Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 stycznia 2018 r.
13:49

Nowe autobusy dla Puław dostarczy MAN. Umowa podpisana

0 19 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Przetarg na dostawę 13 niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach wygrała firma MAN. Umowa pomiędzy miastem, a producentem pojazdów została już podpisana. Jej wartość to prawie 14 mln złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niemiecki producent autobusów był jedynym oferentem w ogłoszonym przez MZK przetargu. Dla Puław wyprodukuje i dostarczy w sumie 13 pojazdów, w tym 10 dużych i 3 średnie. Te pierwsze będą mogły zabrać do 90 pasażerów, drugie - do 75. Ich łączny koszt to ponad 13,8 mln zł. Autobusy zostaną wyprodukowane w polskiej fabryce firmy, w Sadach niedaleko Poznania.

Pod koniec grudnia w puławskim ratuszu władze Puław, MZK oraz przedstawiciele dyrekcji MAN podpisali umowę. Dzięki niej nowe miejskie, niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy "Lion's City" w niebiesko-czerwonych barwach zobaczymy już w połowie roku. Każdy z pojazdów, zgodnie z zamówieniem, będzie napędzany silnikiem diesla z normą emisji spalin Euro6.

Zakup niskopodłogowców dla Puław został wsparty unijnym dofinansowaniem (65 proc.) w ramach projektu dotyczącego rozwoju zrównoważonego transportu dla miasta i okolicznych gmin. W jego ramach MZK kupi również 3 kolejne autobusy w klasie mini (do 45 pasażerów), a także pojazd serwisowy. Ponadto wyremontowane zostaną przystanki, a na wielu z ich zamontowane zostaną biletomaty i elektroniczne tablice. Zmiany czekają także jeżdżące już po puławskich drogach solbusy. Na ich dachach znajdą się instalacje fotowoltaiczne, które mają obniżyć zużycie paliwa podczas korzystania z klimatyzacji. Łączna wartość wszystkich tych inwestycji przekracza 25 mln złotych.

Umowę podpisali m.in. dyrektor sprzedaży w spółce MAN, Krzysztof Gawroński, Henryk Mizak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach i Janusz Grobel, prezydent miasta (fot. UM Puławy)

