Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2002 r.
21:45
Edytuj ten wpis

Widzenie z Lepperem

0 0 A A
Andrzej Lepper (na pierwszym planie) razem z Jerzym T. <br />
(z mikrofonem) podczas spotkania w Daewoo
Andrzej Lepper (na pierwszym planie) razem z Jerzym T.
(z mikrofonem) podczas spotkania w Daewoo
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Andrzej Lepper, przewodniczący Samoobrony spotkał się wczoraj z byłymi pracownikami Daewoo Motor Polska. W biurze poselskim Józefa Żywca twierdzą, że spotkanie zorganizował "gorący sympatyk Samoobrony” - Jerzy T. Dziennik ustalił, że mężczyzna wyszedł z więzienia na przerwę w odbywaniu kary.
Przed trzema laty Jerzy T. został skazany na półtora roku więzienia i 3 tys. zł grzywny za zorganizowanie 13 kobietom z Lubelszczyzny zabiegów przerwania ciąży we Lwowie. Uznano go za winnego "udzielenia pomocy w przerwaniu ciąży”. Cena zabiegu wahała się od 650 do 2000 zł. Kobiety były wożone przez Jerzego T. do ukraińskiego szpitala.
Jerzy T. długo ubiegał się o ułaskawienie. Przed sądem protestował przeciwko niesprawiedliwemu jego zdaniem wyrokowi. Potem z tubą w ręku zaczął być widywany na manifestacjach Samoobrony. Przed rokiem rozpoczął odsiadywanie wyroku, który mu został do odbycia. Po paru miesiącach sąd udzielił mu przerwy w odbywaniu kary.
- Ten pan był organizatorem spotkania z posłem Lepperem - przyznaje Justyna Orzechowska z biura poselskiego Józefa Żywca. - Nie jest on członkiem Samoobrony i nie jest pełnomocnikiem posła Żywca. Jest za to gorącym sympatykiem ugrupowania. A poseł Lepper przyjechał tu, by spotkać się z osobami zwolnionymi z Daewoo.
Kto poza Jerzym T. zaprosił Leppera do Lublina? Przewodniczący Lepper twierdzi, że przyjechał na spotkanie ze zwolnionymi pracownikami DMP na zaproszenie lubelskich posłów Samoobrony i załogi Daewoo.
- Zaprosili nas członkowie komitetu protestacyjnego DMP - twierdzi poseł Józef Żywiec, lider lubelskiej Samoobrony. - Zaproponowałem, by przesunęli spotkanie w związku z planowaną wizytą przewodniczącego Leppera, a wówczas będziemy wspólnie z nimi rozmawiać. A zaprosił nas komitet strajkowy - dodaje.
Komitet strajkowy? - wśród byłych pracowników DMP nikt o nim nie słyszał. Nic nie wie o komitecie strajkowym także Paweł Wądołowski, rzecznik syndyka masy upadłościowej DMP Leszka Liszcza. - Nie mam pojęcia, kto zaprosił przewodniczącego Leppera do Lublina. Być może jest to Jerzy T., który nie jest pracownikiem Dae­woo, ale systematycznie pojawia się na spotkaniach pracowniczych i przedstawia się jako asystent posła Józefa Żywca z Samoobrony - stwierdził.
Zapytany o konkretne osoby zapraszające poseł Lepper stwierdził, że zna te osoby poseł Żywiec, a lider lubelskiej Samoobrony odesłał Dziennik do Jerzego T.
Sceptycznie do pomocy ze strony przewodniczącego Samoobrony odnoszą się członkowie Związków Zawodowych DMP. - Nie byłem na spotkaniu z przewodniczącym Lepperem, gdyż moja wiara w jego skuteczność jest niewielka - mówi Andrzej Chrząstkowski, przewodniczący NSZZ "Solidarność” DMP. - Dowiedziałem się o wizycie A. Leppera z ogłoszeń na słupach. Podpisała się pod nimi Samoobrona. Nie wiem, czy przypadkiem przewodniczący Lepper nie przyjechał tu w celu zbijania kapitału politycznego. Mam nadzieję, że się mylę. Na to spotkanie poszła grupa ludzi, których interesuje wyłącznie odzyskanie pieniędzy, a nie nowe podmioty gospodarcze, zatrudniające zwolnionych pracowników DMP - dodaje.
W planie pobytu przewodniczącego Leppera znalazło się także spotkanie z mieszkańcami Lublina i regionu w Domu Kultury Kolejarza. Okazało się, że sala została wynajęta przez posła Żywca.

Lepperiada po lubelsku

Nie przyjechałem z walizkami pełnymi pieniędzy. Pomożemy na tyle, na ile nas stać - powiedział wczoraj Andrzej Lepper byłym pracownikom lubelskiego Daewoo. Obiecał, że da pieniądze na wyjazd delegacji pracowników do Warszawy i umożliwi spotkanie
z ministrem pracy.
Pikietę przed Daewoo zorganizowali sami pracownicy. Chodziło o sprawę zaległych wynagrodzeń.

Nieoczekiwany Lepper
O obecności Andrzeja Leppera dowiedzieli się z kartki na bramie zakładu. Byli zaskoczeni. - Nie szukamy takiego poparcia. Niech Lepper załatwia swoje sprawy. My go nie zapraszaliśmy - mówi Teresa Wolska.
Już od dziewiątej byli pracownicy stali przed fabryką. Pikieta miała zacząć się o godz. 10. - Przyszliśmy po pieniądze. Nie chcemy zaliczek, chcemy całej sumy - mówi pan Aleksandar.
Czy Lepper pomoże? - My wierzymy tylko w siebie. Pomocy ze strony Leppera nie traktujemy poważnie. Tu chodzi o ludzką tragedię a nie polityczną manifestację - podkreśla Andrzej Łysakowski. Nie wszyscy podzielali to zdanie. - To w końcu poseł. Pomógł rolnikom, to może i dla nas uda się coś uzyskać - z nadzieją w głosie mówi Mieczysław Lech.

Gdzie nasze pieniądze?
O godz. 10.25 byli pracownicy zakładów przeszli do sali konferencyjnej w pobliskim hotelu pracowniczym. - Tylko Samoobrona może pomóc odzyskać pracownikom pieniądze. Zostaliście oszukani, okradzeni - mówił Jerzy T. który towarzyszył Lepperowi. - To wiemy. Co z naszymi pieniędzmi? - odkrzyknął ktoś sali. Ktoś inny dodał. - Mów pan do rzeczy, a nie o Samoobronie.
O godz. 10.45 na sali pojawili się pracownicy biura syndyka. Zapadła cisza. Zbigniew Zaporowski, dyrektor biura, wyjaśniał sposób wypłat drugiej transzy zaliczek. - Wypłaty obejmują zaległości sprzed ogłoszenia upadłości. Każdy otrzyma po około 1,3-1,4 tysiąca złotych - wyjaśniał Zaporowski.
Ok. 200 osób z uwagą słuchało w ciszy. Nikt zdawał się nie pamiętać o Lepperze. Ludzie ocknęli się po wejściu syndyka, któremu towarzyszył Nam Hun Baek, przedstawiciel upadłego DMP. Krzyki, pretensje. "Kiedy dostaniemy pieniądze?”

Bez walizek z forsą
Andrzej Lepper pojawił się ok. 11.40. Przyjechał kilkuletnim srebrnym volvo 940. Kilku z oczekujących zdjęło czapki na powitanie. Rozległy się brawa.
Do sali konferencyjnej wszedł w otoczeniu członków lokalnej Samoobrony. Towarzyszyło im dwóch młodych ludzi z flagami. Gromkie brawa. Okrzyki "Niech żyje Lepper”. Ktoś złośliwie zapytał, czy nie widać nikogo w turbanach. Na niektórych twarzach zawód: "Dlaczego nie ma biało-czerwonego krawata?”
W sali było już prawie 300 osób. Lepper cierpliwie czekał na koniec wystąpienia syndyka. Zaczął ostro. Mówił o DMP, o zaległych wypłatach. Słowa "Gdy ktoś nie potrafi rządzić, musi odejść” przyjęto owacjami. - Idzie wiosna. Jeśli władze nic nie zmienią, to przyrzekam, że stanę na czele buntu społecznego - przestrzegał Lepper. Na sali brawa. Okrzyki "Niech żyje Lepper”.
Szef Samoobrony dużo mówił o złej sytuacji państwa, fatalnym stanie gospodarki. Pracowników bardziej interesowała konkretna pomoc dla nich i zakładu. - Nie przywiozłem walizek z pieniędzmi - zastrzegł Lepper. Obiecał za to pomoc w załatwieniu autokarów na wyjazd do Warszawy. Oraz spotkanie w Ministerstwie Pracy.
Byli pracownicy czekali chyba na więcej. Ale i tak byli zadowoleni z wizyty Leppera. - Uratował atmosferę. Wcześniej było bardzo nudno - ocenia Anna Borowiec, która jest na wypowiedzeniu.

Karnawał z sympatykami
Po wizycie w Daewoo Lepper odpowiadał na pytania dziennikarzy. A po południu odbyło się spotkanie z mieszkańcami Lublina i regionu. Doszło do niego w karnawałowej scenerii, w sali widowiskowej DK Kolejarza. Na ścianach białe udrapowane tkaniny, pod sufitem węże kolorowych baloników. Przygotowano około 150 miejsc. Za mało. Na sali zjawiło się prawie 200 sympatyków i członków Samoobrony. Pierwsze brawa dostał Lepper po dwudziestu minutach. Po tym jak zadeklarował, że jeśli wybuchnie społeczny sprzeciw, to Samoobrona stanie na jego czele. Chwilę później kolejne brawa. Tym razem była mowa o rozkradaniu Polski. Spotkanie trwało prawie półtorej godziny. Skończyło się tuż po godz. 17.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 1

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 0 4

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 2 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 9 3

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 26 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 35 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.