Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2019 r.
10:59

Będą billboardy z nazwiskami radnych, którzy zagłosowali za zgodą na budowę bloków na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora drs
0 102 A A
Sesja RM Lublin
Sesja RM Lublin

Więcej pieniędzy niż planował organizator przyniosła internetowa zbiórka pieniędzy na billboardy z nazwiskami radnych, którzy zagłosowali w poniedziałek za zgodą na budowę bloków na części górek czechowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pomysłodawca planował uzbierać na opłacenie akcji 3 tys. zł, zaś do dzisiaj internauci wpłacili już 3700 zł, a akcja trwa nadal.

Jak będą wyglądać billboardy, ile ich będzie i gdzie zawisną – tego wciąż nie wiadomo. Zagadką jest również to, kto będzie dalej prowadzić akcję zainicjowaną przez Szymona Pietrasiewicza z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Wiadomo, że Pietrasiewicz, który jest etatowym pracownikiem podległego miastu Centrum Kultury, nie będzie już koordynował akcji billboardowej.

Nie jest wykluczone, że aktywiści nie poprzestaną na wywieszeniu nazwisk radnych, bo wśród przeciwników budowy bloków na górkach mówi się nawet o zbiórce podpisów pod referendum w sprawie odwołania prezydenta.

e-Wydanie

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:37
+24
Zagłosowali przede wszystkim za utworzeniem na Górkach czechowskich wielkiego bo aż 80 hektarowego zielonego parku który zaraz po zakończeniu prac stanie się własnością miasta czyli mieszkańców!!
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:35
+24
i dobrze, niech mieszkańcy wiedzą dzięki komu na Czechowie powstanie park z ławkami, placami zabaw i boiskami
Avatar
bbb / 5 lipca 2019 o 12:35
+23
Żenada tzw"obrońcow"
Avatar
popieram! / 5 lipca 2019 o 12:34
+23
To będzie fajne podziękowanie dla wszystkich radnych którzy przyczynią się do powstania parku naturalistycznego na Górkach Czechowskich. Od lat mieszkańcy nie mogą w cywilizowany sposób korzystać z Górek, które obecnie służą jedynie żulom, śmieciarzom i czworonożnym srajtuchom.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:43
+21
Nie zgodziliby się na bloki, to powstawałyby biura, galeria handlowa, lokale usługowe i hala sportowa, bo to pozwala budować obecnie obowiązujący plan z 2005r. Tyle, że już bez żadnego parku, żłobka i szkoły w zamian. Dobra decyzja radnych, którzy w tym wypadku przypilnowali interesu mieszkańców.
Avatar
Gość / 5 lipca 2019 o 12:44
+18
powinni wywiesić nazwiska radnych którzy byli przeciwko niech wszyscy wiedza kto blokuje rozwój miasta bo studium to nie tylko górki czechowskie a mam wrażenie, że niektórzy tylko tak to postrzegaja!
Avatar
kolejna szopka pseudo-ekologów / 5 lipca 2019 o 12:41
+18
i czemu to ma niby służyć? przecież wszyscy dobrze wiedzą kto głosował za, kto przeciwko a kto wstrzymał się od głosu
Avatar
Jj / 5 lipca 2019 o 12:07
+16
Aktywisci! Zrobcie porzadek na Gorkach. Pozbierajcie śmieci, psie gowienka. Nie traccie czasu na bilbordy.
Avatar
Jj / 5 lipca 2019 o 12:02
+13
Panie Tomaszu  a czy kupa smieci , pijackie schadzki i wyprowadzanie psow na teren prywatny to nie jest sprzeczne z interesem mieszkancow?  Obecna sytuacja jest zagrozeniem!!!!!!!! Wreszcie ktos to uporządkuje i bedzie czysciej i bezpieczniej!!!!!!
 A moze obrońcy Gorek uporzadkuja. Kupki pieskowe pozbieraja? Tak im na sercu los przyrody w Lublinie
Avatar
J / 5 lipca 2019 o 11:59
+13
A szubienic nie będzie? Normalnie debile z Gorek Czechowskich
Avatar
leoś / 8 lipca 2019 o 13:08
-3
Wstyd na cała POlskę aby atakować tak dobrego prezydenta tylko dlatego, że nie jest z pisu to chore, pracuje dla naszego miasta przecież czy radni z partii PIS tego nie rozumieją, że trzeba walczyć o nasze miasto nasz region to my tu mieszkamy, pracujemy, żyjemy codziennie, zostawcie polityke innym, Wy jesteście radnymi przypominam macie służyć miastu i nam mieszkańcom
Avatar
Jerzy / 7 lipca 2019 o 09:29
+4
Jeżeli władze publiczne wykonawcze samorządowe, tj.Prezydent (Miasto),Urząd Miejski i Rada Miasta, łamią prawo i działają na szkodę interesu publicznego,to musi zapobiec temu Wojewoda, jako organ nadzorczy (zgodnie z Ustawą) nad władzą samorządową.Wojewoda ma obowiązek chronić interes publiczny i zapobiec zagrożeniu w postaci sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia na mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny (Art. 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom. 2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych.Poza tym musi z urzędu wkroczyć Prokuratura i Sąd, w sytuacji ewidentnego łamania obowiązującego prawa !
Jeżeli władze publiczne wykonawcze samorządowe, tj.Prezydent (Miasto),Urząd Miejski i Rada Miasta, łamią prawo i działają na szkodę interesu publicznego,to musi zapobiec temu Wojewoda, jako organ nadzorczy (zgodnie z Ustawą) nad władzą samorządową.Wojewoda ma obowiązek chronić interes publiczny i zapobiec zagrożeniu w postaci sprowadzenia niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia na mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny (Art. 74. 1. Konstytucji RP : Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przys... rozwiń
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 6 lipca 2019 o 19:50
+2
Kluczowepytania, czy radni działają na korzyść miasta:   Na podstawie licznych doniesień medialnych jakoby na tzw. terenie Górek Czechowskich w Lublinie będącym we własności TBV a przejmowanym przez miasto było "105ha wysypisko" śmieci proszę o informację:     1.  Czy przeprowadziliście Państwo inwentaryzację terenu, który przejdzie na majątek miasta a należy obecnie do TBV?     2.  Kto poniesie koszty utylizacji ewentualnych odpadów, śmieci, nieczystości, etc w przypadku gdy faktycznie będą one znajdować się na przejętym terenie?     3. Ile będzie kosztować rocznie utrzymanianie zieleni i (w przyszłośći) infrastuktury parku?     4.Czy zamierzacie Państwo obciążyć TBV opłatą adiacencką za nieruchomość przy tzw Górkach Czechowskich? Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147, z późn. zm.) określa definicję opłaty adicenckiej. Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie. Osoby, które otrzymały nowe nieruchomości wydzielone w wyniku scalenia i podziału, są zobowiązane do wniesienia na rzecz gminy opłat adiacenckich w wysokości do 50% wzrostu wartości tych nieruchomości, w stosunku do wartości nieruchomości dotychczas posiadanych. 5. Ile będzie kosztować miasto doprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, itp? 6.Czy Urząd Miasta obowiązuje tzw podatek od wzbogacenia się? Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.
Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; czyli 10 tys.ludzi i 7 tys samochodów) 25 ha terenu Górek Czechowskich.Zakazuje takiej urbanizacji terenów zielonych, mających fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi Konstytucja RP (Art.74. 1. 2. 4.) i Ustawy szczegółowe, tj.Ustawa o Ochronie Zdrowia,Ochronie Środowiska,Ochronie Przyrody,Dyrektywy Siedliskowe UE,Prawo Międzynarodowe o Ochronie Bioróżnorodności.Dlatego MPZP dla terenu Górek Czechowskich uchwalony w 2005 r., zakazuje takiej urbanizacji osiedlem mieszkaniowym tego cennego terenu,i nakazuje jego przeznaczenie, cytuję :ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ."Wykonanie Uchwały powierza się Prezydentowi".Tak nakazuje Uchwała Rady Miasta Lublina z 2005 r.Kolejni Prezydenci nie wykonują prawa miejscowego !!! Jest to rażące niedopełnienie obowiązków służbowych,przez urzędników samorządowych z wielką szkodą dla interesu publicznego !!!!
 Spokojnie Żuk zawrze nową umowę już w poniedziałek. I przejmie cały ten "syf/wysypisko/bazjzel" jak ludzie nazywają na barki miasta, żeby zrobić dobrze deweloperowi. 
 Spokojnie Żuk zawrze nową umowę już w poniedziałek. I przejmie cały ten "syf/wysypisko/bazjzel" jak ludzie nazywają na barki miasta, żeby zrobić dobrze deweloperowi.  rozwiń
Avatar
KAPITULACJA ŻUKA / 6 lipca 2019 o 19:48
+12
Oczywiście, że radni działają na korzyść miasta. Prywatna działka trafi za darmo w ręce miasta tj. mieszkańców!!!
  Nie ma nic za darmo. Żeby chociaż TBV wybudowało najpierw park a póżniej go utrzymywało i płaciło podatki za nadal swoje 75ha. TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Deweloper nie musi już płacić niemałego podatku za grunt, który wpływał corocznie do kasy miasta. Miasto następnie musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych przy blokach dewelopera. Czy ktoś z miasta chociaż sprawdził czy na tym terenie nie ma dzikich wysypisk śmieci albo innych niespodzianek? I Żuk zwie się doktorem ekononomi?  Park Zawilcowa ma chyba 13ha a kosztował 6 mln. Za 10 mln to można chyba ogrodzić te 75ha 'parku naturalistycznego'.  A zmiana przeznaczenia 25ha terenu pod zabudowę mieszkaniową - to super kasa dla dewelopera.  Zważywszy na 5-10% wzrost cen rok do roku w budownictwie - za obecne 10 milionów za 3 lata można będzie wybudować 15-30% mniej.  TBV ma też spółkę zależną która może pokazać odpowiednie faktury z narzutem. Mój szef jak ma roboty dodatkowe na inwestycjach - to umawia się z producentem, żeby do inwestora pokazał ofertę o 20% wyższą. I wszystko git. W świetle prawa TBV może przedstawić, że po przepuszczeniu przez 10 firm zależnych lub powiązanych wydało 10 milionów. Nie mówię, że tak zrobią ale czy prezydent jakoś zabepieczył interesy miasta? Czy jest jakaś specyfikacja tego parku? Zestawienie elementów małej architektury, nasadzeń?
  Nie ma nic za darmo. Żeby chociaż TBV wybudowało najpierw park a póżniej go utrzymywało i płaciło podatki za nadal swoje 75ha. TBV oddaje miastu 75 ha gruntu który musi zostać terenem zielonym zgodnie z planem zagospodarowania. Deweloper nie musi już płacić niemałego podatku za grunt, który wpływał corocznie do kasy miasta. Miasto następnie musi wydawać pieniądze na utrzymanie terenów zielonych przy blokach dewelopera. Czy ktoś z miasta chociaż sprawdził czy na tym terenie nie ma dzikich wysypisk śmieci albo innych niespo... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 17:58
