Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2016 r.
21:34

Wolą żłobek niż kościół w swojej dzielnicy. Do głosowania nie doszło

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 49 A A

Nie doszło w czwartek do głosowania nad obywatelskim projektem uchwały o budowie żłobka na działce, na której kuria chce stawiać kościół. O odłożenie decyzji prosili sami autorzy projektu, bo wcześniej chcą poznać tworzoną w Ratuszu koncepcję budowy w innym miejscu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Projekt złożyła grupa mieszkańców, która we wrześniu protestowała przeciw sprzedaży działki przy Bluszczowej na rzecz Kościoła. Po ich proteście radni zdecydowali jesienią o wzniesieniu budynku mieszczącego nie tylko żłobek, ale też przedszkole i podstawówkę, ale nie na gruncie, którym interesuje się kuria, tylko nieopodal, u zbiegu Majerankowej i Narcyzowej. Taka lokalizacja widnieje też w budżecie miasta na 2016 r., gdzie zarezerwowano pieniądze na koncepcję budynku.

Budżet uchwalono w grudniu, a jeszcze w listopadzie do Rady Miasta wpłynął wspomniany obywatelski projekt mówiący, że przy Bluszczowej ma powstać żłobek z przedszkolem. Projekt miał być rozpatrzony na wczorajszej sesji Rady Miasta, ale nieoczekiwanie sami jego autorzy poprosili, by głosowanie odłożyć na kwiecień.

– Dlatego na kwiecień, że pod koniec lutego ma być przedstawiona koncepcja budynku przy Majerankowej. W marcu są święta, więc chcielibyśmy sobie dać miesiąc na szczegółowe zapoznanie się z tą koncepcją – wyjaśniała Hanna Gorgol ze społecznego komitetu, który sprzeciwiał się sprzedaży działki przy Bluszczowej na rzecz Kościoła.

Mimo prośby autorów projektu, Rada Miasta nie zgodziła się wczoraj na jego zdjęcie z porządku obrad. – To trochę niezrozumiałe – komentował Bartosz Margul, miejski radny PO. I złożył wniosek, by projekt odesłać do komisji. Wniosek okazał się skuteczny i sprawę odłożono na później.

Budowa kościoła i żłobka podzieliła mieszkańców dzielnicy. Wczoraj przed sesją Rady Miasta do Ratusza trafiły listy z podpisami poparcia dla lokalizacji przy Majerankowej. Takiego samego poparcia udzieliła też Rada Dzielnicy Ponikwoda, której zdaniem budowa żłobka przy Bluszczowej byłaby niezasadna.

Kuria podtrzymuje zainteresowanie działką przy Bluszczowej. – Chcielibyśmy zaplanować na przyszłość w tym miejscu budowę obiektu sakralnego – potwierdził ks. Jarosław Orkiszewski, ekonom archidiecezji na ostatnim posiedzeniu Rady Dzielnicy Ponikwoda. – Patrząc jak to osiedle się rozwija liczymy, że ta parafia miałaby w graniach 8–9 tys. ludzi.

Na posiedzeniu tym ks. Orkiszewski pytany był o to, dlaczego Kościół chce kupić od miasta (za 10 proc. wartości) grunt przy Bluszczowej, skoro przy ul. Dożynkowej miał działkę mogącą pomieścić świątynię. Ekonom archidiecezji wyjaśnił, że kuria dokonała zamiany gruntów z deweloperem, dając mu część ziemi przy Poligonowej, a biorąc grunt pod budowę świątyni przy Berylowej na Czubach.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:28
0
Drogi Krasnalu gorąco będę modlił się w intencji powrotu do Ciebie ROZUMU. Ale chyba nie da rady. Przypadek beznadziejny ! A propo jesteś w swej wypowiedzi zwykłym chamem i prostakiem !!! 100% Katolik ? Nie zwykła nie mająca dzieci ,,DUPA WOŁOWA ''Bez przyszłości. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 19:25
0
Czarnym hienom zawsze mało!!!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 15:30
0
Chiny - bez religii 52,2% z 1,3 miliarda, to będzie jakieś co najmniej 600 milionów niewierzących. Trudno tego nie zauważyć.
Avatar
bobas / 22 stycznia 2016 o 14:38
0

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

Nie zauważyłem, żeby religie na świecie traciły wyznawców - jest wręcz odwrotnie. I jest też tak również w tzw cywilizowanym świecie, np w USA. Owszem, do niedawna był wyjątek od tej reguły, mianowicie Europa się laicyzowała od dziesięcioleci. Jednak przyrost wyznawców islamu w Europie zahamował tą tendencję.

Nie zauważyłem, żeby religie na świecie traciły wyznawców - jest wręcz odwrotnie. I jest też tak również w tzw cywilizowanym świecie, np w USA. Owszem, do niedawna był wyjątek od tej reguły, mianowicie Europa się laicyzowała od dziesięcioleci. Jednak przyrost wyznawców islamu w Europie zahamował tą tendencję.

rozwiń
Avatar
krasnal / 22 stycznia 2016 o 14:23
0

to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umiłowaniem tradycji!

