Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2011 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Warszawy pociągiem bez przedziałów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 72 A A
W takich warunkach po 1 marca może jechać część podróżnych na trasie <br />
Lublin–Warszawa. To i tak leps
W takich warunkach po 1 marca może jechać część podróżnych na trasie
Lublin–Warszawa. To i tak leps

Pociągi bez przedziałów mają przejąć część połączeń na trasie Lublin–Warszawa. Pasażerowie są wściekli, bo dla nich oznacza to hałas i twarde siedzenia. Pytaliśmy ministra infrastruktury, czy chciałby tak jechać. Unikał jasnej deklaracji. Ale zapowiedział, że porozmawia o tym z podwładnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 marca ma wejść w życie korekta rozkładu jazdy. Przewoźnicy złożyli już wnioski do tej korekty. Spółka PKP Intercity chce wycofać dwa pociągi TLK z Lublina do Warszawy i dwa powrotne. Swoimi pociągami interREGIO chce je zastąpić spółka Przewozy Regionalne. Ale w trasę może wysłać tylko składy bez przedziałów, zwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, a popularnie "ezetami”.

– Jeżeli mamy 880 "ezetów” i ani jednej lokomotywy elektrycznej, a linia Warszawa–Lublin jest zelektryfikowana, to nikt nie wyśle przecież na taką linię lokomotywy spalinowej – mówi Michał Lipiński z Przewozów Regionalnych.

– To jakaś kpina? W tych pociągach wszystko wyje i się telepie. Nadają się do tras podmiejskich, nie do stolicy – mówi Artur Markowski, stały pasażer tej trasy. – Rozumiem, że spółka od gorszych pociągów chce dorobić, ale niech to będzie dodatkowe połączenie, a nie w zamian za inne. Dlaczego na pewnych kursach skazywać ludzi na takie wrażenia? Jak ktoś chce jechać kiepsko i tanio niech sam wybiera.

– Czy chciałby pan jechać w takich warunkach dwie godziny i 40 minut? – pytamy ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka: Korzysta się z takich możliwości, jakie są realne – odpowiada minister.

Zmiany rozkładu to problemów spółki PKP Intercity, której brakuje sprawnych wagonów z ważnym przeglądem. Efekty to tłok w pociągach i pokazywane w telewizji sceny pasażerów wsiadających oknami. Po fali krytyki prezes PKP Intercity Grzegorz Mędza zapowiedział, że od marca wycofa część pociągów, by ich wagonami wzmocnić najbardziej zatłoczone składy.

– Prezes powinien raczej przyspieszyć naprawy rewizyjne wagonów, aby nie tworzyć dyskomfortu podróżnym – mówi Grabarczyk. O planach zamian na trasie Lublin–Warszawa dowiedział się od nas. – Podejmę rozmowy z wiceministrem Masselem i prezesem Mędzą – deklaruje.


Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
józefinka / 28 stycznia 2011 o 14:08
0
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w ogóle było czym jeździć marudy. Pozdrawiam
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w... rozwiń
Avatar
bw / 13 stycznia 2011 o 22:00
0
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapitalizmu, nie ma ekonomii. Są prawa natury.
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapital... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 13 stycznia 2011 o 21:51
0
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 21:34
0
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[/quote]

zupełnie mnie nie zrozumiałaś To co napisałaś w poprzednim poście, ja się z Tobą zupełnie zgadzam. Tylko dopisałem to, o czym Ty zapomniałaś dodać
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to ws... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:30
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:29
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Wacław / 13 stycznia 2011 o 20:12
0
[quote name='jan' timestamp='1294900941' post='421904']
Pieknie. Zabrali nam s17 i obwodnice. Teraz daja pociągi bydlęce.
[/quote]
Avatar
monika / 13 stycznia 2011 o 19:50
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składc... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 19:03
0
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych starych, "czerwonych" wagonach "jedynek" jakie znaja podróżni z trasy Warszawa - Lublin.

Jak widać już nie tylko Region jest Polską B ale nawet nas traktuja jako obywateli drugiej kategorii którym wystarczy byle zaprzęg konny.
[/quote]

kolego a jak myślisz, kto niszczy te wagony? kolejarze?? a może bydło w postaci pasażerów...
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych star... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 18:57
0
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do innych miejsc. Dla tych ludzi informacja, że mają nadal żyć jak w latach 70-tych ubiegłego wieku, byłaby jak wiadomość z kosmosu. A w Lublinie, mieście naprawdę pięknym, ale całkowicie zaniedbanym część uważa, że należy z pokorą przyjmować to, iż traktuje się nas jak bydło, a raczej kury, bo te chyba mają jeszcze mniej rozumu i mniejsze potrzeby. Zamknięto zakłady produkcyjne - dobrze. Płacimy najwyższe ceny w kraju za prąd - dobrze. Ulice są łatane, a nie jest kładziony nowy asfalt w sposób adekwatny do naszych warunków atmosferycznych i ilości oraz wagi jeżdżących pojazdów - dobrze. Najwyżej weźmiemy udział w gazetowej zabawie wskazywanie gdzie w mieście są największe dziury.
Na naszych dziurawych, ruszających się chodnikach parkujące i co gorsza jeżdżące samochody - dobrze. Brak bezpośrednich szybkich połączeń kolejowych z dużymi miastami (Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Kraków - nie licząc kilku pociągów pospiesznych) - też dobrze. Zawsze dobrze, byle się nie wychylać. Jak mamy dojeżdżać do pracy do innych miast, bo u nas poza obcymi marketami, biurowcami i bankami nic nie ma - to nikogo nie obchodzi. Ale my też w większości nie chcemy wychodzić przed szereg. Od lat traktowano nas jak ułomnych na umyśle. I nie ma znaczenia, czy popieramy PIS i stąd ta zemsta, bo jakby nie patrzeć od chyba właśnie trwa druga kadencja PO. Mamy niezaradne władze samorządowe, z którymi nikt się nie liczy, a sami też jak widać umiemy zadowolić się byle czym.
Może czas zrobić kilka akcji, napisać mnóstwo protestów, aby zaczęli się od nas odpędzać jak od natrętnych much, a w końcu uświadomią sobie, że Lublin to nie zaścianek, a miasto, które ma prawo do traktowania jak każde inne i że mieszkają w nim ludzie, którym naprawdę na tym mieście zależy.
[/quote]

Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do... rozwiń
Avatar
józefinka / 28 stycznia 2011 o 14:08
0
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w ogóle było czym jeździć marudy. Pozdrawiam
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w... rozwiń
Avatar
bw / 13 stycznia 2011 o 22:00
0
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapitalizmu, nie ma ekonomii. Są prawa natury.
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapital... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 13 stycznia 2011 o 21:51
0
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 21:34
0
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[/quote]

zupełnie mnie nie zrozumiałaś To co napisałaś w poprzednim poście, ja się z Tobą zupełnie zgadzam. Tylko dopisałem to, o czym Ty zapomniałaś dodać
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to ws... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:30
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:29
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Wacław / 13 stycznia 2011 o 20:12
0
[quote name='jan' timestamp='1294900941' post='421904']
Pieknie. Zabrali nam s17 i obwodnice. Teraz daja pociągi bydlęce.
[/quote]
Avatar
monika / 13 stycznia 2011 o 19:50
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składc... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 19:03
0
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych starych, "czerwonych" wagonach "jedynek" jakie znaja podróżni z trasy Warszawa - Lublin.

Jak widać już nie tylko Region jest Polską B ale nawet nas traktuja jako obywateli drugiej kategorii którym wystarczy byle zaprzęg konny.
[/quote]

kolego a jak myślisz, kto niszczy te wagony? kolejarze?? a może bydło w postaci pasażerów...
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych star... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 18:57
0
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do innych miejsc. Dla tych ludzi informacja, że mają nadal żyć jak w latach 70-tych ubiegłego wieku, byłaby jak wiadomość z kosmosu. A w Lublinie, mieście naprawdę pięknym, ale całkowicie zaniedbanym część uważa, że należy z pokorą przyjmować to, iż traktuje się nas jak bydło, a raczej kury, bo te chyba mają jeszcze mniej rozumu i mniejsze potrzeby. Zamknięto zakłady produkcyjne - dobrze. Płacimy najwyższe ceny w kraju za prąd - dobrze. Ulice są łatane, a nie jest kładziony nowy asfalt w sposób adekwatny do naszych warunków atmosferycznych i ilości oraz wagi jeżdżących pojazdów - dobrze. Najwyżej weźmiemy udział w gazetowej zabawie wskazywanie gdzie w mieście są największe dziury.
Na naszych dziurawych, ruszających się chodnikach parkujące i co gorsza jeżdżące samochody - dobrze. Brak bezpośrednich szybkich połączeń kolejowych z dużymi miastami (Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Kraków - nie licząc kilku pociągów pospiesznych) - też dobrze. Zawsze dobrze, byle się nie wychylać. Jak mamy dojeżdżać do pracy do innych miast, bo u nas poza obcymi marketami, biurowcami i bankami nic nie ma - to nikogo nie obchodzi. Ale my też w większości nie chcemy wychodzić przed szereg. Od lat traktowano nas jak ułomnych na umyśle. I nie ma znaczenia, czy popieramy PIS i stąd ta zemsta, bo jakby nie patrzeć od chyba właśnie trwa druga kadencja PO. Mamy niezaradne władze samorządowe, z którymi nikt się nie liczy, a sami też jak widać umiemy zadowolić się byle czym.
Może czas zrobić kilka akcji, napisać mnóstwo protestów, aby zaczęli się od nas odpędzać jak od natrętnych much, a w końcu uświadomią sobie, że Lublin to nie zaścianek, a miasto, które ma prawo do traktowania jak każde inne i że mieszkają w nim ludzie, którym naprawdę na tym mieście zależy.
[/quote]

Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. – To bardzo dobry kierunek – komentują lubelscy stomatolodzy

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 10 4

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 1

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 35 12

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 13 14

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 42 18

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.