-8
kwota nie robi żadnego wrażenia, widać że mało kto zwraca uwagę na tych oszołomów
Avatar
Tomasz / 6 lipca 2019 o 17:57
+9
Kluczowepytania, czy radni działają na korzyść miasta:   Na podstawie licznych doniesień medialnych jakoby na tzw. terenie Górek Czechowskich w Lublinie będącym we własności TBV a przejmowanym przez miasto było "105ha wysypisko" śmieci proszę o informację:     1.  Czy przeprowadziliście Państwo inwentaryzację terenu, który przejdzie na majątek miasta a należy obecnie do TBV?     2.  Kto poniesie koszty utylizacji ewentualnych odpadów, śmieci, nieczystości, etc w przypadku gdy faktycznie będą one znajdować się na przejętym terenie?     3. Ile będzie kosztować rocznie utrzymanianie zieleni i (w przyszłośći) infrastuktury parku?     4.Czy zamierzacie Państwo obciążyć TBV opłatą adiacencką za nieruchomość przy tzw Górkach Czechowskich? Art. 4 pkt 1 1 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 2147, z późn. zm.) określa definicję opłaty adicenckiej. Przez opłatę adiacencką należy rozumieć (...) opłatę ustaloną w związku z podziałem nieruchomości.  W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego siedziba w Szczecinie z dnia 17 sierpnia 2005 r., sygn. akt II SA/Sz 623/04 sąd podkreślił, że istota opłaty adiacenckiej sprowadza się do tego, że ten kto uzyskuje korzyść na skutek wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego określonymi zdarzeniami, przekazuje część tej korzyści gminie. Osoby, które otrzymały nowe nieruchomości wydzielone w wyniku scalenia i podziału, są zobowiązane do wniesienia na rzecz gminy opłat adiacenckich w wysokości do 50% wzrostu wartości tych nieruchomości, w stosunku do wartości nieruchomości dotychczas posiadanych. 5. Ile będzie kosztować miasto doprowadzenie kanalizacji, wody, gazu, itp? 6.Czy Urząd Miasta obowiązuje tzw podatek od wzbogacenia się? Umowa sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych – przy zawieraniu umowy sprzedaży opłatę wnosi kupujący. Podatek ten w przypadku nieruchomości wynosi 2% wartości rynkowej podstawy opodatkowania (którą z reguły jest cena ustalona przez podpisujących umowy, pod warunkiem, że nie odbiega ona znacząco od ceny rynkowej). Wartość rynkowa nie jest tożsama z ceną umową, strony nie mogą zatem sztucznie zaniżyć wartości umowy tylko w tym celu, by nabywca stał się zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych.
 Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; czyli 10 tys.ludzi i 7 tys samochodów) 25 ha terenu Górek Czechowskich.Zakazuje takiej urbanizacji terenów zielonych, mających fundamentalne znaczenie dla zachowania zdrowia i życia ludzi Konstytucja RP (Art.74. 1. 2. 4.) i Ustawy szczegółowe, tj.Ustawa o Ochronie Zdrowia,Ochronie Środowiska,Ochronie Przyrody,Dyrektywy Siedliskowe UE,Prawo Międzynarodowe o Ochronie Bioróżnorodności.Dlatego MPZP dla terenu Górek Czechowskich uchwalony w 2005 r., zakazuje takiej urbanizacji osiedlem mieszkaniowym tego cennego terenu,i nakazuje jego przeznaczenie, cytuję :ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ."Wykonanie Uchwały powierza się Prezydentowi".Tak nakazuje Uchwała Rady Miasta Lublina z 2005 r.Kolejni Prezydenci nie wykonują prawa miejscowego !!! Jest to rażące niedopełnienie obowiązków służbowych,przez urzędników samorządowych z wielką szkodą dla interesu publicznego !!!!
 Pana rozważania i pytania miałyby sens,gdyby umowa zawarta przez Prezydenta (Miasto) z TBV, była zawrta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.Umowa ta jest bezprawna,ponieważ zawarta została ze złamaniem tychże przepisów,albowiem umowa ta stanowi,że Prezydent (Miasto) wyraża zgodę na coś, na co nie ma prawa się zgadzać w świetle aktualnego stanu prawnego, dotyczącego terenu Górek Czechowskich.Otóż Prezydent (Miasto), zgadza się na zabudowę osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 3-4 tys.mieszkań; cz... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2019 o 17:57
-10
Zagłosowali przede wszystkim za parkiem 80 ha !!!! Bloki to będzie 20 ha z małym hakiem !!!!
Avatar
słuszna inicjatywa / 6 lipca 2019 o 17:55
-11
Słusznie. Niech całe miasto się dowie dzięki komu prywatne zachwaszczone śmietnisko zamieni się w miejski park z placami zabaw i boiskami.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 6 lipca 2019 o 17:54
-5
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
ptak / 6 lipca 2019 o 17:53
-11
A szubienic nie będzie? Normalnie debile z Gorek Czechowskich
 to są zwykli pieniacze którzy najpierw sami pobudowali sobie domy na górkach a teraz wielcy obrońcy przyrody
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 119 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 396 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty

Wisła Puławy - Stal Kraśnik 2:2. Znowu sporo goli

Wisła Puławy - Stal Kraśnik 2:2. Znowu sporo goli 0 4

W poprzednim sezonie w meczach ligowych Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik padło 10 bramek. W sobotnim meczu kontrolnym obie ekipy strzeliły za to po dwa gole

Motor – Hetman 2:0. Nowi strzelają aż miło

Motor – Hetman 2:0. Nowi strzelają aż miło 0 10

Na bocznym boisku Areny Lublin żółto-biało-niebiescy pokonali beniaminka trzeciej ligi Hetmana Zamość. Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali 2:0, a jedną z bramek zdobył najnowszy nabytek Motoru – Tomasz Swędrowski

Magdalena Bajor: Nie wyobrażam sobie życia bez sportu
Magazyn

Magdalena Bajor: Nie wyobrażam sobie życia bez sportu 51 5

W sporcie dąży do perfekcji. Jest ambitna i nigdy nie spoczywa na laurach, lecz wciąż stawia przed sobą kolejne cele - rozmowa z Magdaleną Bajor, oszczepniczką.

Awanturował się koło mieszkania partnerki. Później złożył dziwną propozycję policjantom

Awanturował się koło mieszkania partnerki. Później złożył dziwną propozycję policjantom 16 12

Do 10 lat pozbawiania wolności grozi 41-letniemu mieszkańcowi Zamościa. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Pijany mężczyzna nie zaproponował jednak konkretnej kwoty pieniędzy.

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu

Cofał i najechał na pieszego. Ranny 87-latek zmarł w szpitalu 0 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w powiecie biłgorajskim. Wczoraj w miejscowości Tereszpol Kukiełki został potrącony starszy mężczyzna. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.