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 13:19
0
to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umiłowaniem tradycji!
to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umił... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 12:00
0
cały protest "mieszkańców" nakręcony przez córkę radnej PiS, prowokacja której celem jak zwykle jest nie kto inny jak prezydent Żuk
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 22 stycznia 2016 o 11:54
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZY MOŻNA OBRAZIĆ WSZYSTKICH ŚW.(irniętych) Z WATYKAŃSKIEJ FIRMY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ?:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w styczniu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Ujawniono listę 77 księży-pedofilówoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Wolą żłobek niż kościół w swojej dzielnicy. Do głosowania nie doszłooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Ewa Wójciak wulgarnie o papieżu: Drugie umorzenie lecz nie koniec sprawyoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK'u

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZY MOŻNA OBRAZIĆ WSZYSTKICH ŚW.(irniętych) Z WATYKAŃSKIEJ FIRMY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE rozwiń

Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 11:45
0
Kościół raz przyobiecanej działki z upustem 90% jej wartości rynkowej już nie wypuści. Ksiądz ekonom powiedział wprost 8-9 tysięcy owieczek do strzyżenia dla bacy i jego juhasów z nowej parafii. Tego też nie odpuszczą. I wiara nie ma z tym nic wspólnego, dowód ksiądz ekonom archidiecezji na posiedzeniu rady dzielnicy. Ksiądz ekonom a nie żaden tam przyszły proboszcz.
Avatar
crx / 22 stycznia 2016 o 11:15
0

Przyzwoitemu człowiekowi, takiemu z sercem we właściwym miejscu, życie duchowe daje więcej radości i zapału na przezwyciężanie codziennych trosk oraz ułomności losu. Z Chrystusem po naszej stronie idziemy z podniesiona głowa bez obawy o jutro. Duch Święty ochroni nas przed złem nawet tym najokrutniejszym. Prawdziwy Polak nie pójdzie na demonstrację KOD lub innego PO, ale zawsze chętnie do Kościoła pokłonić się Matce Boskiej. Bierze aktywny udział w życiu parafii wsłuchując się w duchownego wiedzącego, co nam sprawi przyjemność pozwalając jednocześnie mieć nadzieje na zbawienie wieczne. Każdy protestujący powinien spojrzeć na siebie i glos rozsądku podpowie mu tę właściwą drogę do Pana Najwyższego. Świątynia. to wspólnota, a więc dobro wspólne! Nie chce dywagować nad rozwojem intelektualnym, ani nad moralnością tych protestujących....

XXI WIEK !!! ROZUMIEM ŚWIATOPOGLĄD, ALE PIENIĄDZE PRZEZNACZONE PRZEZ SOCJALISTÓW NA TO,  BY WYRWAĆ TWYCH DZIADKÓW Z DOLI CHŁOPÓW PAŃSZCZYŹNIANYCH POSZŁY W PI..DU, ALBO W BŁOTO ,JAK KTO WOLI ;-)))

XXI WIEK !!! ROZUMIEM ŚWIATOPOGLĄD, ALE PIENIĄDZE PRZEZNACZONE PRZEZ SOCJALISTÓW NA TO,  BY WYRWAĆ TWYCH DZIADKÓW Z DOLI CHŁOPÓW PAŃSZCZYŹNIANYCH POSZŁY W PI..DU, ALBO W BŁOTO ,JAK KTO WOLI ;-)))

rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 23:28
0
Drogi Krasnalu gorąco będę modlił się w intencji powrotu do Ciebie ROZUMU. Ale chyba nie da rady. Przypadek beznadziejny ! A propo jesteś w swej wypowiedzi zwykłym chamem i prostakiem !!! 100% Katolik ? Nie zwykła nie mająca dzieci ,,DUPA WOŁOWA ''Bez przyszłości. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 19:25
0
Czarnym hienom zawsze mało!!!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 15:30
0
Chiny - bez religii 52,2% z 1,3 miliarda, to będzie jakieś co najmniej 600 milionów niewierzących. Trudno tego nie zauważyć.
Avatar
bobas / 22 stycznia 2016 o 14:38
0

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

Nie zauważyłem, żeby religie na świecie traciły wyznawców - jest wręcz odwrotnie. I jest też tak również w tzw cywilizowanym świecie, np w USA. Owszem, do niedawna był wyjątek od tej reguły, mianowicie Europa się laicyzowała od dziesięcioleci. Jednak przyrost wyznawców islamu w Europie zahamował tą tendencję.

Nie zauważyłem, żeby religie na świecie traciły wyznawców - jest wręcz odwrotnie. I jest też tak również w tzw cywilizowanym świecie, np w USA. Owszem, do niedawna był wyjątek od tej reguły, mianowicie Europa się laicyzowała od dziesięcioleci. Jednak przyrost wyznawców islamu w Europie zahamował tą tendencję.

rozwiń
Avatar
krasnal / 22 stycznia 2016 o 14:23
0

to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umiłowaniem tradycji!

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

NIEŹLE PODPUSZCZASZ , ALE NIECH COŚ SIĘ DZIEJE ;-))) A KATOLICYZM ,NO CÓŻ -UMIERA ŚMIERCIĄ NATURALNĄ ,JAK KAŻDA RELIGIA ,BO W PRZECIWNYM RAZIE ŚWIAT JUŻ BY NIE ISTNIAŁ...!

rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 13:19
0
to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umiłowaniem tradycji!
to trzeba mieć nasrane w tych pomatolskich łbach, żeby na tej samej szali położyć kwestię wybudowania świątyni i jakiegoś żłobka! Dom Boży służyć nam będzie przez stulecia i dla wszystkich Polaków. Żłobek, to kwestia kilku pretensjonalnych rodzin nie chcących wziąć odpowiedzialności za własne rodziny. Chciałeś rznąć i mieć dzieci, to teraz dowieź tam, gdzie jest miejsce, ale nie narzucaj woli mniejszości Polakom. Bo nas jest więcej wierzących niż was lewaków! Polska dla Polaków! Lublin dla Lublinian charakteryzujących się patriotyzmem i umił... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 12:00
0
cały protest "mieszkańców" nakręcony przez córkę radnej PiS, prowokacja której celem jak zwykle jest nie kto inny jak prezydent Żuk
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 22 stycznia 2016 o 11:54
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZY MOŻNA OBRAZIĆ WSZYSTKICH ŚW.(irniętych) Z WATYKAŃSKIEJ FIRMY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ?:

Chcąc mnieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kólkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazala jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA.

Tylko w styczniu 2016 r. internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „FAKT” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Ujawniono listę 77 księży-pedofilówoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK WSCHODNI” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Wolą żłobek niż kościół w swojej dzielnicy. Do głosowania nie doszłooPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „GAZETA WROCŁAWSKA” z dn. 21.I.2016 r. w artyKULe: Ewa Wójciak wulgarnie o papieżu: Drugie umorzenie lecz nie koniec sprawyoPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( … ) RESZTA NA FACEBOOK'u

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOZY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami jak również Z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

Z-O-S-T-A-Ń-C-I-E - Z - B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli CZY MOŻNA OBRAZIĆ WSZYSTKICH ŚW.(irniętych) Z WATYKAŃSKIEJ FIRMY (z)BAWIENIA W OJCZYŹNIE rozwiń

Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 11:45
0
Kościół raz przyobiecanej działki z upustem 90% jej wartości rynkowej już nie wypuści. Ksiądz ekonom powiedział wprost 8-9 tysięcy owieczek do strzyżenia dla bacy i jego juhasów z nowej parafii. Tego też nie odpuszczą. I wiara nie ma z tym nic wspólnego, dowód ksiądz ekonom archidiecezji na posiedzeniu rady dzielnicy. Ksiądz ekonom a nie żaden tam przyszły proboszcz.
Avatar
crx / 22 stycznia 2016 o 11:15
0

Przyzwoitemu człowiekowi, takiemu z sercem we właściwym miejscu, życie duchowe daje więcej radości i zapału na przezwyciężanie codziennych trosk oraz ułomności losu. Z Chrystusem po naszej stronie idziemy z podniesiona głowa bez obawy o jutro. Duch Święty ochroni nas przed złem nawet tym najokrutniejszym. Prawdziwy Polak nie pójdzie na demonstrację KOD lub innego PO, ale zawsze chętnie do Kościoła pokłonić się Matce Boskiej. Bierze aktywny udział w życiu parafii wsłuchując się w duchownego wiedzącego, co nam sprawi przyjemność pozwalając jednocześnie mieć nadzieje na zbawienie wieczne. Każdy protestujący powinien spojrzeć na siebie i glos rozsądku podpowie mu tę właściwą drogę do Pana Najwyższego. Świątynia. to wspólnota, a więc dobro wspólne! Nie chce dywagować nad rozwojem intelektualnym, ani nad moralnością tych protestujących....

XXI WIEK !!! ROZUMIEM ŚWIATOPOGLĄD, ALE PIENIĄDZE PRZEZNACZONE PRZEZ SOCJALISTÓW NA TO,  BY WYRWAĆ TWYCH DZIADKÓW Z DOLI CHŁOPÓW PAŃSZCZYŹNIANYCH POSZŁY W PI..DU, ALBO W BŁOTO ,JAK KTO WOLI ;-)))

XXI WIEK !!! ROZUMIEM ŚWIATOPOGLĄD, ALE PIENIĄDZE PRZEZNACZONE PRZEZ SOCJALISTÓW NA TO,  BY WYRWAĆ TWYCH DZIADKÓW Z DOLI CHŁOPÓW PAŃSZCZYŹNIANYCH POSZŁY W PI..DU, ALBO W BŁOTO ,JAK KTO WOLI ;-)))

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!