Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

16 czerwca 2019 r.
8:56

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
27 czerwca 2019 0:00
(fot. Ignac Tokarczyk / materiały prasowe)

Tradycyjnie, równolegle z festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który w tym roku odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, organizatorzy zapraszają także na Małe Inne Brzmienia, czyli cykl warsztatów i zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Festiwalowa piosenka stworzona wraz z CeZikiem, czyli jednym z najbardziej pomysłowych twórców muzyki jakich widział Internet. Do tego dziecięcy teledysk, orkiestra złożona z dźwięków lasu, bulgotów i trzasków, joga głosu, granie na butelkach, muzyka optyczna, czy zupa z szumów. To tylko część z atrakcji przygotowanych dla młodszych odbiorców festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Zapisy prowadzone są drogą mailową. Zgłoszenia uwzględniające wybrany przez uczestnika rodzaj warsztatu oraz jego datę i godzinę, a także imię i nazwisko uczestnika oraz dane kontaktowe (telefon, e-mail) należy nadsyłać na adres j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program zajęć:

22-24 czerwca, godz. 11-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Loop Lublin! - warsztat, podczas którego zostanie stworzony i nagrany utwór muzyczny. Uczestnicy będą aktywnie brać udział w procesie tworzenia tekstu, muzyki i aranżowania premierowej piosenki. Wydarzenie poprowadzi niezwykły wokalista i multiinstrumentalista CeZik.

27-28 czerwca, godz. 11-14 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Zrób klip - warsztaty, podczas których powstanie teledysk do nagranej wcześniej wraz z CeZikiem piosenki. Grupa pod okiem reżysera będzie pracowała nad całością projektu: tematem, wykonaniem i późniejszym wyborem zdjęć oraz montażem. Uczestnicy odbędą szkolenie z zakresu obsługi sprzętu (kamery GoPro, drony filmujące), poznają podstawy filmowania, a także zasady i techniki montażu.

27 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – II piętro, sala widowiskowa)

Samoróbka - zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak samodzielnie tworzyć obiekty grające, wykorzystując ogólnodostępne i tanie przedmioty. Paweł Romańczuk (muzyk znany m.in. z zespołu Małe Instrumenty) pokaże, że kawałek deski, plastikowe wiaderko po ogórkach, albo puszka po pomidorach to elementy instrumentów muzycznych, na których można zagrać prawdziwy koncert! Zapisy. Wiek uczestników: 7–18 lat

27 czerwca, godz. 13-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Muzyka optyczna - Jak stworzyć muzykę optyczną? Należy – z pomocą twórcy animacji Normana McLarena – wymieszać podstawowe barwy z koła kolorów Isaaca Newtona, dodać pojęcie synestezji sztuk Wasilija Kandinskiego i nieco kolorowych klawiatur powstających w XVII i XVIII wieku, by w mgnieniu oka usłyszeć dźwięki inicjowane przez kropki, kreski i kwadraty. Ponieważ jednak dostępność tych składników w dzisiejszych czasach nie jest prosta, wystarczy przyjść całą rodziną na warsztat. Zapisy. Wiek uczestników: 7-10 lat.

28 czerwca, godz. 13-15 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Warsztaty perkusyjne: szklana butelka + woda = muzyka! - Rysiek Bazarnik, właściciel największego bębna świata, tym razem nauczy jak zagrać piosenkę na kilkunastu nastrojonych butelkach. Przy czym “nastrojonych” oznacza w tym przypadku wypełnionych odpowiednią ilością wody każda. Uczestnicy tego wyjątkowego spotkania z pewnością będą potrafili skonstruować później taki instrument w domu. Zapisy. Wiek uczestników: 7–12 lat. Drugie spotkanie, 29 czerwca o godz. 15 w Vivo! Lublin (Unii Lubelskiej 2) będzie otwarte.

27 czerwca, godz. 16-17.30, 30 czerwca, godz. 14.30-16 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Ukulele Orkiestra - warsztaty gry na ukulele, podczas których uczestnicy poznają wielką moc tego małego, wesołego instrumentu, który łatwo zabrać w plecaku na wakacje! Warsztaty w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia to dobra okazja, by zmierzyć się z czterema strunami i być może odkryć w sobie nową pasję. Warsztaty otwarte. Dostępne bez zapisów i limitów wiekowych. Kolejne zajęcia, na które obowiązują zapisy, będą poprowadzone w Warsztatach Kultury 28 i 29 czerwca o godz. 11.

