Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Niedzielne wybory prezydenckie nie odbyły się. Dzisiaj posłowie klubu PiS przedstawili nowy projekt, który zmieni sposób głosowania. Będzie można wziąć udział w wyborach osobiście lub korespondencyjnie.
Warszawa. Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła uchwałę, w której stwierdza, że w wyborach zarządzonych na 10 maja brak był możliwości głosowania na kandydatów. Dlatego sprawozdanie PKW nie trafi do Sądu Najwyższego. Szef Komisji Sylwester Marciniak pytany był o wydrukowane już karty do głosowania i ich ewentualne użycie w kolejnych wyborach.
Radni zgodzili się, by miasto zaczęło przygotowania do likwidacji Straży Miejskiej. Bezpieczeństwo i porządek w mieście nie ucierpią. Aktualnie strażników jest... dwóch
Wybory się nie odbyły – poinformował rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Tomasz Grzelewski.
– Czy my jesteśmy jakimś zaściankiem? – oburzają się opozycyjni radni, którzy złożyli wniosek o odwołanie starosty powiatu hrubieszowskiego. Na wtorek została zwołana nadzwyczajna sesja w tej sprawie. – To rokosz – komentują radni uważając, że może dojść do rozbicia klubu PiS i zmiany koalicji.
Koalicja Obywatelska chce wotum nieufności dla wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Polityk PiS i poseł z okręgu chełmskiego miał narazić skarb państwa na straty.
Sejm przyjął ustawę w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w sposób korespondencyjny. Ale nie odbędą się one w najbliższą niedzielę. Na mocy porozumienia Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem prezydent zostanie wybrany w innym terminie. Nieoficjalnie mówi się o 12 lipca
Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 roku.
W środę późnym wieczorem ogłoszono wspólne oświadczenie odnośnie wyborów prezydenckich podpisane przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezesa Porozumienia Jarosława Gowina.
We wtorek wieczorem Senat zdecydował o odrzuceniu ustawy o wyborach korespondencyjnych. Przeciwnych takiej decyzji było 34 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymał się jeden reprezentant tego klubu, związany z Porozumieniem Jarosława Gowina senator z Chełma Józef Zając.
- Przeprowadzenie wyborów prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe z przyczyn prawnych i organizacyjnych - takiej odpowiedzi udzielił marszałek Sejmu Elżbiecie Witek przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.
Do lubelskiego posła Jarosława Sachajki z Kukiz’15 miał zgłosić się prezes Cedrobu, potentata na rynku drobiarskim, by zachęcać do poparcia ustawy o wyborach korespondencyjnych. W zamian sugerował stanowisko w ministerstwie rolnictwa. – Stanowczo odmówiłem – przekonuje poseł
Senackie komisje za odrzuceniem projektu ustawy o głosowaniu korespondencyjnym w planowanych na najbliższą niedzielę wyborach prezydenckich. To, że odbędą się one w tym terminie zaczynają podawać w wątpliwość już nawet politycy Prawa i Sprawiedliwości.
W wieku 59 lat zmarł mecenas Stefan Hambura. W sobotę poinformowała o tym w mediach społecznościowych rodzina adwokata.
Co w ostatnich latach, jako posłance wybranej z Lublina udało się pani zrobić dla tego regionu? – takie pytanie usłyszała podczas czwartkowego wywiadu w Radio Zet posłanka PO Joanna Mucha. I odpowiedź na nie stała się hitem mediów społecznościowych.
– Ostatnie pięć lat to osłabianie pozycji Polski w Unii Europejskiej – mówił podczas wizyty w Rykach kandydat w nadchodzących wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego winą za taki stan rzeczy obarczył urzędującego prezydenta.
Platforma Obywatelska zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie wycieku pakietu wyborczego.
1 maja przypada międzynarodowe Święto Pracy obchodzone od 1890 roku. Dzisiaj w Lublinie udział w obchodach wzięły osoby, które złożyły wiązanki kwiatów na cmentarzu przy ul. Lipowej.
Imiona, nazwiska, daty urodzenia i numery PESEL oraz adresy – dane osobowe mieszkańców miasta zostały przekazane w ekspresowym, jak na urzędowe zwyczaje, tempie Poczcie Polskiej. Zaledwie dwa dni zajęło w Chełmie urzędowemu radcy prawnemu udzielenie opinii, na podstawie którego listy wyborców zostały przez urząd przekazane.
Czy i kiedy odbędą się wybory i w jaki sposób będziemy głosować? – pyta obecnego prezydenta Andrzeja Dudę ubiegający się o to stanowisko Mirosław Piotrowski. Sztab lubelskiego polityka zaapelował do mediów publicznych o sprawiedliwe traktowanie wszystkich kandydatów.
Port Lotniczy Lublin najprawdopodobniej nie otrzyma wsparcia w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Pomysł dołączenia lotnisk regionalnych do rządowego programu odrzuciła sejmowa Komisja Finansów Publicznych, głosami m.in. lubelskich posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Prof. Małgorzata Gersdorf kończy sześcioletnią kadencję pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Prezydent powierzył wykonywanie obowiązków pierwszego prezesa sędziemu Kamilowi Zaradkiewiczowi.
Andrzej Duda pozostaje liderem sondaży w wyścigu po reelekcję. Duże zmiany zaszły za to na kolejnych miejscach w zestawieniu. Na drugie miejsce wskoczył niezależny kandydat Szymon Hołownia - wynika z sondażu CBOS.
Prezydent Lublina odmówił wydania Poczcie Polskiej danych ze spisu wyborców. Według niego nie ma podstaw do wydania spisu, byłoby to bezprawne i narażałoby go wręcz na odpowiedzialność karną.
Andrzej Duda pozostaje liderem sondaży i może liczyć na poparcie na poziomie 51.7 proc. w najbliższych wyborach prezydenckich - wynika z badania pracowni Estymator, przeprowadzonego na zlecenie dorzeczy.pl. Pozostali kandydaci mają do niego dużą stratę.