Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2019 r.
10:59

Będą billboardy z nazwiskami radnych, którzy zagłosowali za zgodą na budowę bloków na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora drs
0 102 A A
Sesja RM Lublin
Sesja RM Lublin

Więcej pieniędzy niż planował organizator przyniosła internetowa zbiórka pieniędzy na billboardy z nazwiskami radnych, którzy zagłosowali w poniedziałek za zgodą na budowę bloków na części górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pomysłodawca planował uzbierać na opłacenie akcji 3 tys. zł, zaś do dzisiaj internauci wpłacili już 3700 zł, a akcja trwa nadal.

Jak będą wyglądać billboardy, ile ich będzie i gdzie zawisną – tego wciąż nie wiadomo. Zagadką jest również to, kto będzie dalej prowadzić akcję zainicjowaną przez Szymona Pietrasiewicza z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Wiadomo, że Pietrasiewicz, który jest etatowym pracownikiem podległego miastu Centrum Kultury, nie będzie już koordynował akcji billboardowej.

Nie jest wykluczone, że aktywiści nie poprzestaną na wywieszeniu nazwisk radnych, bo wśród przeciwników budowy bloków na górkach mówi się nawet o zbiórce podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta.

e-Wydanie

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:37
+24
Zagłosowali przede wszystkim za utworzeniem na Górkach czechowskich wielkiego bo aż 80 hektarowego zielonego parku który zaraz po zakończeniu prac stanie się własnością miasta czyli mieszkańców!!
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:35
+24
i dobrze, niech mieszkańcy wiedzą dzięki komu na Czechowie powstanie park z ławkami, placami zabaw i boiskami
Avatar
bbb / 5 lipca 2019 o 12:35
+23
Żenada tzw"obrońcow"
Avatar
popieram! / 5 lipca 2019 o 12:34
+23
To będzie fajne podziękowanie dla wszystkich radnych którzy przyczynią się do powstania parku naturalistycznego na Górkach Czechowskich. Od lat mieszkańcy nie mogą w cywilizowany sposób korzystać z Górek, które obecnie służą jedynie żulom, śmieciarzom i czworonożnym srajtuchom.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:43
+21
Nie zgodziliby się na bloki, to powstawałyby biura, galeria handlowa, lokale usługowe i hala sportowa, bo to pozwala budować obecnie obowiązujący plan z 2005r. Tyle, że już bez żadnego parku, żłobka i szkoły w zamian. Dobra decyzja radnych, którzy w tym wypadku przypilnowali interesu mieszkańców.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:44
+18
powinni wywiesić nazwiska radnych którzy byli przeciwko niech wszyscy wiedza kto blokuje rozwój miasta bo studium to nie tylko górki czechowskie a mam wrażenie, że niektórzy tylko tak to postrzegaja!
Avatar
kolejna szopka pseudo-ekologów / 5 lipca 2019 o 12:41
+18
i czemu to ma niby służyć? przecież wszyscy dobrze wiedzą kto głosował za, kto przeciwko a kto wstrzymał się od głosu
Avatar
Jj / 5 lipca 2019 o 12:07
+16
Aktywisci! Zrobcie porzadek na Gorkach. Pozbierajcie śmieci, psie gowienka. Nie traccie czasu na bilbordy.
Avatar
Jj / 5 lipca 2019 o 12:02
+13
Panie Tomaszu  a czy kupa smieci , pijackie schadzki i wyprowadzanie psow na teren prywatny to nie jest sprzeczne z interesem mieszkancow?  Obecna sytuacja jest zagrozeniem!!!!!!!! Wreszcie ktos to uporządkuje i bedzie czysciej i bezpieczniej!!!!!!
 A moze obrońcy Gorek uporzadkuja. Kupki pieskowe pozbieraja? Tak im na sercu los przyrody w Lublinie
Avatar
J / 5 lipca 2019 o 11:59
+13
A szubienic nie będzie? Normalnie debile z Gorek Czechowskich
Avatar
leoś / 8 lipca 2019 o 13:08
-3
Wstyd na cała POlskę aby atakować tak dobrego prezydenta tylko dlatego, że nie jest z pisu to chore, pracuje dla naszego miasta przecież czy radni z partii PIS tego nie rozumieją, że trzeba walczyć o nasze miasto nasz region to my tu mieszkamy, pracujemy, żyjemy codziennie, zostawcie polityke innym, Wy jesteście radnymi przypominam macie służyć miastu i nam mieszkańcom
Avatar
Jerzy / 7 lipca 2019 o 09:29
+4
Jeżeli władze publiczne wykonawcze samorządowe, tj.Prezydent (Miasto),Urząd Miejski i Rada Miasta, łamią prawo i działają na szkodę interesu publicznego,to musi zapobiec temu Wojewoda, jako organ nadzorczy (zgodnie z Ustawą) nad władzą samorządową.Wojewoda ma obowiązek chronić interes publiczny i zapobiec zagrożeniu w postaci sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia na mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny (Art. 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom. 2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.Poza tym musi z urzędu wkroczyć Prokuratura i Sąd, w sytuacji ewidentnego łamania obowiązującego prawa !
