Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2010 r.
20:51
Edytuj ten wpis

Uderzył policjanta, sąd go wypuścił. Prokuratura zamierza się odwołać

0 79 A A

Bandzior uderzył policjanta w głowę butelką z piwem. – Butelka nie jest niebezpiecznym przedmiotem – stwierdził sąd i kazał zwolnić Mariusza B. Policjanci są w szoku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jestem zaskoczony decyzją sądu – powiedział nam starszy sierżant, który padł ofiarą napastnika. – Gdyby trafił mnie celniej, uderzenie mogłoby mieć tragiczne skutki. Miałem wiele szczęścia.

Kontrowersyjne orzeczenie Sądu Rejonowego w Lublinie zbulwersowało też lubelskich policjantów.

– Przecież napastnik mógł uderzyć w skroń i zabić – oburza się Marek Hetman, lubelski pełnomocnik Komitetu Obrony Policjantów. – Sąd nie wziął pod uwagę tego, co się dzieje w kraju: że morduje się i napada na policjantów. Tu reakcja sądu powinna być zdecydowana. Czy policjant musi zostać ciężko ranny, by sąd uznał, że to była napaść?

W niedzielę wieczorem patrol policji zauważył ognisko rozpalone w pustym budynku przy ul. Koncertowej w Lublinie. Było przy nim kilka osób, które na widok mundurowych rozbiegły się. Policjanci dopadli trzech uciekinierów. Próbowali ich wylegitymować. Spotkali się z wyzwiskami.

– Mariusz B. wyciągnął butelkę z piwem i uderzył nią policjanta w głowę – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Funkcjonariusze użyli pałek i kajdanek, żeby go obezwładnić.

Policjant trafił do szpitala na obserwację. Miał uszkodzony naskórek na czole oraz guza. Lekarze uznali, że może wracać do domu.

Prokurator zarzucił Mariuszowi B. czynną napaść na policjanta – tak zakwalifikował uderzenie butelką w głowę. I wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie napastnika. Ale 30 marca sąd nakazał natychmiast zwolnić mężczyznę.

– Sąd uznał, że butelka nie jest niebezpiecznym narzędziem, więc zdarzenia nie można potraktować jako czynnej napaści na policjanta – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – W grę wchodzi łagodniejsza kwalifikacja czynu.

Według sądu, dopiero rozbita butelka (tzw. tulipan), jest niebezpiecznym narzędziem. A policjant otrzymał cios całą. A takie uderzenie, to tylko naruszenie nietykalności cielesnej. Grozi za to do trzech lat więzienia. A za "czynną napaść” na policjanta aż 10 lat.

Wczoraj prokuratura zdecydowała, że zaskarży tę decyzję.

– Nikt nie przekona mnie, że uderzenie butelką w głowę nie było użyciem niebezpiecznego przedmiotu – mówi Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Tu ważny jest sposób, w jaki podejrzany posłużył się butelką.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PRZYJACIEL / 21 kwietnia 2010 o 17:22
0
prawnik napisał:
Dobrze piszesz. Ale niewykształcony motłoch i hołota zlatująca się na to forum tego i tak nie zrozumie. Głupi ten naród był za komuny i z tępoty się nie wyleczył. A kolejne pokolenia wychowane na Internecie są jeszcze gorsze niż te, które czytać musiały Marksa i Lenina. Będą opluwać sędziego bo mają okazję powyżywać się na kimś, kto coś osiągnął. W ten sposób te półgłówkowate matoły dowartościowują się i leczą swoje zaściankowe kompleksy. Ale faktycznie to siebie ośmieszają, bo wypowiadają się na temat czegoś, o czym nie mają fioletowego pojęcia. POLACTWO.

JUDE czy KOMUCH ?????

