Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 września 2018 r.
8:39

Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze"

27 177 A A

Sala Pompejańska puławskiego starostwa wypełniła się po brzegi. W sobotę, swój program dla Puław i regionu, podczas konwencji wyborczej, zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Poznaliśmy również kandydatów na burmistrzów i wójtów popieranych przez partię rządzącą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do walki o głosy wyborców z powiatu puławskiego PiS przystąpił przez organizację dużej konwencji. Jednym z jej głównych punktów była prezentacja programu kandydatki na urząd prezydenta Puław, Bożeny Krygier. Obecna przewodnicząca rady miasta zapewniła, że jako przyszła prezydent będzie wspierała puławski szpital. Przypomniała, że to decyzją radnych PiS, wdrożono program, który wyciągnął go z finansowych kłopotów. Wbiła przy okazji szpilę w samorządowcom PO i PSPP, którzy to, jak zaznaczyła, byli temu przeciwni.

Kandydatka PiS wspomniała o konieczności dalszego rozwoju lokalnej infrastruktury, budowie nowych dróg oraz boisk sportowych.

– W tej kadencji wybudowaliśmy dwa kompleksy boisk, ale wiele pracy przed nami. Wiemy, że na podobne inwestycje czekają także SP nr 3 i SP nr 6. My to zrobimy – obiecała.

Bożena Krygier przypomniała o tym, że to dzięki radnym PiS, trwa budowa nowej hali sportowej.

– Od wielu lat rozmawiało się o tym, a nam udało się to zrobić (...). Możemy skutecznie realizować politykę rządu, która zmienia Polskę na lepsze – mówiła, dziękując za przyznane dotacje na halę i boiska od resortu sportu.

W swoim programie nie zapomniała o przedsiębiorcach. Ci najmniejsi mają zostać objęci pomocą i będą mogli liczyć na dotacje do 10 tys. złotych.

Poprawić ma się również puławska kultura, a to za sprawą pozyskania środków na remont Pałacu Marynki oraz koncertowego wykorzystywania tego miejsca. Z kolei do Muzeum Czartoryskich Krygier chciałaby sprowadzić obrazy Rembrandta. 

–  Jestem pewna, że nowy prezydent i radni są gwarantem dobrych zmian w Puławach. Powinniśmy stworzyć miasto otwarte na turystów, inwestorów i takie, w którym mieszkańcy będą otwarci na siebie nawzajem. Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze – zaproponowała kandydatka PiS na prezydenta.

– Wierzę, że Puławy można wyrwać z rąk tego pana, który za długo już pełni swój urząd – wyznał wiceminister sportu, Jarosław Stawiarski.

Poparcia na Bożeny Krygier udzielił także obecny na puławskiej konwencji Przemysław Czarnek. Wojewoda przekonywał, że dla poprawy skuteczności, zdobycie władzy w samorządach będzie kluczowe. – Dlatego te wybory są najważniejsze – podkreślał.

Na koniec przedstawiono kandydatów m.in. na burmistrzów i wójtów. O władzę w Nałęczowie powalczy Piotr Tomasiak. W Kazimierzu Dolnym PiS stawia na Marka Kubisia, a w Janowcu na Małgorzatę Tarłowską. Kandydatką na wójta gminy Żyrzyn została Renata Kapusta-Kawka. O kolejną kadencję wójta Wąwolnicy postara się Marcin Łaguna. W Baranowie partia stawia na Mirosława Grzelaka, z kolei w Kurowie poparcie PiS otrzymał Grzegorz Gajda. Kandydatką na wójta Markuszowa została Karolina Dąbrowska. W gminach Puławy i Końskowola partia poparła liderów z lokalnych komitetów. W tej pierwszej wójta Krzysztofa Brzezińskiego, w drugiej działacza „Zielonego Powiśla” oraz stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”. Janusza Próchniaka.

Komentarze 177

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Reality / 23 września 2018 o 09:08
+50
Należy odsunąć od władzy tą partię nakazów i zakazów. Nikt nie bedzie mi mówił jak mam żyć i spędzać wolny czas.
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 23 września 2018 o 09:35
+40
HIPORYZJA to HASŁO WYBORCZE!  Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze". Dobrze czuje się nas przykład Małgorzata SADURSKA która zarabia 421.000 zł NIE MAJĄC KOMETENCJI! Dobrze czuje się Tomasz SZYMAJDA który ma STOŁEK za 10.000 zł za STOŁEK BEZ KONKURSU i BEZ DOROBKU! Dobrze ma pani Małorzata Górska LENARTOWICZ która KRADŁA i jako Dyrektor MP Nr zarabia 7.000 zł. Dobrze ma Tomasz KRASZEWSKI który SYPAŁ przyjaciół na SB a teraz ma do końca życia porócz dobrej pensji, diety radnego też RENTĘ KOMBATANCKĄ 417,28 zł do KOŃCA ŻYCIA! Wielu działaczy PiS ma bardzo dobrze np. zbrodniarz komunistyczny sądzia Kryże, czy komunistyczny prokurator Piuotrowski do końca istnienienia był w PZPR a teraz jest SENATOREM PiS-u! Taki mamy prawdziwy PiS! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
HIPORYZJA to HASŁO WYBORCZE!  Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze". Dobrze czuje się nas przykład Małgorzata SADURSKA która zarabia 421.000 zł NIE MAJĄC KOMETENCJI! Dobrze czuje się Tomasz SZYMAJDA który ma STOŁEK za 10.000 zł za STOŁEK BEZ KONKURSU i BEZ DOROBKU! Dobrze ma pani Małorzata Górska LENARTOWICZ która KRADŁA i jako Dyrektor MP Nr zarabia 7.000 zł. Dobrze ma Tomasz KRASZEWSKI który SYPAŁ przyjaciół na SB a teraz ma do końca życia porócz dobrej pensji, diety rad... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2018 o 09:28
+38
Wystarczy spojrzeć na FACJATY komentarz zbędny
Avatar
kraśniczanin / 23 września 2018 o 09:20
+32
Mieszkańcy Puław, nie wierzcie w obietnice łysego gnoma z Kraśnika pełniącego funkcję v-ce ministra d/s fikołków. O jego wiarygodność spytajcie kraśniczan, hipokryta i obłudnik.
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 23 września 2018 o 09:27
+27
FOTO- Małgorzata Górska Lenartowicz kandyduje do Rady Powiatu z listy PiS Puławy- PLAGIAT, MALWERSACJE, FAŁSZOWANIE PODPISÓW, SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ, KORUPCJA, PRYWATA, NIE MORALNE ŻYCIE, REWIZJA POLICJI, ZŁODZIESTWO, NIELEGALNE ZBIÓRKI PIENIĘDZY, OSZUSTWA PODATKOWE! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
Avatar
Gość / 23 września 2018 o 08:58
+27
Stawiarski pobił rekord hipokryzji. Przy każdej okazji przyjeżdża do Puław ( budowa boiska, dofinansowanie na halę) i chwali prezydenta za słuszne działania na rzecz rozwoju sportu w mieście. Teraz promując swoją planktonową kandydatkę mówi o nim "ten pan". Żenada, ceniłem go wyżej
Avatar
Gość / 23 września 2018 o 08:58
+27
Jak na partię rządzącą to coś skromna frekwencja
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 23 września 2018 o 09:10
+26
Panie STAWIRSKI! Powiedział Pan słowa: " – Wierzę, że Puławy można wyrwać z rąk tego pana, który za długo już pełni swój urząd – wyznał wiceminister sportu, Jarosław Stawiarski." Promował Pan tą beznadziejną Bożenę KRYGIER! Przecież PiS Puławy w koalicji z towarzyszem Januszem GROBLEM z PZPR czuje się jak ryba w wodzie! Koalicja PiS Puławy i PZPR Puławy KWITNIE! Po to właśnie PiS Puławy szukał możliwie jak NAJGFORSZEGO KANDYDATA na Prezydenta aby trowarzysz Janusz GROBEL z PZPR wygrał w I turze! PiS Puławy PANICZNIE BOI się pana Pawła MAJA lidera w rangingiu popularności wśród Internastów! Pan Krzysztof SZULOWSKI w rozmowie ze mną w kewietniu 2018 powiedział, że pan Paweł MAJ jest dla Niego i dla PiS Puławy GORSZY OD BOLSZEWIKA! To znaczy, że dla PiS Puławy koalicjant z PZPR jest OK, a dynamiczny i pracowity radny NIEZALEŻNY jest GORSZY od BOLSZEWIKA! Cezary Kruk ,tel. 518-482-726
Panie STAWIRSKI! Powiedział Pan słowa: " – Wierzę, że Puławy można wyrwać z rąk tego pana, który za długo już pełni swój urząd – wyznał wiceminister sportu, Jarosław Stawiarski." Promował Pan tą beznadziejną Bożenę KRYGIER! Przecież PiS Puławy w koalicji z towarzyszem Januszem GROBLEM z PZPR czuje się jak ryba w wodzie! Koalicja PiS Puławy i PZPR Puławy KWITNIE! Po to właśnie PiS Puławy szukał możliwie jak NAJGFORSZEGO KANDYDATA na Prezydenta aby trowarzysz Janusz GROBEL z PZPR wygrał w I turze! PiS Puławy PANICZNIE BOI się pana ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2018 o 10:28
+25
"Gorszy sort", "tylko katolik może być Polakiem", "wszyscy niegłosujacy na pis to złodzieje i komuniści. I Żydzi" A teraz: "stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze". Jak za komuny: "AK to faszyści - stwórzmy wspólnotę socjalistyczną, w której każdy dobry robotnik będzie czuł się dobrze (oprócz tych, którzy nie głosują na PZPR)".
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 23 września 2018 o 09:25
+17
Na głownej fotce nieco z tyłu jest pani Małgorzata Górska LENARTOWICZ zwana PLASGIATORKĄ której PRACA MAGISTERSKA to ORDYNARNY PLAGIA! Będzie to na tysiącach PLAKATÓW! Pan Krzysztof SZULOWSKI dobrze wiedział o PLAGIACIE a pomimo to umieścił panią Małgorzastę Górdską LENARTOWICZ bardzo wysxoko na liście PiS Puławy doi Rady Powiatu! Cezary Kruk, tel. 518-482-726
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 1 października 2018 o 09:09
+1
Wzywam PiS Puławy do odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cieburaszka / 30 września 2018 o 22:49
+1
A już myślałem że się z panem coś złego stało, cały dzień się Pan nie odzywał.
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 30 września 2018 o 22:15
+1
Wzywam PiS Puławy do odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 30 września 2018 o 09:42
+1
Wzywam PiS Puławy do odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 29 września 2018 o 17:30
+1
Wzywam PiS Puławy do odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 29 września 2018 o 17:27
+1
Będę tak długo zadawał pytania aż otrzymam wyczerpujące odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 29 września 2018 o 17:27
+1
Będę tak długo zadawał pytania aż otrzymam wyczerpujące odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 29 września 2018 o 17:26
+1
PiS Puławy mógłby odpowiedzieć i uczciwie napisać ile płaci za każde spotkanie od 10 lat! A tak niektórzy mogą sądzić, że PiS podobnie jak PZPR nic nie płaci gdyż traktuje Polskie Państwo jak swój prywatny PARTYJNIACKI FOLWARK! Cezary Kruk
Avatar
Cezary Kruk Wolni i Solidarni www.orlik.pulawy.pl / 29 września 2018 o 17:24
+1
Wzywam PiS Puławy do odpowiedzi! Cezary Kruk
Avatar
Daj se spokoj / 29 września 2018 o 14:48
+1
Przecież widzisz ze nikt nie chce z tobą rozmawiać 
Zobacz wszystkie komentarze 177

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konrad Nowak wraca do składu Motoru na mecz ze Stalą Rzeszów

Konrad Nowak wraca do składu Motoru na mecz ze Stalą Rzeszów 0 0

Po dwóch meczach pauzy za czerwoną kartkę z Kraśnika do gry wraca Konrad Nowak. Można powiedzieć, że wraca w idealnym momencie, bo przed Motorem ważny mecz w Rzeszowie ze Stalą (sobota, godz. 15)

Śledztwo w sprawie janowskiej stadniny przedłużone już po raz czwarty. Dlaczego?

Śledztwo w sprawie janowskiej stadniny przedłużone już po raz czwarty. Dlaczego? 0 0

Prokuratura Regionalna po raz czwarty przedłuża śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie w Janowie Podlaskim. Tym razem do 9 kwietnia przyszłego roku.

Paweł Gil z Lublina pojedzie na Klubowe Mistrzostwa Świata

Paweł Gil z Lublina pojedzie na Klubowe Mistrzostwa Świata 1 0

W dniach 12-22 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostaną rozegrane Klubowe Mistrzostwa Świata. W imprezie weźmie udział Paweł Gil z Lublina, który znalazł się w gronie sędziów VAR

Koncert Jolki Sip w Hadesie
25 października 2018, 19:00
film

Koncert Jolki Sip w Hadesie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 25 października o godz. 19 w Restauracji Hades Szeroka (ul. Grodzka 21) wystąpi Jolanta Sip z zespołem.

Finał XVIII Dnia Papieskiego w Puławach
21 października 2018, 18:00

Finał XVIII Dnia Papieskiego w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. 21 października w Puławach zakończy się tegoroczna edycja, XVIII Dnia Papieskiego w Puławach. O godz. 18 w Kościele Św. Rodziny odbędzie się Msza Święta, a po niej, o godz. 19, koncert w wykonaniu Marcina Stycznia Pieśń o Bogu ukrytym.

Tragiczny wypadek. Zginęły dwie piłkarki klubu z Wyszkowa

Tragiczny wypadek. Zginęły dwie piłkarki klubu z Wyszkowa 1 1

Dwie 20-letnie piłkarki UKS Loczki Wyszków na Mazowszu i ich koleżanka zginęły w tragicznym wypadku na drodze z Porządzia do Białegobłota

Mistrzostwa Europy U-20 i U-23 w podnoszeniu ciężarów od soboty w Zamościu

Mistrzostwa Europy U-20 i U-23 w podnoszeniu ciężarów od soboty w Zamościu 5 0

W sobotę w Zamościu rozpoczynają się Mistrzostwa Europy U-20 i U-23. Weźmie w nich udział 35-osobowa reprezentacja Polski

Lublin: Ile miasto zarobiło na banerach wyborczych? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Ile miasto zarobiło na banerach wyborczych? [zdjęcia] 1 3

Ponad 18 tysięcy złotych zarobi miasto na banerach wyborczych.

W miastach potrzebne są jak największe drzewa

W miastach potrzebne są jak największe drzewa 0 12

Produkują tlen, nawilżają i oczyszczają powietrze. Ułatwiają retencjonowanie wody i obniżają temperaturę w czasie upałów. – Ale w miastach potrzebne są duże drzewa, a nie małe sadzonki – tłumaczy dr Dominik Drzazga z Uniwersytetu Łódzkiego

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Gasnący płomień"
25 października 2018, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Gasnący płomień" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 25 października o godz. 18 w DDK Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się projekcja filmu Gasnący płomień. Wstęp wolny.

Kierowca potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych [wideo]
film

Kierowca potrącił rowerzystkę na przejściu dla pieszych [wideo] 9 14

Kierowca renault clio potrącił 72-letnią rowerzystkę na przejściu dla pieszych w Łukowie. Kobieta trafiła do szpitala, ale na całe szczęście skończyło się tylko na siniakach.

"Najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy" dla mężczyzny, który zaatakował policjanta podczas marszu równości
galeria

"Najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy" dla mężczyzny, który zaatakował policjanta podczas marszu równości 44 14

Do zdarzenia doszło 13 października na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z ul. Bajkowskiego podczas zabezpieczenia marszu równości. Policjant ruchu drogowego zabezpieczał ulicę aby samochody w tym czasie nie wjeżdżały na skrzyżowanie.

Strażacy z poniatowskiej OSP z nowym sprzętem. „Gabrysia” zastąpiła „Jelonka”

Strażacy z poniatowskiej OSP z nowym sprzętem. „Gabrysia” zastąpiła „Jelonka” 0 2

Jest czerwony, ma mocną sikawkę i nie boi się największych bezdroży. Zmieści sześciu strażaków. Po wielu latach starań druhowie z OSP Poniatowa mają nowy wóz strażacki, którego matką chrzestną została posłanka Gabriela Masłowska. Na jej cześć wóz strażacki nosi imię „Gabrysia”

Rekolekcje z siostrą Małgorzatą Chmielewską dla studentów

Rekolekcje z siostrą Małgorzatą Chmielewską dla studentów 0 0

Siostra Małgorzata Chmielewska wygłosi rekolekcje „na dobry początek” roku akademickiego. Pierwsze spotkanie z zakonnicą niosącą pomoc osobom ubogim, bezdomnym, osamotnionym i chorym już w środę w Kościele Akademickim KUL.

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Musimy odblokować głowy

Paweł Sasin (Górnik Łęczna): Musimy odblokować głowy 2 1

ROZMOWA Z Pawłem Sasinen, obrońcą Górnika Łęczna

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.