Jeżeli władze publiczne wykonawcze samorządowe, tj.Prezydent (Miasto),Urząd Miejski i Rada Miasta, łamią prawo i działają na szkodę interesu publicznego,to musi zapobiec temu Wojewoda, jako organ nadzorczy (zgodnie z Ustawą) nad władzą samorządową.Wojewoda ma obowiązek chronić interes publiczny i zapobiec zagrożeniu w postaci sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia na mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny (Art. 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przys... rozwiń
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 6 lipca 2019 o 19:50
+2
Kluczowepytania, czy radni działają na korzyść miasta:   Na podstawie licznych doniesień medialnych jakoby na tzw. terenie Górek Czechowskich w Lublinie będącym we własności TBV a przejmowanym przez miasto było "105ha wysypisko" śmieci proszę o informację:     1.  Czy przeprowadziliście Państwo inwentaryzację terenu, który przejdzie na majątek miasta a należy obecnie do TBV?     2.  Kto poniesie koszty utylizacji ewentualnych odpadów, śmieci, nieczystości, etc w przypadku gdy faktycznie będą one znajdować się na przejętym terenie?     3. Ile będzie kosztować rocznie utrzymanianie zieleni i (w przyszłośći) infrastuktury parku?     4.Czy zamierzacie Państwo obciążyć TBV opłatą adiacencką za nieruchomość przy tzw Górkach Czechowskich? Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147, z późn. zm.) określa definicję opłaty adicenckiej. Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie. Osoby, które otrzymały nowe nieruchomości wydzielone w wyniku scalenia i podziału, są zobowiązane do wniesienia na rzecz gminy opłat adiacenckich w wysokości do 50% wzrostu wartości tych nieruchomości, w stosunku do wartości nieruchomości dotychczas posiadanych. 5. Ile będzie kosztować miasto doprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, itp? 6.Czy Urząd Miasta obowiązuje tzw podatek od wzbogacenia się? Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.
Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; czyli 10 tys.ludzi i 7 tys samochodów) 25 ha terenu Górek Czechowskich.Zakazuje takiej urbanizacji terenów zielonych, mających fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi Konstytucja RP (Art.74. 1. 2. 4.) i Ustawy szczegółowe, tj.Ustawa o Ochronie Zdrowia,Ochronie Środowiska,Ochronie Przyrody,Dyrektywy Siedliskowe UE,Prawo Międzynarodowe o Ochronie Bioróżnorodności.Dlatego MPZP dla terenu Górek Czechowskich uchwalony w 2005 r., zakazuje takiej urbanizacji osiedlem mieszkaniowym tego cennego terenu,i nakazuje jego przeznaczenie, cytuję :ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ."Wykonanie Uchwały powierza się Prezydentowi".Tak nakazuje Uchwała Rady Miasta Lublina z 2005 r.Kolejni Prezydenci nie wykonują prawa miejscowego !!! Jest to rażące niedopełnienie obowiązków służbowych,przez urzędników samorządowych z wielką szkodą dla interesu publicznego !!!!
 Spokojnie Żuk zawrze nową umowę już w poniedziałek. I przejmie cały ten "syf/wysypisko/bazjzel" jak ludzie nazywają na barki miasta, żeby zrobić dobrze deweloperowi. 
 Spokojnie Żuk zawrze nową umowę już w poniedziałek. I przejmie cały ten "syf/wysypisko/bazjzel" jak ludzie nazywają na barki miasta, żeby zrobić dobrze deweloperowi.  rozwiń
Avatar
KAPITULACJA ŻUKA / 6 lipca 2019 o 19:48
+12
Oczywiście, że radni działają na korzyść miasta. Prywatna działka trafi za darmo w ręce miasta tj. mieszkańców!!!
  Nie ma nic za darmo. Żeby chociaż TBV wybudowało najpierw park a póżniej go utrzymywało i płaciło podatki za nadal swoje 75ha. TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Deweloper nie musi już płacić niemałego podatku za grunt, który wpływał corocznie do kasy miasta. Miasto następnie musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych przy blokach dewelopera. Czy ktoś z miasta chociaż sprawdził czy na tym terenie nie ma dzikich wysypisk śmieci albo innych niespodzianek? I Żuk zwie się doktorem ekononomi?  Park Zawilcowa ma chyba 13ha a kosztował 6 mln. Za 10 mln to można chyba ogrodzić te 75ha 'parku naturalistycznego'.  A zmiana przeznaczenia 25ha terenu pod zabudowę mieszkaniową - to super kasa dla dewelopera.  Zważywszy na 5-10% wzrost cen rok do roku w budownictwie - za obecne 10 milionów za 3 lata można będzie wybudować 15-30% mniej.  TBV ma też spółkę zależną która może pokazać odpowiednie faktury z narzutem. Mój szef jak ma roboty dodatkowe na inwestycjach - to umawia się z producentem, żeby do inwestora pokazał ofertę o 20% wyższą. I wszystko git. W świetle prawa TBV może przedstawić, że po przepuszczeniu przez 10 firm zależnych lub powiązanych wydało 10 milionów. Nie mówię, że tak zrobią ale czy prezydent jakoś zabepieczył interesy miasta? Czy jest jakaś specyfikacja tego parku? Zestawienie elementów małej architektury, nasadzeń?