JUDE czy KOMUCH ????? rozwiń
Avatar
WNZ / 20 kwietnia 2010 o 20:08
0
Mariusz niewinny, policja niech się wstydzi i zastanowi co mówi! Ja jak się przewrócę to nie zwalam na innych, że mnie butelka pobili.
Avatar
~oburzona~ / 6 kwietnia 2010 o 20:34
0
Wiem jak naprawdę wyglądała ta sytuacja i powiem tylko tyle: policja to banda kłamców i oszustów budujących swoja pozycję na propagandzie w mediach zamiast na rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków!!!!!
Avatar
maciej / 3 kwietnia 2010 o 16:20
0
Problem w całym zdarzeniu polega na tym, że na każde zgłoszenie zawsze przyjeżdza 1 radiowóz po długim oczekiwaniu i tłumaczeniu funkcjonariuszy jacy to byli zajęci najczęściej w McDonaldzie. Tutaj natomiast nagle zjawiło się 3 radiowozy po zauważeniu ognia, bez straży pożarnej. Zastanawia mnie kto zgałaszał to zdarzenie i skąd miał taką siłę przebicia. Wracając do poszkodowanego "dzielnego" st.sierż. miał szczęście, że nie wpadł w dziury znajdujące się tam w zabudowaniach, bo mógłby wtedy tłumaczyć, że dostał całym transporterem butelek. Rozumiem, że prokurator widział jego ranę i wie jak wygląda po uderzeniu butelką a jak po upadku goniąc pijanego chłystka. Tu należy się zastonowić jak nasz "dzielny" stróż prawa zalicza egzamin sprawności fizycznej i co z jego etyką, ale czego można wymagać od człowieka, który gdyby nie służył w policji w prewencji to musiał by stać na bramce w jakimś lokalu lub agecji. Z tego co wiem całe zdarzenie wygładało inaczej niż twierdzi policja i prokurator, a wiem to od świadków zdarzenia, którzy tam byli. Dziwię się tylko, że dziennikarz piszący artykuł nie zainteresował się pełną wersja wydarzeń, a wysłuchał tylko rzecznika policji, który zawsze powie to co każą mu przełożeni i na pytanie na które nie dostał odpowiedzi odpowie "bez komentarza".
Problem w całym zdarzeniu polega na tym, że na każde zgłoszenie zawsze przyjeżdza 1 radiowóz po długim oczekiwaniu i tłumaczeniu funkcjonariuszy jacy to byli zajęci najczęściej w McDonaldzie. Tutaj natomiast nagle zjawiło się 3 radiowozy po zauważeniu ognia, bez straży pożarnej. Zastanawia mnie kto zgałaszał to zdarzenie i skąd miał taką siłę przebicia. Wracając do poszkodowanego "dzielnego" st.sierż. miał szczęście, że nie wpadł w dziury znajdujące się tam w zabudowaniach, bo mógłby wtedy tłumaczyć, że dostał całym transporterem b... rozwiń
Avatar
t77w / 2 kwietnia 2010 o 23:03
0
prawnik napisał:
Dobrze piszesz. Ale niewykształcony motłoch i hołota zlatująca się na to forum tego i tak nie zrozumie. Głupi ten naród był za komuny i z tępoty się nie wyleczył. A kolejne pokolenia wychowane na Internecie są jeszcze gorsze niż te, które czytać musiały Marksa i Lenina. Będą opluwać sędziego bo mają okazję powyżywać się na kimś, kto coś osiągnął. W ten sposób te półgłówkowate matoły dowartościowują się i leczą swoje zaściankowe kompleksy. Ale faktycznie to siebie ośmieszają, bo wypowiadają się na temat czegoś, o czym nie mają fioletowego pojęcia. POLACTWO.


Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wielkimi specjalistami w każdej niemal dziedzinie stają się Polacy kiedy tylko maja okazję znieważyć kogoś i podważyć czyjś autorytet. W sytuacji którą tak namiętnie komentujecie nie wystąpił żaden błąd sędziego, nie wykazał sie tez brakiem znajomości orzecznictwa co sugerujecie. Jeśli tylko któryś z Was "specjalistów" pokusiłby się o dokładne przestudiowanie orzecznictwa, zrozumielibyście dlaczego zapadło takie, a nie inne postanowienie. Butelka w takiej postaci, w jakiej została użyta nie kwalifikuje się do tego, aby uznac ją za "inny podobnie niebezpieczny przedmiot" zgodnie z artykułem 223 kk ponieważ nie jest PODOBNIE NIEBEZPIECZNYM PRZEDMIOTEM. Powodem , dla którego osoba, która dopuściła się tego czynu , nie została tymczasowo aresztowana jest fakt, iż prokuratura źle sformułowała zarzut, a nie chęć Sądu do pomocy bandycie. Zapewne wolelibyście aby Sądy naginały przepisy do waszego "widzimisię". Na szczęście tak nie jest. Sąd jest w Polsce organem, który ma stosować obowiązujące prawo. Nie wymyślać przepisy i naginac je zależnie od sytuacji i swojej woli. Ostatecznie - sami nie jesteście tego świadomi ale wypisując obelgi jedynie dajecie do zrozumienia, że nie znacie prawa, a wołając o sprawiedliwość w rzeczywistości mówicie o czymś zupełnie innym. Możecie prawa nie znać, jednak właśnie dlatego powinniście pozostawić decyzję komuś, kto je zna. Pozdrawiam i życze wszystkim spokojnych świąt i czasu na przemyślenia.


Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wielkimi specjalistami w każdej niemal dziedzinie stają się Polacy kiedy tylko maja okazję znieważyć kogoś i podważyć czyjś autorytet. W sytuacji którą tak namiętnie komentujecie nie wystąpił żaden błąd sędziego, nie wykazał sie tez brakiem znajomości orzecznictwa co sugerujecie. Jeśli tylko któryś z Was "specjalistów" pokusiłby się o dokładne przestudiowanie orzecznictwa, zrozumielibyście dlaczego zapadło takie, a nie inne postanowienie. Butelka w takiej postaci, ... rozwiń
Avatar
Elżbieta / 2 kwietnia 2010 o 12:29
0
Szanowni Państwo,
A może zaczęlibyśmy się zastanawiać na FORUM dlaczego pozwalamy na takie dziwne dziennikarstwo???

Prosty tekst informacyjny - a nie zachowuje elementarnych zasad informacji. Brak w nim kontekstu i wypowiedzi równoważących zdania policjantów. Oczywiście, że powinniśmy się czuć bezpieczni! I policja powinna nas chronić, a atak na funkcjonariusza winien być surowo karany.
Tylko, że nasza policja w sytuacji zagrożenia reaguje w takim tempie, że można umrzeć do tego czasu. A jakby mnie ktoś uderzył butelką i nic by mi się nie stało - to już widzę uprzejmych panów na komendzie, którzy służą mi pomocą.
Ale najgorsze jest dziennikarstwo - nierzetelne w pogoni za sensacją, chwytliwym tematem. Pewnie, że lepiej poszukać w Lublinie historii na miarę Tragedii Warszawskiej niż zająć się sumienną pracą i poszukiwaniem prawdziwych informacji
A my nie dajmy się zwariować dziennikarskiej machinie, która nakręca afery!

Moczymorda napisał:
Podać nazwisko tego sędziego od 7 boleści. Jak długo jeszcze dyletanci sądowi będą umilac nam życie swoimi wybrykami. Jak taki dyletant sędziowski chce być mecenasem łobuzów to niech zamieni fach. Wynajmie biuro i siądzie w nim jak mecenas. A tak za pieniądze nasze broni drani.[/quote]


[quote name='Moczymorda' post='258914' date='1.04.2010, 07:31:14']Podać nazwisko Tego Mecenasosędziego. Jak facet chce się bawić w obrońcę to niech wynajmie biuro na kancelarie adwokacką i tam rozwija swój talent. Wtedy będzie miał ze swojej tworczej pracy dochody o wiele większe niż nasz garnuszek w sądzie.
rozwiń
Avatar
czytelnik / 2 kwietnia 2010 o 12:09
0
Akurat szczęście, że mamy jeszcze sądy! Inaczej policja byłaby równie bezkarna jak bandyci. Obrażenia, które mogły być, a ich nie ma, są podobne do owego ciosu - mógł być, ale go nie było.
Brakuje w artykule informacji o przyczynach interwencji policji. Policja nie ścigała bandziorów, nie aresztowała złodzieja, bandyty etc.
Interweniowała w sprawie ogniska na Poligonie.
Zatem jeśli za picie piwa na wolnym powietrzu jest się bandziorem, to już wiem dlaczego policjanci nie ścigają innych przestępstw.... Potrzebowali by chyba jednostek antyterrorystycznych.
A o dziennikarstwie "Dziennika" już miałam lepsze zdanie - widać, loteria mieszkaniowa zwalania z rzetelności i obiektywizmu.
Akurat szczęście, że mamy jeszcze sądy! Inaczej policja byłaby równie bezkarna jak bandyci. Obrażenia, które mogły być, a ich nie ma, są podobne do owego ciosu - mógł być, ale go nie było.
Brakuje w artykule informacji o przyczynach interwencji policji. Policja nie ścigała bandziorów, nie aresztowała złodzieja, bandyty etc.
Interweniowała w sprawie ogniska na Poligonie.
Zatem jeśli za picie piwa na wolnym powietrzu jest się bandziorem, to już wiem dlaczego policjanci nie ścigają innych przestępstw.... Potrzebowali by... rozwiń
Avatar
telewidz / 1 kwietnia 2010 o 22:38
0
W najbliższą niedzielę w TVP3 o godz.20.50 młodzieżówki partyjne

w programie "Młodzież Kontra czyli .....Pod ostrzałem"


Gośćmi programu będą:

Ks.Robert Nęcek - rzecznik prasowy krakowskiej kurii wspierający Radę ds. Środków Społecznego Przekazu przy Episkopacie
Prof. Zbigniew Nęcki – psycholog społeczny, UJ

Internet stał się dla nas dobrem cywilizacyjnym, takim jak telefon, bieżąca woda czy centralne ogrzewanie. W UE coraz częściej mówi się o NIEZBYWALNYM prawie w dostępie do internetu ...

