Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2010 r.
18:07
Edytuj ten wpis

Żuk przejmuje władzę w Lublinie. Wojciechowski nie będzie jego zastępcą?

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A

To ostatnie dni rządów Adama Wasilewskiego. W poniedziałek władzę w mieście przejmie Krzysztof Żuk. Do niedzieli powie, kto będzie jego trzecim zastępcą. Na czwarte takie stanowisko może liczyć PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zbliżamy się do kompromisu, co do celów strategicznych i wspólnego zarządzania miastem – stwierdza Piotr Kowalczyk, radny PiS, przewodniczący rady. Na razie nikt nie mówi na głos o formalnej koalicji mającego większość głosów PiS z Platformą Obywatelską, która ma prezydenta. Ale w czwartek po raz pierwszy od wyborów prezydent-elekt powiedział wprost, że jeden z foteli jego zastępców może dostać PiS.

– Możemy rozmawiać o rekomendacji na to stanowisko ze strony klubu PiS – mówi Krzysztof Żuk. – Debatujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, chodzi też o zakres kompetencyjny i możliwość wpływu na zarządzanie miastem – podkreśla Kowalczyk.

Żuk szuka też zastępcy ds. infrastruktury. Kusi równocześnie trzy osoby. – Nie jest łatwo namówić kogoś do podjęcia się takiej roli – wyjaśnia. Nazwisko ma ogłosić w tym tygodniu. To, że obecny zastępca Wasilewskiego, Włodzimierz Wysocki, zachowa stanowisko, ogłosił już w nocy po wyborach. Ale to, że drugie stanowisko trafi do Zbigniewa Wojciechowskiego, niezależnego kandydata na prezydenta, który poparł go w drugiej turze, aż tak pewne już nie jest.

Pojawiły się pogłoski, że Wojciechowski może jednak wybrać mandat w Sejmie, który trafi do niego, jeśli zgodnie z zapowiedziami z Wiejskiej odejdzie Janusz Palikot. W PO mówi się, że wtedy Żuk może odpłacić się za pomoc w kampanii Dariuszowi Piątkowi, mianując zastępcą ds. społecznych Monikę Lipińską, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

W czwartek wieczorem miejskie struktury PO miały rozważać, jak wskazać przynajmniej jednego zastępcę. Część działaczy liczyła się jednak z tym, że Żuk może przystać na zastępców z PO, ale wskazanych przez siebie.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
imię / 11 grudnia 2010 o 19:54
0
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”,

Pan Radny jest jednocześnie zastępcą prezydenta Miasta Lublin??
Dla przypomnienia 1 grudnia 2010 pan Żuk złożył w Sali Kolumnowej Lubelskiego
Urzędu Wojewódzkiego ślubowanie treści"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie
wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów
Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty
samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i
innych praw Rzeczypospolitej Polskiej". jednocześnie w wywiadzie dla
Kuriera Lubelskiego zamieszczonego w internecie w dniu 7 XII 2010
powiedział "Cały czas pracuję w ratuszu. Robię swoje, prowadzę
sprawy, które podlegają mi jako zastępcy prezydenta Lublina".
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/342360,zuk-chce-porozumienia-ponad-podzialami,id,t.html

Stanisław Ziemnicki Lublin[/font]
[/quote]


" Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"

zastępca prezydenta miasta nie jest organem jst

„Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”

Sejmik Województwa, jak sama nazwa mówi, nie jest organem gminy
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członko... rozwiń
Avatar
Andrzej / 10 grudnia 2010 o 09:52
0
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zadbać o Lublin, którego prezydentem chciał tak bardzo zostać.
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zad... rozwiń
Avatar
Jakob / 10 grudnia 2010 o 08:52
0
Czy Żuk zrezynuje z innych swoich zajęć i zajmie się robotą dla miasta? Wątpię, rada nadzorcza,czy nawet mały,cichy interesik,ale swój.
Avatar
liberał / 10 grudnia 2010 o 08:46
0
Tylko żeby tej koniczyny nie było w Sejmiku i było by lux..........
Avatar
aaa / 10 grudnia 2010 o 07:59
0
Tylko nie Piątek! Jak ja nie lubię tego gościa!
Avatar
JAKI / 10 grudnia 2010 o 07:49
0
I dobrze!! Tylko jeszcze PO PiS w Sejmiku i będzie ok. Nie ma co się ukrywać że największe zmiany na plus w UMWL były za czasu PO PiSu.
Avatar
OO / 10 grudnia 2010 o 07:23
0
I w ten sposób NIC się nie zmieni.
Avatar
DefiCyt / 9 grudnia 2010 o 23:58
0
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za któr mozna w konkursie wyłonić doskonałych bezpartyjnych menedźerów.

Święty Antoni, Święty Antoni - cnotę straciłem pod miedzą...
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za kt... rozwiń
Avatar
Ordynat / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!!
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!! rozwiń
Avatar
Don / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
Avatar
imię / 11 grudnia 2010 o 19:54
0
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”,

Pan Radny jest jednocześnie zastępcą prezydenta Miasta Lublin??
Dla przypomnienia 1 grudnia 2010 pan Żuk złożył w Sali Kolumnowej Lubelskiego
Urzędu Wojewódzkiego ślubowanie treści"Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie
wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów
Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty
samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i
innych praw Rzeczypospolitej Polskiej". jednocześnie w wywiadzie dla
Kuriera Lubelskiego zamieszczonego w internecie w dniu 7 XII 2010
powiedział "Cały czas pracuję w ratuszu. Robię swoje, prowadzę
sprawy, które podlegają mi jako zastępcy prezydenta Lublina".
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomosci/342360,zuk-chce-porozumienia-ponad-podzialami,id,t.html

Stanisław Ziemnicki Lublin[/font]
[/quote]


" Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"

zastępca prezydenta miasta nie jest organem jst

„Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego,
w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta”

Sejmik Województwa, jak sama nazwa mówi, nie jest organem gminy
[quote name='Stanisław Ziemnicki' timestamp='1291930282' post='402485']
[font="Arial Narrow"]Czy przypadkiem Pan Radny Województwa Lubelskiego Krzysztof Żuk (PO) nie
złamał ustawy o samorządzie wojewódzkim art 23 ust 3 pkt 3 w brzmieniu
iż " Mandatu radnego województwa nie można łączyć z: członkostwem w organie innej
jednostki samorządu terytorialnego"
oraz art. 27 pkt 2 ustawy o samorządzie gminnym „Funkcji wójta oraz jego zastępcy nie
można łączyć z: członko... rozwiń
Avatar
Andrzej / 10 grudnia 2010 o 09:52
0
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zadbać o Lublin, którego prezydentem chciał tak bardzo zostać.
Jeśli Pan Żuk zrezygnuje z mianowania Wojciechowskiego na swojego zastępcę,to nie dlatego,że oprzytomniał,tylko dlatego,że Pan W. wybierze ciepła posadkę na wiejskiej. Szkoda,że w ogóle taka deklaracja padła, Pan Wojciechowski nie powinien być ani w zarządzie miasta,ani w polskim Sejmie. Widzę dla niego miejsce w organizacjach zajmujących się pomocą społeczną, ale oby dla Polaków.Za dużo w jego wypowiedziach Ukrainy, nawet na debatach prezydenckich słowo Ukraina padało już w pierwszych zadaniach, choć powinien raczej martwić się o to,jak zad... rozwiń
Avatar
Jakob / 10 grudnia 2010 o 08:52
0
Czy Żuk zrezynuje z innych swoich zajęć i zajmie się robotą dla miasta? Wątpię, rada nadzorcza,czy nawet mały,cichy interesik,ale swój.
Avatar
liberał / 10 grudnia 2010 o 08:46
0
Tylko żeby tej koniczyny nie było w Sejmiku i było by lux..........
Avatar
aaa / 10 grudnia 2010 o 07:59
0
Tylko nie Piątek! Jak ja nie lubię tego gościa!
Avatar
JAKI / 10 grudnia 2010 o 07:49
0
I dobrze!! Tylko jeszcze PO PiS w Sejmiku i będzie ok. Nie ma co się ukrywać że największe zmiany na plus w UMWL były za czasu PO PiSu.
Avatar
OO / 10 grudnia 2010 o 07:23
0
I w ten sposób NIC się nie zmieni.
Avatar
DefiCyt / 9 grudnia 2010 o 23:58
0
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za któr mozna w konkursie wyłonić doskonałych bezpartyjnych menedźerów.

Święty Antoni, Święty Antoni - cnotę straciłem pod miedzą...
[quote name='Don' timestamp='1291935163' post='402547']
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
[/quote]

Przy takim długu publicznym i drastycznym spadku dochodów miasta to już nawet Święty Antoni nie pomoże.
Jedyna szansa to pełna odpowiedzialność prezydenta za miasto czyli "0" zastępców. Miesięczne oszczędności z tego tytułu będą gdzieś na poziomie 100 tysięcy złotych, za kt... rozwiń
Avatar
Ordynat / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!!
[quote name='kepasa' timestamp='1291932085' post='402509']
Nie, nie złamał. Radzę dokładnie zapoznać się z cytowana ustawą
[/quote]

Oczywiście, że złamał - chyba, że w momencie ślubowania przebywał już na bezpłatnym urlopie w związku z wyborem na radnego sejmiku wojewódzkiego. Nie on jedyny zresztą powinien mieć wygaszony mandat radnego i to jeszcze przed drugą turą wyborów.

Asekuranci!!! rozwiń
Avatar
Don / 9 grudnia 2010 o 23:52
0
Aby zadowolić zwolenników PiSu, na miejscu Żuka zaproponowałbym na vice Sprawkę. Wilk syty i owca cała. A myślę, że nie byłby to głupi pomysł.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 0

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!