  Nie ma nic za darmo. Żeby chociaż TBV wybudowało najpierw park a póżniej go utrzymywało i płaciło podatki za nadal swoje 75ha. TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Deweloper nie musi już płacić niemałego podatku za grunt, który wpływał corocznie do kasy miasta. Miasto następnie musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych przy blokach dewelopera. Czy ktoś z miasta chociaż sprawdził czy na tym terenie nie ma dzikich wysypisk śmieci albo innych niespo... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 17:58
-8
kwota nie robi żadnego wrażenia, widać że mało kto zwraca uwagę na tych oszołomów
Avatar
Tomasz / 6 lipca 2019 o 17:57
+9
Kluczowepytania, czy radni działają na korzyść miasta:   Na podstawie licznych doniesień medialnych jakoby na tzw. terenie Górek Czechowskich w Lublinie będącym we własności TBV a przejmowanym przez miasto było "105ha wysypisko" śmieci proszę o informację:     1.  Czy przeprowadziliście Państwo inwentaryzację terenu, który przejdzie na majątek miasta a należy obecnie do TBV?     2.  Kto poniesie koszty utylizacji ewentualnych odpadów, śmieci, nieczystości, etc w przypadku gdy faktycznie będą one znajdować się na przejętym terenie?     3. Ile będzie kosztować rocznie utrzymanianie zieleni i (w przyszłośći) infrastuktury parku?     4.Czy zamierzacie Państwo obciążyć TBV opłatą adiacencką za nieruchomość przy tzw Górkach Czechowskich? Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147, z późn. zm.) określa definicję opłaty adicenckiej. Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie. Osoby, które otrzymały nowe nieruchomości wydzielone w wyniku scalenia i podziału, są zobowiązane do wniesienia na rzecz gminy opłat adiacenckich w wysokości do 50% wzrostu wartości tych nieruchomości, w stosunku do wartości nieruchomości dotychczas posiadanych. 5. Ile będzie kosztować miasto doprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, itp? 6.Czy Urząd Miasta obowiązuje tzw podatek od wzbogacenia się? Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.
 Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; czyli 10 tys.ludzi i 7 tys samochodów) 25 ha terenu Górek Czechowskich.Zakazuje takiej urbanizacji terenów zielonych, mających fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi Konstytucja RP (Art.74. 1. 2. 4.) i Ustawy szczegółowe, tj.Ustawa o Ochronie Zdrowia,Ochronie Środowiska,Ochronie Przyrody,Dyrektywy Siedliskowe UE,Prawo Międzynarodowe o Ochronie Bioróżnorodności.Dlatego MPZP dla terenu Górek Czechowskich uchwalony w 2005 r., zakazuje takiej urbanizacji osiedlem mieszkaniowym tego cennego terenu,i nakazuje jego przeznaczenie, cytuję :ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ."Wykonanie Uchwały powierza się Prezydentowi".Tak nakazuje Uchwała Rady Miasta Lublina z 2005 r.Kolejni Prezydenci nie wykonują prawa miejscowego !!! Jest to rażące niedopełnienie obowiązków służbowych,przez urzędników samorządowych z wielką szkodą dla interesu publicznego !!!!
 Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; cz... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 17:57
-10
Zagłosowali przede wszystkim za parkiem 80 ha !!!! Bloki to będzie 20 ha z małym hakiem !!!!
Avatar
słuszna inicjatywa / 6 lipca 2019 o 17:55
-11
Słusznie. Niech całe miasto się dowie dzięki komu prywatne zachwaszczone śmietnisko zamieni się w miejski park z placami zabaw i boiskami.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 6 lipca 2019 o 17:54
-5
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
ptak / 6 lipca 2019 o 17:53
-11
A szubienic nie będzie? Normalnie debile z Gorek Czechowskich
 to są zwykli pieniacze którzy najpierw sami pobudowali sobie domy na górkach a teraz wielcy obrońcy przyrody
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 396 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty