Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 maja 2013 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Muzyk zbudował szopę na działce. Usłyszał wyrok: prace społeczne

Autor: Zdjęcie autora (greg)
0 90 A A
Szopa Waledemara Deski (wdeska.wordpress.com/)
Szopa Waledemara Deski (wdeska.wordpress.com/)

8 miesięcy prac społecznych i 300 zł kosztów sądowych – taki wyrok w puławskim sądzie usłyszał muzyk zespołu Daab Waldemar Deska, który wybudował szopę na własnej działce rolnej w gminie Kazimierz Dolny bez stosownego zezwolenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Muzyk przez osiem kolejnych miesięcy będzie musiał poświęcić po 30 godzin na prace społeczne. Nad Deską ciąży również ponad 8 tys. zł grzywny nałożonej przez inspekcję budowlaną. Grzywna ma zmusić go do rozbiórki.

W przeciwnym razie zrobi to wynajęta przez urząd firma, a kosztami obciąży muzyka.

Kilka lat temu postawił on na należącej do niego działce rolnej drewnianą szopę. Nie miał pozwolenia budowlanego. Tłumaczył, że budynek ma charakter tymczasowy i nie jest połączony trwale z gruntem. Sprawa wyszła na jaw, bo ktoś złożył na niego donos w Urzędzie Miasta.

Wtedy do gry wkroczył Inspektorat Nadzoru Budowlanego i nakazał rozbiórkę. To rozpoczęło sądową batalię muzyka w obronie szopy. Deska, przy poparciu osób ze świata kultury i sztuki, prosił o interwencję prezydenta, prokuratora generalnego, posłów i przegrywał w kolejnych sądach, które podtrzymywały decyzję nakazującą rozbiórkę na koszt właściciela.

Sprawa trafiła nawet do NSA i została oddalona. Sąd podkreślił, że dla budowy każdego obiektu wymagane jest pozwolenie na budowę. – Nie jest tak, że kto chce, buduje gdzie chce i jak chce – zaznaczył.

Niedawno wyrok wydał w tej sprawie sąd w Puławach. Wina oskarżonego nie budzi żadnych wątpliwości – usłyszał Deska w uzasadnieniu wyroku. – Człowiek nie może zbudować i zapewnić sobie schronienia, bo jest za to karany. To skandaliczna rzecz – mówił jeszcze przed rozprawą muzyk. Członek zespołu Daab zapowiedział odwołanie.

Komentarze 90

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 19:17
0
NA SWOJWJ POSESJY WYBUDOWAL I ZOSTAL UKARANY CHYBA WTYM NASZYM KRAJU USTANAWIAJA PRAWO NIE NORMALNI LUDZIE POWINIEN ODDAC SPRAWE DO STRAZBURKA
Avatar
Gość / 11 października 2015 o 07:10
0
Czy ci przy korycie nie maja sie czym do kurwy nedzy zajmowac niz taka szopa. Co za jebniety kraj ta polska. Polaki to jednak w wiekszosci nienormalni ludzie. Niech sobie gosc ma szpoe w koncu to jego ziemia I moze sobie tam wybudowac cala wioske drewnianych szop I huj wan do tego. Panie muzyk bron sie Pan zazkarzyc ten durny kraj do Strasburga.
Avatar
tom / 28 października 2013 o 15:31
0
Niestety to polska i polskie urzedasy z powietrzem. w bani...
Avatar
Andio / 4 czerwca 2013 o 15:16
0

Hmmm

Ja bede strzelal do kazdego kto wejdzie na moją posiadłość !!!!
Niech kurwa nawet prezydent albo papierz przyjdzie ! Bede walił jak do kaczek !

Avatar
M / 3 czerwca 2013 o 18:53
0

Co za kraj. Coraz bardziej go nienawidzę i coraz bardziej utwierdzam się w przkonaniu, że ten kraj nie jest dla mnie. Dlaczego oni zawsze tak utrudniają komuś życie? Co komu przeszkadza domek, w dodatku taki uroczy. Gdybym była w takiej sytuacji, to zleciłabym spawaczowi wykonanie element konsrukcyjny o wymiarach podstawy domku, do której zamontowane zostały by płozy albo koła, jak w "Wozie Drzymały". I niech spadają na drzewo.

Avatar
olo / 3 czerwca 2013 o 07:22
0

Acha - jeszcze jedno - bo przypomniała mi się sprawa księdza Natanka, który nabudował od groma budowli ale tamtejszy Inspektorad Nadzoru Budowlanego rozkłada ręce i nioc nie może zrobić ani ukarać - to jest władza pieniądza. Ksiądz Natanek nie do rusdzenia za mnóstwo nielegalnych budopwli , a zwykły człowiek po łapach dostaje za jedna szopę z drewna.... poczytajcie...

http://uwaga.tvn.pl/59026,news,,samowolka_budowlana_ks_natanka,reportaz.html

Widac w tym kraju Tuska - ojca sprawidliwości - jest miejsce dla równych i równiejszych...

