Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2013 r.
18:26
Edytuj ten wpis

"Wiadomości" TVP1: S17 z Warszawy do Lublina w 2017, S19 na liście rezerwowej

0 23 A A
Pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina pojedziemy w 2017 roku - ustaliły "Wiadomości"  (Macie
Pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina pojedziemy w 2017 roku - ustaliły \"Wiadomości\" (Macie

A2 do Terespola ma powstać dopiero po 2020 r. – ustaliły "Wiadomości” TVP1, które dotarły do najnowszej wersji planu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2020. Tylko na liście rezerwowej ma być S19, która ma połączyć Lublin z Rzeszowem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według informacji "Wiadomości” TVP1 nie ma planów, by autostradę A2, biegnącą od granicy w Świecku do Warszawy, przedłużyć do granicy z Białorusią czyli do Terespola w woj. lubelskim. Jedynym fragmentem A2 na wschód od stolicy jest autostradowa obwodnica Mińska Mazowieckiego.

Niepewna jest też przyszłość kolejnej inwestycji – S19, która ma połączyć Lublin z Rzeszowem. Według ustaleń "Wiadomości” droga ta znalazła się na liście rezerwowej, choć premier Donald Tusk zapowiadał wcześniej, że chce, aby trasa ta powstała do 2015 r.

Najnowsza wersja planu budowy dróg krajowych i autostrad zakłada też, że pełną ekspresówką S17 z Warszawy do Lublina mamy pojechać w 2017 roku.

Z planu wynika również, że w ciągu najbliższych trzech lat zakończy się budowa podstawowej sieci autostrad w Polsce. Kolejne autostrady, jeśli w ogóle, będą budowane dopiero w następnych dekadach.

Kiedy powstaną inne ważne drogi w Polsce

Autostrada A1 ma zostać zbudowana do 2016 roku. Na razie brakujące fragmenty to budowany właśnie odcinek Stryków-Tuszyn i Tuszyn-Pyrzowice, a także porzucony przez Irlandczyków fragment między Włocławkiem a Toruniem. Odcinek z Tuszyna do Pyrzowic być może będzie budowany dzięki programowi "Inwestycje polskie” lub w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego.

W 2016 roku dokończona ma być trasa S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy. W tym samym roku ma być ukończony fragment trasy S5 łączący Wrocław z Poznaniem. W 2015 roku z Warszawy do Białegostoku całkowicie ma zostać wybudowana trasa S8. W 2020 trasa S7 ma połączyć Gdańsk z Warszawą i Krakowem.

