Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 stycznia 2010 r.
17:31
Edytuj ten wpis

Policjant oskarżony o zgwałcenie i znęcanie się nad żoną

0 28 A A

Akt oskarżenia przeciwko policjantowi z Komendy Powiatowej w Puławach właśnie trafił do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Prokurator oskarżył go o znęcanie się psychiczne i fizyczne oraz o gwałt na żonie – informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Do znęcania się miało dochodzić od września 2005 do września 2008 roku. Na tym nie koniec. Akt oskarżenia zawiera też zarzuty w sprawie przywłaszczenia mienia i pieniędzy żony oraz nakłaniania do składania fałszywych zeznań innego świadka.

–Mężczyzna nie przyznał się do winy. Ma zakaz zbliżania się do żony. Wpłacił 3 tysiące złotych poręczenia majątkowego i jest na wolności – mówi Syk-Jankowska.

Komendant w Puławach zgodnie z obowiązującymi przepisami zawiesił policjanta w czynnościach po tym, jak dowiedział się, że usłyszy on zarzuty. Funkcjonariusz był jednak zawieszony tylko przez… 4 dni. Potem wrócił do pracy.

– Obowiązująca Ustawa o policji, jak i inne przepisy nie pozwalają przełożonym na jakichkolwiek działania wobec podwładnego funkcjonariusza na etapie wniesienia aktu oskarżenia do sądu. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem. A w tym przypadku prawomocny wyrok nie zapadł – tłumaczy Marcin Koper, rzecznik puławskiej policji.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 10 marca 2010 o 19:22
0
gosć napisał:
Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma .

Znęcanie się nad pierwszą żoną.
Teraz druga zona.
Co będzie z trzecią????/
Afera Janowiecka z wójtem i radnymi.
Dalej jest nietykalny-kto go tak broni?????//
To prawda kruk krukowi oka nie wykole.
Avatar
gosć / 30 stycznia 2010 o 16:43
0
NaTaS napisał:
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie inne... Tak jest moja opinia na ten temat....

Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma .

Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma . rozwiń
Avatar
puławianin / 14 stycznia 2010 o 22:33
0
W puławskiej policji to standard. Odsyłam na [url="http://korupcja.blog.onet.pl"]http://korupcja.blog.onet.pl[/url]
Avatar
NaTaS / 12 stycznia 2010 o 09:10
0
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie inne... Tak jest moja opinia na ten temat....
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie ... rozwiń
Avatar
arek / 11 stycznia 2010 o 21:55
0
Jeśli to prawda... to zero tolerancji dla tak nieludzkiego zachowania. Mam nadzieję, że spotka go adekwatna kara do czynu
Avatar
r2d2 / 9 stycznia 2010 o 19:14
0
Żona policjanta napisał:
Pomimo, że udzieliłam już wcześniej odpowiedzi napisze jeszcze u ciebie "z osobna". Jak wszyscy teraz mamy swoje problemy ale wiem doskonale jaka jest specyfika tej pracy!!! Zdaje sobie sprawę, ze musze stwarzać takie warunki aby miał spokój fizyczny, wspierać go!!! Są takie sytuacje w jego pracy które potrafimy omawiać całą noc- po to tylko żeby mógł sie wygadać, aby zdawał sobie sprawe z tego że moze na mnie liczyć. Jeżeli wyobraziłeś sobie, ze ganiam za chłopem z patelnią i dre r.ja w niebogłosy przez 24h/dobę to się mylisz!!! Chodzilo mi o to, ze jestem ogólnie osobą krzykliwą. Za to mąż ma spokojne usposobienie!!! Nie lubi rozwiązywać problemów krzykiem!!! A więc jak ktoś niżej napisal jest to równoznaczne z tym, ze jest ciotą!!!Ale ok!!! Każdy ma prawo głosu, żyjemy w wolnym kraju!!!Tylko nie oceniajcie ludzi poprzez całość danej społeczności!!! Pozdrawiam!!!

nic z tego nie zrozumiałem

nic z tego nie zrozumiałem rozwiń
Avatar
~adi~ / 9 stycznia 2010 o 15:28
0
Ale jaja.. też macie temat...
Avatar
Blue / 9 stycznia 2010 o 12:27
0
Lol,mierzysz wszystkich ludzi tej profesji jedną miarą,kto Ci dał do tego prawo ?,Kim ty jesteś?. W tym przypadku wiem jedno,............ z koniem się nie kopie.Dobrze to ujął A.Einstein..............
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Avatar
????? / 9 stycznia 2010 o 11:15
0
Blue to po co się odezwałeś??? Teraz już wszyscy wiedzą jaki pustostan masz pod czapką
Avatar
Blue / 8 stycznia 2010 o 23:07
0
Do tego kogoś o nicku LOL...........Czasami lepiej w pewnych sytuacjach nie odzywać się i być uznanym za głupiego,niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.............
Avatar
~gość~ / 10 marca 2010 o 19:22
0
gosć napisał:
Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma .

Znęcanie się nad pierwszą żoną.
Teraz druga zona.
Co będzie z trzecią????/
Afera Janowiecka z wójtem i radnymi.
Dalej jest nietykalny-kto go tak broni?????//
To prawda kruk krukowi oka nie wykole.
Avatar
gosć / 30 stycznia 2010 o 16:43
0
NaTaS napisał:
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie inne... Tak jest moja opinia na ten temat....

Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma .

Jeśli chodzi otego policjanta októrym myslę wyjdzie obronna ręką ponieważ umie dobrze kłamać, a miał juz wcześniej postawione takie zarzuty.
Kaucja 3 tys to zbyt mała suma . rozwiń
Avatar
puławianin / 14 stycznia 2010 o 22:33
0
W puławskiej policji to standard. Odsyłam na [url="http://korupcja.blog.onet.pl"]http://korupcja.blog.onet.pl[/url]
Avatar
NaTaS / 12 stycznia 2010 o 09:10
0
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie inne... Tak jest moja opinia na ten temat....
No i afera ..... policjant też człowiek. Tylko to, że pełni funkcję publiczną jest okazją do nagłośnienia sprawy w mediach itp.... - proste. Ile spraw jest w Polsce że mąż znęcał się nad żoną czy coś w tym stylu i kogo to tak szczerze obchodzi. A tu, POLICJANT - myślcie co chcecie ale według mnie to nie ma się czym tak podniecać a dla nie których to jest praca i muszą wypisywać takie rzeczy. Zobaczymy jak to się zakończy ale myślę, że on z tego wyjdzie lepiej niż zwykły szary człowiek - w takim kraju żyjemy i niestety mamy takie prawo a nie ... rozwiń
Avatar
arek / 11 stycznia 2010 o 21:55
0
Jeśli to prawda... to zero tolerancji dla tak nieludzkiego zachowania. Mam nadzieję, że spotka go adekwatna kara do czynu
Avatar
r2d2 / 9 stycznia 2010 o 19:14
0
Żona policjanta napisał:
Pomimo, że udzieliłam już wcześniej odpowiedzi napisze jeszcze u ciebie "z osobna". Jak wszyscy teraz mamy swoje problemy ale wiem doskonale jaka jest specyfika tej pracy!!! Zdaje sobie sprawę, ze musze stwarzać takie warunki aby miał spokój fizyczny, wspierać go!!! Są takie sytuacje w jego pracy które potrafimy omawiać całą noc- po to tylko żeby mógł sie wygadać, aby zdawał sobie sprawe z tego że moze na mnie liczyć. Jeżeli wyobraziłeś sobie, ze ganiam za chłopem z patelnią i dre r.ja w niebogłosy przez 24h/dobę to się mylisz!!! Chodzilo mi o to, ze jestem ogólnie osobą krzykliwą. Za to mąż ma spokojne usposobienie!!! Nie lubi rozwiązywać problemów krzykiem!!! A więc jak ktoś niżej napisal jest to równoznaczne z tym, ze jest ciotą!!!Ale ok!!! Każdy ma prawo głosu, żyjemy w wolnym kraju!!!Tylko nie oceniajcie ludzi poprzez całość danej społeczności!!! Pozdrawiam!!!

nic z tego nie zrozumiałem

nic z tego nie zrozumiałem rozwiń
Avatar
~adi~ / 9 stycznia 2010 o 15:28
0
Ale jaja.. też macie temat...
Avatar
Blue / 9 stycznia 2010 o 12:27
0
Lol,mierzysz wszystkich ludzi tej profesji jedną miarą,kto Ci dał do tego prawo ?,Kim ty jesteś?. W tym przypadku wiem jedno,............ z koniem się nie kopie.Dobrze to ujął A.Einstein..............
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Avatar
????? / 9 stycznia 2010 o 11:15
0
Blue to po co się odezwałeś??? Teraz już wszyscy wiedzą jaki pustostan masz pod czapką
Avatar
Blue / 8 stycznia 2010 o 23:07
0
Do tego kogoś o nicku LOL...........Czasami lepiej w pewnych sytuacjach nie odzywać się i być uznanym za głupiego,niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.............
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 0 2

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 0 1

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 6 1

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 305 8

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 60 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.