Acha - jeszcze jedno - bo przypomniała mi się sprawa księdza Natanka, który nabudował od groma budowli ale tamtejszy Inspektorad Nadzoru Budowlanego rozkłada ręce i nioc nie może zrobić ani ukarać - to jest władza pieniądza. Ksiądz Natanek nie do rusdzenia za mnóstwo nielegalnych budopwli , a zwykły człowiek po łapach dostaje za jedna szopę z drewna.... poczytajcie...

http://uwaga.tvn.pl/59026,news,,samowolka_budowlana_ks_natanka,reportaz.html

Widac w tym kraju Tuska - ojca sprawidliwości - jest miejsce dla równych i równie... rozwiń

Avatar
olo / 3 czerwca 2013 o 07:17
0

Dali by spokój człowiekowi, zalegalizowali by tą "budowę" i kropka... ale nie - męczą człowieka karami za postawienie jakiejś szopy z drewna na własnej działce. AMBER GOLD zajebał miliony Polakom a syn Tuska w to zamieszany.... i .... nie ma silnych... a tu za szopę gościa karają.... co to ku*** za kraj?

Avatar
DAGA / 2 czerwca 2013 o 10:16
0

a jak to się ma do samowolki Romów we Wrocławiu ? co to za prawo ? 

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 22:29
0

Czytając ten artykuł widać że OSZOŁOMY JESZCZE PRACUJĄ W SĄDACH - a kase biorą dużą... WSTYD p..OSZ.- sędziowie.WEŻCIE SIĘ DO LOGICZNEGO MYŚLENIA

Avatar
S Y L W E S T E R / 1 czerwca 2013 o 22:12
0

-------------------------------MUZYK   MUSI    IŚĆ   I   KOMPROMITOWAĆ    PRAWO   POLSKIE !---------------- Tylko  tak  prosimy  skonstrułować  oskarżenie  aby  oprócz  ODSZKODOWANIA  poleciał  " na  zbitą  buzie   "  także  Sędzia ,  bo  przecież  nawet  w  wojsku  ZŁYCH  ROZKAZÓW  SIĘ  NIE  WYKONUJE ! . Ale   podobne  wariactwo  prawne  miał  mój  kolega  w  Lublinie  który  "na  śmierć  i  życie"  toczył  "boje" o  schodki  na  Jego  posesji  do  Jego  domu  (sic?). .   Dojdzie  do  tego , że  nawet  będzie  musiało  sobie małżeństwo  uzgodnić  "program  igraszek"  i  mieć  z  urzędu  na...pozwolenie   we  własnym  domu, włas nym  łóżku  z  własną  ślubną  żoną ... koniec  świata ! .

-------------------------------MUZYK   MUSI    IŚĆ   I   KOMPROMITOWAĆ    PRAWO   POLSKIE !---------------- Tylko  tak  prosimy  skonstrułować  oskarżenie  aby  oprócz  ODSZKODOWANIA  poleciał  " na  zbitą  buzie   "  także  Sędzia ,  bo  przecież  nawet  w  wojsku  ZŁYCH  ROZKAZÓW  SIĘ  NIE  WYKONUJE ! . Ale   podobne  wariactwo  p... rozwiń

Avatar
Gość / 25 kwietnia 2017 o 19:17
0
NA SWOJWJ POSESJY WYBUDOWAL I ZOSTAL UKARANY CHYBA WTYM NASZYM KRAJU USTANAWIAJA PRAWO NIE NORMALNI LUDZIE POWINIEN ODDAC SPRAWE DO STRAZBURKA
Avatar
Gość / 11 października 2015 o 07:10
0
Czy ci przy korycie nie maja sie czym do kurwy nedzy zajmowac niz taka szopa. Co za jebniety kraj ta polska. Polaki to jednak w wiekszosci nienormalni ludzie. Niech sobie gosc ma szpoe w koncu to jego ziemia I moze sobie tam wybudowac cala wioske drewnianych szop I huj wan do tego. Panie muzyk bron sie Pan zazkarzyc ten durny kraj do Strasburga.
Avatar
tom / 28 października 2013 o 15:31
0
Niestety to polska i polskie urzedasy z powietrzem. w bani...
Avatar
Andio / 4 czerwca 2013 o 15:16
0

Hmmm

Ja bede strzelal do kazdego kto wejdzie na moją posiadłość !!!!
Niech kurwa nawet prezydent albo papierz przyjdzie ! Bede walił jak do kaczek !