Nadzieje na ekspresówkę S61 (fragment planowanej od lat trasy Via Baltica) mogą porzucić raczej mieszkańcy Podlasia. Trasa jest na liście rezerwowej. Nie będzie więc prawdopodobnie w tej dekadzie obiecywanej od ponad 30 lat obwodnicy Suwałk.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 20:29
0
Wreszcie rozum w wrócił do normalności i zablokował zachłanności.
Avatar
lubelskaprzezsobienie / 2 marca 2013 o 19:15
0
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg ekspresowych i autostrad. Dalej na południe jest Wilga, jedno z największych letnisk w Polsce. Obok Wilgi moznaby wybudować most w stronę Kozienic, przez co nie trzeba byłoby jechać do okolic wielkiej elektrowni przez wioski jak Mniszew czy Coniew, sady wareckie i cenną przyrodniczo dolinę Pilicy. Szlak Józefów - Wilga ma wiele obwodnic. Na S17 mają być obwodnice: Wiązowny, Ostrowa (nowa), Kołbieli (nowa) i Garwolina (duże "kolano"). A od Mariańskiego pobocza droga do Lublina, jako autostrada z trzema pasami w każdym kierunku, powinna pobiec przez lasy do okolic Trojanowa. Jedną drogą obsługujemy pasmo nadwiślańskie z Warszawą. Nie trzeba byłoby modernizować trasy Warszawa-Wilga, gdyż byłaby ona częścią trasy lubelskiej! A z przebudową tej trasy są duże problemy. Szybciej zniknęłaby też największa w Polsce przerwa miedzy mostami od Góry Kalwarii do Wilgi, bo S17 byłaby także drogą do Sandomierza z Warszawy (odgałęziałaby się obok Wilgi). Trudna dla MZDW droga 801 z Warszawy do Wilgi przestałaby być zmartwieniem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Można było upiec trzy pieczenie na jednym ogniu (17, 79, 801), tak mamy tylko ekspresową drogę do samego Garwaolina, a Wilga i Kozienice czekają na bardziej przyzwoitą drogę.
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2013 o 16:23
0
szkoda, że nikt do tej pory nie wypowiedział sie z gddkia czy na pewno całość gruntów jest wykupiona, burzenie domów to jedno,a całkiem inna sprawa to czy wszystko udało sie wykupic, przeciez nie wszedzie musi stac budynek
Avatar
m / 2 marca 2013 o 15:31
0
grunty pod zachodnią są dawno wykupione, przecież był w tamtym roku przetarg na burzenie domów......po co mieliby robić dokumentacje jak w listopadzie kończy się dśu.Wiadomo że idzie przetarg uzupełniający a potem 6 -miesięczny drogowy
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 14:31
0
UE pieniądze daje, drogi budowane są z pominięciem wschodu.
Avatar
W / 2 marca 2013 o 14:26
0
Pis wygrał?a prezydent zuk tez jest z PiS?jak po i psl nie zjamą sie tą sprawą to na pewno jeszcze raz wygra PiS
Avatar
Cool / 2 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='fl' timestamp='1362163335' post='740182']
tych co glosowali na PO trzeba za jaja powiesic,
obwodnica Lublina miala byc w calosci gotowa w 2012 r.
[/quote]

