Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

2 stycznia 2003 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Co cię czeka w 2003 roku?

0 0 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wodnik (21 I – 20 II)
Twoje mocne strony
Odwaga i zręczność. Siła przebicia. Pewność siebie. Duże zaangażowanie w wykonywaną pracę.
Twoje słabe strony
Zbytnia impulsywność. Zuchwałość. Nachalność w kontaktach.
Jaki rok?
Czas dobrych kontaktów z innymi ludźmi. Dobry czas dla rodziny. Brak zagrożeń.
Praca
Twoje sprawy będą rozwijać się w dobrym kierunku. Ale musisz nauczyć się lepiej wykorzystywać kontakty zawodowe i korzystać z wiedzy oraz doświadczenia życzliwych Ci osób. Żeby odnieść sukces, musisz bardziej zadbać o swoją opinię.
Pieniądze
Pomyślne finanse. Wykażesz się pomysłowością w zdobywaniu pieniędzy, ale powinieneś zadbać o oszczędniejsze ich wydawanie. Musisz ograniczyć koszty „reprezentacyjne”, unikać drobnych pożyczek oraz nauczyć się lepiej planować budżet domowy.
Uczucia
Nazbyt dużo impulsywności sprawi, że szukając nowych doznań i pragnień znajdziesz też kłopoty i będziesz musiał ratować harmonię w dotychczasowym związku. Ale co spróbujesz to twoje.
Ryby (21 II – 20 III)
Twoje mocne strony
Duża wyobraźnia i fantazja. Wielki urok osobisty. Bezpretensjonalność.
Twoje słabe strony
Zbytnie poddawanie się nastrojom. Nie zawsze można na Tobie polegać. Fałszywe rozpoznawanie swoich możliwości.
Jaki rok?
Bardzo pracowity. Wiele wysiłku i wyrzeczeń. Zalecana roztropność i ostrożność w podejmowaniu decyzji.
Praca
Nowe perspektywy oznaczają konieczność pogłębienia wiedzy zawodowej, zainwestowania w wykształcenie, w tym w znajomość języków, bo czekają cię interesujące kontakty z cudzoziemcami.
Pieniądze
Twoje możliwości finansowe będą mocno ograniczone. Trzeba oszczędzać i odkładać, mocno zastanawiając się nad poważnymi zakupami.
Uczucia
Szykuje się rok niespodzianek, fascynacji i romansów, co spowoduje czasowe oddalenie, nawet rozstanie. Należy unikać zbytniego zaangażowania w nowe związki, pozwoli to wrócić do rodzinnej harmonii.
Baran (21 III – 20 IV)
Twoje mocne strony
Przedsiębiorczość. Zdecydowanie. Wyrozumiałość dla ludzi. Swoboda. Seks. Rozkosz.
Twoje słabe strony
Podejrzliwość. Niedowierzanie bliskim. Niestałość i niepewność.
Jaki rok?
Nierówny. Zbyt impulsywny! Zwłaszcza w sytuacjach rodzinnych. Konflikty i spięcia. Uwaga na nerwy i na wypowiadanie pochopnych opinii o drugich osobach.
Praca
Dużo sukcesów, dużo obowiązków. Zbytnie zabieganie. Należy unikać konfliktów i poprawiać relacje ze współpracownikami. Bardziej solidaryzować się z innymi w miejscu pracy.
Pieniądze
Nie wolno brać na siebie więcej wydatków, niż jest to możliwe. Trzeba unikać pożyczek. W drugiej połowie roku możliwy przypływ większej gotówki.
Uczucia
Kłopoty ze stabilnością dotychczasowego związku. Romanse. Ucieczka od rzeczywistości. Nadmierna ekspresja uczuć. Walka o przetrwanie rodziny. Powrót do harmonii.
Byk (21 IV – 21 V)
Twoje mocne strony
Rozwaga, skuteczność, praktyczność. Nie poddawanie się nastrojom. Pedanteria i dokładność.
Twoje słabe strony
Skłonność do narzekania. Poświęcanie się nieważnym sprawom. Hipochondryk. Przesadny kult odpowiedzialności.
Jaki rok?
Pełen oporów i przeszkód, co jeszcze zwiększy twoją aktywność i energię, by je pokonać. Jeśli starczy ci cierpliwości, to nic i nikt nie przeszkodzi ci w osiągnięciu wyznaczonych celów.
Praca
Będziesz potrzebował lepszych kontaktów w pracy. Należy lepiej ułożyć partnerskie relacje wokół siebie. Podniesienie poprzeczki przez zwierzchników tylko wyjdzie ci na dobre.
Pieniądze
Rok małych sukcesów finansowych. Trzeba bardzo kontrolować wydatki. Uwaga na kradzieże.
Uczucia
To rok tęsknoty za swobodą w uczuciach i za nowymi fascynacjami. Tęsknoty się spełnią, nowe znajomości będą gorące, ale nie wyjdzie to na dobre twoim najbliższym. Będziesz musiał wybierać.
Bliźnięta (22 V – 21 VI)
Twoje mocne strony
Wnikliwość. Intuicyjne podejście do rzeczywistości. Dyskrecja. Inteligencja. Żarliwość w uczuciach.
Twoje słabe strony
Zbytnia podejrzliwość w stosunku do ludzi. Brak zaufania. Stany bezsilności. Bojaźliwość.
Jaki rok?
Rok wyjazdów, podróży i poszukiwań. Częsta zmienność nastrojów. Frustracja w dziedzinie uczuć. Drobne straty finansowe.
Praca
Szykują się trudności w podejmowaniu decyzji i przyjmowaniu odpowiedzialności za wykonywane zadania. Uwaga na kłopoty w stosunkach z przełożonymi, będą zwracać uwagę na twoje błędy. Więcej dyscypliny, koncentracji i uwagi.
Pieniądze
Nienajlepszy rok finansowy. Musisz uważać na planowanie inwestycji. Zanim wydasz pieniądze – dokładnie przemyśl wydatek.
Uczucia
Na horyzoncie chwiejność w uczuciach i trudności z utrzymaniem harmonii związku spowodowana tęsknotą za niezależnością. Lepiej zostaw romanse na boku, bo nie wpłyną dobrze ani na pracę, ani na pieniądze. Zwróć się bardziej ku rodzinie. Bardzo potrzebuje twojego ciepła i miłości.
Rak (22 VI – 22 VII)
Twoje mocne strony
Bogata wyobraźnia i wysoka inteligencja. Kreatywność w działaniu oraz dawaniu poczucia bezpieczeństwa innym. Tolerancyjność, wyrozumiałość i chęć pomagania innym.
Twoje słabe strony
Nadmierna skłonność do marzycielstwa. Rozdźwięk między marzeniami a rzeczywistością. Skrajność zachowań, czasem zbyt bezwzględne dążenie do celu.
Jaki rok?
Pospieszny, pełen gonitwy za pracą i pieniędzmi, co niestety nie przyniesie stabilności finansowej. Niepewność jutra. Nerwowość.
Praca
Niezadowolenie z wyników finansowych skłoni cię do chęci zmiany stanowiska lub pracy. Karty podpowiadają, że ta zmiana będzie udana. Zalecane znaczne zwiększenie aktywności zawodowej.
Pieniądze
Zmienny rok. Raz będzie ich więcej, raz mniej. Na horyzoncie nowe potrzeby i wydatki. Należy unikać długoterminowych pożyczek.
Uczucia
Rok towarzyskiego życia i rok poszukiwań nowych wrażeń erotycznych. Należy uważać na złe emocje, wykorzystywać dobre. Na horyzoncie płomienny romans. Oszczędzaj rodzinę.
Lew (23 VII – 22 VIII)
Twoje mocne strony
Ognisty temperament i wielkie, niepohamowane pragnienie życia. Zaangażowanie i zuchwały stosunek do życia. Skłonność do nowych wrażeń. Pragnienie podróży. Odkrywczość.
Twoje słabe strony
Nieoczekiwane napady pesymizmu. Wola sprzeciwu, kłótnie, niepokorny charakter. Chaotyczność. Zrywanie więzów. Zarozumiałość.
Jaki rok?
W miarę korzystny. Będzie wymagał nowych inwestycji w naukę i doskonalenie kwalifikacji, by podołać nowym, bardzo ciekawym wyzwaniom.
Praca
Stabilność. Dobre stosunki w pracy. Nowe możliwości finansowe. Awanse.
Pieniądze
Oszczędność, sporo wydatków na podróże. Mądra kontrola wydatków. Przemyślane inwestycje zaowocują.
Uczucia
Rok umacniania obecnego związku. Brak romansów. Potrzeba stabilności uczuć. Tęsknota za spokojem i harmonią.
Panna ( 23 VIII – 22 IX)
Twoje mocne strony
Pracowitość. Pasja. Logiczne myślenie. Dobra organizacja. Chęć nauki. Poświęcenie się w wykonywaniu zleconych zadań. Usłużność wobec ludzi.
Twoje słabe strony
Brak systematyczności. Nielogiczne myślenie. Brak koncentracji i refleksji.
Jaki rok?
Rok rozwagi i stałości uczuć. Sporadyczna skłonność do poszukiwania nowych znajomości. Rok małych kroków, małych porażek i małych zwycięstw. Więcej pracowitości.
Praca
Większa dbałość o swój wizerunek. Nowe propozycje zawodowe należy bardzo dokładnie przemyśleć, bo będą oznaczać więcej pracy za podobne pieniądze.
Pieniądze
Będzie ich niewiele więcej. Wskazana roztropność w wydatkach i silna kontrola domowego budżetu. Konieczność oszczędzania.
Uczucia
Dużo frustracji i rozczarowań. Nowe znajomości szybko miną, w romansach będziesz zbyt mało dawał z siebie. Pod koniec roku tęsknota za stałością i harmonią.
Waga (23 IX – 23 X)
Twoje mocne strony
Energiczność w działaniu. Dobra świadomość celów i oczekiwań. Szybkie uwalnianie się od problemów.
Twoje słabe strony
Arogancja, zwątpienie, skłonność do przynoszenia pecha. Zbyt duże przywiązywanie wagi do wyimaginowanych problemów.
Jaki rok?
Bardzo dobry. Wrodzona roztropność pozytywnie zaowocuje w domu i w pracy. Rok tolerancji, przyjaźni, miłości, oddania dla drugich.
Praca
Sukcesy. Wiele sympatii i przychylności od innych. Spokój i rozwaga jeszcze umocni pozycję.
Pieniądze
Stabilność finansowa. Roztropność w wydatkach. Korzystne inwestycje.
Uczucia
Choć na horyzoncie bardzo wiele emocji, to stabilność dotychczasowego związku nie będzie zagrożona. Uczuciowe eksperymenty, choć wyrafinowane – przerodzą się w serdeczność i bardzo głęboką przyjaźń.
Skorpion (24 X – 22 XI)
Twoje mocne strony
Upartość w realizacji wyznaczonych celów. Ślepe oddanie dla idei i dla innych ludzi. Ambicja. Konieczność rozwiązywania problemów.
Twoje słabe strony
Oderwanie od rzeczywistości. Poszukiwanie nierealnych celów. Donkiszoteria. Nadmierna irytacja. Popędliwość.
Jaki rok?
Pomimo chwilowych destabilizacji i braku wiary, to będzie pomyślny rok. Należy unikać pechowych ludzi. Korzystać z energii tych, którym wiele się udało. Od nich ładować akumulatory.
Praca
Trzeba będzie wykazać się dużą dawką dyplomacji, by zachować dotychczasowe stanowisko. Uwaga na najbliższych współpracowników – nie wszyscy dobrze ci życzą. Więcej zaufania do podwładnych.
Pieniądze
Zmienność w finansach, nieoczekiwane i niezaplanowane wydatki mocno ograniczą domowy budżet. Konieczność ograniczeń i wyrzeczeń. Wskazana aktywność w poszukiwaniu nowych źródeł dochodu. Poszukiwania zakończą się sukcesem.
Uczucia
Stałość w dotychczasowym związku. Pogoda w uczuciach. Przelotne miłostki nie zaburzą harmonii. Więcej miłości dla dzieci.
Strzelec ( 23 XI – 21 XII)
Twoje mocne strony
Duża świadomość sił i możliwości. Chęć nauki. Siła młodości. Ktoś, komu można zawierzyć w każdej sytuacji. Nie zawodzi innych.
Twoje słabe strony
Lekkomyślność może być przyczyną błędnych decyzji. Pesymizm. Czasem ofiarowuje pomoc po to, by osiągnąć własne korzyści.
Jaki rok?
Bardzo pomyślny. Zwłaszcza w finansach. Dobre posunięcia w biznesie. Szczęście. Wiele korzyści.
Praca
Rok bardzo wytężonej, ale odkrywczej pracy. Duży autorytet. Uznanie innych. Dobre kontrakty. Wysoka wydajność.
Pieniądze
Rok bardziej obfity i bogatszy. Nowe zadania przyniosą finansowe efekty. Więcej pieniędzy pozwoli zrealizować rozpoczęte plany.
Uczucia
Stabilizacja dotychczasowego związku. Najważniejsi będą najbliżsi. Pragnienie miłości i ciepła. Renesans uczuć.
Koziorożec (22 XII – 20 I)
Twoje mocne strony
Wiara w swoje siły. Syntetyczny umysł. Fascynacja światem, jego pięknem i tajemnicą. Optymizm. Umiejętność współżycia z ludźmi. Duże zaufanie innych.
Twoje słabe strony
Zaciekłość i mściwość. Ponuractwo. Uprzedzenia.
Jaki rok?
Pełen spotkań, nowych znajomości i nowych wyzwań w domu i pracy. Odnowa energetyczna.
Praca
Nowe propozycje, nowe zadania, które szybko i efektywnie zrealizujesz. Mądrość i rozsądek. Zaufanie współpracowników. Bardzo dobre kontakty zawodowe.
Pieniądze
Nowe zadania dadzą więcej pieniędzy. Ciekawe kontrakty. Dobre samopoczucie finansowe.
Uczucia
Silne pragnienie nowych doznań zaowocuje bardzo głębokim uczuciem. Nowe satysfakcje. Nowe spojrzenie na miłość. Więcej miłości i dobrej energii do bliskich.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa

Rabin i biskup spotkali się w Lublinie. Ukazał się artykuł nawołujący do morderstwa 1 2

40-latek z Lublina odpowie za napaść na Albańczyka. Pobił go i groził śmiercią z powodu jego narodowości. Śledczy z Lublina odnotowują dziesiątki ataków na podobnym tle.

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy

Zamiast dużych miast, chcą teraz wspierać małe miejscowości i gminy 0 0

Trwają konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. W województwie lubelskim takie spotkanie odbyło się w Białej Podlaskiej.

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia]
galeria

Zamość pożegnał prezydenta Adamowicza [zdjęcia] 0 2

Na Rynku Solnym mieszkańcy Zamościa ułożyli w piątek znicze w kształt serca. Tym symbolicznym gestem solidaryzowali się z uczestnikami mszy odprawianej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku w intencji zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.  

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Studniówka 2019 ZS Energetycznych w Lublinie

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2019: Bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie [zdjęcia] 54 0

W piątek młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. W. Grabskiego bawiła się na balu maturalnym. Odbył się on w hotelu In Between

Nie będzie remontu alejek w wąwozie między Czubami a LSM?

Nie będzie remontu alejek w wąwozie między Czubami a LSM? 55 68

Wszystko wskazuje na to, że możemy zapomnieć o remoncie alejek w wąwozie między Czubami a osiedlami LSM, choć był to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Ratusz zapowiada cięcie w projekcie: stary asfalt zostanie, nowy będzie tylko w jednym miejscu

Nowoczesne przedszkole w gm. Jastków już działa. "To jest przejście do innego świata"
ZDJĘCIA
galeria

Nowoczesne przedszkole w gm. Jastków już działa. "To jest przejście do innego świata" 104 1

Było oryginalnie, bo dziecko, chłopiec o imieniu Oskar przeciął wstęgę podczas uroczystego otwarcia Samorządowego Przedszkola w podlubelskiej Panieńszczyźnie. To druga, po żłobku tak nowoczesna placówka oświatowa w gminie Jastków, w której dzieci się bawią i uczą języka francuskiego. Mają też salę doświadczania świata.

W Lubelskiem będzie stacjonować 3,5 tys. zawodowych żołnierzy. Wkrótce nabór

W Lubelskiem będzie stacjonować 3,5 tys. zawodowych żołnierzy. Wkrótce nabór 200 13

Wkrótce ruszy nabór do zawodowego wojska w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Pod koniec roku wojskowi zaczną rekrutować do Białej Podlaskiej. W Lubelskiem będzie stacjonować 3500 żołnierzy uzbrojonych w najnowszy sprzęt – Rosomaki, moździerze Rak, haubice Krab i zestawy przeciwlotnicze Poprad

Utrzymać właściwy rytm – TBV Start gra z Legią

Utrzymać właściwy rytm – TBV Start gra z Legią 0 0

W sobotę TBV Start zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Spotkanie pokaże Polsat Sport Extra

Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej. Nieśli ją prezydenci miast [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej. Nieśli ją prezydenci miast [zdjęcia, wideo] 568 34

Kondukt żałobny wyruszył z Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku około godz. 17. Trumna prezydenta Pawła Adamowicza została odprowadzona ulicami Gdańska do Bazyliki Mariackiej. Konduktowi towarzyszyły tłumy ludzi

Nowy sondaż CBOS. Przewaga PiS, tylko 4 partie w Sejmie

Nowy sondaż CBOS. Przewaga PiS, tylko 4 partie w Sejmie 0 38

Według najnowszego sondażu CBOS-u, gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend, PiS zdobyłoby 39 procent głosów

Wrze w Azotach Puławy. Pracownicy przeciwko marginalizacji zakładów

Wrze w Azotach Puławy. Pracownicy przeciwko marginalizacji zakładów 28 35

„Puławy nie mogą być dojną krową”, „Zostaliśmy zmarginalizowani ekonomicznie i w decyzyjności”, „Mrówka połknęła słonia” - takie sformułowania padały podczas posiedzenia plenarnego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która zajęła się sytuacją w Zakładach Azotowych „Puławy”. Prezes spółki uspokajał, że nie należy wyciągać pochopnych wniosków

Program TV na weekend 18-20 stycznia. Jakie filmy warto zobaczyć?

Program TV na weekend 18-20 stycznia. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w weekend 18-20 stycznia w telewizji.

Robert Góralczyk (Motor Lublin): Nutka optymizmu na przyszłość

Robert Góralczyk (Motor Lublin): Nutka optymizmu na przyszłość 3 5

ROZMOWA Z Robertem Góralczykiem, trenerem Motoru Lublin

Gdzie na narty w woj. lubelskim? Nowe wyciągi, nowe urządzenia [raport, zdjęcia]
galeria

Gdzie na narty w woj. lubelskim? Nowe wyciągi, nowe urządzenia [raport, zdjęcia] 56 10

Nie brakuje ani śniegu, ani turystów. Sprawdziliśmy, jak działają i czym, kuszą stoki narciarskie w naszym regionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.