Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

21 grudnia 2007 r.
15:55
Edytuj ten wpis

Nie chcemy nowej hali!

0 6 A A

Około 400 podpisów zebrali handlowcy z targu przy Piaskowej przeciwko budowie nowej hali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Boją się, że po przebudowie targowiska nie będzie tu dla nich miejsca. A na odległą ulicę Składową nie chcą się przenosić.

Kilkunastu przedstawicieli handlujących przyszło do prezydenta z petycją, w której proszą o umożliwienie dalszego prowadzenia przez nich działalności gospodarczej na targu przy ul. Piaskowej. Nie zgadzają się na przebudowę targu i zbudowanie tu nowoczesnej hali. Obawiają się, że przez to ich drobna działalność będzie musiała stąd zniknąć. Pod petycją podpisali się nie tylko handlujący, ale także mieszkańcy, którzy robią tu zakupy. - Jesteśmy za modernizacją targu, ale nie w taki sposób. Wystarczyłaby budowa zadaszenia nad stoiskami i remont chodników - uważa Zdzisław Urbanek, jeden z protestujących.

Tymczasem władze miasta planują tu budowę dwukondygnacyjnej hali z prawdziwego zdarzenia.

Obok ma powstać także parking. W nowym obiekcie miejsce do handlu znajdą przede wszystkim ci, którzy mają w tej chwili stałe umowy z miejską spółką Targowiska Puławskie. Pozostali, którzy handlują od czasu do czasu, najprawdopodobniej będą musieli się przenieść na targ przy ul. Składowej. I to właśnie najbardziej nie podoba się protestującym. - To jest na końcu świata. Tam nikt nie dojeżdża, poza tym targ działa tylko raz w tygodniu - uważa Bożena Kisiel, jedna z handlarek.

- W żadnym mieście nie organizuje się już targów w centrum miasta, tylko na obrzeżach. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby targ zaczął działać codziennie - odpierał podczas spotkania z protestującymi Adam Gębal, wiceprezydent Puław.
Prezydent Janusz Grobel twierdził z kolei, że odbierał również sygnały mieszkańców osiedla Kołłątaja przeciwko obecnemu zaniedbanemu wyglądowi targowiska.
W spotkaniu wziął udział także radny Teodor Powszedniak (PiS), który twierdził że władze miasta wybierając koncepcję nowej hali, popełniły błąd. - Sprawa wyboru miała stanąć na jednej z komisji. Tymczasem tak się nie stało i radni nie mieli możliwości wyrażenia opinii - mówił Powszedniak, który zapowiedział, że złoży wniosek w sprawie wykreślenia budowy hali z przyszłorocznego budżetu.
- Pan się chyba urwał z choinki - odpowiedział mu Janusz Grobel. - Dyskusja na temat koncepcji targowiska trwa już od sześciu lat. A pan chce teraz populistycznie zaistnieć.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bolek / 14 stycznia 2008 r. o 07:05
0
Nowa hala jest bezwględnie potrzebna. W tej nowej hali też będzie mozna kupić zdrową polską żywność.
Avatar
puławiak28 / 13 stycznia 2008 r. o 12:48
0
ZOSTAWIĆ TARGOWISKO PRZY UL.PIASKOWEJ NIE CHCEMY ŻADNEJ HALI JUŻ DOŚĆ MAMY MARKETÓW W PUŁAWACH CHCEMY KUPOWAĆ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ PROSTO OD PRODUCENTÓW w CAŁEJ EUROPIE SĄ TAKIE TARGI I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA-WRĘCZ POWRACA SIĘ DO TAKIEJ FORMY HANDLU ŻYWNOŚCIĄ
Avatar
pulawiak / 12 stycznia 2008 r. o 21:42
0
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos tyle lat istnieje to targowisko i nigdy żadnemu człowiekowi nie przytrafiło sie zachorowac od tych produktów, a inni piszą że to jest targowisko jak wysypisko. Ja wiem ze wielu stać jezdzic nawert do Warszawy po codzienne zakupy, ale nas zwykłych miedzkanców nie stac na takie wygody, a targ na ulicy Składowej jest zdecydowanie za daleko i ja nie mam samochodu żeby zrobic duze zakupy na caly tydzien, tu mam blisko i kupuje to co chce na jeden dwa dni i mam wszystko swieze, takze ZDECYDOWANIE PROTESTUJE ZA BUDOWANIEM I WYRZUCENIEM KUPCóW Z ULICY PIASKOWEJ.
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos ty... rozwiń
Avatar
abyniepis / 27 grudnia 2007 r. o 10:32
0
Panie Prezydencie brawo tak trzymać! Jeszcze prosimy o porządek z MANHATANEM. Druga paskuda.
Avatar
xXx / 23 grudnia 2007 r. o 00:33
0
Hala powinna powstać!!
Avatar
Bolek / 22 grudnia 2007 r. o 09:26
0
Ja jestem mieszkańcem oś. Kołłątaja i zdecydowanie jestem za budową nowej hali wg koncepcji Urzędu Miasta. Obecny stan tego targowiska uwłaszcza godności ludzkiej.
Avatar
Bolek / 14 stycznia 2008 r. o 07:05
0
Nowa hala jest bezwględnie potrzebna. W tej nowej hali też będzie mozna kupić zdrową polską żywność.
Avatar
puławiak28 / 13 stycznia 2008 r. o 12:48
0
ZOSTAWIĆ TARGOWISKO PRZY UL.PIASKOWEJ NIE CHCEMY ŻADNEJ HALI JUŻ DOŚĆ MAMY MARKETÓW W PUŁAWACH CHCEMY KUPOWAĆ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ PROSTO OD PRODUCENTÓW w CAŁEJ EUROPIE SĄ TAKIE TARGI I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZA-WRĘCZ POWRACA SIĘ DO TAKIEJ FORMY HANDLU ŻYWNOŚCIĄ
Avatar
pulawiak / 12 stycznia 2008 r. o 21:42
0
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos tyle lat istnieje to targowisko i nigdy żadnemu człowiekowi nie przytrafiło sie zachorowac od tych produktów, a inni piszą że to jest targowisko jak wysypisko. Ja wiem ze wielu stać jezdzic nawert do Warszawy po codzienne zakupy, ale nas zwykłych miedzkanców nie stac na takie wygody, a targ na ulicy Składowej jest zdecydowanie za daleko i ja nie mam samochodu żeby zrobic duze zakupy na caly tydzien, tu mam blisko i kupuje to co chce na jeden dwa dni i mam wszystko swieze, takze ZDECYDOWANIE PROTESTUJE ZA BUDOWANIEM I WYRZUCENIEM KUPCóW Z ULICY PIASKOWEJ.
Jestem stałym klientem targowiska przy ulicy Piaskowej. Gdy powstanie tu hala, to na pewno rolnicy i kupcy nie beda mieli tu miejsca dla siebie, a ja własnie od nich codziennie robie zakupy. nie stać mnie i nie chce kupować w wielkich molochach (supermarketach) gdzie towar jest marnej jakosci. Kupcy handlujacy na tagowisku przy ulicy Piaskowej dają mi ta gwarancje iz towaru maja mało i jest on zawsze świeży, a nie tak jak w supermarketach wszystko jest przedatowane i pozatykane szczelnie w hermetyczne torebki kilka razy przetwozone. Jakos ty... rozwiń
Avatar
abyniepis / 27 grudnia 2007 r. o 10:32
0
Panie Prezydencie brawo tak trzymać! Jeszcze prosimy o porządek z MANHATANEM. Druga paskuda.
Avatar
xXx / 23 grudnia 2007 r. o 00:33
0
Hala powinna powstać!!
Avatar
Bolek / 22 grudnia 2007 r. o 09:26
0
Ja jestem mieszkańcem oś. Kołłątaja i zdecydowanie jestem za budową nowej hali wg koncepcji Urzędu Miasta. Obecny stan tego targowiska uwłaszcza godności ludzkiej.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!