Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2013 r.
18:26
Edytuj ten wpis

"Wiadomości" TVP1: S17 z Warszawy do Lublina w 2017, S19 na liście rezerwowej

0 23 A A
Pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina pojedziemy w 2017 roku - ustaliły "Wiadomości"  (Macie
Pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina pojedziemy w 2017 roku - ustaliły \"Wiadomości\" (Macie

A2 do Terespola ma powstać dopiero po 2020 r. – ustaliły "Wiadomości” TVP1, które dotarły do najnowszej wersji planu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2020. Tylko na liście rezerwowej ma być S19, która ma połączyć Lublin z Rzeszowem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według informacji "Wiadomości” TVP1 nie ma planów, by autostradę A2, biegnącą od granicy w Świecku do Warszawy, przedłużyć do granicy z Białorusią czyli do Terespola w woj. lubelskim. Jedynym fragmentem A2 na wschód od stolicy jest autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego.

Niepewna jest też przyszłość kolejnej inwestycji – S19, która ma połączyć Lublin z Rzeszowem. Według ustaleń "Wiadomości” droga ta znalazła się na liście rezerwowej, choć premier Donald Tusk zapowiadał wcześniej, że chce, aby trasa ta powstała do 2015 r.

Najnowsza wersja planu budowy dróg krajowych i autostrad zakłada też, że pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina mamy pojechać w 2017 roku.

Z planu wynika również, że w ciągu najbliższych trzech lat zakończy się budowa podstawowej sieci autostrad w Polsce. Kolejne autostrady, jeśli w ogóle, będą budowane dopiero w następnych dekadach.

Kiedy powstaną inne ważne drogi w Polsce

Autostrada A1 ma zostać zbudowana do 2016 roku. Na razie brakujące fragmenty to budowany właśnie odcinek Stryków-Tuszyn i Tuszyn-Pyrzowice, a także porzucony przez Irlandczyków fragment między Włocławkiem a Toruniem. Odcinek z Tuszyna do Pyrzowic być może będzie budowany dzięki programowi "Inwestycje polskie” lub w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

W 2016 roku dokończona ma być trasa S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy. W tym samym roku ma być ukończony fragment trasy S5 łączący Wrocław z Poznaniem. W 2015 roku z Warszawy do Białegostoku całkowicie ma zostać wybudowana trasa S8. W 2020 trasa S7 ma połączyć Gdańsk z Warszawą i Krakowem.

Nadzieje na ekspresówkę S61 (fragment planowanej od lat trasy Via Baltica) mogą porzucić raczej mieszkańcy Podlasia. Trasa jest na liście rezerwowej. Nie będzie więc prawdopodobnie w tej dekadzie obiecywanej od ponad 30 lat obwodnicy Suwałk.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 20:29
0
Wreszcie rozum w wrócił do normalności i zablokował zachłanności.
Avatar
lubelskaprzezsobienie / 2 marca 2013 o 19:15
0
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg ekspresowych i autostrad. Dalej na południe jest Wilga, jedno z największych letnisk w Polsce. Obok Wilgi moznaby wybudować most w stronę Kozienic, przez co nie trzeba byłoby jechać do okolic wielkiej elektrowni przez wioski jak Mniszew czy Coniew, sady wareckie i cenną przyrodniczo dolinę Pilicy. Szlak Józefów - Wilga ma wiele obwodnic. Na S17 mają być obwodnice: Wiązowny, Ostrowa (nowa), Kołbieli (nowa) i Garwolina (duże "kolano"). A od Mariańskiego pobocza droga do Lublina, jako autostrada z trzema pasami w każdym kierunku, powinna pobiec przez lasy do okolic Trojanowa. Jedną drogą obsługujemy pasmo nadwiślańskie z Warszawą. Nie trzeba byłoby modernizować trasy Warszawa-Wilga, gdyż byłaby ona częścią trasy lubelskiej! A z przebudową tej trasy są duże problemy. Szybciej zniknęłaby też największa w Polsce przerwa miedzy mostami od Góry Kalwarii do Wilgi, bo S17 byłaby także drogą do Sandomierza z Warszawy (odgałęziałaby się obok Wilgi). Trudna dla MZDW droga 801 z Warszawy do Wilgi przestałaby być zmartwieniem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Można było upiec trzy pieczenie na jednym ogniu (17, 79, 801), tak mamy tylko ekspresową drogę do samego Garwaolina, a Wilga i Kozienice czekają na bardziej przyzwoitą drogę.
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2013 o 16:23
0
szkoda, że nikt do tej pory nie wypowiedział sie z gddkia czy na pewno całość gruntów jest wykupiona, burzenie domów to jedno,a całkiem inna sprawa to czy wszystko udało sie wykupic, przeciez nie wszedzie musi stac budynek
Avatar
m / 2 marca 2013 o 15:31
0
grunty pod zachodnią są dawno wykupione, przecież był w tamtym roku przetarg na burzenie domów......po co mieliby robić dokumentacje jak w listopadzie kończy się dśu.Wiadomo że idzie przetarg uzupełniający a potem 6 -miesięczny drogowy
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 14:31
0
UE pieniądze daje, drogi budowane są z pominięciem wschodu.
Avatar
W / 2 marca 2013 o 14:26
0
Pis wygrał?a prezydent zuk tez jest z PiS?jak po i psl nie zjamą sie tą sprawą to na pewno jeszcze raz wygra PiS
Avatar
Cool / 2 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='fl' timestamp='1362163335' post='740182']
tych co glosowali na PO trzeba za jaja powiesic,
obwodnica Lublina miala byc w calosci gotowa w 2012 r.
[/quote]

A za co powiesić co głosowali na Kaczyńskiego i watykańczyków.
W lubelskiem wygrał PiS, więc wybudował nam autostrady, przeniósł obecane centrale!
Avatar
Skrzydło / 2 marca 2013 o 10:11
0
a zachodnia obwodnica lublina bedzie czy nie?na razie jest przetarg na dokumentację, a co z wykupowaniem gruntu pod drogę?
Avatar
Maksio / 2 marca 2013 o 10:11
0
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A stwierdzeniami typu "Tusk wam nie daje bo głosowaliście na PiS" tylko się kompromitujesz.
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A s... rozwiń
Avatar
m / 2 marca 2013 o 10:07
0
jak mają zrobić s-19 jak ona jest daleko w polu z papierami. Papierologia zajmie minimum 3-4 lata!!!!! więc jak mają budować jeśli oprócz s-7 wszystkie drogi są daleko do przodu z papierologią
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 20:29
0
Wreszcie rozum w wrócił do normalności i zablokował zachłanności.
Avatar
lubelskaprzezsobienie / 2 marca 2013 o 19:15
0
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg ekspresowych i autostrad. Dalej na południe jest Wilga, jedno z największych letnisk w Polsce. Obok Wilgi moznaby wybudować most w stronę Kozienic, przez co nie trzeba byłoby jechać do okolic wielkiej elektrowni przez wioski jak Mniszew czy Coniew, sady wareckie i cenną przyrodniczo dolinę Pilicy. Szlak Józefów - Wilga ma wiele obwodnic. Na S17 mają być obwodnice: Wiązowny, Ostrowa (nowa), Kołbieli (nowa) i Garwolina (duże "kolano"). A od Mariańskiego pobocza droga do Lublina, jako autostrada z trzema pasami w każdym kierunku, powinna pobiec przez lasy do okolic Trojanowa. Jedną drogą obsługujemy pasmo nadwiślańskie z Warszawą. Nie trzeba byłoby modernizować trasy Warszawa-Wilga, gdyż byłaby ona częścią trasy lubelskiej! A z przebudową tej trasy są duże problemy. Szybciej zniknęłaby też największa w Polsce przerwa miedzy mostami od Góry Kalwarii do Wilgi, bo S17 byłaby także drogą do Sandomierza z Warszawy (odgałęziałaby się obok Wilgi). Trudna dla MZDW droga 801 z Warszawy do Wilgi przestałaby być zmartwieniem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Można było upiec trzy pieczenie na jednym ogniu (17, 79, 801), tak mamy tylko ekspresową drogę do samego Garwaolina, a Wilga i Kozienice czekają na bardziej przyzwoitą drogę.
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2013 o 16:23
0
szkoda, że nikt do tej pory nie wypowiedział sie z gddkia czy na pewno całość gruntów jest wykupiona, burzenie domów to jedno,a całkiem inna sprawa to czy wszystko udało sie wykupic, przeciez nie wszedzie musi stac budynek
Avatar
m / 2 marca 2013 o 15:31
0
grunty pod zachodnią są dawno wykupione, przecież był w tamtym roku przetarg na burzenie domów......po co mieliby robić dokumentacje jak w listopadzie kończy się dśu.Wiadomo że idzie przetarg uzupełniający a potem 6 -miesięczny drogowy
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 14:31
0
UE pieniądze daje, drogi budowane są z pominięciem wschodu.
Avatar
W / 2 marca 2013 o 14:26
0
Pis wygrał?a prezydent zuk tez jest z PiS?jak po i psl nie zjamą sie tą sprawą to na pewno jeszcze raz wygra PiS
Avatar
Cool / 2 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='fl' timestamp='1362163335' post='740182']
tych co glosowali na PO trzeba za jaja powiesic,
obwodnica Lublina miala byc w calosci gotowa w 2012 r.
[/quote]

A za co powiesić co głosowali na Kaczyńskiego i watykańczyków.
W lubelskiem wygrał PiS, więc wybudował nam autostrady, przeniósł obecane centrale!
Avatar
Skrzydło / 2 marca 2013 o 10:11
0
a zachodnia obwodnica lublina bedzie czy nie?na razie jest przetarg na dokumentację, a co z wykupowaniem gruntu pod drogę?
Avatar
Maksio / 2 marca 2013 o 10:11
0
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A stwierdzeniami typu "Tusk wam nie daje bo głosowaliście na PiS" tylko się kompromitujesz.
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A s... rozwiń
Avatar
m / 2 marca 2013 o 10:07
0
jak mają zrobić s-19 jak ona jest daleko w polu z papierami. Papierologia zajmie minimum 3-4 lata!!!!! więc jak mają budować jeśli oprócz s-7 wszystkie drogi są daleko do przodu z papierologią
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 12

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 73 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 27 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 61 95

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.