioną pracę u cioci/siostry/brata/wuja itp...

Ludzie obudźcie się!! Podkarpacie, Lubelszczyzna i Podlasie to ściana wschodnia, która utrzymuje się właśnie ze studentów, a pracy tu nie ma!! i nie będzie!

Tutaj, żeby stać na kasie to trzeba mieć znajomości! Przekonałam się niejednokrotnie o tym!

Ja wyjeżdżam stąd (w końcu!) a uczniakom życzę miłej zabawy za rodziców pieniądze...

W ogóle studia, niezależnie od uczelni, to strata czasu. Sama się o tym przekonałam, kończąc licencjat i szukając pracy. Nie poszłam na mgr, bo chciałam mieć jakieś doświadczenie i dokończyć studia zaocznie - gdzie tam! W Lublinie nie ma pracy, a studia są dla tych co a) lubią bawić się za pieniądze rodziców, b) mają zapewnioną pracę. Znam wiele osób, co studiowali prawo, ale niestety! jeśli nie ma się w rodzinie prawników, to na nic to, tak samo kierunki medyczne. Mogłabym wymienić kilkanaście osób, które poszły na studi... rozwiń

Avatar
elunia / 25 września 2013 o 12:34
0

To radziłbym zamiast 2 kierunku studiów jeden rzucić a zaoszczędzony czas przeznaczyć na pracę lub praktyki w jakiejś firmie. Doświadczenie zawodowe jest 100x ważniejsze od świstka.

zgadza się. Po co cudować i 3 kierunki zaszczycać swoją osobą...ludzie kochani! i tak guzik z tego będzie.

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!