Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 maja 2015 r.
21:55

90 tysięcy zł odprawy dla dyrektor szpitala podejrzanej o korupcję

0 42 A A
Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Jolanta H. była dyrektor puławskiego SP ZOZ, na której ciążą zarzuty korupcyjne, wynegocjowała z zarządem powiatu odprawę w wysokości półrocznego wynagrodzenia. Zdaniem starostwa, nie było innego wyjścia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dyskusja dotycząca szpitala wywiązała się podczas ostatniej sesji rady powiatu puławskiego. O wysokość odprawy dla byłej dyrektor dopytywali radni. Marcin Pisula (PO) stwierdził, że ma wątpliwości, co do zasadności wypłacania odprawy pani dyrektor, wobec której toczy się postępowanie.

– Czy wypłacenie tej kwoty było nieuniknione? Gdyby okazało się, że zarzuty (korupcyjne, stawiane Jolancie H. – przyp. red.) nie potwierdziły się, to wtedy zasadne byłoby wypłacenie odprawy. Jeśli jednak ktoś działał na szkodę firmy, nie powinien dostać tak dużych pieniędzy – argumentował Pisula.

W sumie była dyrektor otrzymała odprawę w wysokości swoich półrocznych zarobków. Miesięcznie wynosiły one około 15 tysięcy złotych brutto, a więc łatwo policzyć, że odprawa wyniosła ok. 90 tysięcy. Dlaczego zarząd powiatu zgodził się na takie warunki i podpisał ugodę z osobą, na której ciążą bardzo poważne zarzuty?

– Zarządowi zależało, aby jak najszybciej rozwiązać stosunek pracy z panią Jolantą H., dyrektorem puławskiego ZOZ-u. Zrobiliśmy to za porozumieniem stron, czyli w najszybszy sposób, w jaki mogliśmy. Gdybyśmy tego nie zrobili, trwałoby to 6 miesięcy i w tym czasie nie moglibyśmy uruchomić procedury konkursowej na wybranie jej następcy – wyjaśnia Leszek Gorgol z zarządu powiatu.

Gorgol podkreśla, że zarząd wziął pod uwagę konieczność szybkiego wyboru nowego dyrektora z uwagi na różnego rodzaju „pilne potrzeby”. – Chodzi przede wszystkim o opanowanie sytuacji finansowej, organizacyjnej, również puławskich POZ-tów (przychodni) – dodaje.

Zarzut korupcji

Jolanta H. została zatrzymana w lutym. Usłyszała zarzut przyjęcia korzyści majątkowej i osobistej. Grozi jej do 10 lat więzienia. Po wpłaceniu 50 tys. zł poręczenia majątkowego wyszła na wolność. Zarzut korupcji Jolancie H. postawiła Prokuratora Okręgowa w Warszawie, która bada nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów w służbie zdrowia na terenie całego kraju. Kobieta jest podejrzana o przyjęcie 118 tys. zł. Pieniądze miały wpłynąć na konto bankowe jej syna. W zamian dyrektor miała zadbać m.in. o korzystne dla jednego z oferentów rozstrzygnięcie przetargu na żywienie pacjentów w puławskim szpitalu.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:43
0
porąbane przepisy. Zablokować jej wypłatę. Ruszyć z konkursem na nowego dyrektora, na tymczasowy termin, który po jej osadzeniu zmieniliby na stałe. To takie trudne???
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 04:08
0
Spopielic Popiolka
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 20:57
0

Jest to najbardziej uczciwa osoba jaką znam, a co do rzekomej £apówki to są pomowienia, na miejscu Pani Jolanty pozwałabym tego pismaka o szerzenie nie rzetelnych i nie prawdziwych informaci, tak to jest przed wyborami ze szuka sie kozła ofiarnego

A jaki z niej kozioł ofiarny?Co ona ma wspólnego z wyborami?Chciwa na kasę tak jak wszyscy co do koryta się dostaną.Przecierz jak do Puław przyszła to były pogłoski że zniszczyła inny szpital!!!ZAPOMNIELIŚCIE?

A jaki z niej kozioł ofiarny?Co ona ma wspólnego z wyborami?Chciwa na kasę tak jak wszyscy co do koryta się dostaną.Przecierz jak do Puław przyszła to były pogłoski że zniszczyła inny szpital!!!ZAPOMNIELIŚCIE?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 20:52
0

Kogoś tu chyba pojebało!!!Złodziejowi i łapówkarze jeszcze odprawę dawać!!!!Chory kraj !!!

Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:58
0
Super , lapowka , odprawa takiemu to dobrze . Ciekawe czy pojdzie siedziec , pewnie nie bo jeje stan zdrowia bedzie bardzo zly !!!
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:49
0
Już nie mogli jej zaokrąglić do setki ?
Avatar
xyz / 7 maja 2015 o 00:13
0

Jest to najbardziej uczciwa osoba jaką znam, a co do rzekomej £apówki to są pomowienia, na miejscu Pani Jolanty pozwałabym tego pismaka o szerzenie nie rzetelnych i nie prawdziwych informaci, tak to jest przed wyborami ze szuka sie kozła ofiarnego

Czy w takim razie nie słyszałaś jak się rozprawiła z zakładem rentgenologii w szpitaku??? Doświadczonych pracowników zwolniła, bo bronili swoich stanowisk pracy. I kto Ci będzie robił opisy po rentgenie, młode łepki po studiach z wiedzą książkową, a bez doświadczenia w zawodzie??? Propaganda z Twojej strony!

