Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2010 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Żuk przejmuje władzę w Lublinie. Wojciechowski nie będzie jego zastępcą?

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

To ostatnie dni rządów Adama Wasilewskiego. W poniedziałek władzę w mieście przejmie Krzysztof Żuk. Do niedzieli powie, kto będzie jego trzecim zastępcą. Na czwarte takie stanowisko może liczyć PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbliżamy się do kompromisu, co do celów strategicznych i wspólnego zarządzania miastem – stwierdza Piotr Kowalczyk, radny PiS, przewodniczący rady. Na razie nikt nie mówi na głos o formalnej koalicji mającego większość głosów PiS z Platformą Obywatelską, która ma prezydenta. Ale w czwartek po raz pierwszy od wyborów prezydent-elekt powiedział wprost, że jeden z foteli jego zastępców może dostać PiS.

– Możemy rozmawiać o rekomendacji na to stanowisko ze strony klubu PiS – mówi Krzysztof Żuk. – Debatujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, chodzi też o zakres kompetencyjny i możliwość wpływu na zarządzanie miastem – podkreśla Kowalczyk.

Żuk szuka też zastępcy ds. infrastruktury. Kusi równocześnie trzy osoby. – Nie jest łatwo namówić kogoś do podjęcia się takiej roli – wyjaśnia. Nazwisko ma ogłosić w tym tygodniu. To, że obecny zastępca Wasilewskiego, Włodzimierz Wysocki, zachowa stanowisko, ogłosił już w nocy po wyborach. Ale to, że drugie stanowisko trafi do Zbigniewa Wojciechowskiego, niezależnego kandydata na prezydenta, który poparł go w drugiej turze, aż tak pewne już nie jest.

Pojawiły się pogłoski, że Wojciechowski może jednak wybrać mandat w Sejmie, który trafi do niego, jeśli zgodnie z zapowiedziami z Wiejskiej odejdzie Janusz Palikot. W PO mówi się, że wtedy Żuk może odpłacić się za pomoc w kampanii Dariuszowi Piątkowi, mianując zastępcą ds. społecznych Monikę Lipińską, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

W czwartek wieczorem miejskie struktury PO miały rozważać, jak wskazać przynajmniej jednego zastępcę. Część działaczy liczyła się jednak z tym, że Żuk może przystać na zastępców z PO, ale wskazanych przez siebie.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
imię / 11 grudnia 2010 o 19:54
0
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”,

Pan Radny jest jednocześnie zastępcą prezydenta Miasta Lublin??
Dla przypomnienia 1 grudnia 2010 pan Żuk złożył w Sali Kolumnowej Lubelskiego
Urzędu Wojewódzkiego ślubowanie treści"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie
wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów
Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty
samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i
innych praw Rzeczypospolitej Polskiej". jednocześnie w wywiadzie dla
Kuriera Lubelskiego zamieszczonego w internecie w dniu 7 XII 2010
powiedział "Cały czas pracuję w ratuszu. Robię swoje, prowadzę
sprawy, które podlegają mi jako zastępcy prezydenta Lublina".
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/342360,zuk-chce-porozumienia-ponad-podzialami,id,t.html

Stanisław Ziemnicki Lublin[/font]
[/quote]


" Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"

zastępca prezydenta miasta nie jest organem jst

„Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”

Sejmik Województwa, jak sama nazwa mówi, nie jest organem gminy
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członko... rozwiń
Avatar
Andrzej / 10 grudnia 2010 o 09:52
0
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zadbać o Lublin, którego prezydentem chciał tak bardzo zostać.
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zad... rozwiń
Avatar
Jakob / 10 grudnia 2010 o 08:52
0
Czy Żuk zrezynuje z innych swoich zajęć i zajmie się robotą dla miasta? Wątpię, rada nadzorcza,czy nawet mały,cichy interesik,ale swój.
Avatar
liberał / 10 grudnia 2010 o 08:46
0
Tylko żeby tej koniczyny nie było w Sejmiku i było by lux..........
Avatar
aaa / 10 grudnia 2010 o 07:59
0
Tylko nie Piątek! Jak ja nie lubię tego gościa!
Avatar
JAKI / 10 grudnia 2010 o 07:49
0
I dobrze!! Tylko jeszcze PO PiS w Sejmiku i będzie ok. Nie ma co się ukrywać że największe zmiany na plus w UMWL były za czasu PO PiSu.
Avatar
OO / 10 grudnia 2010 o 07:23
0
I w ten sposób NIC się nie zmieni.
Avatar
DefiCyt / 9 grudnia 2010 o 23:58
0
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za któr mozna w konkursie wyłonić doskonałych bezpartyjnych menedźerów.

Święty Antoni, Święty Antoni - cnotę straciłem pod miedzą...
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za kt... rozwiń
Avatar
Ordynat / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!!
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!! rozwiń
Avatar
Don / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
Avatar
imię / 11 grudnia 2010 o 19:54
0
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”,

Pan Radny jest jednocześnie zastępcą prezydenta Miasta Lublin??
Dla przypomnienia 1 grudnia 2010 pan Żuk złożył w Sali Kolumnowej Lubelskiego
Urzędu Wojewódzkiego ślubowanie treści"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie
wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów
Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty
samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i
innych praw Rzeczypospolitej Polskiej". jednocześnie w wywiadzie dla
Kuriera Lubelskiego zamieszczonego w internecie w dniu 7 XII 2010
powiedział "Cały czas pracuję w ratuszu. Robię swoje, prowadzę
sprawy, które podlegają mi jako zastępcy prezydenta Lublina".
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/342360,zuk-chce-porozumienia-ponad-podzialami,id,t.html

Stanisław Ziemnicki Lublin[/font]
[/quote]


" Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"

zastępca prezydenta miasta nie jest organem jst

„Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”

Sejmik Województwa, jak sama nazwa mówi, nie jest organem gminy
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członko... rozwiń
Avatar
Andrzej / 10 grudnia 2010 o 09:52
0
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zadbać o Lublin, którego prezydentem chciał tak bardzo zostać.
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zad... rozwiń
Avatar
Jakob / 10 grudnia 2010 o 08:52
0
Czy Żuk zrezynuje z innych swoich zajęć i zajmie się robotą dla miasta? Wątpię, rada nadzorcza,czy nawet mały,cichy interesik,ale swój.
Avatar
liberał / 10 grudnia 2010 o 08:46
0
Tylko żeby tej koniczyny nie było w Sejmiku i było by lux..........
Avatar
aaa / 10 grudnia 2010 o 07:59
0
Tylko nie Piątek! Jak ja nie lubię tego gościa!
Avatar
JAKI / 10 grudnia 2010 o 07:49
0
I dobrze!! Tylko jeszcze PO PiS w Sejmiku i będzie ok. Nie ma co się ukrywać że największe zmiany na plus w UMWL były za czasu PO PiSu.
Avatar
OO / 10 grudnia 2010 o 07:23
0
I w ten sposób NIC się nie zmieni.
Avatar
DefiCyt / 9 grudnia 2010 o 23:58
0
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za któr mozna w konkursie wyłonić doskonałych bezpartyjnych menedźerów.

Święty Antoni, Święty Antoni - cnotę straciłem pod miedzą...
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za kt... rozwiń
Avatar
Ordynat / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!!
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!! rozwiń
Avatar
Don / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 0 0

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 0 1

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 0 0

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 2

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0