Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

4 listopada 2011 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Marian Stani: Ten słynny dyrektor. Historie wybrane

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Marian Stani (Archiwum)
Marian Stani (Archiwum)

Bodajże najbardziej kontrowersyjny urzędnik żegna się z Ratuszem. 10 listopada Marian Stani przestanie być dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska. W Lublinie przez 8 lat był ostro krytykowany i uznawany za niezatapialnego. Teraz sam zmienia pracę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marian Stani pojawił się w Urzędzie Miasta w 2003 r., sprowadził go ówczesny prezydent Andrzej Pruszkowski. Od tamtej pory kierował Miejskim Inspektoratem Ochrony Środowiska, przekształconym później w Wydział Ochrony Środowiska. Od początku chętnie opowiada o sukcesach.

Teraz, gdy odchodzi, chwali się m.in. zorganizowaniem systemu selektywnej zbiórki śmieci czy też oczyszczeniem Zalewu Zemborzyckiego, który od trzech lat jest dopuszczany do kąpieli. – Mam żal, że my jako miasto nie chwaliliśmy się sukcesami, a wielu ludzi zajmowało się ośmieszaniem pewnych działań – mówi Marian Stani.

Tyle że tematów do krytyki dyrektor umiał dostarczać bardzo dużo.

Wrzesień 2003

Miasto remontuje zniszczony amfiteatr w parku Ludowym. Prace kosztują 100 tys. zł, a zlecenie na ich wykonanie dostaje spółka Kom-Eko, której Stani – zanim trafił do magistratu – doradzał, jak pozyskiwać zewnętrzne fundusze. Dyrektor tłumaczy, że remont to dobry pomysł.

– Mają się tu odbywać małe przedstawienia czy występy oraz imprezy masowe, koncerty dla tysięcy ludzi – mówił wówczas Stani. – Chcemy wyprowadzić koncerty z placu Zamkowego. Mieszkańcy okolicznych kamienic skarżą się na hałas. Tutaj byłoby idealne miejsce, jest dobry dojazd i daleko od zabudowań.
Nowy amfiteatr do dziś jest prawie wcale nie wykorzystywany.

Jesień 2005

Dziennik Wschodni ujawnia nieprawidłowości dotyczące zarządzania miejskim składowiskiem ziemi przy ul. Zawilcowej, które podlega Wydziałowi Ochrony Środowiska. Terenem administruje spółka Kom-Eko, która zlecenie na te prace dostała jeszcze zanim Stani trafił do magistratu.

Później umowę 16-krotnie aneksowano, choć w międzyczasie weszła w życie zabraniająca tego ustawa Prawo zamówień publicznych. W ten sposób z naruszeniem prawa miasto przekazało spółce prawie 4 mln złotych. Co więcej, przy sporządzaniu czterech aneksów pracował dyr. Stani, co zdaniem kontrolującej tę sprawę Regionalnej Izby Obrachunkowej mogło podawać w wątpliwość jego bezstronność.

Styczeń 2006

Miasto kapituluje w trwającym półtora roku sporze z Herbapolem. O co chodziło? Spółka chce na swej działce przy Diamentowej zbudować centrum logistyczne, ale w tym celu musi wyciąć pięć drzew. Za taką wycinkę dyr. Stani nalicza firmie opłatę w wysokości ponad 260 tys. złotych.

Inwestor się z tym nie zgadza, sprawa trafia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Tam trzy razy inwestor wygrywa, miasto daje za wygraną dopiero w 2006 r. Centrum logistyczne ostatecznie nie powstaje.

Marzec 2008

Firma Kom-Eko żąda od miejskich wodociągów wyższych niż dopuszczalne stawek za wywóz odpadów w kontenerach typu KP-7. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie zgadza się na te ceny i Kom-Eko musi podpisać umowę z niższymi stawkami mieszczącymi się w pułapie uchwalonym przez Radę Miasta.

– To MPWiK zrobił raban o to, że cena nieznacznie przekroczyła maksymalną stawkę. I o co tu wojny robić? Nie zdążyliśmy po prostu przygotować uchwały podnoszącej ceny maksymalne – irytuje się wówczas Stani. Pytamy go, dlaczego nie reagował na łamanie miejskiej uchwały, której powinien pilnować.

– Ale przecież nie ma żadnej sprawy, bo MPWiK ostatecznie nie zaakceptował tych stawek.
Dyrektor Stani przygotowuje projekt uchwały podnoszącej maksymalne kwoty, które mogą stosować firmy wywożące odpady. Projekt budzi jednak wątpliwości. Wewnętrzna kontrola w magistracie stwierdza, że stawek podnosić nie trzeba, bo bez podwyżek są większe niż w innych miastach, gdzie podwyżki już były.

Grudzień 2008

Plan jest ambitny: miasto ma pokryć mieszkańcom koszty wywiezienia i utylizacji azbestu. Mieszkańcy płaciliby tylko za zdjęcie eternitu i nowy dach lub elewację. Ratusz dostaje na to dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urząd twierdzi, że dostał 150 tys. złotych.

– Miasto wnioskowało o 150 tys. zł, ale przyznaliśmy tylko 50 tys. zł. Decyzja zapadła w marcu i od tamtej pory pieniądze czekają, a miasto się po nie nie zgłosiło – informuje Andrzej Gajak, wiceprezes WFOŚiGW.

Projekt uchwały wprowadzającej program dopłat radni dostali w czerwcu, dopiero w październiku gotowe było zarządzenie określające wymogi stawiane chętnym do udziału w programie. Ale w grudniu nada brakuje zarządzenia określającego termin, od którego przyjmowane będą wnioski od chętnych. – Pieniądze muszą być wydane do końca roku – mówi Gajak. Zasada jest prosta: kto dotacji nie wyda, ten ją traci.
– No to trudno, pieniądze przepadną – stwierdza Stani.

Styczeń 2009

Za namową prawników prezydent wycofuje z obrad Rady Miasta projekt uchwały wprowadzającej program walki z hałasem. Mówi on, kiedy i przy których ulicach mają stanąć ekrany akustyczne.

–  W projekcie są reklamy – przyznaje Adam Wasilewski, prezydent miasta. Dokument firmuje wydział Staniego: Znalazły się w nim dane firmy, która nam go przygotowała – mówi dyrektor. Pytany, kto nie dopilnował sprawy, odpowiada: Nikt nie dopilnował.
Program zostaje uchwalony z opóźnieniem.

Styczeń 2009

Przy ul. Grenadierów wybucha protest. Mieszkańcy trzech bloków po upadłym Exkolu blokują wjazd na działające kilka metrów obok złomowisko. Mają już dość hałasu, drgań i kurzu. Nie mogą wybaczyć miejskim urzędnikom, że trzy lata temu zezwolili na powstanie zakładu.

– Wydział Ochrony Środowiska zgodził się na złomowisko, bo uznał, że tu nikt nie mieszka. Nikt nawet nie przyjechał zobaczyć, jak to wygląda w terenie – mówią rozgoryczeni.

– Plan zagospodarowania nie przewiduje tu domów mieszkalnych – odpowiada Marian Stani. Dlatego zdaniem urzędu, choć domy są tu od kilkunastu lat, to tak, jakby ich nie było. – To wina zakładów, które budowały domy tak, by ludzie mieli blisko do pracy.

Styczeń 2010

Miasto zabiera się za budowę ekranów akustycznych chroniących przed nadmiernym hałasem mieszkańców domów w pobliżu wiaduktu Poniatowskiego. Wcześniej wynajęci przez magistrat eksperci stwierdzili, że ekran w tym miejscu jest potrzebny.

Taką analizę Wydział Ochrony Środowiska przyjął jako poprawną, zgodną z zamówieniem i dał radnym do uchwalenia w ramach wspomnianego wcześniej programu walki z hałasem. Na tej podstawie inny wydział, w osobnym przetargu, szuka firmy, która zaprojektuje i zbuduje ekrany.

Budowa nie rusza, bo na etapie projektu okazuje się, że taka bariera nic w tym miejscu nie da. Od tej pory miasto nie ogłasza już żadnego przetargu na budowę barier dźwiękochłonnych, a program walki z hałasem trafia na półkę.

Grudzień 2010

Prezydentem miasta zostaje Krzysztof Żuk, jedną z jego obietnic jest budowa ul. Zelwerowicza. Mówi, że da się ją wykonać w rok. Budowa nie ruszyła do dziś, bo miasto nie uporało się z decyzjami środowiskowymi.

– W tej sprawie współpraca Wydziału Ochrony Środowiska z innymi wydziałami mogłaby być lepsza – mówi Krzysztof Żuk. I to w zasadzie jedyny konkret, na który prezydent daje się naciągnąć, gdy pytamy go o to, z czym Stani, jego zdaniem, sobie nie radził.

– Nie chciałbym dokonywać takiej oceny, rozstajemy się w trybie przeniesienia pracownika, podpisałem w tej sprawie porozumienie z wójtem (gminy Jedlnia-Letnisko – red.) – dodaje Żuk. – Decyzja jest już podjęta, dziękuję dyrektorowi za dotychczasową pracę i życzę powodzenia w nowym miejscu.

Nowe miejsce

Czym kontrowersyjny urzędnik ma się zajmować w urzędzie małej, podradomskiej gminy? – Będę odpowiadać za całość infrastruktury i za jej rozwój: drogownictwo, wodociągi, kanalizację. Chcę zająć się tamtejszym zalewem. W tej gminie nie ma stanowiska wicewójta, będę naczelnikiem – mówi Stani. Przeprowadzkę tłumaczy względami osobistymi. – Chcę być bliżej rodziny, to moje strony.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 8 listopada 2011 o 13:20
0
[quote name='malko' timestamp='1320751319' post='555936']
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
[/quote]
Piszesz o tym, że Marian S. czerpał korzyści dla siebie w Lublinie , a jak myślisz dlaczego przychodzi do tak małej gminy? Dla przyjemności o nie przychodzi po to żeby ustawić się do końca życia, myślicie że ten "wysokiej klasy specjalista" robił interesy tylko w Lublinie. On przychodzi żeby zniszczyć Jedlnię. Mieszka w Radomiu tam już go nikt nie chce zatrudnić ale kolesie znaleźli mu posadkę na wsi gdzie będzie zarabiał jeszcze więcej niż w Lublinie. Poprzedni Wójt zarabiał rocznie tylko 200.000,00 obecny też musi mieć SWOICH żeby mieć godziwą pensję.
[quote name='malko' timestamp='1320751319' post='555936']
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
[/quote]
Piszesz o tym, że Marian S. czerpał korzyści dla siebie w Lublinie , a jak my... rozwiń
Avatar
malko / 8 listopada 2011 o 12:21
0
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
Avatar
mieszkaniec / 8 listopada 2011 o 09:45
0
Mieszkańcy Lublina mają wielkie szczęście, że odszedł "wysokiej klasy specjalista" tak jest on określany przez Wójta Jedlni Letnisko, który nigdy nie widział i nie spotkał tak "wysokiej klasy specjalisty. Marian S. jest wsadzony na stołek NACZELNIKA przez swoich KUMPLI. W Jedlni wiadomo było już dawno, że Wójt musi zapłacić za kampanię i przyjąć wielu "wysokiej klasy specjalistów" nie tylko Mariana S. który już kilka lat temu musiał opuścić Radom z powodów "zdrowotnych" podobno w Lublinie był lepszy klimat.
Avatar
szperacz / 7 listopada 2011 o 19:35
0
Największym błędem Staniego było całkowite zablokowanie porządkowania gospodarki odpadami w mieście. Było to oczywiście w interesie KOM-EKO. Teraz Lublin stracił bezpowrotnie szansę na jakiekolwiek wsparcie unijne. A dokumentacje za ponad 100.000 zł dezaktualizują się na półkach. Stani zrozumiał, że ostatnie rozwiązania Ministra Środowiska, obowiązujące po 1 stycznia 2012, pokażą że król był i jest nagi
Avatar
gość 12 / 7 listopada 2011 o 09:39
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1320648727' post='555487']
dobra wiadomość mam nadzieję że następca zrobi w tym wydziale porządek - prywata jaka panowała nie da się opisać słowami -kilku pracowników do zwolnienia natychmiast
[/quote]


Piątkowski? Chyba żartujesz? Ten człowiek nie potrafi nawet się wysmarkać jeśli nie ma do tego stosownego przepisu wykonawczego.
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 o 07:52
0
dobra wiadomość mam nadzieję że następca zrobi w tym wydziale porządek - prywata jaka panowała nie da się opisać słowami -kilku pracowników do zwolnienia natychmiast
Avatar
maniek / 6 listopada 2011 o 21:37
0
Gość z nieznanych przyczyn mi był nietykalny. zrobił dużo złego dla miasta, dobrze że odchodzi. Szkoda że nie wspomniano o aferze z wycinką drzew pod trwającą budowę targów lubelskich. Lubelli naliczył niebotyczne kwoty za wycięcie kilku drzew, a sam zgodził się na zagładę kilkuset, i to w dodatku ze złamaniem prawa (konkretnie ustawy o ochronie przyrody)
Avatar
kors / 6 listopada 2011 o 19:39
0
Ze smutkiem zawiadamiamy że Gmina Jedlnia Letnisko odeszła śmiercią tragiczną
Uprasza się o nie składanie kondolencji i nie przysyłanie kwiatów.
MIESZKAŃCY
Avatar
AmbrożyPianiążek / 6 listopada 2011 o 19:31
0
"Historie wybrane" - świetny temat. Dlaczego wybrane? Artykuł nieobiektywny bo polega tylko na wytykaniu błędów. Ja, jako mieszkaniec widzę to inaczej. W przeciwności do większości Państwa mam swoją inteligencję i swoją wiedzę i patrzę z przymrużeniem oka na artykuły prasowe. Z doświadczenia wiem, że ten akurat dyrektor ma wiedzę i siłę przebicia i może to się niektórym nie podobało, dlatego trzeba było go usunąć. No cóż, będzie stołek dla partyjnego kolegi... Pytanie tylko czy miasto na tym zyska czy straci. Zobaczymy czy pan prezydent faktycznie zacznie w końcu wspierać ochronę środowiska czy w dalszym ciągu tylko będzie szedł w ilość "inwestycji". Ja się będę temu bacznie przyglądać i Państwu również życzę. I wiecej obiektywizmu!
"Historie wybrane" - świetny temat. Dlaczego wybrane? Artykuł nieobiektywny bo polega tylko na wytykaniu błędów. Ja, jako mieszkaniec widzę to inaczej. W przeciwności do większości Państwa mam swoją inteligencję i swoją wiedzę i patrzę z przymrużeniem oka na artykuły prasowe. Z doświadczenia wiem, że ten akurat dyrektor ma wiedzę i siłę przebicia i może to się niektórym nie podobało, dlatego trzeba było go usunąć. No cóż, będzie stołek dla partyjnego kolegi... Pytanie tylko czy miasto na tym zyska czy straci. Zobaczymy czy pan prez... rozwiń
Avatar
chart / 6 listopada 2011 o 18:57
0
Zarzuty całkiem poważne, ale tego z amfiteatrem w Saskim nie pojmuję: to źle, że wyremontowano obiekt, który był w stanie nędzy i rozpaczy?
Avatar
mieszkaniec / 8 listopada 2011 o 13:20
0
[quote name='malko' timestamp='1320751319' post='555936']
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
[/quote]
Piszesz o tym, że Marian S. czerpał korzyści dla siebie w Lublinie , a jak myślisz dlaczego przychodzi do tak małej gminy? Dla przyjemności o nie przychodzi po to żeby ustawić się do końca życia, myślicie że ten "wysokiej klasy specjalista" robił interesy tylko w Lublinie. On przychodzi żeby zniszczyć Jedlnię. Mieszka w Radomiu tam już go nikt nie chce zatrudnić ale kolesie znaleźli mu posadkę na wsi gdzie będzie zarabiał jeszcze więcej niż w Lublinie. Poprzedni Wójt zarabiał rocznie tylko 200.000,00 obecny też musi mieć SWOICH żeby mieć godziwą pensję.
[quote name='malko' timestamp='1320751319' post='555936']
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
[/quote]
Piszesz o tym, że Marian S. czerpał korzyści dla siebie w Lublinie , a jak my... rozwiń
Avatar
malko / 8 listopada 2011 o 12:21
0
Dobrze że go wywalono. A Zuk co może powiedzieć jak nie interesuje się tym co robią jego dyrektorzy. Jest gorszym prezydentem od Wasilewskiego.Jedzie na obiecankach. Żadnych konkretów. Zwykły karierowicz. Co do Staniego to znalazłoby sie więcej spraw w których maczał brudne łapy z korzyścią dla własnej kieszeni i interesów KOM-EKO. Kontrola NIK niezbędna.
Avatar
mieszkaniec / 8 listopada 2011 o 09:45
0
Mieszkańcy Lublina mają wielkie szczęście, że odszedł "wysokiej klasy specjalista" tak jest on określany przez Wójta Jedlni Letnisko, który nigdy nie widział i nie spotkał tak "wysokiej klasy specjalisty. Marian S. jest wsadzony na stołek NACZELNIKA przez swoich KUMPLI. W Jedlni wiadomo było już dawno, że Wójt musi zapłacić za kampanię i przyjąć wielu "wysokiej klasy specjalistów" nie tylko Mariana S. który już kilka lat temu musiał opuścić Radom z powodów "zdrowotnych" podobno w Lublinie był lepszy klimat.
Avatar
szperacz / 7 listopada 2011 o 19:35
0
Największym błędem Staniego było całkowite zablokowanie porządkowania gospodarki odpadami w mieście. Było to oczywiście w interesie KOM-EKO. Teraz Lublin stracił bezpowrotnie szansę na jakiekolwiek wsparcie unijne. A dokumentacje za ponad 100.000 zł dezaktualizują się na półkach. Stani zrozumiał, że ostatnie rozwiązania Ministra Środowiska, obowiązujące po 1 stycznia 2012, pokażą że król był i jest nagi
Avatar
gość 12 / 7 listopada 2011 o 09:39
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1320648727' post='555487']
dobra wiadomość mam nadzieję że następca zrobi w tym wydziale porządek - prywata jaka panowała nie da się opisać słowami -kilku pracowników do zwolnienia natychmiast
[/quote]


Piątkowski? Chyba żartujesz? Ten człowiek nie potrafi nawet się wysmarkać jeśli nie ma do tego stosownego przepisu wykonawczego.
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 o 07:52
0
dobra wiadomość mam nadzieję że następca zrobi w tym wydziale porządek - prywata jaka panowała nie da się opisać słowami -kilku pracowników do zwolnienia natychmiast
Avatar
maniek / 6 listopada 2011 o 21:37
0
Gość z nieznanych przyczyn mi był nietykalny. zrobił dużo złego dla miasta, dobrze że odchodzi. Szkoda że nie wspomniano o aferze z wycinką drzew pod trwającą budowę targów lubelskich. Lubelli naliczył niebotyczne kwoty za wycięcie kilku drzew, a sam zgodził się na zagładę kilkuset, i to w dodatku ze złamaniem prawa (konkretnie ustawy o ochronie przyrody)
Avatar
kors / 6 listopada 2011 o 19:39
0
Ze smutkiem zawiadamiamy że Gmina Jedlnia Letnisko odeszła śmiercią tragiczną
Uprasza się o nie składanie kondolencji i nie przysyłanie kwiatów.
MIESZKAŃCY
Avatar
AmbrożyPianiążek / 6 listopada 2011 o 19:31
0
"Historie wybrane" - świetny temat. Dlaczego wybrane? Artykuł nieobiektywny bo polega tylko na wytykaniu błędów. Ja, jako mieszkaniec widzę to inaczej. W przeciwności do większości Państwa mam swoją inteligencję i swoją wiedzę i patrzę z przymrużeniem oka na artykuły prasowe. Z doświadczenia wiem, że ten akurat dyrektor ma wiedzę i siłę przebicia i może to się niektórym nie podobało, dlatego trzeba było go usunąć. No cóż, będzie stołek dla partyjnego kolegi... Pytanie tylko czy miasto na tym zyska czy straci. Zobaczymy czy pan prezydent faktycznie zacznie w końcu wspierać ochronę środowiska czy w dalszym ciągu tylko będzie szedł w ilość "inwestycji". Ja się będę temu bacznie przyglądać i Państwu również życzę. I wiecej obiektywizmu!
"Historie wybrane" - świetny temat. Dlaczego wybrane? Artykuł nieobiektywny bo polega tylko na wytykaniu błędów. Ja, jako mieszkaniec widzę to inaczej. W przeciwności do większości Państwa mam swoją inteligencję i swoją wiedzę i patrzę z przymrużeniem oka na artykuły prasowe. Z doświadczenia wiem, że ten akurat dyrektor ma wiedzę i siłę przebicia i może to się niektórym nie podobało, dlatego trzeba było go usunąć. No cóż, będzie stołek dla partyjnego kolegi... Pytanie tylko czy miasto na tym zyska czy straci. Zobaczymy czy pan prez... rozwiń
Avatar
chart / 6 listopada 2011 o 18:57
0
Zarzuty całkiem poważne, ale tego z amfiteatrem w Saskim nie pojmuję: to źle, że wyremontowano obiekt, który był w stanie nędzy i rozpaczy?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 21 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 2 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 59 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.