Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 listopada 2007 r.
13:58
Edytuj ten wpis

Piętnaście godzin na puentach

0 2 A A

Z domu wychodzę rano, o siódmej. Wracam jakieś piętnaście godzin później. Co robię w tym czasie?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczę się, gram na fortepianie, rozmawiam po francusku, pływam, tańczę w balecie. We wszystkim muszę być najlepsza. W tym ostatnim zwłaszcza, bo jestem tancerką w Teatrze Muzycznym. Acha, tak w ogóle to mam 13 lat.

Właśnie miałam swój debiut. W Teatrze Muzycznym w Lublinie wystawiamy "Królewnę śnieżkę”. Jestem najmłodszą tancerką, która pojawia się na scenie. Gram ptaszka i wiewiórkę. Jestem najpierw ubrana w czarne body, żółte baletki i pomarańczowe skarpetki. Później, jako wiewiórka występuje w rudym ubranku.

Największa trema złapała mnie przed wejściem na scenę. Ale zrobiłam tak jak uczyli mnie moi nauczyciele. Usiadłam i zaczęłam głęboko oddychać. Pomogło. Na scenie czułam się już fantastycznie i nie pomyliłam się ani razu. Starałam się, żeby wszystko wyglądało perfekcyjnie. Poza musi być czysta. Ściągnięte palce, proste plecy, kolana raz proste, raz ugięte. Muszę być najlepsza. Dlatego tak dużo ćwiczę.



Praca domowa

Codziennie wstaję po godz. 6. Szykuję się i wychodzę do szkoły. Uczę się w Gimnazjum nr 16 w Lublinie, w pierwszej klasie o profilu angielskim. Wszyscy trzymają tam wysoki poziom i nie chcę być na szarym końcu. Po lekcjach w gimnazjum jadę do szkoły muzycznej. Jestem na siódmym roku, a w sumie jest ich dwanaście. W niektóre dni tygodnia skracam zajęcia w szkole muzycznej, bo jadę albo na lekcje francuskiego, albo do ogniska baletowego, które znajduje się przy Lubelskim Domu Kultury. Bo to taniec jest moim całym życiem. Do domu wracam około godziny 22. Wtedy siadam do lekcji. Spać się kładę już po północy. Czasem o pierwszej, drugiej. Wszystko zależy od tego ile mam pracy domowej do odrobienia.

Jak to wszystko udaje mi się pogodzić? No jakoś daje. Na początku roku szkolnego siadłam z mamą i tatą i przeanalizowaliśmy plan lekcji. Wszystko poukładaliśmy tak, żeby pasowało.

Czy w soboty i niedziele mam wolne? Skąd! Weekendy spędzam w szkole baletowej. Muszę dużo ćwiczyć, bo dostałam się do szkoły baletowej w Warszawie. Podczas egzaminu musiałam wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Robiłam wszystkie szpagaty, pokazywałam kroki, które znam. Pani egzaminatorka sprawdzała też mój słuch. Na koniec musiałam zatańczyć do "Wariacji Kopciuszka”.

No i się dostałam.

Cztery kostki czekolady

Nie narzekam na tempo. Ale czasami marzy mi się, żeby odpocząć. Dlatego już wyczekuję wakacji. Na wypady z koleżankami nie mam czasu. Ostatnio w kinie byłam jakiś rok temu. Czasem oglądam w telewizji program "You can dance”. Kibicowałam jednej z dziewczyn, która uczy się w szkole baletowej w Warszawie.

Więc właściwie kibicowałam koleżance ze szkoły. Niestety odpadła. Lubię oglądać jak tańczą. Ale hip-hop to dla mnie nie taniec. To jakieś takie dziwne. Co innego jazz czy modern. Sama lubię to tańczyć. Zdarza mi się, że układam przed lustrem układy choreograficzne. W przyszłości chcę być tancerką, to oczywiste. Diety szczególnej trzymać nie muszę. Dziennie mogę zjeść cztery - pięć kostek czekolady. Koli pić nie powinnam, bo jest tucząca. Ale ja i tak piję. I jakoś nie tyję. Ja po prostu wszystko spalam w tańcu.

Plany na przyszłość? Pewnie wezmę urlop w szkole muzycznej i pojadę do szkoły baletowej w Warszawie. Bo moim największym marzeniem jest zostać tancerką.

Pozostałe informacje

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Na granicy z Ukrainą i Białorusią nigdy nie jest nudno. Celnicy co rusz trafiają na niezwykłą kontrabandę, a pomysłowość przemytników potrafi zadziwić nawet doświadczonych funkcjonariuszy Służby Celnej czy Straży Granicznej.

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o niedzielnych zmianach w kursowaniu autobusów. Powodem są zawody biegowe.

Studencie, zostań dawcą szpiku

Studencie, zostań dawcą szpiku

Trwa wiosenna edycja projektu Helpers’ Generation. Do akcji, we współpracy z Fundacją DKMS włączyły się trzy lubelskie uczelnie.

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata
Wybory 2024

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata

Rafał Zwolak nie przyjął propozycji Andrzeja Wnuka i nie stawił się we wtorek w samo południe na Rynku Wielkim, aby wziąć udział w otwartej dla mieszkańców debacie. Więc urzędujący prezydent sam odpowiadał na pytania przygotowane przez jego sztab.

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Po porażce ze Startem Krasnystaw w Kraśniku zdecydowali się na zmianę trenera. Kamila Dydo zastąpił Kamil Witkowski, który jeszcze niedawno prowadził trzecioligowe Karpaty Krosno.

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

Nie będzie już wyprzedaży cennych koni za wszelką cenę – zapowiada kierownictwo KOWR. Ale ośrodek, który nadzoruje stadniny, nie nastawia się też na spektakularne wyniki finansowe aukcji Pride of Poland. – Ważniejsza jest obecne odbudowa renomy polskiej hodowli, a to może potrwać kilkanaście lat – przyznaje Henryk Smolarz, dyrektor KOWR.

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Dziura na dziurze, jednak już niedługo się to zmieni

Miasto zabiera się za remont ulicy Pliszczyńskiej. Niedługo otwarty zostanie przetarg, w ramach którego wykonawca będzie miał za zadanie stworzyć projekt ulicy z chodnikami i zrealizować przebudowę.

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK
21 kwietnia 2024, 16:00

Koncert z muzyką do filmu „Chłopi” w CSK

W niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się wyjątkowy koncert z muzyką do filmu „Chłopi”, którą skomponował Łukasz „L.U.C.” Rostkowski.

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!
20 kwietnia 2024, 10:00

3k6 Festiwal Gier: Skok w Świat Rozrywki!

Już niebawem, 20-21 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny stanie się epicentrum najnowszego wydarzenia na mapie polskiej rozrywki – 3k6 Festiwal Gier! To zupełnie nowe doświadczenie dla wszystkich pasjonatów planszówek, RPG i szeroko pojętej kultury gier.

 Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Skarby Kultury Przestrzeni: Zielona restauracja w centrum Lublina

Prezentujemy Skarby Kultury Przestrzeni: restauracja Chisza na Świętoduskiej. O lokalu opowiada Aramais Grigoryan, właściciel Chiszy.

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Wrotki nie ma, Czart wysiaduje jaja. Co z sokołami na kominie elektrociepłowni?

Teoretycznie jutro ma się wykluć pierwsze jajo z lęgu Wrotki i Czarta mieszkających na kominie lubelskiej elektrociepłowni. Jednak obserwatorzy niepokoją się nieobecnością Wrotki. Gdzie jest sokolica?

American Corner UMCS oficjalnie otwarte
ZDJĘCIA
galeria

American Corner UMCS oficjalnie otwarte

W poniedziałek w hali widowiskowej ACK ,, Chatka Żaka” odbyła się uroczysta gala otwarcia Amerykańskiego Centrum Edukacji i Biznesu UMCS, w której wziął udział Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce

Razer BlackShark V2 Pro: Słuchawki dla PlayStation i Xbox

Razer BlackShark V2 Pro: Słuchawki dla PlayStation i Xbox

Wersja na PC jest już całkiem dobrze znana. Teraz Razer przygotował słuchawki Razer BlackShark V2 Pro dla graczy konsolowych z profilami dźwiękowymi dostosowanymi do takich gier jak Apex Legends, Call of Duty i Fortnite.

Jak Polacy dbają o higienę po COVID-19?

Jak Polacy dbają o higienę po COVID-19?

Ludzie myli i dezynfekowali ręce tak często podczas pandemii COVID-19, że powszechnym problemem w 2021 roku były niedobory żelów dezynfekujących, czy ręczników papierowych. Cały ten nacisk wywierany na mycie rąk nie był jednak wyssany z palca. Nauka jednoznacznie dowodzi, że częste mycie rąk zmniejsza ryzyko różnych chorób. Jest to łatwy w praktykowaniu i skuteczny nawyk, który pozwala zadbać o higienę osobistą. Jednak czy obecnie Polacy dbają o higienę rąk w równie skrupulatny sposób? Możemy z pewnością stwierdzić, że jednym z pozytywnych następstw pandemii jest wzrost świadomości społeczeństwa w tej kwestii. Oto więcej informacji i danych statystycznych w tym temacie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium