Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2011 r.
20:33
Edytuj ten wpis

Większe wydatki na administrację, więcej urzędników

0 18 A A
W zeszłym roku lubelski Urząd Miasta zdecydował się stworzyć 15 nowych etatów (Jacek Świerczyński)
W zeszłym roku lubelski Urząd Miasta zdecydował się stworzyć 15 nowych etatów (Jacek Świerczyński)

Urzędy zwiększają zatrudnienie. W całym regionie zapewniają już pracę dla ponad 23 tys. osób. Etatów przybywa głównie w samorządach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mamy coraz więcej obowiązków – tłumaczy Monika Płońska z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Chodzi przede wszystkim o obsługę funduszy unijnych. Wynagrodzenia większości pracowników zajmujących się tymi zagadnieniami pokrywane są z funduszy wspólnoty.

W styczniu ub. roku Urząd Marszałkowski zatrudniał 768 osób. Do grudnia przyjął kolejnych 126 pracowników. Na pensje wydano w sumie ponad 44 mln zł, z czego 17 mln zł pochodziło z budżetu państwa i funduszy UE. W tym roku samorządowcy planują zatrudnić dodatkowe 23 osoby. Pula na wynagrodzenia sięgnie blisko 47 mln zł.

Według najnowszych danych GUS, w 2009 roku na Lubelszczyźnie mieliśmy 22700 urzędników. To blisko 2800 więcej niż dwa lata wcześniej. Średnia pensja wyniosła 3404 zł brutto.
– Szkoda że nie przekłada się to na jakość pracy – mówi Adrian Wójcik z Lublina. – W Urzędzie Miasta jest kilkanaście okienek. Część zwykle nieczynna. Poza tym, brakuje pracowników, którzy przyjmowaliby wnioski do najbardziej obleganych wydziałów. Tam, gdzie jest kolejka, obsługuje jedna osoba.

W zeszłym roku lubelski Urząd Miasta zdecydował się stworzyć 15 nowych etatów. Niezależnie od tego powstało też ponad 19 etatów do realizacji projektów europejskich. Miasto otrzymało na ten cel dotację. W ten sposób pracę znalazło 9 niepełnosprawnych.

Są i tacy, którzy zmniejszają zatrudnienie. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na początku ubiegłego roku pracowało ok. 820 osób (łącznie z jednostkami podległymi). Dziś urząd zatrudnia niewiele ponad 700 pracowników.

– Dzięki temu w styczniu tego roku miesięczne wydatki na wynagrodzenia wyniosły ok. 2 mln 60 tys. złotych, czyli o ok. 240 tys. zł mniej niż rok wcześniej – mówi Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick / 11 lutego 2011 o 07:33
0
3404zł brutto to chyba jakaś kpina??? zapraszam wszystkich komentujących do Kraśnika tutaj brutto zarobki urzędnika z 5 letnim stażem to ok. 1700 zł brutto!!!
Avatar
TROCHĘ MYŚLĄCY / 10 lutego 2011 o 18:29
0
[quote name='polo' timestamp='1297347892' post='435730']
pieprzysz aż mi buty spuchły
[/quote]
ALBO BUTY LICHE,LUB TEŻ ZA DUŻO SOLI W ŻARCIU I NOGI PUCHNĄ I SIĘ POCĄ.POCZYTAJ USTAWY BĘDZIESZ GŁUPSZY ,BO ONE DO TEGO SŁUŻĄ.
Avatar
mosquito / 10 lutego 2011 o 16:44
0
By żyło się lepiej !
Avatar
polo / 10 lutego 2011 o 15:24
0
[quote name='TROCHĘ MYŚLĄCY' timestamp='1297328406' post='435606']
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO PROJEKTÓW TRZEBA TWORZYĆ DODATKOWE ETATY-"TAKIJ ZAKON".
[/quote]
pieprzysz aż mi buty spuchły
[quote name='TROCHĘ MYŚLĄCY' timestamp='1297328406' post='435606']
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO ... rozwiń
Avatar
RUDI / 10 lutego 2011 o 13:09
0
Tak ROSNĄ ZASTĘPY URZĘDNIKÓW a oszczędza się kosztem innych...,lepiej zwalniać i likwidować etaty bo ELITY muszą zatrudniać swoich znajomych i rodziny!!!Gdzie tu jest sprawiwdliwość???? Nakazuje się dyrektorom szkół szukać oszczędności a samemu jest się ROZRZUTNYM!!! i jak tu ma być dobrze w naszym kraju???!!!Nie dziwię się młodym wykształconym ,którzy wyjechali pracować za granicę i nie chcą wracać, bo nie ma do czego.W naszym mieście liczą się tylko układy i znajomości a ludzie sumienni i uczciwi spychani są na margines, jest to PRZYKRE!!!
Tak ROSNĄ ZASTĘPY URZĘDNIKÓW a oszczędza się kosztem innych...,lepiej zwalniać i likwidować etaty bo ELITY muszą zatrudniać swoich znajomych i rodziny!!!Gdzie tu jest sprawiwdliwość???? Nakazuje się dyrektorom szkół szukać oszczędności a samemu jest się ROZRZUTNYM!!! i jak tu ma być dobrze w naszym kraju???!!!Nie dziwię się młodym wykształconym ,którzy wyjechali pracować za granicę i nie chcą wracać, bo nie ma do czego.W naszym mieście liczą się tylko układy i znajomości a ludzie sumienni i uczciwi spychan... rozwiń
Avatar
david / 10 lutego 2011 o 10:36
0
zatrudniają ale aokaradą nawet ucznia :
Podwale 3 szkołą wyremontowana za unijną kasę przejmie ją Paderewski-tamtym każą zostawić meble nawet te kupione za pieniądze dorosłych uczniów za którymi nie idzie subwencja oświatowa.KRADZIEŻ NA MAXI-SKALĘ
Ktoś z rozwalanego kuratorium będzie tam w Padrku rządził jako dyrektor
Avatar
david / 10 lutego 2011 o 10:36
0
zatrudniają ale aokaradą nawet ucznia :
Podwale 3 szkołą wyremontowana za unijną kasę przejmie ją Paderewski-tamtym każą zostawić meble nawet te kupione za pieniądze dorosłych uczniów za którymi nie idzie subwencja oświatowa.KRADZIEŻ NA MAXI-SKALĘ
Ktoś z rozwalanego kuratorium będzie tam w Padrku rządził jako dyrektor
Avatar
TROCHĘ MYŚLĄCY / 10 lutego 2011 o 10:00
0
[quote name='JOLA' timestamp='1297326754' post='435597']
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
[/quote]
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO PROJEKTÓW TRZEBA TWORZYĆ DODATKOWE ETATY-"TAKIJ ZAKON".
[quote name='JOLA' timestamp='1297326754' post='435597']
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
[/quote]
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZE... rozwiń
Avatar
JOLA / 10 lutego 2011 o 09:32
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1297324835' post='435585']