Czy internet jest barometrem przemian społecznych i politycznych?
- Politycy doskonale rozumieją Internet, jako ważny kanał informacyjny - możemy ich spotkać na Naszej Klasie, Facebooku, Twisterze, Myspace - tyle, że większość ich profili to konta, którymi zajmują się ich asystenci - właśnie młodzi ludzie - czy powinni się czuć lekko niewłaściwie?
- W najbliższych dniach rusza portal MyPis.pl

Dlaczego blogerzy są najczęściej blagierami?
Dlaczego na swoich blogach politycy kłamią?
Czy internetowe akcje - takie jak akcja "zabierz babci dowód" z 2007 roku - zmieniły na zawsze oblicze polskiej polityki i sposobu jej uprawiania?
Czy następna rewolucja polityczna ( o ile przyjdzie) zacznie się i skończy się w internecie?

Czy fora internetowe są miernikiem poglądów społecznych czy też cyrkiem frustratów i nieudaczników a ich popis chamstwa i ordynarności jest swoistym dowartościowaniem?
Co zrobić ta infekcja nie zaraziła młodego pokolenia?

Co zrobić by alternatywne fora internetowe oparte na prawdzie, moralności, autorytetach cieszyły się one mianem kultowych?
Co się stało z młodymi ludźmi, którzy przed 5 laty w chwili odchodzenia JPII tworzyli jedyna taka wspólnotę internetową?

Gościom w trakcie programu można przesłać pytania na adres:mk@mlodziezkontra.pl
W najbliższą niedzielę w TVP3 o godz.20.50 młodzieżówki partyjne

w programie "Młodzież Kontra czyli .....Pod ostrzałem"


Gośćmi programu będą:

Ks.Robert Nęcek - rzecznik prasowy krakowskiej kurii wspierający Radę ds. Środków Społecznego Przekazu przy Episkopacie
Prof. Zbigniew Nęcki – psycholog społeczny, UJ

Internet stał się dla nas dobrem cywilizacyjnym, takim jak telefon, bieżąca woda czy centralne ogrzewanie. W UE coraz częściej mówi się o NIEZBYWALNYM prawi... rozwiń
Avatar
wodzo / 1 kwietnia 2010 o 22:16
0
cała ta sprawa to jakiś absurd. opisali że gość zaatakował policjanta butelką z piwem. (rzekomo pełną) jeśli dostał butelką z piwem to by był cały mokry, a o tym oczywiście nikt nie napisał ani nie powiedział, bo takie zdarzenie nie miało miejsca. starają się zrobić nagonkę na gościa bo teraz głośno w mediach o tego typu sprawach. sam kiedyś miałem kolegium za to że obraziłem policjantów. oczywiście to była bzdura. na sprawie policjant po prostu opisał zajście jak by miał już wcześniej wszystko wykute na pałę. nikt sobie nie zdaje sprawy że przez takie zajście niewinny człowiek może mieć przesrane do końca życia. policja to najczęściej jest tam gdzie jest najmniej potrzebna, a tam gdzie jej potrzeba to nigdy ich nie ma. a sędzie zachował się z rozsądkiem, najpierw trzeba coś udowodnić a później karać.
cała ta sprawa to jakiś absurd. opisali że gość zaatakował policjanta butelką z piwem. (rzekomo pełną) jeśli dostał butelką z piwem to by był cały mokry, a o tym oczywiście nikt nie napisał ani nie powiedział, bo takie zdarzenie nie miało miejsca. starają się zrobić nagonkę na gościa bo teraz głośno w mediach o tego typu sprawach. sam kiedyś miałem kolegium za to że obraziłem policjantów. oczywiście to była bzdura. na sprawie policjant po prostu opisał zajście jak by miał już wcześniej wszystko wykute na pałę. nikt sobie nie zdaje sprawy że ... rozwiń
Avatar
TO WLASNIE JA / 1 kwietnia 2010 o 19:44
0
[quote name='Charliefrown' date='1.04.2010, 08:48:24' post='258940']
Opanujcie się. Tu nie chodzi o brak elementarnej wiedzy dot. właściwości butelki tylko o nieznajomość orzecznictwa.
Zgodnie z art. 223 kodeksu karnego Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Tyle, że tu nie chodzi o każdy przedmiot niebiezpieczny w powszechnym przekonaniu, lecz jedynie taki, który ze względu na swoje właściwości pozwala na spowodowanie następstw podobnych do użycia broni palnej lub noża (stąd określenie "lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu").

Owszem nie rozbita butelka szklana nie jest sama w sobie niebezpiecznym narzędziem w rozumieniu art. 280 § 2 i innych kodeksu karnego, zwłaszcza gdy sprawca jedynie ją trzyma Natomiast kwalifikację ze znamieniem "niebezpiecznego narzędzia" może uzasadniać sposób działania sprawcy zagrażający bezpośrednio życiu pokrzywdzonego (np. uderzenie w głowę), dlatego trzeba przyznać rację Zychowi. Wiele było już na ten temat orzeczeń, (np. wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 26 I 2000 r., II Aka 250/99, KZS 2000, nr 3), więc dziwić może czy wręcz bulwersować nieznajomość orzecznictwa przez sędziego.
PISZESZ KOLEGO WIERUTNE BZDURY BO PRZYWOŁUJESZ ORZECZENIE DOTYCZACE SRUBOKRETA A NIE BUTELKI. POZA TYM SZANOWNY KOLEGO SPRAWDZ ZE ORZECZENIE KTORE WSKAZALES DOTYCZY POPRZEDNIEGO STANU PRAWNEGO. GRATULUJE WIEDZY I NIEOMYLNOSCI.
[quote name='Charliefrown' date='1.04.2010, 08:48:24' post='258940']
Opanujcie się. Tu nie chodzi o brak elementarnej wiedzy dot. właściwości butelki tylko o nieznajomość orzecznictwa.
Zgodnie z art. 223 kodeksu karnego Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełn... rozwiń
Avatar
PRZYJACIEL / 21 kwietnia 2010 o 17:22
0
prawnik napisał:
Dobrze piszesz. Ale niewykształcony motłoch i hołota zlatująca się na to forum tego i tak nie zrozumie. Głupi ten naród był za komuny i z tępoty się nie wyleczył. A kolejne pokolenia wychowane na Internecie są jeszcze gorsze niż te, które czytać musiały Marksa i Lenina. Będą opluwać sędziego bo mają okazję powyżywać się na kimś, kto coś osiągnął. W ten sposób te półgłówkowate matoły dowartościowują się i leczą swoje zaściankowe kompleksy. Ale faktycznie to siebie ośmieszają, bo wypowiadają się na temat czegoś, o czym nie mają fioletowego pojęcia. POLACTWO.

JUDE czy KOMUCH ?????

JUDE czy KOMUCH ????? rozwiń
Avatar
WNZ / 20 kwietnia 2010 o 20:08
0
Mariusz niewinny, policja niech się wstydzi i zastanowi co mówi! Ja jak się przewrócę to nie zwalam na innych, że mnie butelka pobili.
Avatar
~oburzona~ / 6 kwietnia 2010 o 20:34
0
Wiem jak naprawdę wyglądała ta sytuacja i powiem tylko tyle: policja to banda kłamców i oszustów budujących swoja pozycję na propagandzie w mediach zamiast na rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków!!!!!
Avatar
maciej / 3 kwietnia 2010 o 16:20
0
Problem w całym zdarzeniu polega na tym, że na każde zgłoszenie zawsze przyjeżdza 1 radiowóz po długim oczekiwaniu i tłumaczeniu funkcjonariuszy jacy to byli zajęci najczęściej w McDonaldzie. Tutaj natomiast nagle zjawiło się 3 radiowozy po zauważeniu ognia, bez straży pożarnej. Zastanawia mnie kto zgałaszał to zdarzenie i skąd miał taką siłę przebicia. Wracając do poszkodowanego "dzielnego" st.sierż. miał szczęście, że nie wpadł w dziury znajdujące się tam w zabudowaniach, bo mógłby wtedy tłumaczyć, że dostał całym transporterem butelek. Rozumiem, że prokurator widział jego ranę i wie jak wygląda po uderzeniu butelką a jak po upadku goniąc pijanego chłystka. Tu należy się zastonowić jak nasz "dzielny" stróż prawa zalicza egzamin sprawności fizycznej i co z jego etyką, ale czego można wymagać od człowieka, który gdyby nie służył w policji w prewencji to musiał by stać na bramce w jakimś lokalu lub agecji. Z tego co wiem całe zdarzenie wygładało inaczej niż twierdzi policja i prokurator, a wiem to od świadków zdarzenia, którzy tam byli. Dziwię się tylko, że dziennikarz piszący artykuł nie zainteresował się pełną wersja wydarzeń, a wysłuchał tylko rzecznika policji, który zawsze powie to co każą mu przełożeni i na pytanie na które nie dostał odpowiedzi odpowie "bez komentarza".
Problem w całym zdarzeniu polega na tym, że na każde zgłoszenie zawsze przyjeżdza 1 radiowóz po długim oczekiwaniu i tłumaczeniu funkcjonariuszy jacy to byli zajęci najczęściej w McDonaldzie. Tutaj natomiast nagle zjawiło się 3 radiowozy po zauważeniu ognia, bez straży pożarnej. Zastanawia mnie kto zgałaszał to zdarzenie i skąd miał taką siłę przebicia. Wracając do poszkodowanego "dzielnego" st.sierż. miał szczęście, że nie wpadł w dziury znajdujące się tam w zabudowaniach, bo mógłby wtedy tłumaczyć, że dostał całym transporterem b... rozwiń
Avatar
t77w / 2 kwietnia 2010 o 23:03
0
prawnik napisał:
Dobrze piszesz. Ale niewykształcony motłoch i hołota zlatująca się na to forum tego i tak nie zrozumie. Głupi ten naród był za komuny i z tępoty się nie wyleczył. A kolejne pokolenia wychowane na Internecie są jeszcze gorsze niż te, które czytać musiały Marksa i Lenina. Będą opluwać sędziego bo mają okazję powyżywać się na kimś, kto coś osiągnął. W ten sposób te półgłówkowate matoły dowartościowują się i leczą swoje zaściankowe kompleksy. Ale faktycznie to siebie ośmieszają, bo wypowiadają się na temat czegoś, o czym nie mają fioletowego pojęcia. POLACTWO.


Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wielkimi specjalistami w każdej niemal dziedzinie stają się Polacy kiedy tylko maja okazję znieważyć kogoś i podważyć czyjś autorytet. W sytuacji którą tak namiętnie komentujecie nie wystąpił żaden błąd sędziego, nie wykazał sie tez brakiem znajomości orzecznictwa co sugerujecie. Jeśli tylko któryś z Was "specjalistów" pokusiłby się o dokładne przestudiowanie orzecznictwa, zrozumielibyście dlaczego zapadło takie, a nie inne postanowienie. Butelka w takiej postaci, w jakiej została użyta nie kwalifikuje się do tego, aby uznac ją za "inny podobnie niebezpieczny przedmiot" zgodnie z artykułem 223 kk ponieważ nie jest PODOBNIE NIEBEZPIECZNYM PRZEDMIOTEM. Powodem , dla którego osoba, która dopuściła się tego czynu , nie została tymczasowo aresztowana jest fakt, iż prokuratura źle sformułowała zarzut, a nie chęć Sądu do pomocy bandycie. Zapewne wolelibyście aby Sądy naginały przepisy do waszego "widzimisię". Na szczęście tak nie jest. Sąd jest w Polsce organem, który ma stosować obowiązujące prawo. Nie wymyślać przepisy i naginac je zależnie od sytuacji i swojej woli. Ostatecznie - sami nie jesteście tego świadomi ale wypisując obelgi jedynie dajecie do zrozumienia, że nie znacie prawa, a wołając o sprawiedliwość w rzeczywistości mówicie o czymś zupełnie innym. Możecie prawa nie znać, jednak właśnie dlatego powinniście pozostawić decyzję komuś, kto je zna. Pozdrawiam i życze wszystkim spokojnych świąt i czasu na przemyślenia.


Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wielkimi specjalistami w każdej niemal dziedzinie stają się Polacy kiedy tylko maja okazję znieważyć kogoś i podważyć czyjś autorytet. W sytuacji którą tak namiętnie komentujecie nie wystąpił żaden błąd sędziego, nie wykazał sie tez brakiem znajomości orzecznictwa co sugerujecie. Jeśli tylko któryś z Was "specjalistów" pokusiłby się o dokładne przestudiowanie orzecznictwa, zrozumielibyście dlaczego zapadło takie, a nie inne postanowienie. Butelka w takiej postaci, ... rozwiń
Avatar
Elżbieta / 2 kwietnia 2010 o 12:29
0
Szanowni Państwo,
A może zaczęlibyśmy się zastanawiać na FORUM dlaczego pozwalamy na takie dziwne dziennikarstwo???

Prosty tekst informacyjny - a nie zachowuje elementarnych zasad informacji. Brak w nim kontekstu i wypowiedzi równoważących zdania policjantów. Oczywiście, że powinniśmy się czuć bezpieczni! I policja powinna nas chronić, a atak na funkcjonariusza winien być surowo karany.
Tylko, że nasza policja w sytuacji zagrożenia reaguje w takim tempie, że można umrzeć do tego czasu. A jakby mnie ktoś uderzył butelką i nic by mi się nie stało - to już widzę uprzejmych panów na komendzie, którzy służą mi pomocą.
Ale najgorsze jest dziennikarstwo - nierzetelne w pogoni za sensacją, chwytliwym tematem. Pewnie, że lepiej poszukać w Lublinie historii na miarę Tragedii Warszawskiej niż zająć się sumienną pracą i poszukiwaniem prawdziwych informacji
A my nie dajmy się zwariować dziennikarskiej machinie, która nakręca afery!

Moczymorda napisał:
Podać nazwisko tego sędziego od 7 boleści. Jak długo jeszcze dyletanci sądowi będą umilac nam życie swoimi wybrykami. Jak taki dyletant sędziowski chce być mecenasem łobuzów to niech zamieni fach. Wynajmie biuro i siądzie w nim jak mecenas. A tak za pieniądze nasze broni drani.[/quote]


[quote name='Moczymorda' post='258914' date='1.04.2010, 07:31:14']Podać nazwisko Tego Mecenasosędziego. Jak facet chce się bawić w obrońcę to niech wynajmie biuro na kancelarie adwokacką i tam rozwija swój talent. Wtedy będzie miał ze swojej tworczej pracy dochody o wiele większe niż nasz garnuszek w sądzie.
rozwiń
Avatar
czytelnik / 2 kwietnia 2010 o 12:09
0
Akurat szczęście, że mamy jeszcze sądy! Inaczej policja byłaby równie bezkarna jak bandyci. Obrażenia, które mogły być, a ich nie ma, są podobne do owego ciosu - mógł być, ale go nie było.
Brakuje w artykule informacji o przyczynach interwencji policji. Policja nie ścigała bandziorów, nie aresztowała złodzieja, bandyty etc.
Interweniowała w sprawie ogniska na Poligonie.
Zatem jeśli za picie piwa na wolnym powietrzu jest się bandziorem, to już wiem dlaczego policjanci nie ścigają innych przestępstw.... Potrzebowali by chyba jednostek antyterrorystycznych.
A o dziennikarstwie "Dziennika" już miałam lepsze zdanie - widać, loteria mieszkaniowa zwalania z rzetelności i obiektywizmu.
Akurat szczęście, że mamy jeszcze sądy! Inaczej policja byłaby równie bezkarna jak bandyci. Obrażenia, które mogły być, a ich nie ma, są podobne do owego ciosu - mógł być, ale go nie było.
Brakuje w artykule informacji o przyczynach interwencji policji. Policja nie ścigała bandziorów, nie aresztowała złodzieja, bandyty etc.
Interweniowała w sprawie ogniska na Poligonie.
Zatem jeśli za picie piwa na wolnym powietrzu jest się bandziorem, to już wiem dlaczego policjanci nie ścigają innych przestępstw.... Potrzebowali by... rozwiń
Avatar
telewidz / 1 kwietnia 2010 o 22:38
0
W najbliższą niedzielę w TVP3 o godz.20.50 młodzieżówki partyjne

w programie "Młodzież Kontra czyli .....Pod ostrzałem"


Gośćmi programu będą:

Ks.Robert Nęcek - rzecznik prasowy krakowskiej kurii wspierający Radę ds. Środków Społecznego Przekazu przy Episkopacie
Prof. Zbigniew Nęcki – psycholog społeczny, UJ

Internet stał się dla nas dobrem cywilizacyjnym, takim jak telefon, bieżąca woda czy centralne ogrzewanie. W UE coraz częściej mówi się o NIEZBYWALNYM prawie w dostępie do internetu ...

Czy internet jest barometrem przemian społecznych i politycznych?
- Politycy doskonale rozumieją Internet, jako ważny kanał informacyjny - możemy ich spotkać na Naszej Klasie, Facebooku, Twisterze, Myspace - tyle, że większość ich profili to konta, którymi zajmują się ich asystenci - właśnie młodzi ludzie - czy powinni się czuć lekko niewłaściwie?
- W najbliższych dniach rusza portal MyPis.pl

Dlaczego blogerzy są najczęściej blagierami?
Dlaczego na swoich blogach politycy kłamią?
Czy internetowe akcje - takie jak akcja "zabierz babci dowód" z 2007 roku - zmieniły na zawsze oblicze polskiej polityki i sposobu jej uprawiania?
Czy następna rewolucja polityczna ( o ile przyjdzie) zacznie się i skończy się w internecie?

Czy fora internetowe są miernikiem poglądów społecznych czy też cyrkiem frustratów i nieudaczników a ich popis chamstwa i ordynarności jest swoistym dowartościowaniem?
Co zrobić ta infekcja nie zaraziła młodego pokolenia?

Co zrobić by alternatywne fora internetowe oparte na prawdzie, moralności, autorytetach cieszyły się one mianem kultowych?
Co się stało z młodymi ludźmi, którzy przed 5 laty w chwili odchodzenia JPII tworzyli jedyna taka wspólnotę internetową?

Gościom w trakcie programu można przesłać pytania na adres:mk@mlodziezkontra.pl
W najbliższą niedzielę w TVP3 o godz.20.50 młodzieżówki partyjne

w programie "Młodzież Kontra czyli .....Pod ostrzałem"


Gośćmi programu będą:

Ks.Robert Nęcek - rzecznik prasowy krakowskiej kurii wspierający Radę ds. Środków Społecznego Przekazu przy Episkopacie
Prof. Zbigniew Nęcki – psycholog społeczny, UJ

Internet stał się dla nas dobrem cywilizacyjnym, takim jak telefon, bieżąca woda czy centralne ogrzewanie. W UE coraz częściej mówi się o NIEZBYWALNYM prawi... rozwiń
Avatar
wodzo / 1 kwietnia 2010 o 22:16
0
cała ta sprawa to jakiś absurd. opisali że gość zaatakował policjanta butelką z piwem. (rzekomo pełną) jeśli dostał butelką z piwem to by był cały mokry, a o tym oczywiście nikt nie napisał ani nie powiedział, bo takie zdarzenie nie miało miejsca. starają się zrobić nagonkę na gościa bo teraz głośno w mediach o tego typu sprawach. sam kiedyś miałem kolegium za to że obraziłem policjantów. oczywiście to była bzdura. na sprawie policjant po prostu opisał zajście jak by miał już wcześniej wszystko wykute na pałę. nikt sobie nie zdaje sprawy że przez takie zajście niewinny człowiek może mieć przesrane do końca życia. policja to najczęściej jest tam gdzie jest najmniej potrzebna, a tam gdzie jej potrzeba to nigdy ich nie ma. a sędzie zachował się z rozsądkiem, najpierw trzeba coś udowodnić a później karać.
cała ta sprawa to jakiś absurd. opisali że gość zaatakował policjanta butelką z piwem. (rzekomo pełną) jeśli dostał butelką z piwem to by był cały mokry, a o tym oczywiście nikt nie napisał ani nie powiedział, bo takie zdarzenie nie miało miejsca. starają się zrobić nagonkę na gościa bo teraz głośno w mediach o tego typu sprawach. sam kiedyś miałem kolegium za to że obraziłem policjantów. oczywiście to była bzdura. na sprawie policjant po prostu opisał zajście jak by miał już wcześniej wszystko wykute na pałę. nikt sobie nie zdaje sprawy że ... rozwiń
Avatar
TO WLASNIE JA / 1 kwietnia 2010 o 19:44
0
[quote name='Charliefrown' date='1.04.2010, 08:48:24' post='258940']
Opanujcie się. Tu nie chodzi o brak elementarnej wiedzy dot. właściwości butelki tylko o nieznajomość orzecznictwa.
Zgodnie z art. 223 kodeksu karnego Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Tyle, że tu nie chodzi o każdy przedmiot niebiezpieczny w powszechnym przekonaniu, lecz jedynie taki, który ze względu na swoje właściwości pozwala na spowodowanie następstw podobnych do użycia broni palnej lub noża (stąd określenie "lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu").

Owszem nie rozbita butelka szklana nie jest sama w sobie niebezpiecznym narzędziem w rozumieniu art. 280 § 2 i innych kodeksu karnego, zwłaszcza gdy sprawca jedynie ją trzyma Natomiast kwalifikację ze znamieniem "niebezpiecznego narzędzia" może uzasadniać sposób działania sprawcy zagrażający bezpośrednio życiu pokrzywdzonego (np. uderzenie w głowę), dlatego trzeba przyznać rację Zychowi. Wiele było już na ten temat orzeczeń, (np. wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 26 I 2000 r., II Aka 250/99, KZS 2000, nr 3), więc dziwić może czy wręcz bulwersować nieznajomość orzecznictwa przez sędziego.
PISZESZ KOLEGO WIERUTNE BZDURY BO PRZYWOŁUJESZ ORZECZENIE DOTYCZACE SRUBOKRETA A NIE BUTELKI. POZA TYM SZANOWNY KOLEGO SPRAWDZ ZE ORZECZENIE KTORE WSKAZALES DOTYCZY POPRZEDNIEGO STANU PRAWNEGO. GRATULUJE WIEDZY I NIEOMYLNOSCI.
[quote name='Charliefrown' date='1.04.2010, 08:48:24' post='258940']
Opanujcie się. Tu nie chodzi o brak elementarnej wiedzy dot. właściwości butelki tylko o nieznajomość orzecznictwa.
Zgodnie z art. 223 kodeksu karnego Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełn... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 3 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 48 32

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 4

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 13

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!