Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 sierpnia 2013 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Awaria internetu w Puławach: 6 tysięcy osób było bez sieci

Autor: Zdjęcie autora md
0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

6 tysięcy odbiorców straciło wczoraj dostęp do Internetu. W Puławskiej Sieci Telekomunikacyjnej Pulnet doszło do awarii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przyczyną awarii była zmiana adresów DNS (system nazw domenowych, który pozwala na zamianę adresów znanych użytkownikom Internetu na adresy zrozumiałe dla urządzeń tworzących sieć komputerową – red.). Dostawca zmienił je bez uprzedzenia – wyjaśnia Adam Uhle, prezes PUS Kablomedia.

Osoby, które mają ustawione automatyczne pobieranie adresów DNS po krótkiej awarii nie powinny mieć problemów z dostępem do sieci. Natomiast abonenci, którzy mieli manualnie wprowadzone adresy powinni je zmienić na: ns1.net.pulawy.pl 82.177.224.2 lub ns2.net.pulawy.pl 82.177.224.3

Abonenci puławskiego monopolisty twierdzą jednak, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy przez kilka godzin nie ma dostępu do sieci. Na Facebooku oraz na forach internetowych można przeczytać wiele negatywnych komentarzy na temat jakości usług firmy Pulnet.

– Kilka razy w miesiącu dochodzi do awarii. Czasami zdarza się, że są to krótkie, kilkuminutowe przerwy w dostawie Internetu, jednak coraz częściej są to kilkugodzinne awarie. Telefon, który odbierają technicy, milczy. Aby zgłosić usterkę trzeba dzwonić kilkanaście razy i liczyć, że ktoś łaskawie odbierze – narzeka pani Justyna.

Prezes Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Zenon Golmento twierdzi, że awarie sieci związane są z wymianą okablowania na nowoczesne światłowody. Wymieniane są również switche (przełącznik, urządzenie łączące segmenty sieci komputerowej – red). Zmiany pozwolą na dostarczenie Internetu o prędkości nawet do 100 MB/s

– Obecnie trwają prace na osiedlu Kołłątaja. Tam zdarzają się przerwy w dostępie do Internetu. Jednak staramy się z kilkudniowym wyprzedzeniem wywieszać kartki na klatkach schodowych z informacją, kiedy nie będzie możliwości połączenia się z siecią. Przerwy zazwyczaj nie trwają dłużej niż 2 godziny – dodaje Golmento.

Po remontach na oś. Kołłątaja około 60 proc. sieci pokrywają światłowody. W miejscach, gdzie istnieje nowa instalacja nie dochodzi tak często do awarii. Problemów z Internetem nie powinni mieć mieszkańcy osiedli Niwa, Norwida, Wróblewskiego oraz Sienkiewicza.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 4 listopada 2013 o 09:19
0

Za tą cene to internet i Tv są za słabe.

Za internet 100Mb/s u innych płaci się 60zł....

Avatar
xawery / 14 sierpnia 2013 o 15:17
0

Autor tego artykułu powinien troszke sie postarać i uaktualnić treść bo jak sie wczoraj dowiedziałem to:

- po pierwsze to nie wszyscy w Pulawach mieli problem z internetem tylko około 1/3 abonentów

- awaria wczorajsza (czytaj od okolo godziny 12.00) była spowodowana uszkodzenien światłowodu.

- internet wrócił i działa cały czas stabilnie około godziny 18.00

- zmiana DNS jest zalecana ale nie wymagana jesli ktoś nie umie tego zrobić (działa wszystko na starych DNS-ach które są kierowane na nowe).

Fakt internet czasem "skacze" ale wskażcie mi jakiegoś dostawcę u którego nie występują żadne, powtarza ale to żadne problemy i nigdy nie rozłancza.

Apeluje więc o rzetelność dziennikarską !!

I tyle w temacie.

Autor tego artykułu powinien troszke sie postarać i uaktualnić treść bo jak sie wczoraj dowiedziałem to:

- po pierwsze to nie wszyscy w Pulawach mieli problem z internetem tylko około 1/3 abonentów

- awaria wczorajsza (czytaj od okolo godziny 12.00) była spowodowana uszkodzenien światłowodu.

- internet wrócił i działa cały czas stabilnie około godziny 18.00

- zmiana DNS jest zalecana ale nie wymagana jesli ktoś nie umie tego zrobić (działa wszystko na starych DNS-ach które są kierowane na nowe).

Fakt in... rozwiń

Avatar
konrad / 14 sierpnia 2013 o 14:14
0

To był wielki dramat tych ludzi,ten dzień odbije się na ich osobowości .

Avatar
abonent / 14 sierpnia 2013 o 12:02
0

To zmiana DNS-ów czy awaria światłowodów? Może niech w końcu prezesi PSM i Kablomedii się zdecydują i ustalą jedną wersję ! Bo to chyba drobna różnica.

Avatar
KERON / 14 sierpnia 2013 o 11:57
0

A ja mam mobilny internet Play za 29,90 zł i zabieram go ze sobą tam gdzie tylko wyjeżdzam. Pulnetu bym nie zabram ze sobą. Stacjonarny PULNET to to samo co telefon stacjonarny TP który niedługo padnie. Golmonto sam będzie z niego korzystał. Zasrany monopolista z tego v-ce prezesa.

Avatar
hał hał / 14 sierpnia 2013 o 10:55
0

Dlatego zamiast Pulnetu mam Orange Free, a zamiast tej beznadziejnie odbierającej TVK (to ma być HD?) mam krystaliczne HD z nc+ za 39zł/m-c. Polecam.

... a ja mam za friko 20 kanałów w DVB-T (a od kwietnia 2014 będzie ich 24 - dojdą 4 na MUX-1), i zlewam moczem każdego kto mi chce wcisnąć płatną telewizję.

Nie znam nikogo, kto spędza więcej czasu przed TV niż przed Internetem.

Płacenie za TV  w roku 2013 to kuriozum i domena psycho-fanów sportu ... lub emerytów.

... a ja mam za friko 20 kanałów w DVB-T (a od kwietnia 2014 będzie ich 24 - dojdą 4 na MUX-1), i zlewam moczem każdego kto mi chce wcisnąć płatną telewizję.

Nie znam nikogo, kto spędza więcej czasu przed TV niż przed Internetem.

Płacenie za TV  w roku 2013 to kuriozum i domena psycho-fanów sportu ... lub emerytów.

rozwiń
Avatar
ja / 14 sierpnia 2013 o 07:59
0

"Abonenci puławskiego monopolisty twierdzą jednak, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy przez kilka godzin nie ma dostępu do sieci" - nie ma dostępu ponieważ są tacy "ZDOLNI" wśród abonentów, że wyczyniają cuda na swoim komputerze że "wywala" system na połowie Puław, a jak juz zostają namierzeni przez pracowników Pulnetu to oczywiście tłumaczą się : "ja nic nie robiłem, nic takiego nie wpisywałem itd", ale o takich sytuacjach to już w artykule się nie pisze, bo najlepiej obsmarować od razu że kichowa sieć

Avatar
olo / 14 sierpnia 2013 o 07:37
0

Dlatego zamiast Pulnetu mam Orange Free, a zamiast tej beznadziejnie odbierającej TVK (to ma być HD?) mam krystaliczne HD z nc+ za 39zł/m-c. Polecam.

Avatar
J@co / 14 sierpnia 2013 o 07:20
0

100 MB/s, a może 100 Mb/s. Wielkość liter ma znaczenie.

Avatar
Marek / 4 listopada 2013 o 09:19
0

Za tą cene to internet i Tv są za słabe.

Za internet 100Mb/s u innych płaci się 60zł....

Avatar
xawery / 14 sierpnia 2013 o 15:17
0

Autor tego artykułu powinien troszke sie postarać i uaktualnić treść bo jak sie wczoraj dowiedziałem to:

- po pierwsze to nie wszyscy w Pulawach mieli problem z internetem tylko około 1/3 abonentów

- awaria wczorajsza (czytaj od okolo godziny 12.00) była spowodowana uszkodzenien światłowodu.