A za co powiesić co głosowali na Kaczyńskiego i watykańczyków.
W lubelskiem wygrał PiS, więc wybudował nam autostrady, przeniósł obecane centrale!
Avatar
Skrzydło / 2 marca 2013 o 10:11
0
a zachodnia obwodnica lublina bedzie czy nie?na razie jest przetarg na dokumentację, a co z wykupowaniem gruntu pod drogę?
Avatar
Maksio / 2 marca 2013 o 10:11
0
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A stwierdzeniami typu "Tusk wam nie daje bo głosowaliście na PiS" tylko się kompromitujesz.
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A s... rozwiń
Avatar
m / 2 marca 2013 o 10:07
0
jak mają zrobić s-19 jak ona jest daleko w polu z papierami. Papierologia zajmie minimum 3-4 lata!!!!! więc jak mają budować jeśli oprócz s-7 wszystkie drogi są daleko do przodu z papierologią
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 20:29
0
Wreszcie rozum w wrócił do normalności i zablokował zachłanności.
Avatar
lubelskaprzezsobienie / 2 marca 2013 o 19:15
0
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg ekspresowych i autostrad. Dalej na południe jest Wilga, jedno z największych letnisk w Polsce. Obok Wilgi moznaby wybudować most w stronę Kozienic, przez co nie trzeba byłoby jechać do okolic wielkiej elektrowni przez wioski jak Mniszew czy Coniew, sady wareckie i cenną przyrodniczo dolinę Pilicy. Szlak Józefów - Wilga ma wiele obwodnic. Na S17 mają być obwodnice: Wiązowny, Ostrowa (nowa), Kołbieli (nowa) i Garwolina (duże "kolano"). A od Mariańskiego pobocza droga do Lublina, jako autostrada z trzema pasami w każdym kierunku, powinna pobiec przez lasy do okolic Trojanowa. Jedną drogą obsługujemy pasmo nadwiślańskie z Warszawą. Nie trzeba byłoby modernizować trasy Warszawa-Wilga, gdyż byłaby ona częścią trasy lubelskiej! A z przebudową tej trasy są duże problemy. Szybciej zniknęłaby też największa w Polsce przerwa miedzy mostami od Góry Kalwarii do Wilgi, bo S17 byłaby także drogą do Sandomierza z Warszawy (odgałęziałaby się obok Wilgi). Trudna dla MZDW droga 801 z Warszawy do Wilgi przestałaby być zmartwieniem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Można było upiec trzy pieczenie na jednym ogniu (17, 79, 801), tak mamy tylko ekspresową drogę do samego Garwaolina, a Wilga i Kozienice czekają na bardziej przyzwoitą drogę.
Według mnie wielki błąd popełniono dawno temu. Chodzi o przebieg trasy lubelskiej S17. Biegnie ona obok aglomeracji warszawskiej. Największe miejscowości na niej do Garwolina to Wiązowna, Kołbiel, Pilawa, wszystkie razem mają około 8 tys. mieszkańców. W paśmie nadwiślańskim sam Karczew ma ok. 10 tys. mieszk. Otowck i Jóezfów są większe. Przylegają do DW 801 - głównego łącznika tej części aglomeracji z Warszawą. Przy linii kolejowej CE 20 i DW 801 ma powstać gigantyczny terminal intermodalny z centrum logistycznym - inwestycja typowa dla dróg... rozwiń
Avatar
ja / 2 marca 2013 o 16:23
0
szkoda, że nikt do tej pory nie wypowiedział sie z gddkia czy na pewno całość gruntów jest wykupiona, burzenie domów to jedno,a całkiem inna sprawa to czy wszystko udało sie wykupic, przeciez nie wszedzie musi stac budynek
Avatar
m / 2 marca 2013 o 15:31
0
grunty pod zachodnią są dawno wykupione, przecież był w tamtym roku przetarg na burzenie domów......po co mieliby robić dokumentacje jak w listopadzie kończy się dśu.Wiadomo że idzie przetarg uzupełniający a potem 6 -miesięczny drogowy
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 14:31
0
UE pieniądze daje, drogi budowane są z pominięciem wschodu.
Avatar
W / 2 marca 2013 o 14:26
0
Pis wygrał?a prezydent zuk tez jest z PiS?jak po i psl nie zjamą sie tą sprawą to na pewno jeszcze raz wygra PiS
Avatar
Cool / 2 marca 2013 o 11:28
0
[quote name='fl' timestamp='1362163335' post='740182']
tych co glosowali na PO trzeba za jaja powiesic,
obwodnica Lublina miala byc w calosci gotowa w 2012 r.
[/quote]

A za co powiesić co głosowali na Kaczyńskiego i watykańczyków.
W lubelskiem wygrał PiS, więc wybudował nam autostrady, przeniósł obecane centrale!
Avatar
Skrzydło / 2 marca 2013 o 10:11
0
a zachodnia obwodnica lublina bedzie czy nie?na razie jest przetarg na dokumentację, a co z wykupowaniem gruntu pod drogę?
Avatar
Maksio / 2 marca 2013 o 10:11
0
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A stwierdzeniami typu "Tusk wam nie daje bo głosowaliście na PiS" tylko się kompromitujesz.
[quote name='Mateo' timestamp='1362213177' post='740356']
Dziwicie się??? Zapyziały, zacofany region, który uparcie głosuje a to na Leppera śp., a to na Kaczora i PIS. I Tusk ma tu wam coś budować??? Nie żartujcie
[/quote]
Logika Twojego myślenia jest typowa dla abnegatów popierających twór zwany PO. Przypominam miernoto inelektualna że od 6 lat rządzą Twoi ulubieńcy i traktują Polskę wschodnią jak zło konieczne. Gwarantuje Ci że gdyby rządził PiS nasz region byłby traktowany na równi z innymi. A s... rozwiń
Avatar
m / 2 marca 2013 o 10:07
0
jak mają zrobić s-19 jak ona jest daleko w polu z papierami. Papierologia zajmie minimum 3-4 lata!!!!! więc jak mają budować jeśli oprócz s-7 wszystkie drogi są daleko do przodu z papierologią
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 16 12

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 19 0

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 73 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 27 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 61 95

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 9

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!