Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
12:10
Edytuj ten wpis

W Sejmie debatowali o pieniądzach na obwodnicę Lublina

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A

Parlamentarzyści z naszego regionu prosili o pieniądze na obwodnicę Lublina i trasę S-17. Swoich kolegów z ław sejmowych próbowali przekonać, że to priorytetowa inwestycja dla Lubelszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Parlamentarzyści z naszego województwa dopytywali o budowę drogi ekspresowej S17 Piaski-Lublin (wraz z obwodnicą)-Kurów. Inwestycja, jeszcze do niedawna uważana za pewną, zawisła na włosku: Budowa większości trasy może rozpocząć się w 2013 r. Pod warunkiem jednak, że robiący oszczędności rząd znajdzie pieniądze. Jeśli tak się nie stanie, to przepadnie dofinansowanie z UE (ok. 30 proc. kosztów).

Jan Łopata (PSL) chciał, by minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powiedział jednoznacznie, że nie ma zagrożenia dla drogowej inwestycji na "siedemnastce”, tak jak deklarował podczas niedawnej wizyty w naszym regionie. – Tu naprawdę nie ma i nie będzie żadnej gry politycznej. Wszyscy, od prawa do lewa, jesteśmy zdeterminowani, by ta droga powstała – argumentował Łopata.

Z przyjętego harmonogramu budowy S-17 na lata 2008 – 2012 nic jeszcze nie zostało zrealizowane. Pojawił się natomiast projekt nowego programu na lata 2011 – 2015. Tam S-17 znalazła się na liście priorytetów, ale jej budowa "może rozpocząć się do 2013” r.

– Dla Lubelszczyzny jest to sprawa nad wyraz priorytetowa. Mamy przygotowaną decyzję dotyczącą odcinka Kurów-węzeł Bogucin. Proszę i apeluję: odblokujcie państwo przynajmniej ten odcinek drogi w roku 2011 – mówił Łopata.

– Czy można liczyć na dofinansowanie z budżetu programu budowy dróg, tak by ta inwestycja znalazła się w tym programie? – dopytywała Magdalena Gąsior-Marek (PO).

O "siedemnastkę” i odcinek S12 Piaski - Chełm - Dorohusk pytała również poseł Beata Mazurek (PiS). – Te drogi są nam bardzo potrzebne. Trzeba pamiętać, że Polska nie kończy się w Warszawie – stwierdziła Mazurek.

Co na to rząd? Zapowiada, że budowa obwodnicy Lublina i trasy na Warszawę będzie realizowana jak tylko znajdą się pieniądze.

– Jeżeli chodzi o drogę S17 Kurów - Lublin - Piaski to w zasadzie otwiera ona listę priorytetów i jesteśmy przygotowani do jej natychmiastowej realizacji, aczkolwiek znajduje się w załączniku 1a (czyli inwestycji, które mogą rozpocząć się do 2013 r. ). Ale odcinek ul. Witosa - Piaski został już skierowany do realizacji i ma zapewnione finansowanie – mówił podczas obrad Sejmie Radosław Stępień, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury.

Wczoraj lubelscy działacze SLD wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie. – Odkładanie w niewiadomą przyszłość tej inwestycji jest działaniem sabotującym rozwój Lubelszczyzny – napisali.


Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio Prawdomuwny / 13 stycznia 2011 o 12:14
0
pozdrawiam szpiegow rosyjskich i partję rządzocą polacy do boju niech żyje patryjotyzm za Polaka
Avatar
a / 16 grudnia 2010 o 15:45
0
[quote name='robek' timestamp='1292510233' post='406771']
Nie dam mu spokoju bo przed wyborami razem z grabarczykiem ktory udzieli mu na miejscu poparcia stwierdzili ze inwestycja drogowa zostanie rozpoczeta najpozniej na poczatku 2011 r. Dlatego glosowalem na żuka. Poprostu naplul mi i innym wyborcom prosto w twarz. Teraz siedzi cicho i nawet nie ma odwagi wyglosic komentarza w tej sprawie.
[/quote]
nie moze byc, czyzby PO oszukala nastepnego swojego wyborce?
Avatar
a / 16 grudnia 2010 o 15:43
0
[quote name='nieprawdziwy Polak' timestamp='1292508299' post='406753']
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie w postaci Funduszu Kościelnego choć ustały przyczyny jego stworzenia ( kościół odzyskał więcej niż miał nawet przed wojną). W chwili wprowadzania religi do szkól jej koszty miały być pokrywane przez Episkopat a dziś utrzymanie tej armi idokrynującej dzieci i młodzież kosztuje ponad 1,2 mld. Utrzymywanie wrogich państwu uczelni kościelnych to kolejne ponad 300mln a wydziały teologiczne na innych uczelniach swoje koszty ukrywaja w całości wydatków. Tak często cytowany przez prawicę Piłsudski wymusił na klerze przysięgę na wierność ojczyźnie i potrafił stawić opór Gawlinie gdy usiłował ingerować w rządzenie, dziś kler bezkarnie ingeruje na wszystkich szczebla administracji widząc że maleją jego wpływy na społeczeństwo wymusza aby państwo zapewniało im rolę dominującą.
[/quote]

faktycznie jestes nieprawdziwy polak. obudz sie, twoj wuj stalin juz dawno w piachu!
[quote name='nieprawdziwy Polak' timestamp='1292508299' post='406753']
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. N... rozwiń
Avatar
nic_z_tego / 16 grudnia 2010 o 15:39
0
zakupe łby, zrozumcie wreszcie że rząd ma was w de! Jedni zapytali z trybuny, inni napisali petycję, jeszcze inni wydali oświadczenie. Wymieniają się słowami i papierami i szczerzą się do kamer, żeby zaistnieć i "walczyć" o S17. A drogi nie było niema i nie będzie bo rząd NIE CHCE jej wybudować i tyle!!!!!!!! Zasłąnianie się brakiem pieniędzmi jest śmieszne - właśnie np. HGW w Warszawie dostała podwyżkę. Za co? Bo "dobrze pracowała w 2010 roku?". Toż to jej psi obowiązek! Jeśli ja będę źle pracował to mnie szef wywali z roboty!!!! A może dostała dlatego że jest inflacja? To napiscie mi, czy wszyscy pracownicy służbówki w Polsce automatycznie taką podwyżkę też dostali?
To jeden z przykładów wydawania pieniędzy. Pieniądze są, tylko pytanie brzmi NA CO i JAK się je wydaje.
zakupe łby, zrozumcie wreszcie że rząd ma was w de! Jedni zapytali z trybuny, inni napisali petycję, jeszcze inni wydali oświadczenie. Wymieniają się słowami i papierami i szczerzą się do kamer, żeby zaistnieć i "walczyć" o S17. A drogi nie było niema i nie będzie bo rząd NIE CHCE jej wybudować i tyle!!!!!!!! Zasłąnianie się brakiem pieniędzmi jest śmieszne - właśnie np. HGW w Warszawie dostała podwyżkę. Za co? Bo "dobrze pracowała w 2010 roku?". Toż to jej psi obowiązek! Jeśli ja b... rozwiń
Avatar
robek / 16 grudnia 2010 o 15:37
0
[quote name='franiu' timestamp='1292509626' post='406765']
Może dajcie juz spokój Żukowi, on do tego naprawdę niewiele ma. Równie dobrze można się czepiać Wodociągów, że drogi nieodśnieżone
[/quote]
Nie dam mu spokoju bo przed wyborami razem z grabarczykiem ktory udzieli mu na miejscu poparcia stwierdzili ze inwestycja drogowa zostanie rozpoczeta najpozniej na poczatku 2011 r. Dlatego glosowalem na żuka. Poprostu naplul mi i innym wyborcom prosto w twarz. Teraz siedzi cicho i nawet nie ma odwagi wyglosic komentarza w tej sprawie.
Avatar
franiu / 16 grudnia 2010 o 15:27
0
Może dajcie juz spokój Żukowi, on do tego naprawdę niewiele ma. Równie dobrze można się czepiać Wodociągów, że drogi nieodśnieżone
Avatar
mato / 16 grudnia 2010 o 15:05
0
Jak byliśmy zadupiem takzadupiem pozostaniemy ( czytaj Polską c )
Avatar
Przemek / 16 grudnia 2010 o 15:05
0
No a Żuk teraz siedzi cicho. A przed wyborami mial tyle znajomosci i takie POparcie w Warszawie.
Fakt jest oczywisty on nas nie reprezentuje tylko swoich mocodawcow ktorzy po zakonczeniu kadencji pewnie zapewnia mu ciepla posadke w W-wie lub Brukseli, a my zostaniemy w tym skansenie bez pracy i perspektyw.
Proponuje zablokowac wjazd do Lublina na wysokosci skansenu w poniedzialek 20/12/2010 o godz 18.
Kto za niech sie wpisuje.
Avatar
nieprawdziwy Polak / 16 grudnia 2010 o 15:04
0
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie w postaci Funduszu Kościelnego choć ustały przyczyny jego stworzenia ( kościół odzyskał więcej niż miał nawet przed wojną). W chwili wprowadzania religi do szkól jej koszty miały być pokrywane przez Episkopat a dziś utrzymanie tej armi idokrynującej dzieci i młodzież kosztuje ponad 1,2 mld. Utrzymywanie wrogich państwu uczelni kościelnych to kolejne ponad 300mln a wydziały teologiczne na innych uczelniach swoje koszty ukrywaja w całości wydatków. Tak często cytowany przez prawicę Piłsudski wymusił na klerze przysięgę na wierność ojczyźnie i potrafił stawić opór Gawlinie gdy usiłował ingerować w rządzenie, dziś kler bezkarnie ingeruje na wszystkich szczebla administracji widząc że maleją jego wpływy na społeczeństwo wymusza aby państwo zapewniało im rolę dominującą.
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 14:46
0
Aja się cieszę,źe będzie skansen,kupię dubeltówkę i do nadmiernej populacji będę strzelał i zapasy na zimę będę robił.Rząd się utrzyma i myśliwy teź się utrzyma.
Avatar
Henio Prawdomuwny / 13 stycznia 2011 o 12:14
0
pozdrawiam szpiegow rosyjskich i partję rządzocą polacy do boju niech żyje patryjotyzm za Polaka
Avatar
a / 16 grudnia 2010 o 15:45
0
[quote name='robek' timestamp='1292510233' post='406771']
Nie dam mu spokoju bo przed wyborami razem z grabarczykiem ktory udzieli mu na miejscu poparcia stwierdzili ze inwestycja drogowa zostanie rozpoczeta najpozniej na poczatku 2011 r. Dlatego glosowalem na żuka. Poprostu naplul mi i innym wyborcom prosto w twarz. Teraz siedzi cicho i nawet nie ma odwagi wyglosic komentarza w tej sprawie.
[/quote]
nie moze byc, czyzby PO oszukala nastepnego swojego wyborce?
Avatar
a / 16 grudnia 2010 o 15:43
0
[quote name='nieprawdziwy Polak' timestamp='1292508299' post='406753']
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie w postaci Funduszu Kościelnego choć ustały przyczyny jego stworzenia ( kościół odzyskał więcej niż miał nawet przed wojną). W chwili wprowadzania religi do szkól jej koszty miały być pokrywane przez Episkopat a dziś utrzymanie tej armi idokrynującej dzieci i młodzież kosztuje ponad 1,2 mld. Utrzymywanie wrogich państwu uczelni kościelnych to kolejne ponad 300mln a wydziały teologiczne na innych uczelniach swoje koszty ukrywaja w całości wydatków. Tak często cytowany przez prawicę Piłsudski wymusił na klerze przysięgę na wierność ojczyźnie i potrafił stawić opór Gawlinie gdy usiłował ingerować w rządzenie, dziś kler bezkarnie ingeruje na wszystkich szczebla administracji widząc że maleją jego wpływy na społeczeństwo wymusza aby państwo zapewniało im rolę dominującą.
[/quote]