Avatar
M / 3 czerwca 2013 o 18:53
0

Co za kraj. Coraz bardziej go nienawidzę i coraz bardziej utwierdzam się w przkonaniu, że ten kraj nie jest dla mnie. Dlaczego oni zawsze tak utrudniają komuś życie? Co komu przeszkadza domek, w dodatku taki uroczy. Gdybym była w takiej sytuacji, to zleciłabym spawaczowi wykonanie element konsrukcyjny o wymiarach podstawy domku, do której zamontowane zostały by płozy albo koła, jak w "Wozie Drzymały". I niech spadają na drzewo.

Avatar
olo / 3 czerwca 2013 o 07:22
0

Acha - jeszcze jedno - bo przypomniała mi się sprawa księdza Natanka, który nabudował od groma budowli ale tamtejszy Inspektorad Nadzoru Budowlanego rozkłada ręce i nioc nie może zrobić ani ukarać - to jest władza pieniądza. Ksiądz Natanek nie do rusdzenia za mnóstwo nielegalnych budopwli , a zwykły człowiek po łapach dostaje za jedna szopę z drewna.... poczytajcie...

http://uwaga.tvn.pl/59026,news,,samowolka_budowlana_ks_natanka,reportaz.html

Widac w tym kraju Tuska - ojca sprawidliwości - jest miejsce dla równych i równiejszych...

Acha - jeszcze jedno - bo przypomniała mi się sprawa księdza Natanka, który nabudował od groma budowli ale tamtejszy Inspektorad Nadzoru Budowlanego rozkłada ręce i nioc nie może zrobić ani ukarać - to jest władza pieniądza. Ksiądz Natanek nie do rusdzenia za mnóstwo nielegalnych budopwli , a zwykły człowiek po łapach dostaje za jedna szopę z drewna.... poczytajcie...

http://uwaga.tvn.pl/59026,news,,samowolka_budowlana_ks_natanka,reportaz.html

Widac w tym kraju Tuska - ojca sprawidliwości - jest miejsce dla równych i równie... rozwiń

Avatar
olo / 3 czerwca 2013 o 07:17
0

Dali by spokój człowiekowi, zalegalizowali by tą "budowę" i kropka... ale nie - męczą człowieka karami za postawienie jakiejś szopy z drewna na własnej działce. AMBER GOLD zajebał miliony Polakom a syn Tuska w to zamieszany.... i .... nie ma silnych... a tu za szopę gościa karają.... co to ku*** za kraj?

Avatar
DAGA / 2 czerwca 2013 o 10:16
0

a jak to się ma do samowolki Romów we Wrocławiu ? co to za prawo ? 

Avatar
Gość / 1 czerwca 2013 o 22:29
0

Czytając ten artykuł widać że OSZOŁOMY JESZCZE PRACUJĄ W SĄDACH - a kase biorą dużą... WSTYD p..OSZ.- sędziowie.WEŻCIE SIĘ DO LOGICZNEGO MYŚLENIA

Avatar
S Y L W E S T E R / 1 czerwca 2013 o 22:12
0

-------------------------------MUZYK   MUSI    IŚĆ   I   KOMPROMITOWAĆ    PRAWO   POLSKIE !---------------- Tylko  tak  prosimy  skonstrułować  oskarżenie  aby  oprócz  ODSZKODOWANIA  poleciał  " na  zbitą  buzie   "  także  Sędzia ,  bo  przecież  nawet  w  wojsku  ZŁYCH  ROZKAZÓW  SIĘ  NIE  WYKONUJE ! . Ale   podobne  wariactwo  prawne  miał  mój  kolega  w  Lublinie  który  "na  śmierć  i  życie"  toczył  "boje" o  schodki  na  Jego  posesji  do  Jego  domu  (sic?). .   Dojdzie  do  tego , że  nawet  będzie  musiało  sobie małżeństwo  uzgodnić  "program  igraszek"  i  mieć  z  urzędu  na...pozwolenie   we  własnym  domu, włas nym  łóżku  z  własną  ślubną  żoną ... koniec  świata ! .

-------------------------------MUZYK   MUSI    IŚĆ   I   KOMPROMITOWAĆ    PRAWO   POLSKIE !---------------- Tylko  tak  prosimy  skonstrułować  oskarżenie  aby  oprócz  ODSZKODOWANIA  poleciał  " na  zbitą  buzie   "  także  Sędzia ,  bo  przecież  nawet  w  wojsku  ZŁYCH  ROZKAZÓW  SIĘ  NIE  WYKONUJE ! . Ale   podobne  wariactwo  p... rozwiń