Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Wąskie gardło ma być wąskie? Nie chcą "inwazyjnej rozbudowy ul. Sowińskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
77 20 A A

O jak najmniejsze poszerzenie ul. Sowińskiego apeluje w swej opinii skierowanej do magistratu stowarzyszenie Forum Rozwoju Lublina. Jego zdaniem rozbudowa ulicy nie usprawni ruchu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Spowoduje jedynie zakorkowanie jeszcze bardziej tej części miasta - stwierdzają działacze FRL. Twierdzą też, że poszerzenie jezdni spowoduje spadek wartości przyległych nieruchomości, przepołowi miasteczko akademickie. Równocześnie Forum Rozwoju Lublina proponuje, by na ul. Sowińskiego zamiast "inwazyjnej rozbudowy” wydzielić pasy ruchu przeznaczone wyłącznie dla komunikacji miejskiej przynajmniej w godzinach szczytu, między godz. 7 a 9 i między godz. 14 a 17. Stowarzyszenie apeluje do miasta, by na ul. Poniatowskiego przewidzieć możliwość budowy trakcji trolejbusowej. Nie zgadza się na likwidację przejść dla pieszych przez Al. Racławickie, proponuje też wyznaczenie miejsc do odpoczynku dla pieszych. Forum Rozwoju Lublina ma jeszcze rewolucyjną propozycję, by na skrzyżowaniu Al. Racławickich i Sowińskiego rowerzyści mogli skręcać w tych kierunkach, w których nie wolno skręcać samochodom, tj. z ul. Sowińskiego w lewo w kierunku ronda i z ul. Poniatowskiego w lewo w Al. Racławickie w kierunku centrum miasta. Za bardziej właściwy spośród dwóch przedstawionych do konsultacji wariantów przebudowy FRL uznało ten, który zakłada umieszczenie pasów rowerowych w jezdni. Podobnego zdania jest Porozumienie Rowerowe, które postuluje m.in. "zaślepienie” wyjazdu z ul. Łopacińskiego w Al. Racławickie, zgodę na ruch jednośladów po buspasach planowanych w ul. Lipowej.

Debata, dyskusja

* Jutro w Chatce Żaka o godz. 16.30 rozpocznie się debata poświęcona przyszłości Al. Racławickich, ul. Sowińskiego i ul. Lipowej. A 19 marca w Ratuszu (o godz. 17.30) odbyć ma się otwarta dla wszystkich dyskusja z projektantami. Obie koncepcje przedstawione przez Ratusz, a przygotowane przez firmę projektową z Katowic, zakładają wydzielenie buspasów w Al. Racławickich i ul. Lipowej oraz poszerzenie ul. Sowińskiego tak, by w obu kierunkach kierowcy mieli po dwa pasy ruchu na wprost. Także z dwóch pasów możliwy byłby skręt w lewo z ul. Głębokiej w Sowińskiego.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 27 marca 2014 o 21:27
0

Kto tworzy to debilne forum?! Chyba nie ma tam ani jednego kierowcy... Mohery same?

Avatar
Marta / 10 marca 2014 o 13:37
0

Kiedyś był dobry pomysł stworzenia przejazdu ul. Sowińskiego pod Racławickimi nazywanego tunelem (chodziło o skrzyżowanie dwupoziomowe) oraz wiaduktu do filaretów nad głęboką co  rozwiązało by wszystkie problemy ale budowa stadionu jest ważniejsza... Teraz kombinują z buspasmi od 7:30 do 9:15 i od 14:45 do 17:10....

super pomysł :( zwłaszcza z tym zamknięciem drogi dla samochodów osobowych, akurat mieszkam przy sowińskiego, Jak drodzy pomysłodawcy rozwiążą w takim przypadku problem mieszkańców?-wyjazd do pracy 2 godz. przed, bo potem nie będzie wolno a potem po pracy wegetacja do 17.10 na mieście, bo nadal nie wolno wrócić autkiem do domu? Ludzie puknijcie się w czółko! dwupasmówka i ew. przejścia podziemne dla studentów to całkiem sensowny pomysł, skoro nie możemy mieć tunelu....

super pomysł :( zwłaszcza z tym zamknięciem drogi dla samochodów osobowych, akurat mieszkam przy sowińskiego, Jak drodzy pomysłodawcy rozwiążą w takim przypadku problem mieszkańców?-wyjazd do pracy 2 godz. przed, bo potem nie będzie wolno a potem po pracy wegetacja do 17.10 na mieście, bo nadal nie wolno wrócić autkiem do domu? Ludzie puknijcie się w czółko! dwupasmówka i ew. przejścia podziemne dla studentów to całkiem sensowny pomysł, skoro nie możemy mieć tunelu....

