Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

6 września 2002 r.
10:30
Edytuj ten wpis

Gospodarze i bałaganiarze

0 0 A A

Oj, dostało się lokalnym włodarzom od naszych Czytelników. Wytknęli oni w cenzurkach wszystkie niedociągnięcia, błędy
i niedotrzymane obietnice. Czytelnicy oceniali dość radykalnie, przyznając z reguły skrajne oceny - 5 albo 2

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwięcej negatywnych ocen dostał prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski. Pani Aneta z Lublina w rubryce: Największe osiągnięcie, napisała: "efektowny wygląd”, a za największe niepowodzenie prezydenta uznała nieefektywne rządzenie. Pan Wojciech ocenił, że największym osiągnięciem prezydenta Pruszkowskiego jest zostanie prezydentem, ale nic z tego dla miasta nie wynikło. Pani Beata uważa, że

zasługą prezydenta jest dbanie o pomniki,

a niepowodzeniem brak przeciwdziałania bezrobociu. "Prezydent Pruszkowski nie miał żadnych osiągnięć - uważa pani Teodora. - A niepowodzeniem jest choćby rozgrzebane lodowisko”.
Nasi Czytelnicy

mają za złe prezydentowi liczne podróże zagraniczne.

Z kolei wśród pozytywnych opinii są m.in. uzasadnienia, że wprowadził nowoczesne zasady zarządzania pomocą społeczną, zmodernizował domy dziecka i wprowadził tam nowoczesne zasady pracy, że jego zasługą jest rozbudowa kanalizacji i sieci wodociągowej oraz budowa ścieżek rowerowych i trasy zielonej.

Co na to prezydent Pruszkowski?

- Jest to sytuacja, której mogłem się spodziewać - ocenia swoje cenzurki prezydent Pruszkowski. - Zgoda jest cicha, a niezgoda głośna. A niezadowoleni zawsze są bardziej aktywni od zadowolonych.
Nasi Czytelnicy także częściej negatywnie niż pozytywnie oceniają działania wiceprezydenta Lublina Zbigniewa Wojciechowskiego. "Jego jedynym osiągnięciem jest organizowanie licznych uroczystości na koniu i w mundurze - pisze pani Bożena z Lublina. - A największym niepowodzeniem jest bałagan i chaos reformy służby zdrowia” - dodaje. Pan Kazimierz zarzuca wiceprezydentowi brak efektów w walce z bezrobociem i wsparcie utrzymania małych firm na rynku.
Innego zdania jest pani Monika, która uważa, że powinien on zostać prezydentem, gdyż

jest przystojny i szarmancki wobec kobiet.

Łącznie pozytywnie członków Zarządu Miasta Lublina oceniło 592 Czytelników. Negatywnie - 1672.
Najchętniej ocenianym, ale też jak się okazuje najbardziej kontrowersyjnym samorządowcem na Zamojszczyźnie jest prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk (wśród ocen są wyłącznie 2 i 5). Przeważały opinie negatywne. Grzelaczykowi zarzuca się, że doprowadził do degradacji miasta, nie dba o interesy młodzieży, jest arogancki i mało wiarygodny. Ci, którzy prezydenta Grzelaczyka cenią, pisali, że

jego zasługą jest organizacja wizyty Ojca Świętego w Zamościu,

a także przeprowadzenie szeregu inwestycji w mieście, w tym budowa obwodnicy hetmańskiej. "Miasto jednak nie ma strategii rozwoju, jest zadłużone, brakuje także nowych inwestycji” - pisze pani Monika z Zamościa.
Nieco lepiej nasi Czytelnicy wypowiadali się o Krzysztofie Zwolanie (tylko 5 i 4), wiceprezydencie Zamościa. Co ciekawe, przypisywane mu są te same sukcesy, co Grzelaczykowi, ze szczególnym naciskiem na prowadzenie dużych inwestycji.
Mieszkańcy Białej Podlaskiej często wskazują na osiągnięcia prezydenta Andrzeja Czapskiego, takie jak: modernizacja ulic, rozbudowa centrum miasta,

docenianie i wspieranie profilaktyki stomatologicznej,

spraw zdrowotnych społeczeństwa, powołanie Wyższej Szkoły Zawodowej. Narzekają za to na małą skuteczność przeciwdziałania patologiom, zmniejszającą się liczbę patroli policji w mieście po godzinie 22. "Brak pełnego bezpieczeństwa w mieście, brak jedności w Radzie Miasta i zbyt późno rozpoczęty remont magistratu” - zarzuca prezydentowi pan Jarosław.
Nisko, w ocenie naszych Czytelników, wypadł prezydent Chełma Henryk Dżaman. Zarzuca się mu w nich brak zainteresowania sprawami oświaty, rozłożenie komunikacji miejskiej, rosnące bezrobocie, zadłużenie miasta, upartyjnienie urzędu. Zdaniem wielu głosujących, na jego korzyść przemawia zmiana wizerunku miasta. Za jego niepowodzenie pan Józef z Chełma uważa brak stanowczości w sprawie wydatków na oświatę, zaś pani Arleta to, że nie stara się zmniejszyć bezrobocia.
Niemal tak samo argumentują swoje oceny przeciwnicy i zwolennicy Z. Matuszczaka. Doceniają inicjatywę budownictwa komunalnego, pozytywne zmiany na Starówce oraz fakt, że w Chełmie powstała wyższa uczelnia, ale ganią za

rozrzutność, długi miasta i kosztowne brukowanie ulic.