Czy w takim razie nie słyszałaś jak się rozprawiła z zakładem rentgenologii w szpitaku??? Doświadczonych pracowników zwolniła, bo bronili swoich stanowisk pracy. I kto Ci będzie robił opisy po rentgenie, młode łepki po studiach z wiedzą książkową, a bez doświadczenia w zawodzie??? Propaganda z Twojej strony!

rozwiń
Avatar
Henio / 6 maja 2015 o 13:31
0

KOCHANI , GŁOSUJEMY NA KAŻDEGO , KTO NIE Z PO ...! KPIĄ SOBIE Z LUDZI , ZŁOTE ZEGARKI , TAŚMY...AFERA GONI AFERĘ !!!!!!!!!!!!!!!!

Ani PO, PiS i inne qrestwo tylko PAWEŁ KUKIZ

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 08:30
0
to się w głowie NIE MIEŚCI!
Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 18:49
0
Pan starosta z PSL z nowymi kolegami z PIS pięknie sobie pogrywają...
Avatar
Gość / 22 czerwca 2015 o 19:43
0
porąbane przepisy. Zablokować jej wypłatę. Ruszyć z konkursem na nowego dyrektora, na tymczasowy termin, który po jej osadzeniu zmieniliby na stałe. To takie trudne???
Avatar
Gość / 26 maja 2015 o 04:08
0
Spopielic Popiolka
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 20:57
0

Jest to najbardziej uczciwa osoba jaką znam, a co do rzekomej £apówki to są pomowienia, na miejscu Pani Jolanty pozwałabym tego pismaka o szerzenie nie rzetelnych i nie prawdziwych informaci, tak to jest przed wyborami ze szuka sie kozła ofiarnego

A jaki z niej kozioł ofiarny?Co ona ma wspólnego z wyborami?Chciwa na kasę tak jak wszyscy co do koryta się dostaną.Przecierz jak do Puław przyszła to były pogłoski że zniszczyła inny szpital!!!ZAPOMNIELIŚCIE?

A jaki z niej kozioł ofiarny?Co ona ma wspólnego z wyborami?Chciwa na kasę tak jak wszyscy co do koryta się dostaną.Przecierz jak do Puław przyszła to były pogłoski że zniszczyła inny szpital!!!ZAPOMNIELIŚCIE?

rozwiń
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 20:52
0

Kogoś tu chyba pojebało!!!Złodziejowi i łapówkarze jeszcze odprawę dawać!!!!Chory kraj !!!

Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:58
0
Super , lapowka , odprawa takiemu to dobrze . Ciekawe czy pojdzie siedziec , pewnie nie bo jeje stan zdrowia bedzie bardzo zly !!!
Avatar
Gość / 7 maja 2015 o 09:49
0
Już nie mogli jej zaokrąglić do setki ?
Avatar
xyz / 7 maja 2015 o 00:13
0

Jest to najbardziej uczciwa osoba jaką znam, a co do rzekomej £apówki to są pomowienia, na miejscu Pani Jolanty pozwałabym tego pismaka o szerzenie nie rzetelnych i nie prawdziwych informaci, tak to jest przed wyborami ze szuka sie kozła ofiarnego

Czy w takim razie nie słyszałaś jak się rozprawiła z zakładem rentgenologii w szpitaku??? Doświadczonych pracowników zwolniła, bo bronili swoich stanowisk pracy. I kto Ci będzie robił opisy po rentgenie, młode łepki po studiach z wiedzą książkową, a bez doświadczenia w zawodzie??? Propaganda z Twojej strony!

Czy w takim razie nie słyszałaś jak się rozprawiła z zakładem rentgenologii w szpitaku??? Doświadczonych pracowników zwolniła, bo bronili swoich stanowisk pracy. I kto Ci będzie robił opisy po rentgenie, młode łepki po studiach z wiedzą książkową, a bez doświadczenia w zawodzie??? Propaganda z Twojej strony!

rozwiń
Avatar
Henio / 6 maja 2015 o 13:31
0

KOCHANI , GŁOSUJEMY NA KAŻDEGO , KTO NIE Z PO ...! KPIĄ SOBIE Z LUDZI , ZŁOTE ZEGARKI , TAŚMY...AFERA GONI AFERĘ !!!!!!!!!!!!!!!!

Ani PO, PiS i inne qrestwo tylko PAWEŁ KUKIZ

Avatar
Gość / 6 maja 2015 o 08:30
0
to się w głowie NIE MIEŚCI!
Avatar
Gość / 5 maja 2015 o 18:49
0
Pan starosta z PSL z nowymi kolegami z PIS pięknie sobie pogrywają...
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!