Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2015 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Żołnierze USA w Lublinie. W środę rano wyruszą w kierunku Rzeszowa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
467 25 A A

Pieczone udka i kotlet schabowy przygotowano na kolację dla amerykańskich żołnierzy wracających przez Lublin do jednostki w Niemczech. "Rajd Dragonów” dosłownie przemknął we wtorek przez nasz region.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trzy kolumny wojskowych transporterów stryker, hummvee oraz innych pojazdów – przejazd amerykańskich wojsk przez Polskę nazwano "Rajdem Dragonów”. Kawalerzyści jadą "na kołach” z manewrów w Estonii do koszar w Vilseck w Niemczech. Amerykańscy kawalerzyści pokonali wczoraj prawie 250-kilometrową trasę z Białegostoku do Lublina.

– Naprawdę robili wrażenie. Na pancerzach strykerów siedziało po kilku żołnierzy, którzy po przyjacielsku machali do Polaków. Czy był to pokaz siły? Nie wiem. Ale pod kątem wizerunkowym na pewno dobry ruch – ocenia Szymon Wąchocki, mieszkaniec podlubelskich Niemiec.

Przejazd wojsk USA przez województwo lubelskie - zdjęcia Czytelników

Na wjeździe do miasta, przy al. Spółdzielczości Pracy na Amerykanów czekał spory tłumek. – Chciałem ich zobaczyć, bo pasjonuję się sprzętem wojskowym – mówił Mateusz Suszek z Lublina.

Nie zobaczył, bo amerykańska kolumna ominęła centrum obwodnicą. Do jednostki przy ul. Kruczkowskiego żołnierze dojechali przez al. Kraśnicką, Jana Pawła II, Wrotkowską.

Jeden z lubelskich kierowców na długo zapamięta "Rajd dragonów”. Kierowca forda galaxy, tak się zapatrzył w kolumnę amerykańskich wojsk, że wjechał w potężne hummvee. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Hummvee nie ucierpiał i pojechał dalej. Natomiast ford został mocno zniszczony. Nikt nie został ranny, poza dumą kierowcy forda i jego portfelem, cieńszym o 250 zł mandatu.

Ok. godz. 18 trzy kolumny amerykańskich żołnierzy były już w koszarach Wielonarodowej Brygady w Lublinie.

– Na kolację przygotowaliśmy pieczone udka i schabowe. Pożegnamy ich śniadaniem polsko-amerykańskim. Będą płatki kukurydziane, jogurt oraz biała kiełbasa. To taki wielkanocny akcent – mówi kpt. Dariusz Drączkowski z Wielonarodowej Brygady w Lublinie.

W dalszą drogę w kierunku Rzeszowa Amerykanie ruszą w środę o godz. 8. Prawdopodobnie pojadą w kierunku Kraśnika i Janowa Lubelskiego. Ich trasa oraz godziny przejazdu są objęte tajemnicą ze względów bezpieczeństwa.

Dla kawalerzystów z Vilseck przejazd przez Polskę to także ćwiczenie w wykonywaniu długich, nierzadko kilkudniowych transgranicznych wypadów "na kołach” po nieznanych im trasach. Był to jednocześnie pokaz sojuszniczej siły.

Wojska USA przejeżdżają przez podlubelskie Niemce:



Wideo: Szymon Wąchocki


Przejazd wojsk przez al. Kraśnicką w Lublinie:



Wideo: Kamil Wilk

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy nadesłali dziś swoje zdjęcia i filmy z przejazdu żołnierzy na naszą skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bagnet / 25 marca 2015 o 17:21
0

Zastanawia mnie tylko kierunek tego konwoju, wydawać by się mogło że powinni jechać w kierunku Estoni bo ich obecność tam jest chyba bardziej uzasadniona niż w bezpiecznych bazach na zachodzie europy :)

Mądre spostrzeżenie. Objaśniłem scenariusz powyżej.

Avatar
Bagnet / 25 marca 2015 o 17:20
0

W zasadzie to już nie ma sensu krzyczeć do jankesów wypierdalać, bo i tak jesteśmy świadkami jak pod przykrywką ćwiczeń (hehe, tylko frajer uwierzy, że to ćwiczenia) amerykański oddziałek daje dyla. Jak na moje oko, to jest odwrót. Wsadzili kija w mrowisko, sponsorując ukraiński euromajdan a teraz wycofują swoich ludzi, wiedząc że posunęli się za daleko. Nawet mądrze, teraz to Polak oberwie za swoją idiotyczną i rusofobiczną politykę, a oni ograniczą się pewnie do bombardowań Rosji.. ulotkami.

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 14:02
0

Czy wszyscy zagraniczni turyśći muszą zwiedzać Majdanek?

Avatar
Gosc / 25 marca 2015 o 11:18
0

Fajnie, ze zjedli schbowe, tylko szkoda, ze zarowno Nowy Swiat jak i Krochmalna stanely wkorku na ponad pol godziny - przez co ludzie spoznili sie do pracy.  Ale za to dostapili zaszczytu i zolnierze im pomachali. Wybornie.. ;|

Avatar
Monika / 25 marca 2015 o 10:52
0

 A czemu,  ich nie zakwaterowani w koszarach na Majdanku. Tak pięknie zaniedbane , zarośnięte badylskiem ? 

Bo tak pięknie zarosnięte koszary na Majdanku nie należą juz do wojska od kilku lat.

Avatar
piotr / 25 marca 2015 o 10:39
0

 A czemu,  ich nie zakwaterowani w koszarach na Majdanku. Tak pięknie zaniedbane , zarośnięte badylskiem ? 

Avatar
pp / 25 marca 2015 o 09:54
0

Zobaczymy jak będziecie się cieszyć jak rusek przejdzie granice i dadzą wam kałachy,to wtedy jeden z drugim zesracie się tak w majty że przejdzie ochota na takie głupie żarty,bo pewnie i tak większość "mądrali" tutaj na forum nie wiem jak uzywać karabin.

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 09:52
0

:) w okresie stanu wojennego do Białej Podlaskiej do szpitala przyjechał konwój z darami z Niemiec. Na naczepie tora stał niemiaszek i rzucał w tłum pracowników szpitala kolorowe motki z wełną które panie wydzierały sobie z rąk. Drugi ROBIŁ WTEDY ZDJĘCIE  jak sie Polacy kompromitują. Wtedy jedna z pań powiedziała do koleżanki obok, cyt. ''JAK BY BYŁA WOJNA TO JA BYM CHCIAŁA BYĆ W ZABORZE AMERYKAŃSKIM"" :D  :D no i prawie sie doczekała.Polak to zawsze musi mieć jakiegoś okupanta u siebie albo go najada albo sam sie podda. parę samochodów a wiwaty jakby co najmniej NAPOLEON wolność nam zwracał, wstyd i obciach. Gorzej jak z podobnym konwojem z Kaliningradu wybiorą sie ruscy , tylko w stronę Warszawki, tez będą wiwaty????????? :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

:) w okresie stanu wojennego do Białej Podlaskiej do szpitala przyjechał konwój z darami z Niemiec. Na naczepie tora stał niemiaszek i rzucał w tłum pracowników szpitala kolorowe motki z wełną które panie wydzierały sobie z rąk. Drugi ROBIŁ WTEDY ZDJĘCIE  jak sie Polacy kompromitują. Wtedy jedna z pań powiedziała do koleżanki obok, cyt. ''JAK BY BYŁA WOJNA TO JA BYM CHCIAŁA BYĆ W ZABORZE AMERYKAŃSKIM"" :D  :D no i prawie sie doczekała.Polak to zawsze musi mieć jakiegoś okupanta u siebie albo go najada albo sam sie podda. parę s... rozwiń

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 09:35
0

Kiedyś cieszyliśmy się z defilad armii radzieckiej... Dziś zachwycają nas przejazdy wojska USA... A ja się zastanawiam czy przyjdzie kiedyś czas, że będziemy się cieszyć swoim wojskiem i wreszcie zaczniemy liczyć na siebie a nie ciągle na "przyjaciół", z jednej bądź drugiej strony...

Avatar
key / 25 marca 2015 o 09:07
0

Sam najlepiej wypier***aj do Rosji


Nie lubie Rosji wiec nie skorzystam. Ale to ze ich nie lubie, nie oznacza ze mam ich prowokowac albo isc z nimi walczyc. A antyrosyjska propaganda uprawiana przez nasz rzad i media jest juz naprawde meczaca. Niech sie zajma balaganem ktory jest tutaj! Zobacz sobie chocby jak rosnie zadluzenie Polski. Ale kogo to obchodzi...brakowalo nam przez tyle lat zachodu, wiec sie zachodowi poprostu bezmyslnie sprzedalismy.
Avatar
Bagnet / 25 marca 2015 o 17:21
0

Zastanawia mnie tylko kierunek tego konwoju, wydawać by się mogło że powinni jechać w kierunku Estoni bo ich obecność tam jest chyba bardziej uzasadniona niż w bezpiecznych bazach na zachodzie europy :)

Mądre spostrzeżenie. Objaśniłem scenariusz powyżej.