"Zastępca prezydenta nic nie zrobił by zmniejszyć biedę” - napisał pan Józef z Chełma. Mimo to główny kandydat na prezydenta ma dwa razy więcej ocen bardzo dobrych niż złych.
Prezydentowi Puław Januszowi Grobelowi nasi Czytelnicy zarzucają złe zarządzanie miastem.

\"Nie ma własnego zdania”

- pisze pan Eugeniusz z Puław. W opinii pani Marzeny nie potrafi sobie poradzić w sytuacjach kryzysowych. Pan Jan jest mu z kolei wdzięczny za starania przy nadaniu miastu patrona, jakim jest św. Brat Albert. W niemal wszystkich cenzurkach oceniono go na 2.
Nieco lepiej w opinii biorących udział w naszej akcji wypada Włodzimierz Karpiński, wiceprezydent Puław. Pan Janusz chwali go za budowę zakładu utylizacji odpadów komunalnych. W niemal wszystkich cenzurkach otrzymał 5.
Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika otrzymał ponad 1200 cenzurek. A niemal połowa z nich to oceny negatywne. Najczęściej Czytelnicy zarzucają mu niedokończenie budowy Domu Kultury oraz niepotrzebną budowę fontanny. Wśród pozytywnych ocen pojawia się argumentacja w postaci likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i nakreślenie wieloletniego planu rozwoju miasta.

Połowę głosów... utopił w basenie

Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika otrzymuje pozytywne i negatywne oceny za to samo - budowę basenu. Łącznie oceniało go ponad 2 tys. Czytelników. A głosy za i przeciw rozłożyły się po równo.

Bardzo chwalą swojego burmistrza

Jana Kwiatkowskiego mieszkańcy Bełżyc. Pan Tomasz z Bełżyc uważa, że dba o wszechstronny rozwój gminy, a pan Piotr jest mu wdzięczny za budowę krytego basenu i hali sportowej. Wszystkie wystawione oceny to 5.
Wiele pochlebnych opinii padało w naszych cenzurkach pod adresem Ryszarda Koprowskiego (wyłącznie 5, jedna 2), obecnego burmistrza Tomaszowa Lubelskiego. Wśród atutów wymieniane były: duże zainteresowanie sprawami miasta i jego mieszkańców, dbałość o najbiedniejszych (mieszkania socjalne), organizacja szeregu ważnych imprez kulturalnych i sportowych, doprowadzenie do uruchomienia w Tomaszowie filii KUL, a także kilku innych wyższych uczelni.
Burmistrzowi Hrubieszowa Jarosławowi Woźniakowi (wyłącznie 2) wyborcy zarzucają, że w ogóle nie dba o wizerunek miasta (dziurawe ulice i chodniki), nie robi nic, by zlikwidować bezrobocie,

nie dotrzymuje przedwyborczych obietnic.

Piotr Matej, burmistrz Szczebrzeszyna (wyłącznie 5) to w opinii wyborców człowiek przedsiębiorczy, dbający o inwestycje (kanalizacja, gazyfikacja, telefonizacja) i sprawy oświaty.
Nie najlepiej wypadł Henryk Krawczuk (same 2), wójt Miączyna. Za jego sukcesy Czytelnicy uznali: unicestwienie referendum w sprawie odwołania gminy i

zdobycie średniego wykształcenia w rok,

a za główne niepowodzenie zupełny brak autorytetu wśród mieszkańców. "Wójt utracił poparcie społeczności lokalnej i nie cieszy się już autorytetem” - napisał pan Michał.
W Krasnymstawie burmistrzowi Andrzejowi Jakubcowi mieszkańcy zarzucają, że nie spełnia wyborczych obietnic, nie dba o drobnych przedsiębiorców, biednych ludzi, pozwala na niszczenie mienia komunalnego,

ma zbyt wysokie pobory.

Pan Stanisław napisał krytycznie, że zapomniał o potrzebach mieszkańców. Potencjalni wyborcy dostrzegają pozytywy, m.in. wspólną z gminą budowę wysypiska śmieci, renowację Starówki, budowę hali sportowej i krytej pływalni, modernizację dróg.
Burmistrz Lubartowa Jerzy Zwoliński otrzymał wyłącznie negatywne oceny. Nasi Czytelnicy twierdzą, że nic nie zrobił przez czas pracy w samorządzie. "Nie ma za co go chwalić” - pisze pan Jan z Lubartowa.
Natomiast burmistrz Bychawy Wojciech Jachymek zbiera wyłącznie pochwały za poprawę sytuacji w mieście i jego rozwój oraz prace przy wdrażaniu certyfikatu ISO 9001 dla Urzędu Miasta i Gminy.
Wiele negatywnych ocen otrzymał Ryszard Mirosław, wójt Niedrzwicy Dużej. Pani Iwona zarzuca mu, że nie zrobił nic dla zablokowania budowy obwodnicy lubelskiej, dzięki czemu domy stojące już ponad 20 lat będą musiały ulec wyburzeniu. Ponadto mieszkańcy Niedrzwicy sprzeciwiają się propozycji budowy oczyszczalni ścieków w centrum miejscowości.

Wyłącznie pozytywne oceny otrzymali:

wójt Puchaczowa - Adam Grzesiuk, wójt Ostrówka - Wacław Osiej, wójt Wólki - Włodzimierz Hofa, wójt Trzydnika Dużego - Franciszek Kwiecień i wójt Batorza - Henryk Michałek.

Z emocjami

Z możliwości ocenienia swojego wójta, burmistrza, prezydenta skorzystało wielu naszych Czytelników - w sumie otrzymaliśmy ponad 8 tys. cenzurek. W niektórych nie ukrywano negatywnych emocji - zdarzały się w nich słowa niecenzuralne. Wielokroć nasi Czytelnicy twierdzili, że ich wójt, burmistrz lub prezydent nic nie zrobił. Otrzymaliśmy też sygnały o tym, że zrobił źle lub nawet bardzo źle, że złamał prawo. Zarzuty te postaramy się rzetelnie zbadać i, jeśli się potwierdzą, napiszemy o wynikach naszych dziennikarskich dochodzeń. Lub powiadomimy o nich stosowne organy.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany 1 1

Piątkowo-sobotnia noc zaowocowała kolejnymi kontrolami kierowców wykonujących przewozy za pośrednictwem aplikacji Taxify. Jedno z aut odjechało na lawecie.

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena 0 0

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23:30 w miejscowości Bogdanka.

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 0 3

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu"
Alarm 24

Po awarii wodociągu mieszkańcy zostali odcięci od wody. "Sklepy pozamykane, nie podstawili nawet beczkowozu" 1 3

W Siedliszczu (pow. chełmski) już w sobotę doszło do awarii głównej magistrali tamtejszego wodociągu. Nasz Czytelnik z tej miejscowości ma żal do władz gminy, że przez całą niedzielę niczego w tej sprawie nie zrobiły.

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt

Paweł Oponowicz (trener Granicy Terespol): Jest lekki niedosyt 1 0

Rozmowa z Pawłem Oponowiczem, trenerem Granicy Terespol, beniaminka zajmującego na półmetku rozgrywek czwartą pozycję w bialskiej klasie okręgowej

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce
Magazyn

Jeśli nie widzisz, nie tak łatwo zrozumieć co to jest komiks. Lubelska inicjatywa to jedyna taka w Polsce 0 0

Dziesięciolecie działalności świętuje w tym roku lubelska Wypożyczalnia Książek Dotykowych. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, dzięki której na buziach niewidomych i niedowidzących dzieci ukazuje się najpiękniejszy uśmiech wywołany kontaktem z ilustrowaną książką.

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub
22 lutego 2019, 20:00

Koncert Yellow Horse w Rider's Pub 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 lutego o godz. 20 na scenie Rider's Pub (3 Maja 9) odbędzie się koncert grupy Yellow Horse.

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych

Mniej kierowców w woj. lubelskim traci prawo jazdy za przekroczenie liczby punktów karnych 5 8

Wyraźnie spadła liczba kierowców przekraczających 24 punkty karne. Nie wiadomo tylko, czy bardziej trzymamy się przepisów, czy drogówka jest bardziej pobłażliwa.

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy

Jarosław Kaczoruk (trener Olimpii Miączyn): Wiosną będziemy bronić naszej twierdzy 0 1

Rozmowa z Jarosławem Kaczorukiem, trenerem Olimpii Miączyn

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół

Lubartów: Po raz trzeci szukają chętnych na termomodernizację szkół 0 0

Ponownie ruszyły dwa przetargi na termomodernizację szkół w Lubartowie. Chodzi o budynek II Liceum Ogólnokształcącego oraz o Szkołę Podstawową nr 3. W pierwszych przetargach nie udało się wyłonić wykonawców.

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat

Nowy burmistrz Annopola o priorytetach na najbliższych 5 lat 1 3

Rozmowa z Mirosławem Gazdą, burmistrzem-elektem Annopola.

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa
galeria

Puławy: Nowy parking na osiedlu Niwa 17 4

Dobra wiadomość dla mieszkańców os. Niwa w Puławach. Jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z kilku dodatkowych miejsc postojowych.

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg

Lublin: To osiedle mocno się rozrasta, szkoła wymaga rozbudowy. Ogłoszono przetarg 3 3

16 sal lekcyjnych znajdzie się w nowej części podstawówki na Felinie. Władze miasta ogłosiły przetarg na zaprojektowanie nowego segmentu i późniejszy nadzór nad jego budową. Z warunków przetargu wynika, że dodatkowa część szkoły powinna być gotowa w 2022 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.