- internet wrócił i działa cały czas stabilnie około godziny 18.00

- zmiana DNS jest zalecana ale nie wymagana jesli ktoś nie umie tego zrobić (działa wszystko na starych DNS-ach które są kierowane na nowe).

Fakt internet czasem "skacze" ale wskażcie mi jakiegoś dostawcę u którego nie występują żadne, powtarza ale to żadne problemy i nigdy nie rozłancza.

Apeluje więc o rzetelność dziennikarską !!

I tyle w temacie.

Autor tego artykułu powinien troszke sie postarać i uaktualnić treść bo jak sie wczoraj dowiedziałem to:

- po pierwsze to nie wszyscy w Pulawach mieli problem z internetem tylko około 1/3 abonentów

- awaria wczorajsza (czytaj od okolo godziny 12.00) była spowodowana uszkodzenien światłowodu.

- internet wrócił i działa cały czas stabilnie około godziny 18.00

- zmiana DNS jest zalecana ale nie wymagana jesli ktoś nie umie tego zrobić (działa wszystko na starych DNS-ach które są kierowane na nowe).

Fakt in... rozwiń

Avatar
konrad / 14 sierpnia 2013 o 14:14
0

To był wielki dramat tych ludzi,ten dzień odbije się na ich osobowości .

Avatar
abonent / 14 sierpnia 2013 o 12:02
0

To zmiana DNS-ów czy awaria światłowodów? Może niech w końcu prezesi PSM i Kablomedii się zdecydują i ustalą jedną wersję ! Bo to chyba drobna różnica.

Avatar
KERON / 14 sierpnia 2013 o 11:57
0

A ja mam mobilny internet Play za 29,90 zł i zabieram go ze sobą tam gdzie tylko wyjeżdzam. Pulnetu bym nie zabram ze sobą. Stacjonarny PULNET to to samo co telefon stacjonarny TP który niedługo padnie. Golmonto sam będzie z niego korzystał. Zasrany monopolista z tego v-ce prezesa.

Avatar
hał hał / 14 sierpnia 2013 o 10:55
0

Dlatego zamiast Pulnetu mam Orange Free, a zamiast tej beznadziejnie odbierającej TVK (to ma być HD?) mam krystaliczne HD z nc+ za 39zł/m-c. Polecam.

... a ja mam za friko 20 kanałów w DVB-T (a od kwietnia 2014 będzie ich 24 - dojdą 4 na MUX-1), i zlewam moczem każdego kto mi chce wcisnąć płatną telewizję.

Nie znam nikogo, kto spędza więcej czasu przed TV niż przed Internetem.

Płacenie za TV  w roku 2013 to kuriozum i domena psycho-fanów sportu ... lub emerytów.

... a ja mam za friko 20 kanałów w DVB-T (a od kwietnia 2014 będzie ich 24 - dojdą 4 na MUX-1), i zlewam moczem każdego kto mi chce wcisnąć płatną telewizję.

Nie znam nikogo, kto spędza więcej czasu przed TV niż przed Internetem.

Płacenie za TV  w roku 2013 to kuriozum i domena psycho-fanów sportu ... lub emerytów.

rozwiń
Avatar
ja / 14 sierpnia 2013 o 07:59
0

"Abonenci puławskiego monopolisty twierdzą jednak, że to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy przez kilka godzin nie ma dostępu do sieci" - nie ma dostępu ponieważ są tacy "ZDOLNI" wśród abonentów, że wyczyniają cuda na swoim komputerze że "wywala" system na połowie Puław, a jak juz zostają namierzeni przez pracowników Pulnetu to oczywiście tłumaczą się : "ja nic nie robiłem, nic takiego nie wpisywałem itd", ale o takich sytuacjach to już w artykule się nie pisze, bo najlepiej obsmarować od razu że kichowa sieć

Avatar
olo / 14 sierpnia 2013 o 07:37
0

Dlatego zamiast Pulnetu mam Orange Free, a zamiast tej beznadziejnie odbierającej TVK (to ma być HD?) mam krystaliczne HD z nc+ za 39zł/m-c. Polecam.

Avatar
J@co / 14 sierpnia 2013 o 07:20
0

100 MB/s, a może 100 Mb/s. Wielkość liter ma znaczenie.

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!