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 9 marca 2014 o 22:39
0
Sopot potrafił
Avatar
lube / 5 marca 2014 o 13:32
0

Aż "specjalistów " z Katowic musiano zatrudnić do zrobienia projektów , tak jakby w Lublinie ich nie było i nie było dużego bezrobocia. Jeszcze raz piszę o  zrobieniu ronda na ul. Głebokiej i przedłużeniu ul..Sowińskiego do ul. Zana - pas drogowy jest wykupiony od kilkudziesięciu lat i tylko "KTOŚ " blokuje tę inwestycję. Może dziennikarze dowiedzą się kto blokuje przedłużenie ul. Sowińskiego do ul. Zana.

Avatar
faa / 5 marca 2014 o 13:18
0

Cudowianki. Każdy chce dorzucić do tego bajzlu swoje 5 groszy. Całe szczęście nie mieszkam w centrum. Widzę tak cudaczne pomysły, że za ich  sprawą, rowerzystów będziemy zgarniać z szyb pędzących samochodów albo żeby przejść na drugą stronę ulicy, będę musiał nadrabiać setki metrów. Tak swoją drogą skoro każdy może dorzucić jakiegoś cudaka, to ja wnioskuje aby ul. Krakowskie Przedmieście przedłużyć aż do wylotówki na Biłgoraj, w połowie ma to być deptak z masą ogródków a kierowcy niech spadają...jak im nie pasuje to niech wynoszą się z Lublina. ZONK! Sam jestem kierowcą :D

Cudowianki. Każdy chce dorzucić do tego bajzlu swoje 5 groszy. Całe szczęście nie mieszkam w centrum. Widzę tak cudaczne pomysły, że za ich  sprawą, rowerzystów będziemy zgarniać z szyb pędzących samochodów albo żeby przejść na drugą stronę ulicy, będę musiał nadrabiać setki metrów. Tak swoją drogą skoro każdy może dorzucić jakiegoś cudaka, to ja wnioskuje aby ul. Krakowskie Przedmieście przedłużyć aż do wylotówki na Biłgoraj, w połowie ma to być deptak z masą ogródków a kierowcy niech spadają...jak im nie pasuje to niech wynoszą się... rozwiń

Avatar
beczka / 5 marca 2014 o 13:14
0

niech zmienią nazwę na FORUM NIEDOROZWOJU LUBLINA

Avatar
Piotr / 5 marca 2014 o 12:23
0

Jak przepołowić miasteczko? A kąłdka to dla kogo jest zbudowana? Studenci to nie inwalidzi ani stare dziadki żeby problemem było skorzystanie z kładki, zwyczajnie nei chce im się tyłka przegonić po kilku schodkach i lepiej jest paraliżować ruch samochodowy włażąc raz po raz pod koła. Co to za forum rozwoju jakichś imbecyli?

Avatar
K / 5 marca 2014 o 12:07
0

Ul. Sowińskiego musi być z dwoma pasami w jednym kierunku bo korki na niej nigdy nie zniknął. Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej powinny zostać zlikwidowane po to jest kładka żeby po niej chodzić. Jakim podział miasteczka akademickiego mają na myśli nie wiem przecież i tak na dzień dzisiejszy ul. Sowińskiego oddziela budynki uczelni od akademików. 

Avatar
mieszkaniec / 5 marca 2014 o 11:31
0

Proponuję w ogóle zamknąć Sowińskiego-oczywiście z wyjątkiem dla rowerzystów,posadzić palmy i będzie super

Avatar
fred / 5 marca 2014 o 10:55
0

Nie rozumiem rowerzystów... dlaczego chcą wyznaczania dróg rowerowych w jezdni? Nie lepiej, aby ścieżki rowerowe były wyznaczane wzdłuż chodników? No, chyba, że lubią poczuć ten piękny zapach spalin samochodowych... Uważam, że bezpieczniej jest, gdy ścieżki rowerowe są budowane wzdłuż chodników i zdrowiej dla samych rowerzystów.

Avatar
Marek / 27 marca 2014 o 21:27
0

Kto tworzy to debilne forum?! Chyba nie ma tam ani jednego kierowcy... Mohery same?

Avatar
Marta / 10 marca 2014 o 13:37
0

Kiedyś był dobry pomysł stworzenia przejazdu ul. Sowińskiego pod Racławickimi nazywanego tunelem (chodziło o skrzyżowanie dwupoziomowe) oraz wiaduktu do filaretów nad głęboką co  rozwiązało by wszystkie problemy ale budowa stadionu jest ważniejsza... Teraz kombinują z buspasmi od 7:30 do 9:15 i od 14:45 do 17:10....

super pomysł :( zwłaszcza z tym zamknięciem drogi dla samochodów osobowych, akurat mieszkam przy sowińskiego, Jak drodzy pomysłodawcy rozwiążą w takim przypadku problem mieszkańców?-wyjazd do pracy 2 godz. przed, bo potem nie będzie wolno a potem po pracy wegetacja do 17.10 na mieście, bo nadal nie wolno wrócić autkiem do domu? Ludzie puknijcie się w czółko! dwupasmówka i ew. przejścia podziemne dla studentów to całkiem sensowny pomysł, skoro nie możemy mieć tunelu....

super pomysł :( zwłaszcza z tym zamknięciem drogi dla samochodów osobowych, akurat mieszkam przy sowińskiego, Jak drodzy pomysłodawcy rozwiążą w takim przypadku problem mieszkańców?-wyjazd do pracy 2 godz. przed, bo potem nie będzie wolno a potem po pracy wegetacja do 17.10 na mieście, bo nadal nie wolno wrócić autkiem do domu? Ludzie puknijcie się w czółko! dwupasmówka i ew. przejścia podziemne dla studentów to całkiem sensowny pomysł, skoro nie możemy mieć tunelu....

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 9 marca 2014 o 22:39
0
Sopot potrafił
Avatar
lube / 5 marca 2014 o 13:32
0

Aż "specjalistów " z Katowic musiano zatrudnić do zrobienia projektów , tak jakby w Lublinie ich nie było i nie było dużego bezrobocia. Jeszcze raz piszę o  zrobieniu ronda na ul. Głebokiej i przedłużeniu ul..Sowińskiego do ul. Zana - pas drogowy jest wykupiony od kilkudziesięciu lat i tylko "KTOŚ " blokuje tę inwestycję. Może dziennikarze dowiedzą się kto blokuje przedłużenie ul. Sowińskiego do ul. Zana.

Avatar
faa / 5 marca 2014 o 13:18
0

Cudowianki. Każdy chce dorzucić do tego bajzlu swoje 5 groszy. Całe szczęście nie mieszkam w centrum. Widzę tak cudaczne pomysły, że za ich  sprawą, rowerzystów będziemy zgarniać z szyb pędzących samochodów albo żeby przejść na drugą stronę ulicy, będę musiał nadrabiać setki metrów. Tak swoją drogą skoro każdy może dorzucić jakiegoś cudaka, to ja wnioskuje aby ul. Krakowskie Przedmieście przedłużyć aż do wylotówki na Biłgoraj, w połowie ma to być deptak z masą ogródków a kierowcy niech spadają...jak im nie pasuje to niech wynoszą się z Lublina. ZONK! Sam jestem kierowcą :D

Cudowianki. Każdy chce dorzucić do tego bajzlu swoje 5 groszy. Całe szczęście nie mieszkam w centrum. Widzę tak cudaczne pomysły, że za ich  sprawą, rowerzystów będziemy zgarniać z szyb pędzących samochodów albo żeby przejść na drugą stronę ulicy, będę musiał nadrabiać setki metrów. Tak swoją drogą skoro każdy może dorzucić jakiegoś cudaka, to ja wnioskuje aby ul. Krakowskie Przedmieście przedłużyć aż do wylotówki na Biłgoraj, w połowie ma to być deptak z masą ogródków a kierowcy niech spadają...jak im nie pasuje to niech wynoszą się... rozwiń

Avatar
beczka / 5 marca 2014 o 13:14
0

niech zmienią nazwę na FORUM NIEDOROZWOJU LUBLINA

Avatar
Piotr / 5 marca 2014 o 12:23
0

Jak przepołowić miasteczko? A kąłdka to dla kogo jest zbudowana? Studenci to nie inwalidzi ani stare dziadki żeby problemem było skorzystanie z kładki, zwyczajnie nei chce im się tyłka przegonić po kilku schodkach i lepiej jest paraliżować ruch samochodowy włażąc raz po raz pod koła. Co to za forum rozwoju jakichś imbecyli?

Avatar
K / 5 marca 2014 o 12:07
0

Ul. Sowińskiego musi być z dwoma pasami w jednym kierunku bo korki na niej nigdy nie zniknął. Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej powinny zostać zlikwidowane po to jest kładka żeby po niej chodzić. Jakim podział miasteczka akademickiego mają na myśli nie wiem przecież i tak na dzień dzisiejszy ul. Sowińskiego oddziela budynki uczelni od akademików. 

Avatar
mieszkaniec / 5 marca 2014 o 11:31
0

Proponuję w ogóle zamknąć Sowińskiego-oczywiście z wyjątkiem dla rowerzystów,posadzić palmy i będzie super

Avatar
fred / 5 marca 2014 o 10:55
0

Nie rozumiem rowerzystów... dlaczego chcą wyznaczania dróg rowerowych w jezdni? Nie lepiej, aby ścieżki rowerowe były wyznaczane wzdłuż chodników? No, chyba, że lubią poczuć ten piękny zapach spalin samochodowych... Uważam, że bezpieczniej jest, gdy ścieżki rowerowe są budowane wzdłuż chodników i zdrowiej dla samych rowerzystów.

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 0

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 21 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 6 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 5 8

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 15 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!