Zobacz także: Sylwester 2017. Tak Puławy powitały Nowy rok 2018

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 r. o 06:54
kupujecie nowoczesne autobusy za miliony a przystaniek autobusowy przy bramie nr 3 grupy azoty puławy wygląda jak z psiej koziwólki - błoto breja skandal. człowiek w deszczu idąc na autobus stoi w błocie jak chłop w polu. tylko pługa z koniem brakuje by orać.... nowoczesność kuźwa.... i zajedzie na taki przystanek man.... i wejdzie doń u***y po kolana pasażer....
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 23:46
SZKODA ŻE POKAZUJECIE ZDJĘCIE man hYBRYDE
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 21:07
A może specyfikacja przetargowa była napisana tak aby był tylko jeden oferent?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 17:39
cytat: "Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku. " Ja: Eeee, akurat autobusy Ursusa są badziewne. Ursus niech raczej dorabia się na ciągnikach dla Afryki - są prostej budowy i dlatego dobrze się sprawdzają w tamtejszych warunkach. Ja wolałbym, by zakupili już autobusy elektryczne, ale być może jest w tym sporo racji, że autobus elektryczny jeszcze nie jest na takim etapie rozwoju technicznego, by sprawdził się w mieście. Niech więc na razie bogatsi go testują. Poza tym poprawy wymaga w Puławach także cała organizacja komunikacji, a nie tylko tabor i przystanki, czyli zmniejszenie prywatnych samochodów na ulicach na rzecz poruszania się komunikacją. takie jest moje zdanie.
cytat: "Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku. " Ja: Eeee, akurat autobusy Ursusa są badziewne. Ursus niech raczej dorabia się na ciągnikach dla Afryki - są prostej budowy i dlatego dobrze się sprawdzają w tamtejszych warunkach. Ja wolałbym, by zakupili już autobusy elektryczne, ale być może jest w tym sporo racji, że autobus elektryczny jeszcze nie jest na takim etapie rozwoju technicznego, by sprawdził się w mieście. Niec... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 17:24
ARTUR ODDAJ MANDAT RADNEGO
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:42
To juz skończyły się wspólne wycieczki prezydenta Grobla z Arturem K. np. na kajaki do Francji? Wyjazdy oczywiście za pieniądze mieszkańców Puław.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:29
Podejrzewam że nie Sady a blisko nas położone Starachowice dostarczą te pojazdy. Myślę że jest to dobrze przemyślany zakup. Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:08
Niebawem zobaczymy czy dumnie zasiądzie przy stole rady miasta na swoim dotychczasowym miejscu w gronie radnych PiS
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:04
Artur jako człowiek honoru już wkrótce odda mandat. Będzie jeszcze o tym głośno w radiu Maryja
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:02
Kiedy ten skompromitowany radny Artur K. , pijany kierowca z 1,6 promila, odda mandat radnego ? Dojna zmiana do stołka przyspawana
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 r. o 06:54
kupujecie nowoczesne autobusy za miliony a przystaniek autobusowy przy bramie nr 3 grupy azoty puławy wygląda jak z psiej koziwólki - błoto breja skandal. człowiek w deszczu idąc na autobus stoi w błocie jak chłop w polu. tylko pługa z koniem brakuje by orać.... nowoczesność kuźwa.... i zajedzie na taki przystanek man.... i wejdzie doń u***y po kolana pasażer....
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 23:46
SZKODA ŻE POKAZUJECIE ZDJĘCIE man hYBRYDE
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 21:07
A może specyfikacja przetargowa była napisana tak aby był tylko jeden oferent?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 17:39
cytat: "Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku. " Ja: Eeee, akurat autobusy Ursusa są badziewne. Ursus niech raczej dorabia się na ciągnikach dla Afryki - są prostej budowy i dlatego dobrze się sprawdzają w tamtejszych warunkach. Ja wolałbym, by zakupili już autobusy elektryczne, ale być może jest w tym sporo racji, że autobus elektryczny jeszcze nie jest na takim etapie rozwoju technicznego, by sprawdził się w mieście. Niech więc na razie bogatsi go testują. Poza tym poprawy wymaga w Puławach także cała organizacja komunikacji, a nie tylko tabor i przystanki, czyli zmniejszenie prywatnych samochodów na ulicach na rzecz poruszania się komunikacją. takie jest moje zdanie.
cytat: "Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku. " Ja: Eeee, akurat autobusy Ursusa są badziewne. Ursus niech raczej dorabia się na ciągnikach dla Afryki - są prostej budowy i dlatego dobrze się sprawdzają w tamtejszych warunkach. Ja wolałbym, by zakupili już autobusy elektryczne, ale być może jest w tym sporo racji, że autobus elektryczny jeszcze nie jest na takim etapie rozwoju technicznego, by sprawdził się w mieście. Niec... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 17:24
ARTUR ODDAJ MANDAT RADNEGO
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:42
To juz skończyły się wspólne wycieczki prezydenta Grobla z Arturem K. np. na kajaki do Francji? Wyjazdy oczywiście za pieniądze mieszkańców Puław.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:29
Podejrzewam że nie Sady a blisko nas położone Starachowice dostarczą te pojazdy. Myślę że jest to dobrze przemyślany zakup. Cieszyłbym się również gdyby był to Nasz Ursus ale myślę że nie wszystko na raz- chociaż życzę im samych sukcesów i rozwoju marki Ursus w 2018 roku.
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 r. o 16:08
Niebawem zobaczymy czy dumnie zasiądzie przy stole rady miasta na swoim dotychczasowym miejscu w gronie radnych PiS
Avatar