27 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Warsztaty perkusyjne: Gotujemy zupę z szumów i trzasków. Edyta Fil przygotuje dzieci do koncertu, którego instrumentarium większość z nas ma w swoich kuchniach: garnki, miski, makarony, kasze i ryż. Zapisy. Wiek uczestników: 3–7 lat.

30 czerwca, godz. 11-13 (Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – II piętro, sala widowiskowa)

Orkiestra dźwięków z lasu, bulgotów i trzasków pod batutą wielkiej rodziny fletów . Podczas warsztatów prowadzonych przez Edytę Fil usłyszycie całą rodzinę fletów – od wielkiego basu do maleńkiego piccolo. Zapisy. Wiek uczestników: 7–15 lat .

28 czerwca, godz. 16-17.30 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Każdy kompozytorem być może! Rysujemy partyturę graficzną i ją wykonujemy
Warsztat, podczas którego spotkają się muzyka z plastyką, dwie dziedziny sztuki, które oczywiście mogą bez siebie żyć, ale często się nie lubią i do siebie tęsknią. Warsztaty dostępne bez wcześniejszych zapisów. Wiek uczestników: 5–12 lat.

29 czerwca, godz. 11-12.30 (Błonia – zbiórka przed wejściem do Klubu Festiwalowego)

Joga głosu - ćwiczenia oddechowe, ruchowe i emisja głosu, czyli jak nabrać śmiałości, by zaśpiewać bez wstydu i skrępowania. Warsztat prowadzony przez Edytę Fil doda odwagi, pomoże szybciej pożegnać się z naszymi blokadami, wstydami i ograniczeniami. Zapisy. Wiek uczestników: 10–18 lat

30 czerwca, godz. 12-14 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio)

Instrumenty świata - warsztat, podczas którego będzie można poznać ok. 100 różnych instrumentów etnicznych – strunowe, dęte, perkusyjne, klawiszowe i takie, które trudno sklasyfikować. Dowiemy się jak się nazywają, skąd pochodzą i jak na nich zagrać. Zapisy. Wiek uczestników: 13–18 lat

30 czerwca, godz. 16.30-18 (Klub Festiwalowy)

Małe Inne Brzmienia - Finał - Wspólne święto muzyki i uroczysta prezentacja efektów pracy grup warsztatowych, a także teledysku i piosenki festiwalowej przygotowanej wraz z CeZikiem. W ramach finału Małych Innych Brzmień zaprezentują się także młodzi uczestnicy projektu „Słuchanie miasta – warsztaty edukacji dźwiękowej”, którzy wraz z muzykami – Arszynem, czyli Krzysztofem Topolskim oraz Rafałem Kołackim przygotują utwór oparty o nagrania terenowe zarejestrowane podczas festiwalu, na lubelskim Starym Mieście oraz w Centrum Handlowym VIVO! Lublin.

Wydarzenia towarzyszące:

26-30 czerwca (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a)

Słuchanie miasta – warsztaty dźwiękowe dla młodzieży - Interesują cię dźwięk i brzmienie miasta? Chcesz nauczyć się obsługi mikrofonów i rekorderów? Od dawna marzysz, by zgłębić techniki nagrywania? A może masz ochotę, by wspólnie z profesjonalnymi muzykami zrealizować nagrania terenowe? Poznaj z nami Lublin od nietypowej strony i usłysz jego dźwiękowe historie! Zapisy. Wiek uczestników: młodzież licealna.

29 czerwca, godz. 11-12.30 (Warsztaty Kultury, Grodzka 7)

Postaci z ręki – warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Small Poems for Little Once“ litewskiej ilustratorki Rasy Jančiauskaite. Dodatkowe zajęcia 30 czerwca o godz. 12.30 w Vivo! Lublin. Zapisy. Wiek uczestników: 5–10 lat wraz z opiekunami.

