Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2011 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Warszawy pociągiem bez przedziałów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 72 A A
W takich warunkach po 1 marca może jechać część podróżnych na trasie <br />
Lublin–Warszawa. To i tak leps
W takich warunkach po 1 marca może jechać część podróżnych na trasie
Lublin–Warszawa. To i tak leps

Pociągi bez przedziałów mają przejąć część połączeń na trasie Lublin–Warszawa. Pasażerowie są wściekli, bo dla nich oznacza to hałas i twarde siedzenia. Pytaliśmy ministra infrastruktury, czy chciałby tak jechać. Unikał jasnej deklaracji. Ale zapowiedział, że porozmawia o tym z podwładnymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 marca ma wejść w życie korekta rozkładu jazdy. Przewoźnicy złożyli już wnioski do tej korekty. Spółka PKP Intercity chce wycofać dwa pociągi TLK z Lublina do Warszawy i dwa powrotne. Swoimi pociągami interREGIO chce je zastąpić spółka Przewozy Regionalne. Ale w trasę może wysłać tylko składy bez przedziałów, zwane elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, a popularnie "ezetami”.

– Jeżeli mamy 880 "ezetów” i ani jednej lokomotywy elektrycznej, a linia Warszawa–Lublin jest zelektryfikowana, to nikt nie wyśle przecież na taką linię lokomotywy spalinowej – mówi Michał Lipiński z Przewozów Regionalnych.

– To jakaś kpina? W tych pociągach wszystko wyje i się telepie. Nadają się do tras podmiejskich, nie do stolicy – mówi Artur Markowski, stały pasażer tej trasy. – Rozumiem, że spółka od gorszych pociągów chce dorobić, ale niech to będzie dodatkowe połączenie, a nie w zamian za inne. Dlaczego na pewnych kursach skazywać ludzi na takie wrażenia? Jak ktoś chce jechać kiepsko i tanio niech sam wybiera.

– Czy chciałby pan jechać w takich warunkach dwie godziny i 40 minut? – pytamy ministra infrastruktury, Cezarego Grabarczyka: Korzysta się z takich możliwości, jakie są realne – odpowiada minister.

Zmiany rozkładu to problemów spółki PKP Intercity, której brakuje sprawnych wagonów z ważnym przeglądem. Efekty to tłok w pociągach i pokazywane w telewizji sceny pasażerów wsiadających oknami. Po fali krytyki prezes PKP Intercity Grzegorz Mędza zapowiedział, że od marca wycofa część pociągów, by ich wagonami wzmocnić najbardziej zatłoczone składy.

– Prezes powinien raczej przyspieszyć naprawy rewizyjne wagonów, aby nie tworzyć dyskomfortu podróżnym – mówi Grabarczyk. O planach zamian na trasie Lublin–Warszawa dowiedział się od nas. – Podejmę rozmowy z wiceministrem Masselem i prezesem Mędzą – deklaruje.


Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
józefinka / 28 stycznia 2011 o 14:08
0
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w ogóle było czym jeździć marudy. Pozdrawiam
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w... rozwiń
Avatar
bw / 13 stycznia 2011 o 22:00
0
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapitalizmu, nie ma ekonomii. Są prawa natury.
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapital... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 13 stycznia 2011 o 21:51
0
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 21:34
0
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[/quote]

zupełnie mnie nie zrozumiałaś To co napisałaś w poprzednim poście, ja się z Tobą zupełnie zgadzam. Tylko dopisałem to, o czym Ty zapomniałaś dodać
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to ws... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:30
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:29
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Wacław / 13 stycznia 2011 o 20:12
0
[quote name='jan' timestamp='1294900941' post='421904']
Pieknie. Zabrali nam s17 i obwodnice. Teraz daja pociągi bydlęce.
[/quote]
Avatar
monika / 13 stycznia 2011 o 19:50
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składc... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 19:03
0
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych starych, "czerwonych" wagonach "jedynek" jakie znaja podróżni z trasy Warszawa - Lublin.

Jak widać już nie tylko Region jest Polską B ale nawet nas traktuja jako obywateli drugiej kategorii którym wystarczy byle zaprzęg konny.
[/quote]

kolego a jak myślisz, kto niszczy te wagony? kolejarze?? a może bydło w postaci pasażerów...
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych star... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 18:57
0
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do innych miejsc. Dla tych ludzi informacja, że mają nadal żyć jak w latach 70-tych ubiegłego wieku, byłaby jak wiadomość z kosmosu. A w Lublinie, mieście naprawdę pięknym, ale całkowicie zaniedbanym część uważa, że należy z pokorą przyjmować to, iż traktuje się nas jak bydło, a raczej kury, bo te chyba mają jeszcze mniej rozumu i mniejsze potrzeby. Zamknięto zakłady produkcyjne - dobrze. Płacimy najwyższe ceny w kraju za prąd - dobrze. Ulice są łatane, a nie jest kładziony nowy asfalt w sposób adekwatny do naszych warunków atmosferycznych i ilości oraz wagi jeżdżących pojazdów - dobrze. Najwyżej weźmiemy udział w gazetowej zabawie wskazywanie gdzie w mieście są największe dziury.
Na naszych dziurawych, ruszających się chodnikach parkujące i co gorsza jeżdżące samochody - dobrze. Brak bezpośrednich szybkich połączeń kolejowych z dużymi miastami (Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Kraków - nie licząc kilku pociągów pospiesznych) - też dobrze. Zawsze dobrze, byle się nie wychylać. Jak mamy dojeżdżać do pracy do innych miast, bo u nas poza obcymi marketami, biurowcami i bankami nic nie ma - to nikogo nie obchodzi. Ale my też w większości nie chcemy wychodzić przed szereg. Od lat traktowano nas jak ułomnych na umyśle. I nie ma znaczenia, czy popieramy PIS i stąd ta zemsta, bo jakby nie patrzeć od chyba właśnie trwa druga kadencja PO. Mamy niezaradne władze samorządowe, z którymi nikt się nie liczy, a sami też jak widać umiemy zadowolić się byle czym.
Może czas zrobić kilka akcji, napisać mnóstwo protestów, aby zaczęli się od nas odpędzać jak od natrętnych much, a w końcu uświadomią sobie, że Lublin to nie zaścianek, a miasto, które ma prawo do traktowania jak każde inne i że mieszkają w nim ludzie, którym naprawdę na tym mieście zależy.
[/quote]

Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do... rozwiń
Avatar
józefinka / 28 stycznia 2011 o 14:08
0
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w ogóle było czym jeździć marudy. Pozdrawiam
A ja bardzo lubię jeździć pociągami bez przedziałów. To takie uspołeczniające. Często jest w nich cieplej i nie tak duszno jak w tych klaustrofobicznych przedziałach, gdzie jeden drugiemu maca kolana, bo siedzenia są tak blisko siebie, że nie ma jak wygodnie usiąść, a co dopiero wyjść spod okna (z którego często wieje i dmucha) na korytarz, którym z kolei też się nie można przecisnąć. Najlepsze byłyby piętruski, te są najwygodniejsze. Popieram pomysł kolei co do wagonów bezprzedziałowych. Kocham kolej (nie mylić z PKP). Najważniejsze, żeby w... rozwiń
Avatar
bw / 13 stycznia 2011 o 22:00
0
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapitalizmu, nie ma ekonomii. Są prawa natury.
[quote name='UPRawniony do głosowania' timestamp='1294951861' post='422389']
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
[/quote]
Nie ma socjalizmu, nie ma kapital... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 13 stycznia 2011 o 21:51
0
Ludzie nie jątrzcie. POzwólcie POlsce skonać w sPOkoju. Przedłużanie agonii każdego pacjenta jest niehumanitarne. Sami dołożyliście swoje gwoździe głosując na Buzka, Millera, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego, Tuska i Komorowskiego. Każdy socjalizm w końcu zbankrutuje. Czy można oszukać prawa natury w tym ekonomii. Teraz już żaden płacz nie POmoże. POra umierać POlsko!!!!
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 21:34
0
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[/quote]

zupełnie mnie nie zrozumiałaś To co napisałaś w poprzednim poście, ja się z Tobą zupełnie zgadzam. Tylko dopisałem to, o czym Ty zapomniałaś dodać
[quote name='monika' timestamp='1294944614' post='422318']
- nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to ws... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:30
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Waław / 13 stycznia 2011 o 20:29
0
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lublin i okolice i Hrebenne. A czy w Hrebenne nie ma lekarzy, bo jedna pani jechała do Warszawy do przychodni do lekarza i była oburzona że nie zostanie przyjęta przez lekarza który jadąc do pracy miał wypadek drogowy, bo wpadł na niego pan który bardzo się spieszył i jechał na czerwone światło - tłumaczył się że się spieszył bo ma daleko z Radomia i codziennie dojeżdża na gazie LPG. Pozdrawiam wszystkich ludzi którzy dojeżdżają do Warszawy i życzę im aby znaleźli pracę u siebie na miejscu.
Wszystko jest w jak największym porządku, kiedyś bydło pędzono szlakami bydlęcymi do Warszawy, teraz ludzie jadą w tą samą stronę też do Warszawy, tylko kiedyś były rogatki na wjazdach do miasta Warszawa ze strony Lublina na ul. Grochowskiej przy Wedlu stoją dwie do dzisiaj, kiedyś pobierano myto tzw. opłatę wjazdową do miasta, teraz płaci się za przyjazd do Warszawy w postaci skromnej pensji 1300 zł. Pociąg to jak najbardziej dobre rozwiązanie, puste drogi mniej szrotów, mniej wypadków i busików pędzących na złamanie karku. Pozdrawiam Lubli... rozwiń
Avatar
Wacław / 13 stycznia 2011 o 20:12
0
[quote name='jan' timestamp='1294900941' post='421904']
Pieknie. Zabrali nam s17 i obwodnice. Teraz daja pociągi bydlęce.
[/quote]
Avatar
monika / 13 stycznia 2011 o 19:50
0
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składce na budowę kościoła z tego co wiem nie ma i nie było. Nie ma też przymusu chodzenia do kościoła, ani przyjmowania kolędy. Podobnie z sakramentami. Zatem może należy zacząć od siebie - dlaczego daję, skoro jestem przeciwny, dlaczego chodzę chociaż nie wierzę, po co biorę ślub kościelny, skoro mam to wszystko gdzieś. Moja wiara, religia, a także ci księża, którzy są dobrymi kapłanami nie pozbawiają mnie godności. Ewidentnie masz człowieku problem.
[quote name='MARYJAN ARCYBISKUP' timestamp='1294941442' post='422293']Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny[/quote] - nie mogłam zapomnieć o czymś, czego nie robię. Być może to jest Twoją pasją, a nawet celem. W moim przypadku wszystko ma swoje miejsce. Przymusu w składc... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 19:03
0
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych starych, "czerwonych" wagonach "jedynek" jakie znaja podróżni z trasy Warszawa - Lublin.

Jak widać już nie tylko Region jest Polską B ale nawet nas traktuja jako obywateli drugiej kategorii którym wystarczy byle zaprzęg konny.
[/quote]

kolego a jak myślisz, kto niszczy te wagony? kolejarze?? a może bydło w postaci pasażerów...
[quote name='rafty' timestamp='1294939412' post='422280']
informacja dla czytających i myślących inaczej oraz tych którzy kolej, wagony i lokomotywy widzieli wyłacznie na obrazkach:
- piękne i nowe bezprzedziałowe wagony TLK mają się tak do niebiesko-żółtych składów InterRegio (a takie zafunduja Lublinowi) jak Maybach do Fiata126p.

Bezprzedziałowe wagony od lat kursują w IC na trasach ekspresowych m.in. Katowice - Warszawa, komfort i wygoda podróżowania jest dużo wyższa jak w tradycyjnych star... rozwiń
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 13 stycznia 2011 o 18:57
0
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do innych miejsc. Dla tych ludzi informacja, że mają nadal żyć jak w latach 70-tych ubiegłego wieku, byłaby jak wiadomość z kosmosu. A w Lublinie, mieście naprawdę pięknym, ale całkowicie zaniedbanym część uważa, że należy z pokorą przyjmować to, iż traktuje się nas jak bydło, a raczej kury, bo te chyba mają jeszcze mniej rozumu i mniejsze potrzeby. Zamknięto zakłady produkcyjne - dobrze. Płacimy najwyższe ceny w kraju za prąd - dobrze. Ulice są łatane, a nie jest kładziony nowy asfalt w sposób adekwatny do naszych warunków atmosferycznych i ilości oraz wagi jeżdżących pojazdów - dobrze. Najwyżej weźmiemy udział w gazetowej zabawie wskazywanie gdzie w mieście są największe dziury.
Na naszych dziurawych, ruszających się chodnikach parkujące i co gorsza jeżdżące samochody - dobrze. Brak bezpośrednich szybkich połączeń kolejowych z dużymi miastami (Łódź, Poznań, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Kraków - nie licząc kilku pociągów pospiesznych) - też dobrze. Zawsze dobrze, byle się nie wychylać. Jak mamy dojeżdżać do pracy do innych miast, bo u nas poza obcymi marketami, biurowcami i bankami nic nie ma - to nikogo nie obchodzi. Ale my też w większości nie chcemy wychodzić przed szereg. Od lat traktowano nas jak ułomnych na umyśle. I nie ma znaczenia, czy popieramy PIS i stąd ta zemsta, bo jakby nie patrzeć od chyba właśnie trwa druga kadencja PO. Mamy niezaradne władze samorządowe, z którymi nikt się nie liczy, a sami też jak widać umiemy zadowolić się byle czym.
Może czas zrobić kilka akcji, napisać mnóstwo protestów, aby zaczęli się od nas odpędzać jak od natrętnych much, a w końcu uświadomią sobie, że Lublin to nie zaścianek, a miasto, które ma prawo do traktowania jak każde inne i że mieszkają w nim ludzie, którym naprawdę na tym mieście zależy.
[/quote]

Moniko zapomniałaś dodać, że liżemy między pośladkami księżom i biskupom, uważamy ich za królów, oddajemy pieniądze na budowę sto dwudziestego siódmego kościoła przy jednej ulicy, dajemy się rąbać w du...ę czarnej mafii w sutannach i nie mamy własnej godności - my mieszkańcy lubelszczyzny
[quote name='monika' timestamp='1294915694' post='422055']
Kto mało chce, ten mało ma. Zadziwia mnie myślenie niektórych, że kiedyś ludzie jeździli byle czym, to i nadal tak powinno być. Właśnie po to jest postęp technologiczny, aby z niego korzystać. Ludzie w świecie jeżdżą na co dzień pociągami ponad 250km/h i nie widzą w tym nic dziwnego. Chodzą po prostych, równych chodnikach i mają pozbawione dziur, czy wpadających włazów jezdnie. Przez ich miasta nie przejeżdżają setki tirów, czy samochodów podążających do... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0