I BARDZO DOBRZE! ZWIĘKSZYĆ ADMINISTRACJĘ, PODNIEŚĆ PODATKI, ZWIĘKSZYĆ WIEK EMERYTALNY, NASTAWIAĆ FOTORADARÓW, OGRANICZYĆ WYDATKI NA INFRASTRUKTURĘ I SZKOLNICTWO- DOPROWADŹCIE DO WOJNY DOMOWEJ A BIEDNY NARÓD WYŻNIE CHOŁOTĘ-PRZEPRASZAM ELITĘ SALONOWO-SEJMOWĄ!!!
[/quote]
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
Avatar
Bolek / 10 lutego 2011 o 09:29
0
[quote name='martin' timestamp='1297323990' post='435581']
tyle miejsc pracy a czy ktos ogłaszał że bedzie taka praca, ludzie po studiach wyzszych napewno by sie zainteresowali walczyli o miejsce. Ale przecież to zostało załatwione jak zawsze po znajomościach tak jak w każdej lubelskiej firmie: Lpec, MPWiK,bogdanka ITD. Non stop sie słyszy od kogoś że mama tata ciocia załatwili prace, więc możę niech PAN PREZYDENT przeprowadzi testy ile urzedników ma pojęcie o wykonywanej pracy, i może CBA też sprawdzi urzędy a nie tylko rozgłosy im poptzrebne.
[/quote]
C.B.A. juz nie ma.Odeszlo razem z P.I.S-em,to co teraz jest to zwykla POpierdulka.
[quote name='martin' timestamp='1297323990' post='435581']
tyle miejsc pracy a czy ktos ogłaszał że bedzie taka praca, ludzie po studiach wyzszych napewno by sie zainteresowali walczyli o miejsce. Ale przecież to zostało załatwione jak zawsze po znajomościach tak jak w każdej lubelskiej firmie: Lpec, MPWiK,bogdanka ITD. Non stop sie słyszy od kogoś że mama tata ciocia załatwili prace, więc możę niech PAN PREZYDENT przeprowadzi testy ile urzedników ma pojęcie o wykonywanej pracy, i może CBA też sprawdzi urzę... rozwiń
Avatar
nick / 11 lutego 2011 o 07:33
0
3404zł brutto to chyba jakaś kpina??? zapraszam wszystkich komentujących do Kraśnika tutaj brutto zarobki urzędnika z 5 letnim stażem to ok. 1700 zł brutto!!!
Avatar
TROCHĘ MYŚLĄCY / 10 lutego 2011 o 18:29
0
[quote name='polo' timestamp='1297347892' post='435730']
pieprzysz aż mi buty spuchły
[/quote]
ALBO BUTY LICHE,LUB TEŻ ZA DUŻO SOLI W ŻARCIU I NOGI PUCHNĄ I SIĘ POCĄ.POCZYTAJ USTAWY BĘDZIESZ GŁUPSZY ,BO ONE DO TEGO SŁUŻĄ.
Avatar
mosquito / 10 lutego 2011 o 16:44
0
By żyło się lepiej !
Avatar
polo / 10 lutego 2011 o 15:24
0
[quote name='TROCHĘ MYŚLĄCY' timestamp='1297328406' post='435606']
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO PROJEKTÓW TRZEBA TWORZYĆ DODATKOWE ETATY-"TAKIJ ZAKON".
[/quote]
pieprzysz aż mi buty spuchły
[quote name='TROCHĘ MYŚLĄCY' timestamp='1297328406' post='435606']
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO ... rozwiń
Avatar
RUDI / 10 lutego 2011 o 13:09
0
Tak ROSNĄ ZASTĘPY URZĘDNIKÓW a oszczędza się kosztem innych...,lepiej zwalniać i likwidować etaty bo ELITY muszą zatrudniać swoich znajomych i rodziny!!!Gdzie tu jest sprawiwdliwość???? Nakazuje się dyrektorom szkół szukać oszczędności a samemu jest się ROZRZUTNYM!!! i jak tu ma być dobrze w naszym kraju???!!!Nie dziwię się młodym wykształconym ,którzy wyjechali pracować za granicę i nie chcą wracać, bo nie ma do czego.W naszym mieście liczą się tylko układy i znajomości a ludzie sumienni i uczciwi spychani są na margines, jest to PRZYKRE!!!
Tak ROSNĄ ZASTĘPY URZĘDNIKÓW a oszczędza się kosztem innych...,lepiej zwalniać i likwidować etaty bo ELITY muszą zatrudniać swoich znajomych i rodziny!!!Gdzie tu jest sprawiwdliwość???? Nakazuje się dyrektorom szkół szukać oszczędności a samemu jest się ROZRZUTNYM!!! i jak tu ma być dobrze w naszym kraju???!!!Nie dziwię się młodym wykształconym ,którzy wyjechali pracować za granicę i nie chcą wracać, bo nie ma do czego.W naszym mieście liczą się tylko układy i znajomości a ludzie sumienni i uczciwi spychan... rozwiń
Avatar
david / 10 lutego 2011 o 10:36
0
zatrudniają ale aokaradą nawet ucznia :
Podwale 3 szkołą wyremontowana za unijną kasę przejmie ją Paderewski-tamtym każą zostawić meble nawet te kupione za pieniądze dorosłych uczniów za którymi nie idzie subwencja oświatowa.KRADZIEŻ NA MAXI-SKALĘ
Ktoś z rozwalanego kuratorium będzie tam w Padrku rządził jako dyrektor
Avatar
david / 10 lutego 2011 o 10:36
0
zatrudniają ale aokaradą nawet ucznia :
Podwale 3 szkołą wyremontowana za unijną kasę przejmie ją Paderewski-tamtym każą zostawić meble nawet te kupione za pieniądze dorosłych uczniów za którymi nie idzie subwencja oświatowa.KRADZIEŻ NA MAXI-SKALĘ
Ktoś z rozwalanego kuratorium będzie tam w Padrku rządził jako dyrektor
Avatar
TROCHĘ MYŚLĄCY / 10 lutego 2011 o 10:00
0
[quote name='JOLA' timestamp='1297326754' post='435597']
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
[/quote]
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZENIA PRACOWNIKOM DODATKOWEJ PRACY NAWET PO GODZINACH I W DNI WOLNE,DO PROJEKTÓW TRZEBA TWORZYĆ DODATKOWE ETATY-"TAKIJ ZAKON".
[quote name='JOLA' timestamp='1297326754' post='435597']
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
[/quote]
A CZY TEN CO PISŁ ARTYKUŁ WZIĄŁ POD UWAGĘ,ŻE REALIZACJA ZADANIA DODATKOWEGO ZA DODATKOWE PIENIĄDZE,PRZY USTAWOWYM ZAKAZIE ZLECENIA JUŻ ZATRUDNIONEMU PRACOWNIKOWI,PROWADZENIE I ROZLICZENIE PROJEKTU ZE ŚRODKÓW UE MUSI POWODOWAĆ DODATKOWE ZATRUDNIENIE.CI CO PISZĄ PROSZĘ SIĘ BARDZIEJ WGŁĘBIAĆ W PROBLEM I NIE RZUCAĆ PRZYSŁOWIOWYCH"OCHŁAPÓW" NA JATKĘ.USTAWA ZABRANIA POWIERZE... rozwiń
Avatar
JOLA / 10 lutego 2011 o 09:32
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1297324835' post='435585']
I BARDZO DOBRZE! ZWIĘKSZYĆ ADMINISTRACJĘ, PODNIEŚĆ PODATKI, ZWIĘKSZYĆ WIEK EMERYTALNY, NASTAWIAĆ FOTORADARÓW, OGRANICZYĆ WYDATKI NA INFRASTRUKTURĘ I SZKOLNICTWO- DOPROWADŹCIE DO WOJNY DOMOWEJ A BIEDNY NARÓD WYŻNIE CHOŁOTĘ-PRZEPRASZAM ELITĘ SALONOWO-SEJMOWĄ!!!
[/quote]
Chcieli PO,to teraz PO co narzekac. ALLELUJA I DO PRZODU.
Avatar
Bolek / 10 lutego 2011 o 09:29
0
[quote name='martin' timestamp='1297323990' post='435581']
tyle miejsc pracy a czy ktos ogłaszał że bedzie taka praca, ludzie po studiach wyzszych napewno by sie zainteresowali walczyli o miejsce. Ale przecież to zostało załatwione jak zawsze po znajomościach tak jak w każdej lubelskiej firmie: Lpec, MPWiK,bogdanka ITD. Non stop sie słyszy od kogoś że mama tata ciocia załatwili prace, więc możę niech PAN PREZYDENT przeprowadzi testy ile urzedników ma pojęcie o wykonywanej pracy, i może CBA też sprawdzi urzędy a nie tylko rozgłosy im poptzrebne.
[/quote]
C.B.A. juz nie ma.Odeszlo razem z P.I.S-em,to co teraz jest to zwykla POpierdulka.
[quote name='martin' timestamp='1297323990' post='435581']
tyle miejsc pracy a czy ktos ogłaszał że bedzie taka praca, ludzie po studiach wyzszych napewno by sie zainteresowali walczyli o miejsce. Ale przecież to zostało załatwione jak zawsze po znajomościach tak jak w każdej lubelskiej firmie: Lpec, MPWiK,bogdanka ITD. Non stop sie słyszy od kogoś że mama tata ciocia załatwili prace, więc możę niech PAN PREZYDENT przeprowadzi testy ile urzedników ma pojęcie o wykonywanej pracy, i może CBA też sprawdzi urzę... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 13 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 182 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 444 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!