29 czerwca, godz. 13-14.30 (Vivo! Lublin, Unii Lubelskiej 2)

Pop-up! Rozkładanki – warsztaty tworzenia trójwymiarowych ilustracji z litewską ilustratorką Eleną Seleną. Zapisy. Wiek uczestników: 5–7 lat wraz z opiekunami. Kolejne zajęcia 30 czerwca o godz. 10.30 w Warsztatach Kultury - Zapisy. Wiek uczestników: 10–12 lat.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą Boltem

Mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą Boltem

Od 24 kwietnia mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą korzystać z aplikacji do zamawiania przejazdów taksówkowych

Polski Cukier Start Lublin chce uniknąć wyższej matematyki

Polski Cukier Start Lublin chce uniknąć wyższej matematyki

W sobotę o godz. 17.30 Polski Cukier Start Lublin podejmie w hali Globus Legię Warszawa. Ten mecz zadecyduje o tym, czy podopieczni Artura Gronka awansują do fazy play-off

Koniec ewakuacji w Białej Podlaskiej. Bomby usunięte

Koniec ewakuacji w Białej Podlaskiej. Bomby usunięte

Ewakuowani rano mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domu. Saperzy pracujący na miejscu sprawnie usunęli zagrożenie.

Wokół pełno ludzi, a na pomoc ruszyli policjanci
LUBLIN/WIDEO
film

Wokół pełno ludzi, a na pomoc ruszyli policjanci

Lubelscy policjanci pomogli 39-letniej kobiecie, która nie dawała oznak życia. Wokół byli inni przechodnie.

Bez goli, ale z dużą dynamiką czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Katowice

Bez goli, ale z dużą dynamiką czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Katowice

W czwartek na zakończenie 29. kolejki Fortuna I Ligi bezbramkowo zremisował w Katowicach z tamtejszym GKS. Jak spotkanie oceniają szkoleniowcy obu ekip?

Lublin zadba o cyberbezpieczeństwo

Lublin zadba o cyberbezpieczeństwo

Lublin otrzymał grant w wysokości ponad 900 tysięcy zł z funduszy europejskich i państwowych na wdrożenie rozwiązań informatycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa. Szkoły w mieście otrzymają dostęp do bezpiecznej sieci bezprzewodowej, a infrastruktura sieciowa Urzędu Miasta będzie lepiej chroniona.

Poważny sprawdzian Padwy Zamość, AZS AWF Biała Podlaska zagra z Anilaną

Poważny sprawdzian Padwy Zamość, AZS AWF Biała Podlaska zagra z Anilaną

W 28. kolejce KPR Padwa Zamość zmierzy się już w piątek o godzinie 19 z Handball Stalą Mielec. W sobotę, o godzinie 18 przed swoimi kibicami zaprezentują się szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska.

Wreszcie będzie przyjemnie  -  pogoda na weekend
Pogoda na weekend
film

Wreszcie będzie przyjemnie - pogoda na weekend

Po chłodach wreszcie pogoda będzie bardziej przyjemna. Napływające ciepłe powietrze już odczuwamy. Tradycyjnie w piątkowe przedpołudnie prezentujemy prognozę pogody na weekend. Przygotowali ją meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prezentuje ją Gabriela Szewczyk.

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol
LUBLIN

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol

Policjanci z Lublina złapali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania przez ostatnie 5 lat. Wystawiona za nim została czerwona nota Interpolu oraz ENA. Mężczyzna został znaleziony na terenie Anglii i został ekstradowany do Polski.

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Na pięć kolejek przed końcem sezonu piłkarze Wisły Grupy Azoty wciąż muszą zacięcie walczyć o utrzymanie. Po dwóch porażkach z rzędu ekipę trenera Mikołaja Raczyńskiego czeka kolejny arcyważny mecz. W sobotę puławianie zmierzą się u siebie ze Skrą Częstochowa.

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend 27 i 28 kwietnia w Lublinie odbędą się 3 etapy XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. W związku z tym zamkniętych będzie kilka ulic, w tym także w centrum miasta.

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie
film

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie

W dniach od 1 do 18 marca 2024 roku, OSM Krasnystaw wraz z Katarzyną Bosacką, znaną z programu "Wiem co jem", zorganizowały konkurs kulinarny "Prima Aprilis".

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Audyt działki – pierwszy krok do bezpiecznej inwestycji

Zostawiłem w kopalni kawał serca
TYLKO U NAS

Zostawiłem w kopalni kawał serca

Mogę tylko powiedzieć, że nie jestem o nic podejrzany i na dzisiaj nie mam absolutnie pretensji do żadnych służb – wykonują po prostu swoją pracę. Nie mam sobie też nic do zarzucenia, w związku z czym nie martwię się tymi działaniami – ROZMOWA z Kasjanem Wyligałą, byłym prezesem LW Bogdanka

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna