Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 sierpnia 2010 r.
9:38
Edytuj ten wpis

Festiwal Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym: Zobacz program

Imprezę otworzył argentyński film "Sekret jej oczu", który w tym roku zdobył Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych. Przedstawiamy program festiwalu na niedzielę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Błyskotliwy kryminał ściągnął do kina PGE w namiocie nad Wisłą tłumy widzów, którzy z braku miejsc musieli siadać na podłodze.

Wcześniej byli świadkami symbolicznego jak połączenie dwóch brzegów Wisły uścisku burmistrza Kazimierza Grzegorza Duni z wójtem Janowca Tadeuszem Koconiem.

Grażyna Torbicka tradycyjnie już (bo po raz drugi – rok temu przez burmistrza Kazimierza) została nagrodzona. Tym razem odznakę "Zasłużony dla województwa Lubelskiego" wręczył jej marszałek województwa Krzysztof Grabczuk.

Oprócz seansów w Kazimierzu ruszyły także spotkania z twórcami w namiocie Empiku. Podczas pierwszego scenarzystka Ilona Łepkowska (znana m.in. z "M jak Miłość") opowiadała publiczności o swojej pracy.

Zdradziła także dlaczego nie pracuje już jako jedna z komentatorów w "Szkle kontaktowym". Z pracy w tym programie zrezygnowała po katastrofie smoleńskiej.

Łepkowska dostrzegła, że przypominane tuż po katastrofie materiały archiwalne dotyczące jej ofiar pojawiały się z innymi komentarzami niż podczas pierwotnej emisji na antenie "Szkła kontaktowego". Wcześniej były uszczypliwe i kąśliwe – po katastrofie już nie.

Dwa Brzegi: program na niedzielę
1 sierpnia

Dźwięk i Światło w Puławach

20.00 - koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej pod dyrekcją Adama Klocka – muzyka filmowa świata m.in. Konieczny, Kilar, Morricone, Legrand, Williams, Dębski, program autorski naczelnego pianisty "Piwnicy pod Baranami" – Konrada Mastyło

22.00 - koncert AINU "World Music"- muzyka świata grana na instrumentach pochodzących z różnych kontynentów, m.in. metalowe flety, fletnie Pana, gitara, didgieridoo, gongi tybetańskie, bębny Indian obu Ameryk, instrumenty wymyślone i wykonane przez samego artystę, muzyka połączona zbrzmieniami elektronicznymi. "World Music" to również widowisko multimedialne – w czasie koncertu wyświetlane będą zdjęcia z Nepalu, Indii, Tybetu, Nowej Zelandii, a także wideoklipy Ainu

• scenografia świetlna oprawami iluminacyjnymi LED Philips przygotowana przez firmę LBL s.c. ze Szklarskiej Poręby

• noc w Muzeum Czartoryskich - zbiory, pamiątki, opowieści. Muzeum Czartoryskich otwarte dla zwiedzających w godzinach 19.00-24.00, wstęp wolny

KINO PGE / PGE CINEMA

9.45: ŻYCIE JEST GDZIE INDZIEJ (Beyond This Place), reż|dir Kaleo La Belle, 95′

12.00: DOBRE MATKI (Good Mothers), reż|dir Carl Th.Dreyer, 12′

12.00: MĘCZEŃSTWOJOANNY D'ARC (The Passion of Joan of Arc), reż|dir Carl Th. Dreyer, 96′

14.30:GRAND HOTEL, reż|dir Lech Majewski, 6′

14.30: ANGELUS, reż|dir Lech Majewski, 103′

17.00: COPIE CONFORME. ZAPISKI Z TOSKANII (CertifiedCopy), reż|dir Abbas Kiarostami, 106′

19.30: KOBIETY BEZMĘŻCZYZN (Womenwithout men), reż|dir Shirin Neshat, 96′

21.45: AMERYKAŃSKI ASTRONAUTA (American Astronaut), reż|dir Cory McAbee, 91′

MAŁE KINO / SMALL CINEMA

10.00: TANGO, reż|dir Piotr Szulkin,99′

12.00: PÓŁKRÓTKO, PÓŁ SERIO 2 (SOME LIKE IT SHORT 2 ), 72′

GDZIECIKWIATY (Power Flowers), reż|dir Cezary Ciszewski, 13′LOVE AND SHADOW, reż|dir Dorota Zgłobicka, 22′WYCISZENIE (Still), reż|dir Rick Ostertann, 7′MAGICZNA GÓRA (The Magic Mountain), reż|dir Petrus Cariry, 13′MÓJ NORWESKI DZIADEK (My Norwegian Grandfather), reż|dir Leiv Igor Devold, 17′

13.45: HISTORIE MIŁOSNE (LoveStories), reż|dir Jerzy Stuhr, 87′

16.00: PÓŁKRÓTKO, PÓŁ SERIO 3 (SOME LIKE IT SHORT 3), 96'

DWA KROKI ZA... (Two steps behind), reż|dir Paulina Majda, 8′LEBENSADER, reż|dir Angela Steffen, 6′ŻYCIE ASYSTENTA KAMERY (The Life of an Assistant Camera), reż|dir Jan Belina Brzozowski, 3′WSPANIAŁA JAJKOŚĆ (Eggcellent), reż|dir Martin Sokol, 2′PREZYDENCKI POCIĄG (President Train), reż|dir Vilus Branko, 14′PRZECIWLEGŁY BRZEG (The opposite Shore), reż|dir Ao Shen, 28′KTO BY POMYŚLAŁ? (Who Would Have Thought?), reż|dir Ewa Borysewicz, 11′TAŃCZ ALBO ZDYCHAJ (The return of the Synchronized), reż|dir Sindre Sandemo, 27′

18.30: PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI (The Simple Story About Love),reż|dir Arkadiusz Jakubik, 80′

20.45: WROGOWIE PUBLICZNI (Enemies of the people), reż|dirRob Lemkin, Thet Sambath, 93′

KINO POD SREBRNĄ GWIAZDĄ – MAŁY RYNEK / CINEMAUNDER SILVER STAR – SMALL MARKETPLACE

21.00: W SKALI (In scale), reż|dirMarina Moshkova, 7′

21.00: BIAŁA WSTĄŻKA (The White Ribbon), reż|dir MichaelHaneke, 145′

KINO MOSQUITO NA WIŚLE / MOSQUITO CINEMA ON VISTULA RIVER

22.00:POWIERZCHNIA. FILM SPOD SPODU (Surface. A film from below), reż|dir Tu Varathit, 3′

22.00: PROBLEM Z KOMARAMI I INNE HISTORIE (Mosquito problem and otherstories), reż|dir Andrey Paounov, 100′

KOCHAM KINO NA ZAMKU WJANOWCU / I LOVE CINEMA IN JANOWIEC CASTLE

21.00:POTWIERDZENIE (Proof), reż|dir Arczi, 5′

21.00: NAJPIERWSTRZELAJ, POTEM ZWIEDZAJ (In Bruges), reż|dir Martin McDonagh, 107′

ART KINO SYNAGOGA / ARTCINEMA IN SYNAGOGUE

17.00: ZAWÓD– PODRÓŻNIK NA POŁUDNIE. ANDRZEJ STASIUK (Profession: Traveler To The South),reż|dir Dariusz Pawelec, 42′

17.00: W NOWICY NA KOŃCU ŚWIATA (Nowica – The End ofThe World), reż|dir Natasza Ziólkowska-Kurczuk, 67′

Więcej zdjęć i relacja w tekścieDwa Brzegi: Festiwal Filmu i Sztuki rozpoczęty na MM Puławy

Pozostałe informacje

Protest przeciwko myśliwym
Protest w Lublinie
galeria

Dość przypadkowych śmierci z rąk myśliwych

Kolejna tragedia, kolejny raz usłyszeliśmy „pomyliłem z dzikiem”. Ile tragedii z rąk myśliwych musi się jeszcze wydarzyć? Czy możemy czuć się bezpiecznie – dopytywali aktywiści z lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego podczas dzisiejszego protestu pod siedzibę Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Wieniawskiej.

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Posłowie Polski 2050 złożyli w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje bezpłatny dostęp do antykoncepcji dla kobiet w wieku od 18 do 25 lat. Przewidziano w nim także, rozszerzenie antykoncepcji objętej refundacją, dla kobiet powyżej 25 roku życia. Bezpłatne środki antykoncepcji ma finansować NFZ.

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo, którym od roku jeżdżą już mieszkańcy, zyskało nazwę najstarszego stowarzyszenia w Białej Podlaskiej. Koło Bialczan złożyło taki wniosek niemal od razu po otwarciu inwestycji.

Sierż. Łukasz Remuszka i st. post. Łukasz Bizoń uratowali życie młodemu mężczyźnie

Sierż. Remuszka i st. post. Bizoń uratowali życie 25-latkowi

Byli na służbie, zrobili to, co do nich należało. Ale gdyby się zawahali i nie podjęli akcji ratowniczej tak szybko, młody mężczyzna mógłby już nie żyć. Dwaj policjanci z Lublina uratowali mu życie.

Magdalena Bożko-Miedzwiecka – dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Publikowała w Dzienniku Wschodnim, Newsweeku, Newsweeku Historii, Rzeczpospolitej, Twórczości, Akcencie, Karcie. Laureatka dziennikarskich nagród, m.in. Ostrego Pióra Business Centre Club, nagród w konkursie prasowym Mediów Regionalnych im. Jana Stepka za reportaże historyczne i społeczne, nagród Salus Publica Głównego Inspektora Pracy, nagrody im. Bolesława Prusa Związku Literackich Polskich.

Polska o nim milczała, jakby nigdy nie istniał

Gdyby nie polscy piloci i mieszkańcy niewielkiej lubelskiej miejscowości, nikt by dzisiaj nie wiedział, że to w Woli Osowińskiej pod Radzyniem Podlaskim urodził się założyciel i pierwszy dowódca Dywizjonu 303. Polskie władze skutecznie wymazały pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego z kart historii. Ale ludzie nie zapomnieli.

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach
28 września 2025, 13:30

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach

Historyczne widowisko będzie zasadniczym punktem niedzielnego pikniku, który w niedzielę (28 września) odbędzie się w Brodziakach pod Biłgorajem.

45-letni mieszkaniec Bełżca potrzebuje pieniędzy na leczenie

Wielka mobilizacja. Ruszyła akcja pomocy dla pana Pawła

Leki, konsultacje lekarskie, dojazdy do Lublina na kolejne cykle chemioterapii - to wszystko sporo kosztuje, a bez tego Paweł Wagner nie zdoła wrócić do zdrowia. Na szczęście mieszkaniec Bełżca może liczyć na wsparcie.

Powodów do radości w półfinale z Włochami Polacy nie mieli zbyt wielu - przegrali 0:3

Mistrzostwa świata siatkarzy: Polska gorsza od Włochów. Zamiast finału, tylko walka o brąz

W meczu półfinałowym mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarzy przegrała z Włochami 0:3 i zagra tylko o brązowy medal z Czechami

Sławomir Gołoś wyszedł z DPS w gminie Jabłoń dzisiaj rano

Pilny komunikat policji. Zaginął pensjonariusz DPS

Policjanci z Parczewa prowadzą intensywne poszukiwania Sławomira Gołosia. Mężczyzna jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w gminie Jabłoń.

42-latek zorganizował w pomieszczeniu gospodarczym profesjonalną fabryczkę alkoholu

Nie będzie bimbru. Domowa gorzelnia zlikwidowana, "producent" zatrzymany

Ktoś dał policji cynk. A wyjazd do gminy Czemierniki potwierdził, że 42-latek zajmuje się nielegalną produkcją alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Pięć bramek, dwie czerwone kartki i dodatkowe smaczki w meczu Gryfa Gmina Zamość z BKS Bodaczów

Pięć bramek, dwie czerwone kartki i dodatkowe smaczki w meczu Gryfa Gmina Zamość z BKS Bodaczów

Każda seria ma swój koniec. Na inaugurację ósmej kolejki BKS Bodaczów pojechał do pobliskiej Zawady na mecz z Gryfem Gminą Zamość. Mecz miał swoje smaczki i był niezwykle emocjonujący – padło w nim pięć goli, a sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Lepsi okazali się gospodarze, którzy tym samym wskoczyli do ścisłej czołówki rozgrywek. Dla ekipy z Bodaczowa była to natomiast pierwsza porażka w tym sezonie

Trzy osoby ranne w wypadku. Warszawianka nie ustąpiła pierwszeństwa
galeria

Trzy osoby ranne w wypadku. Warszawianka nie ustąpiła pierwszeństwa

Trzy osoby przetransportowano do szpitala, w tym najciężej ranną śmigłowcem, po wypadku, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 63 w Bezwoli niedaleko Radzynia Podlaskiego.

Marzą o tym, by być radcami prawnymi. Przed nimi pierwszy egzamin
ZDJĘCIA
galeria

Marzą o tym, by być radcami prawnymi. Przed nimi pierwszy egzamin

Ponad 150 osób przystąpiło do wstępnego egzaminu na aplikację radcowską. To właśnie od niego rozpoczyna się droga do zawodu radcy prawnego.

Czy stadion przy Alejach Zygmuntowskich zacznie się zmieniać już jesienią?

Jest zielone światło dla remontu stadionu dla żużlowców

Lubelski MOSiR otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich. Wygląda więc na to, że ledwo umilknie warkot żużlowych motocykli, a przy Z5 rozlegnie się huk ciężkiego sprzętu.

Górnik Łęczna jedzie do Głogowa z wiarą w sukces

Górnik Łęczna jedzie do Głogowa z wiarą w sukces

Po wysokiej i bolesnej porażce z Cracovią w STS Pucharze Polski Górnik Łęczna w niedzielę zmierzy się w ligowym spotkaniu z Chrobrym Głogów na jego terenie (godz. 17.30)

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium