Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2021 r.
20:14

Lublin: Niedoróbki na Al. Racławickich? Miejscy urzędnicy powiedzieli "sprawdzam"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
60 11 A A
(fot. Dominik Smaga)

Szereg usterek wykryły na Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego komisje badające jakość przebudowy ulic. Ich ocena jeszcze trwa. Wszystkie wykryte niedociągnięcia muszą być usunięte najpóźniej w przyszłym tygodniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drogowcy, którzy przebudowywali wspomniane ulice, mieli to zrobić do czerwca, ale poprosili miasto o dodatkowy czas. Urzędnicy wyznaczyli nowy termin na 11 sierpnia i tego dnia Ratusz ogłosił, że „wykonawca ukończył wszystkie zasadnicze prace drogowe”, jednak nie wszystko było jeszcze gotowe.

Odbiory techniczne zaczęły się niecały tydzień temu, 1 września.

– Zgodnie z zapisami umowy potrwają one dwa tygodnie – zapowiada Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Miejscy urzędnicy od dróg sprawdzają poprawność wykonania prac. – Do tej pory odbiory dotyczyły branży kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, energetycznej, sieci gazowej i teletechnicznej.

Podczas tych oględzin wychwytywane są różne usterki i niedociągnięcia.

– Do tej pory uwagi dotyczyły m.in. wymiany opraw i wysięgników uszkodzonych przez powalone drzewo przy ul. Spadochroniarzy, wymiany uszkodzonych lamp typu „pastorał” na ul. Lipowej i wykonania zabiegów pielęgnacyjnych na drzewach, by nie zasłaniały lamp – wylicza Góźdź. Na listę rzeczy do poprawki trafiły też włazy kanalizacji deszczowej, czy stukające studzienki w jezdni.

Dzisiaj drogowcy wymieniali część płyt chodnikowych na przystanku przy skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Spadochroniarzy, obok poprawiali trawnik przy murku.

Również dzisiaj rozpoczęło się sprawdzanie sygnalizacji świetlnych, z których część jedynie miga żółtym światłem. Natomiast część tych, które pracują już w trybie trójkolorowym, nie nadaje sygnału dźwiękowego przydatnego niewidomym. Dzisiaj w południe było tak na skrzyżowaniu Al. Racławickich z ul. Lipową, zaś na skrzyżowaniu z ul. Spadochroniarzy na jednym przejściu sygnalizacja akustyczna nie działa, na innym już tak.

Badanie prawidłowości sygnalizacji potrwa dwa dni. – Po jego zakończeniu zostanie podjęta decyzja o uruchomieniu pozostałych, niewłączonych do tej pory świateł na skrzyżowaniach – deklaruje Góźdź. – Wykonawca ma czas na wyeliminowanie uwag przekazanych w trakcie odbiorów w terminie tygodnia, ale nie później niż do 15 września. 

Wiadomo też, że konieczna będzie wymiana drzew posadzonych przy Al. Racławickich, które w znacznej części uschły.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 6 września 2021 r. o 21:35
To "miejscy urzędnicy" nie mają nic lepszego do roboty, tylko łażenie po mieście? Jeśli jest partactwo, to odebranie prac nie następuje i o kasie wykonawca P0winien tylko P0marzyć.
 Teraz jeszcze ekspert od budownictwa drogowego? A jak niby mają przeprowadzić odbiór nie będąc na miejscu? Co, geniuszu? XD
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 11:50
Kiedy będą działać światła na Rondzie Krwiodawców, czy musi ktoś zginąć?
 Rozumiem , że masz problem jazdy przez skrzyżowania gdy nie ma sygnalizacji świetlnej . Awaria świateł może się zdarzyć zawsze , więc najlepiej byłoby  nauczyć się przepisów ruchu drogowego .
Avatar
Hooth / 6 września 2021 r. o 22:59
Na wysokosci Saskiego plyty " klawiszuja" , pomiedzy nimi nie ma zadnej spoiny. Bedzie deszcz to beda zachlapane buty i ubrania
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 07:50
definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"?
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"? rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 08:07
definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"?
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"? rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 09:01
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - tysiąc frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 10:35
 Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 13:27
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 19:38
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
Monio! Larum grają! Szable w dłoń i do boju!!! Leczchoćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jakow / 6 września 2021 r. o 23:03
Kiedy będą działać światła na Rondzie Krwiodawców, czy musi ktoś zginąć?
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 19:38
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
Monio! Larum grają! Szable w dłoń i do boju!!! Leczchoćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 13:27
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 11:50
Kiedy będą działać światła na Rondzie Krwiodawców, czy musi ktoś zginąć?
 Rozumiem , że masz problem jazdy przez skrzyżowania gdy nie ma sygnalizacji świetlnej . Awaria świateł może się zdarzyć zawsze , więc najlepiej byłoby  nauczyć się przepisów ruchu drogowego .
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 10:35
 Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 09:01
Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
I choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - tysiąc frajerskich chłopo  Monisiów  - i każdy nie wiem jak się natężął - to nie nadąży, taki to ciężar. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 08:07
definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"?
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"? rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 07:50
definicja idiotyzmu: P0wtarzać ciągle to samo, oczekując, że rezultaty będą inne.Najważniejsze, że działa kanalizacja burzowa, która chroni P0dziemne garaże w dwóch wiadomych dewelo-klockach przed zalewaniem. Cała reszta tej "inwestycji" to tylK0 nieistotny dodatek.
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"?
W punkt! Samozaoranie prima sort! Fiku miku, chłopczyk Monio na nowym koniku! Wszyscy płakali, jak to czytali. Ze śmiechu. Ale za wolno, chłopczyku, za wolno! Klep 10 razy szybciej! I więcej inicjatywy, a nie tylko tępe, głupkowate wytnij - wklej. No dawaj, jedziemy, chłopczyku o śmiesznym imieniu Monia!! No co, już niewyróbka na zakrętach? Znowu swoimi dwoma multi klonami się podpierasz, sam ze sobą "rozmawiasz"? rozwiń
Avatar
Jakow / 6 września 2021 r. o 23:03
Kiedy będą działać światła na Rondzie Krwiodawców, czy musi ktoś zginąć?
Avatar
Hooth / 6 września 2021 r. o 22:59
Na wysokosci Saskiego plyty " klawiszuja" , pomiedzy nimi nie ma zadnej spoiny. Bedzie deszcz to beda zachlapane buty i ubrania
Avatar
_XD_ / 6 września 2021 r. o 21:35
To "miejscy urzędnicy" nie mają nic lepszego do roboty, tylko łażenie po mieście? Jeśli jest partactwo, to odebranie prac nie następuje i o kasie wykonawca P0winien tylko P0marzyć.
 Teraz jeszcze ekspert od budownictwa drogowego? A jak niby mają przeprowadzić odbiór nie będąc na miejscu? Co, geniuszu? XD