Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
17:03

Urząd Marszałkowski: Zadania podzielone, jest też nowy rzecznik. Poprzedni znalazł pracę w Ratuszu

10 54 A A

Członkowie nowego zarządu województwa lubelskiego podzielili zakres swoich kompetencji. Informację w tej sprawie przekazał mediom nowy rzecznik prasowy marszałka Jarosława Stawiarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarząd województwa podzielił obowiązki. Jest pierwszy współpracownik marszałka. Stojący na czele zarządu Stawiarski będzie nadzorował pracę m. in. departamentów zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego, gospodarki oraz kultury, edukacji i sportu. Przejmie też dotychczasowe obowiązki sekretarza województwa. Tego stanowiska nie będzie w strukturze urzędu.

Dariusz Stefaniuk zajmie się m. in. funduszami europejskimi, polityką regionalną i cyfryzacją. Drugi z wicemarszałków, Zbigniew Wojciechowski, ma być odpowiedzialny za zdrowie i politykę społeczną oraz promocję i turystykę.

Jeśli chodzi o członków zarządu, Zdzisławowi Szwedowi przypadły m. in. inwestycje, transport i energetyka. Sebastian Trojak zajmie się sprawami związanymi z rolnictwem.

O podziale kompetencji zarządu województwa poinformował dziś Remigiusz Małecki, nowy rzecznik marszałka województwa, który został przedstawiony jako pierwszy z nowych współpracowników Jarosława Stawiarskiego. To były dziennikarz, związany m. in. z Akademickim Radiem Centrum, Złotymi Przebojami, TOK FM czy TVP Lublin. W urzędzie marszałkowskim pracuje od 2008 roku. Zajmował stanowisko głównego specjalisty ds. komunikacji i relacji z mediami w Departamencie Zarządzania RPO. W 2000 roku był uczestnikiem "Agenta", emitowanego na antenie TVN pierwszego polskiego programu z gatunku reality show.

Od 2011 rzeczniczką marszałka wojewodztwa lubelskiego była Beata Górka. W środę, po powołaniu nowego zarządu poinformowała o odejściu że stanowiska. Teraz pracuje w Urzędzie Miasta Lublin, choć nie zajmuje się już kontaktami z mediami. Odpowiada m. in. za kwestie związane z polityką senioralną. Jak informowaliśmy, do lubelskiego Ratusza przenieśli się też m. in. była sekretarz województwa Anna Augustyniak i dotychczasowy dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim Dariusz Donica.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 17:10
+25
Tak do lubelskiego ratusza do Żuka przeniesie się wielu działaczy zsl i platformersów
Avatar
pracownik z Grottgera 4 / 23 listopada 2018 o 18:20
+22
Urząd winien zostać odchudzony o minimum 400 etatów. Kilka miesiecy temu do ówczesnego Marszałka przyszedł z pretensjami nowozatrudniony w UMWL działacz ZSL, "Nie tak się umawialiśmy, ja miałem być tylko zatrudniony a ten ch**** [wskazanie na dyrektora departamentu] kaze mi pracować"
Avatar
pracownik z Grottgera 4 / 23 listopada 2018 o 20:41
+20
Tak do lubelskiego ratusza do Żuka  przeniesie się wielu bardzo mądrych fachowców. Pan Prezydent wie co robi.
 juz przeniółś najwieksza lanserke po prawej stronei wisły, tylko kicki i szpilki zmieniała i leciała na kolejna impreze a za nia fotograf by szybnko zdjecia na facebooku sie pojawily
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 18:52
+20
A jakie pojecie ma Pan Trojniak o rolnictwie?
A jakie pojecie ma ZSL PAWLAK SMOLARZ i KALINIOWSKI o zarządzanuiem LOTNISKIEM  LUBLIN
Avatar
titanic przyjmuje rozbitków na POkład / 23 listopada 2018 o 18:49
+18
"Znalazł pracę w ratuszu"? Może jeszcze przechodząc przypadkiem z tragarzami? Niedługo zunio będzie musiał nająć kolejny biurowiec od jakiegoś zaprzyjaźnionego dewelocwaniaka, żeby POmieścić wszystkich wszystkich przygarniętych na garnuszek miasta dewelo-misiewiczów, sPOd których siedzeń wyborcy POwyciągali stołki.
Avatar
:D / 23 listopada 2018 o 20:57
+15
Tak do lubelskiego ratusza do Żuka  przeniesie się wielu bardzo mądrych fachowców. Pan Prezydent wie co robi.
juz przeniółś najwieksza lanserke po prawej stronei wisły, tylko kicki i szpilki zmieniała i leciała na kolejna impreze a za nia fotograf by szybnko zdjecia na facebooku sie pojawily
 modelka he he he :D niespełniona .....
Avatar
farmaceuta / 23 listopada 2018 o 19:02
+13
A jakie pojecie ma Pan Trojniak o rolnictwie?
 Kosiniak Kamysz lekarz, Struzik lekarz, Hetman politolog z Lublina. Znają się na rolnictwie jak wilk na gwiazdach, a stoją niby na czele partii chłopskiej. Dla takiego Struzika czy Kociniaka polityka to jedyny sposób na życie bo uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza w związku z brakiem styczności z zawodem utracili pewnie już dość dawno.
Avatar
HA ,HA / 23 listopada 2018 o 21:37
+10
Czyli jedyny urząd marszłkowski bez sekretarza . GRATULACJE, ale są tam prawnicy
Avatar
anty hipokryta / 23 listopada 2018 o 19:03
+10
A ten święty obraz to niby co ma symbolizować? Czyżby lubelskim politykom obca  była nauka Chrystusa, który mówił: co cesarskie cesarzowi, co boskie Bogu (a to sugeruje nadto wyraźnie na rozdział religii od państwa)!
 U Wałęsy Matka Boska w klapie nie przeszkadza? A że Żuk slubowal Tak mi dopomóż Bóg  to było ok?
Avatar
hehe / 23 listopada 2018 o 19:47
+8
co z Franaszkiem? jak tam nastroje w CSK?
Avatar
Panpanpan / 24 listopada 2018 o 21:25
+1
Myslę, że warto wrócić do kontroli kompleksowej w Muzeum Nadwislańskim w Kazimierzu, gdzie dyrekcja dep. kontroli nakazała usuwanie kontrolerom stron z  z poważnymi wałkami p. dyrektor. Marszałek wiedział i ukarał kontrolerów a dyrekcję nagrodził. Przekręt jakich mało, podobno 3 kontrolerów już nie pracuje.......................................
 takich kontroli to powinno byc kilkadziesiat, zwłaszcza przyznawania dotacji z RPO, PROW, EFS ze preferowane były firmy które nalezały do działaczy PO i PSL, o koncesjach dla busiarzy którzy płacili skłzdki na rzecz partii nie wspomne
 takich kontroli to powinno byc kilkadziesiat, zwłaszcza przyznawania dotacji z RPO, PROW, EFS ze preferowane były firmy które nalezały do działaczy PO i PSL, o koncesjach dla busiarzy którzy płacili skłzdki na rzecz partii nie wspomne rozwiń
Avatar
urzednik z Grottgera 4 / 24 listopada 2018 o 18:21
+4
Myslę, że warto wrócić do kontroli kompleksowej w Muzeum Nadwislańskim w Kazimierzu, gdzie dyrekcja dep. kontroli nakazała usuwanie kontrolerom stron z  z poważnymi wałkami p. dyrektor. Marszałek wiedział i ukarał kontrolerów a dyrekcję nagrodził. Przekręt jakich mało, podobno 3 kontrolerów już nie pracuje.......................................
Tia... Jedyne co się zmieniło w dep. kontroli to sekretarka, więc nie pierdziel obserwatorze.
obecna  dyrekcja tego depo winna wylecieć z hukiem tak samo jak małżonka wicedyra z pewnej jednostki podległej  a wrócić tam powinien pierwszy dyrektor DKiA fachowy i opanowany człowiek, takze sportowiec, więc z nowym Marszałkiem będą nadawać na tych samych falach.  Skończą sie ustawiane wyniki kontroli "nic się nie stało"
obecna  dyrekcja tego depo winna wylecieć z hukiem tak samo jak małżonka wicedyra z pewnej jednostki podległej  a wrócić tam powinien pierwszy dyrektor DKiA fachowy i opanowany człowiek, takze sportowiec, więc z nowym Marszałkiem będą nadawać na tych samych falach.  Skończą sie ustawiane wyniki kontroli "nic się nie stało" rozwiń
Avatar
Ogień. / 24 listopada 2018 o 16:48
+1
Czyli pani Aga zostaje? Super! :)
Avatar
pracownik / 24 listopada 2018 o 16:24
+1
Myslę, że warto wrócić do kontroli kompleksowej w Muzeum Nadwislańskim w Kazimierzu, gdzie dyrekcja dep. kontroli nakazała usuwanie kontrolerom stron z  z poważnymi wałkami p. dyrektor. Marszałek wiedział i ukarał kontrolerów a dyrekcję nagrodził. Przekręt jakich mało, podobno 3 kontrolerów już nie pracuje.......................................
 Tia... Jedyne co się zmieniło w dep. kontroli to sekretarka, więc nie pierdziel obserwatorze.
Avatar
obserwator / 24 listopada 2018 o 11:47
+6
Myslę, że warto wrócić do kontroli kompleksowej w Muzeum Nadwislańskim w Kazimierzu, gdzie dyrekcja dep. kontroli nakazała usuwanie kontrolerom stron z  z poważnymi wałkami p. dyrektor. Marszałek wiedział i ukarał kontrolerów a dyrekcję nagrodził. Przekręt jakich mało, podobno 3 kontrolerów już nie pracuje.......................................
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 10:48
+2
No brawo Stefaniuk odpowiedzialny za fundusze ,to pewnie raj dla Biereckiego. Będzie sposób na dojenie!
Avatar
K / 24 listopada 2018 o 09:09
+2
Widze ze znowu ten sam komentuje co mnie. Tez mi ten obraz nie psaowal szczegolnie z ta folia. Pokazuja kto jestvdla nich najwazniejszy.na pewno nie Wiara i Bog tylko kosciol i jego elektorat.zrobic cos pod publike i ojciec dyrektor poklepie po pleckach
Avatar
Pituh / 24 listopada 2018 o 08:59
+3
To czym dzielili te zdania drogie mośki? Nożem czy siekierą?
Avatar
Gość / 24 listopada 2018 o 07:56
+3
PiS = Posady i Stanowiska! Wszystko już obsadzone! Marszałka i zarząd nie wskazują wyborcy głosując na nich, tylko Kaczyński, po co te wybory??
Avatar
WuJo / 24 listopada 2018 o 07:32
+3
Departamenty i kompetencje które J.Stawiarski zarezerwował dla siebie oznaczają, że podlega mu osobiście 80% zadań Urzędu Marszałkowskiego
 Ja widzę w tym rezerwację dla kolejnego wice. Po miesiacu okaże się, że to nie do udźwignięcia dla jednego człowieka.
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar w Rudnie. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudnie. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 0 0

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudno w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 3

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 20 5

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 8

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 93 8

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 1

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 198 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 4

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 11

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.