Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2010 r.
14:38
Edytuj ten wpis

W sobotę pogrzeb Edwarda Wojtasa: Zamkną ul. Królewską (trasa konduktu)

Autor: Zdjęcie autora rp drs
0 13 A A

Setki osób przyjadą w sobotę do Lublina pożegnać Edwarda Wojtasa, posła i lidera Polskiego Stronnictw Ludowego na Lubelszczyźnie. Kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jeśli będzie dobra pogoda to spodziewamy się przyjazdu kilku tysięcy osób - mówi Lucjan Orgasiński radny powiatowy z lubelskiego PSL. Dodaje: - Tylko z powiatu lubelskiego przyjedzie kilka autokarów, nie wspominając o samochodach osobowych. Będą delegacje z całego kraju, posłowie z naszego klubu, przedstawiciele ministerstw i urzędów oraz innych ugrupowań.

- Nie zbieramy oficjalnych potwierdzeń udziału w pogrzebie – mówi Rafał Przech z biura prasowego wojewody. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że na uroczystość przyjedzie minister pracy Jolanta Fedak. Natomiast nie wiadomo czy do Lublina przyjedzie szefa PSL i wicepremier Waldemar Pawlak. – Chciał być na pogrzebie, ale nie wiem jak pogodzi to z coroczną pielgrzymką strażaków do Częstochowy – mówi Orgasiński.

Katastrofa samolotu prezydenta w Smoleńsku - pełna lista ofiar (MSZ)

Wszyscy spotkają się w archikatedrze i na placu na mszy św. o godz. 11. Godzinę wcześniej trumna z ciałem polityka przyjedzie do świątyni z Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Spokojnej. Trumna będzie wystawiona w Sali Kolumnowej urzędu przez całą noc – każdy może uczcić pamięć zmarłego.

Po zakończeniu mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Lipowej ulicami: Królewską, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Obrońców Pokoju.

Ciało Edwarda Wojtasa ma przylecieć z Moskwy do Polski w piątek wieczorem.

Prawdopodobne przyczyny katastrofy w Smoleńsku według Rzeczpospolitej

Uwaga! Utrudnienia

Kierowcy, którzy planują w sobotę przemieszczanie się samochodem przez centrum Lublina muszą przygotować się na trudności.

Od godz. 10 zamknięta dla samochodów będzie ulica Królewska. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów, które z jednej strony biec mają przez ul. 3 Maja a z drugiej ul. Bernardyńską.

– O godz. 13.30 ul. Królewska powinna być już otwarta – informuje Alina Zalewska z Urzędu Miasta.

Pasażerowie komunikacji miejskiej utrudnień zbytnio nie odczują.– Autobusy i trolejbusy będą przepuszczane przez policję – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Spod archikatedry kondukt przejdzie ulicami Krakowskie Przedmieście, Lipowa, Obrońców Pokoju.

– W tym czasie policja ma wstrzymywać ruch – mówi Zalewska. – Utrudnienia będą też na Lipowej, bo po obu jej zewnętrznych stronach będą parkować autokary.

Autokary z osobami, które przyjechały na uroczystości zaparkują na Placu Zamkowym oraz przy al. Unii Lubelskiej (obok Targu pod Zamkiem). Uwaga! Nie będzie można zostawiać samochodów na placu przed archikatedrą.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2010 o 19:09
0
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla Ciebie zrozumiałym, człowieku o zaniżonym, w stosunku do przeciętnego poziomie wiedzy , że Edward Wojtas nigdy nie współpracował z tajnymi służbami PRL. Jeżeli żyłeś w tamtych czasach, to pewnie wiesz, że na wezwanie ówczesnych służb trzeba było się stawić, bo inaczej by Cię zlikwidowali. Również i ś.p Edward Wojtas musiał się stawić, ale współpracy nie podjął, bo się nie złamał. I przez takich ludzi jak Ty rozsiewa się plotki, m.in. takie , że był on T.W. Następnym razem przeczytaj 10 razy to, czym chcesz się pochwalić przed nami i jesli nie rozumiesz, to pograj lepiej w jakieś niezbyt trudne gierki w internecie, a nie pisz takich głupot.
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2010 o 00:23
0
lubelak napisał:
Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko jedna. I prawda zawsze leży tam gdzie leży".

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko je... rozwiń
Avatar
anka / 24 kwietnia 2010 o 00:07
0
malone napisał:
a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy.
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy. rozwiń
Avatar
malone / 23 kwietnia 2010 o 23:31
0
~lublinianin~ napisał:
Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych&... rozwiń
Avatar
lubelak / 23 kwietnia 2010 o 23:02
0
Gość napisał:
Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]

Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.
> Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że... rozwiń
Avatar
Irena Szafrańska / 23 kwietnia 2010 o 22:54
0
On już na Boskim sądzie, nie ludzkim...Ciszej zatem , nad tą trumną.
Avatar
~lublinianin~ / 23 kwietnia 2010 o 22:50
0
Gość napisał:
ŻEGNAMY CIĘ T.W.

Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 22:42
0
ŻEGNAMY CIĘ T.W.
Avatar
Irena Szafrańska / 23 kwietnia 2010 o 21:55
0
Kategorycznie sprzeciwiam się pisaniu źle o Zmarłym . To zwykłe chamstwo. Ciszej nad tą trumną. Oni wszyscy , od Pary Prezydenckiej , poprzez posła Karpiniuka, bohaterkę Annę Walentynowicz, zginęli śmiercią bohaterów. Ja proszę o szacunek dla tej wielkiej narodowej traumy.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 20:56
0
~Bartek~ napisał:
Ehh to jeszcze mało wiesz chłopcze.
Jak byś odstawił komputer , zabawy w piaskownicy i interesował się trochę sprawami swojego miasta to byś wiedział kim był ten Pan.


Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]


Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "w... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2010 o 19:09
0
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla Ciebie zrozumiałym, człowieku o zaniżonym, w stosunku do przeciętnego poziomie wiedzy , że Edward Wojtas nigdy nie współpracował z tajnymi służbami PRL. Jeżeli żyłeś w tamtych czasach, to pewnie wiesz, że na wezwanie ówczesnych służb trzeba było się stawić, bo inaczej by Cię zlikwidowali. Również i ś.p Edward Wojtas musiał się stawić, ale współpracy nie podjął, bo się nie złamał. I przez takich ludzi jak Ty rozsiewa się plotki, m.in. takie , że był on T.W. Następnym razem przeczytaj 10 razy to, czym chcesz się pochwalić przed nami i jesli nie rozumiesz, to pograj lepiej w jakieś niezbyt trudne gierki w internecie, a nie pisz takich głupot.
Jeżeli podajesz tezy wyroków sądowych, to przeczytaj je w całości i ze zrozumieniem. Gdybyś w ogóle wiedział, co w tym wyroku jest zawarte, to nie pisałbyś takich rzeczy. Tak wyrok jest prawomocny, co inaczej znaczy ostateczny, a nie skazujący, jak ty to wyinterpretowałeś. Ś.P. Edward Wojtas musiał złożyć oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdza, czy współpracował , czy nie współpracował z "bezpieką". W swoim oświadczeniu napisał, że NIE WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB i sąd potwierdził PRAWDZIWOŚĆ tego oświadczenia, co znaczy w języku dla ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2010 o 00:23
0
lubelak napisał:
Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko jedna. I prawda zawsze leży tam gdzie leży".

Mam szacunek dla każdego zmarłego. Abstarhując od osoby ś.p. Edwarda Wojtas Posła na Sejm RP można pytać - Co to jest prawda? Czy prawdą są nagie fakty, czy tylko to w co chcemy wierzyć? W tych dniach, jak nigdy przedtem, wszyscy poszukują prawdy. Prawdy o katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku. Mnożą się niezliczone teorie. Każdy żąda, każdy wie najlepiej. Mnożą się pytania; całe listy pytań. I pewnie nigdy nie będzie jednej prawdy. A przecież, jak powiedział ś.p. Poseł Sebastian Karpiniuk: "Prawda jest tylko je... rozwiń
Avatar
anka / 24 kwietnia 2010 o 00:07
0
malone napisał:
a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy.
- masz dużo racji w tym co napisałeś. I nie dotyczy to tylko lubelskich sądów. Masz też prawo kogoś lubić, lub nie, tylko sądzę, że nie czas dzisiaj, kiedy dopiero przywieziono do Polski Zmarłego, pisać o nim źle. Szczególnie, że nie masz 100% gwarancji, że ten wyrok nie jest właściwy. rozwiń
Avatar
malone / 23 kwietnia 2010 o 23:31
0
~lublinianin~ napisał:
Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych"


nie wiem i mnie już ten Pan mało interesuje, ale jak czytam "...Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające ..." to mi się słabo robi. w Lublinie nie ma niezawisłych sądów, a wyroki przez nie orzekane są dla mnie NICZYM. wczytyałem sie w afery palikota , wypadek prokuratora, wypadek urbana i nie mam już zadnych wątpliwości ... to jest skupisko ludzi chroniące interesów możnych kolesi albo innych cwaniaków pochodzących z rodzin "lepszych&... rozwiń
Avatar
lubelak / 23 kwietnia 2010 o 23:02
0
Gość napisał:
Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]

Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.
> Pytam Ciebie człowieku: Czy ty masz choć krztę szacunku dla zmarłych. A jeśli już podajesz takie rewelacje to odpowiedz: Czy śp. Edward Wojtas pokwitował własnoręcznym podpisem odbiór pieniędzy?
Bo niezawisły sąd stweirdził co innego:W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że... rozwiń
Avatar
Irena Szafrańska / 23 kwietnia 2010 o 22:54
0
On już na Boskim sądzie, nie ludzkim...Ciszej zatem , nad tą trumną.
Avatar
~lublinianin~ / 23 kwietnia 2010 o 22:50
0
Gość napisał:
ŻEGNAMY CIĘ T.W.

Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach.

Tak o zmarłym może pisać tylko wyjątkowo podły człowiek.
Prawda jest taka:
W dniu 09 lutego 2009 r. Sąd Okręgowy w Lublinie IV Wydział Karny (sygn. Akt IV K 518/07) wydał prawomocne orzeczenie stwierdzające, że Edward Wojtas złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne, w którym stwierdził, że nie współpracował z organami bezpieczeństwa państwa PRL w latach 1944-90 oraz że nie pracował i nie pełnił służby w tych organach. rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 22:42
0
ŻEGNAMY CIĘ T.W.
Avatar
Irena Szafrańska / 23 kwietnia 2010 o 21:55
0
Kategorycznie sprzeciwiam się pisaniu źle o Zmarłym . To zwykłe chamstwo. Ciszej nad tą trumną. Oni wszyscy , od Pary Prezydenckiej , poprzez posła Karpiniuka, bohaterkę Annę Walentynowicz, zginęli śmiercią bohaterów. Ja proszę o szacunek dla tej wielkiej narodowej traumy.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2010 o 20:56
0
~Bartek~ napisał:
Ehh to jeszcze mało wiesz chłopcze.
Jak byś odstawił komputer , zabawy w piaskownicy i interesował się trochę sprawami swojego miasta to byś wiedział kim był ten Pan.


Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "wybrakowane i zniszczone we własnym zakresie" za protokołem brakowania nr 044/90 z 30.01.1990."
I dalej...

"Raport kasowy Nr 3/88 informuje o wypłaceniu w dniu 28.03.1988 Tajnemu Współpracownikowi ps. "Marek" (nr. rej. 34188) 3470 zł. z Funduszu Operacyjnego Wydz. IV WUSW Lublin."
Źródło: [url="http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=wojtas&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=3&pageNo=1&osobaId=11531&"]http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails....baId=11531&[/url]


Nikt komputera nie odstawia. Dzięki niemu można znaleźć taką informację.

"Zarejestrowany 18.02.1986 pod nr 34188 przez Wydz. VI WUSW Lublin w kategorii kandydat na TW o ps. "W.E". Wg zapisów na karcie EO-4/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW, 27.03.1987 zarejestrowany jako TW o ps. "Marek", do SO krypt. "Zjednoczeni" dotyczącej prawicowej działalności w ruchu ludowym. Wyrejestrowany 26.01.1990 r. Materiały (teczka personalna i pracy) zostały "w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 6 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 81 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.