faktycznie jestes nieprawdziwy polak. obudz sie, twoj wuj stalin juz dawno w piachu!
[quote name='nieprawdziwy Polak' timestamp='1292508299' post='406753']
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. N... rozwiń
Avatar
nic_z_tego / 16 grudnia 2010 o 15:39
0
zakupe łby, zrozumcie wreszcie że rząd ma was w de! Jedni zapytali z trybuny, inni napisali petycję, jeszcze inni wydali oświadczenie. Wymieniają się słowami i papierami i szczerzą się do kamer, żeby zaistnieć i "walczyć" o S17. A drogi nie było niema i nie będzie bo rząd NIE CHCE jej wybudować i tyle!!!!!!!! Zasłąnianie się brakiem pieniędzmi jest śmieszne - właśnie np. HGW w Warszawie dostała podwyżkę. Za co? Bo "dobrze pracowała w 2010 roku?". Toż to jej psi obowiązek! Jeśli ja będę źle pracował to mnie szef wywali z roboty!!!! A może dostała dlatego że jest inflacja? To napiscie mi, czy wszyscy pracownicy służbówki w Polsce automatycznie taką podwyżkę też dostali?
To jeden z przykładów wydawania pieniędzy. Pieniądze są, tylko pytanie brzmi NA CO i JAK się je wydaje.
zakupe łby, zrozumcie wreszcie że rząd ma was w de! Jedni zapytali z trybuny, inni napisali petycję, jeszcze inni wydali oświadczenie. Wymieniają się słowami i papierami i szczerzą się do kamer, żeby zaistnieć i "walczyć" o S17. A drogi nie było niema i nie będzie bo rząd NIE CHCE jej wybudować i tyle!!!!!!!! Zasłąnianie się brakiem pieniędzmi jest śmieszne - właśnie np. HGW w Warszawie dostała podwyżkę. Za co? Bo "dobrze pracowała w 2010 roku?". Toż to jej psi obowiązek! Jeśli ja b... rozwiń
Avatar
robek / 16 grudnia 2010 o 15:37
0
[quote name='franiu' timestamp='1292509626' post='406765']
Może dajcie juz spokój Żukowi, on do tego naprawdę niewiele ma. Równie dobrze można się czepiać Wodociągów, że drogi nieodśnieżone
[/quote]
Nie dam mu spokoju bo przed wyborami razem z grabarczykiem ktory udzieli mu na miejscu poparcia stwierdzili ze inwestycja drogowa zostanie rozpoczeta najpozniej na poczatku 2011 r. Dlatego glosowalem na żuka. Poprostu naplul mi i innym wyborcom prosto w twarz. Teraz siedzi cicho i nawet nie ma odwagi wyglosic komentarza w tej sprawie.
Avatar
franiu / 16 grudnia 2010 o 15:27
0
Może dajcie juz spokój Żukowi, on do tego naprawdę niewiele ma. Równie dobrze można się czepiać Wodociągów, że drogi nieodśnieżone
Avatar
mato / 16 grudnia 2010 o 15:05
0
Jak byliśmy zadupiem takzadupiem pozostaniemy ( czytaj Polską c )
Avatar
Przemek / 16 grudnia 2010 o 15:05
0
No a Żuk teraz siedzi cicho. A przed wyborami mial tyle znajomosci i takie POparcie w Warszawie.
Fakt jest oczywisty on nas nie reprezentuje tylko swoich mocodawcow ktorzy po zakonczeniu kadencji pewnie zapewnia mu ciepla posadke w W-wie lub Brukseli, a my zostaniemy w tym skansenie bez pracy i perspektyw.
Proponuje zablokowac wjazd do Lublina na wysokosci skansenu w poniedzialek 20/12/2010 o godz 18.
Kto za niech sie wpisuje.
Avatar
nieprawdziwy Polak / 16 grudnia 2010 o 15:04
0
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie w postaci Funduszu Kościelnego choć ustały przyczyny jego stworzenia ( kościół odzyskał więcej niż miał nawet przed wojną). W chwili wprowadzania religi do szkól jej koszty miały być pokrywane przez Episkopat a dziś utrzymanie tej armi idokrynującej dzieci i młodzież kosztuje ponad 1,2 mld. Utrzymywanie wrogich państwu uczelni kościelnych to kolejne ponad 300mln a wydziały teologiczne na innych uczelniach swoje koszty ukrywaja w całości wydatków. Tak często cytowany przez prawicę Piłsudski wymusił na klerze przysięgę na wierność ojczyźnie i potrafił stawić opór Gawlinie gdy usiłował ingerować w rządzenie, dziś kler bezkarnie ingeruje na wszystkich szczebla administracji widząc że maleją jego wpływy na społeczeństwo wymusza aby państwo zapewniało im rolę dominującą.
Coś tam coś tam nie wychodzi bez względu na to kto rządzi, jesteśmy Polską "B" a będziemy "D" czyli inaczje mówiąc skansenem walczącym o prymat z podkarpaciem. Czy to Kaczyński obiecujący siedzibę PGE w Lublinie dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu ze siedziba będzie w Warszawie czy to Tusk obiecujący środki na wyrównanie cywilizacyjne, budowę dróg , i infrastrujtury jednakowo ożywiają się przed wyborami a potem zapominają. Na aktywizację bezrobotnych obcina się środki ale nie ma odważnych na likwidację pamiątki po Bierucie ... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2010 o 14:46
0
Aja się cieszę,źe będzie skansen,kupię dubeltówkę i do nadmiernej populacji będę strzelał i zapasy na zimę będę robił.Rząd się utrzyma i myśliwy teź się utrzyma.