Avatar
Bagnet / 25 marca 2015 o 17:20
0

W zasadzie to już nie ma sensu krzyczeć do jankesów wypierdalać, bo i tak jesteśmy świadkami jak pod przykrywką ćwiczeń (hehe, tylko frajer uwierzy, że to ćwiczenia) amerykański oddziałek daje dyla. Jak na moje oko, to jest odwrót. Wsadzili kija w mrowisko, sponsorując ukraiński euromajdan a teraz wycofują swoich ludzi, wiedząc że posunęli się za daleko. Nawet mądrze, teraz to Polak oberwie za swoją idiotyczną i rusofobiczną politykę, a oni ograniczą się pewnie do bombardowań Rosji.. ulotkami.

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 14:02
0

Czy wszyscy zagraniczni turyśći muszą zwiedzać Majdanek?

Avatar
Gosc / 25 marca 2015 o 11:18
0

Fajnie, ze zjedli schbowe, tylko szkoda, ze zarowno Nowy Swiat jak i Krochmalna stanely wkorku na ponad pol godziny - przez co ludzie spoznili sie do pracy.  Ale za to dostapili zaszczytu i zolnierze im pomachali. Wybornie.. ;|

Avatar
Monika / 25 marca 2015 o 10:52
0

 A czemu,  ich nie zakwaterowani w koszarach na Majdanku. Tak pięknie zaniedbane , zarośnięte badylskiem ? 

Bo tak pięknie zarosnięte koszary na Majdanku nie należą juz do wojska od kilku lat.

Avatar
piotr / 25 marca 2015 o 10:39
0

 A czemu,  ich nie zakwaterowani w koszarach na Majdanku. Tak pięknie zaniedbane , zarośnięte badylskiem ? 

Avatar
pp / 25 marca 2015 o 09:54
0

Zobaczymy jak będziecie się cieszyć jak rusek przejdzie granice i dadzą wam kałachy,to wtedy jeden z drugim zesracie się tak w majty że przejdzie ochota na takie głupie żarty,bo pewnie i tak większość "mądrali" tutaj na forum nie wiem jak uzywać karabin.

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 09:52
0

:) w okresie stanu wojennego do Białej Podlaskiej do szpitala przyjechał konwój z darami z Niemiec. Na naczepie tora stał niemiaszek i rzucał w tłum pracowników szpitala kolorowe motki z wełną które panie wydzierały sobie z rąk. Drugi ROBIŁ WTEDY ZDJĘCIE  jak sie Polacy kompromitują. Wtedy jedna z pań powiedziała do koleżanki obok, cyt. ''JAK BY BYŁA WOJNA TO JA BYM CHCIAŁA BYĆ W ZABORZE AMERYKAŃSKIM"" :D  :D no i prawie sie doczekała.Polak to zawsze musi mieć jakiegoś okupanta u siebie albo go najada albo sam sie podda. parę samochodów a wiwaty jakby co najmniej NAPOLEON wolność nam zwracał, wstyd i obciach. Gorzej jak z podobnym konwojem z Kaliningradu wybiorą sie ruscy , tylko w stronę Warszawki, tez będą wiwaty????????? :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

:) w okresie stanu wojennego do Białej Podlaskiej do szpitala przyjechał konwój z darami z Niemiec. Na naczepie tora stał niemiaszek i rzucał w tłum pracowników szpitala kolorowe motki z wełną które panie wydzierały sobie z rąk. Drugi ROBIŁ WTEDY ZDJĘCIE  jak sie Polacy kompromitują. Wtedy jedna z pań powiedziała do koleżanki obok, cyt. ''JAK BY BYŁA WOJNA TO JA BYM CHCIAŁA BYĆ W ZABORZE AMERYKAŃSKIM"" :D  :D no i prawie sie doczekała.Polak to zawsze musi mieć jakiegoś okupanta u siebie albo go najada albo sam sie podda. parę s... rozwiń

Avatar
Gość / 25 marca 2015 o 09:35
0

Kiedyś cieszyliśmy się z defilad armii radzieckiej... Dziś zachwycają nas przejazdy wojska USA... A ja się zastanawiam czy przyjdzie kiedyś czas, że będziemy się cieszyć swoim wojskiem i wreszcie zaczniemy liczyć na siebie a nie ciągle na "przyjaciół", z jednej bądź drugiej strony...

Avatar
key / 25 marca 2015 o 09:07
0

Sam najlepiej wypier***aj do Rosji


Nie lubie Rosji wiec nie skorzystam. Ale to ze ich nie lubie, nie oznacza ze mam ich prowokowac albo isc z nimi walczyc. A antyrosyjska propaganda uprawiana przez nasz rzad i media jest juz naprawde meczaca. Niech sie zajma balaganem ktory jest tutaj! Zobacz sobie chocby jak rosnie zadluzenie Polski. Ale kogo to obchodzi...brakowalo nam przez tyle lat zachodu, wiec sie zachodowi poprostu bezmyslnie sprzedalismy.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 34 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 20 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 4

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 24 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!