Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 listopada 2017 r.
16:01

Puławy vs Tarnów. Puławskie Azoty mają nie stracić

0 11 A A

Zarząd Grupy Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie, właściciel Zakładów Azotowych w Puławach, wydał oświadczenie w sprawie krytykowanej przez związki zawodowe konsolidacji handlu. Rzecznik koncernu zapewnia, że proponowane zmiany nie przełożą się na finansowe ograniczenia spółek zależnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany forsowane przez Grupę Azoty spotkały się z wyraźnym sprzeciwem załogi puławskich Azotów. Według związkowców, odebranie kontroli nad handlem może przełożyć się na niższe zyski spółki, a co za tym idzie - problemy z utrzymaniem obecnego poziomu sponsoringu puławskiego sportu, czy utrzymaniem premii dla pracowników. Z tymi argumentami nie zgadza się zarząd GA, który wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

– Prowadzona w Grupie Azoty konsolidacja funkcji handlu nie niesie ze sobą żadnego finansowego ani organizacyjnego ryzyka ograniczenia udziału Zakładów Azotowych Puławy w życiu miasta i regionu. Wdrażany proces nie ma też przełożenia na obowiązujący, niezależny system wynagrodzeń i premiowania pracowników – zapewnia Artur Dziekański, rzecznik Grupy Azoty S.A. – Każdy z zakładów, w tym także Zakłady Azotowe Puławy, prowadzą i będą miały zapewnioną możliwość realizowania w ramach procesów korporacyjnych własnej polityki m.in. z zakresu inwestycji, społecznej odpowiedzialności biznesu, sponsoringu sportu, czy mecenatu kultury – dodaje.

W oświadczeniu Dziekański dementuje także informacje, jakoby pion handlowy puławskich Azotów miał zostać wydzielony do osobnej spółki. – W puławskich zakładach, podobnie jak w pozostałych spółkach Grupy Azoty, służby handlowe zostaną utrzymane, a tworzone jednostki będą wspólnymi jednostkami mogącymi działać na rzecz każdej ze spółek GA – podkreśla rzecznik, który dodaje, że ostateczna decyzja dotycząca tego, w której spółce zostanie powołany Departament Korporacyjny Handlu Nawozami, nie została jeszcze podjęta. – Pozostaje to przedmiotem rozmów – przyznaje Dziekański.

Z pisma dowiadujemy się także tego, że zarząd GA jest zdeterminowany do wprowadzenia zmian, które mają za zadanie „wzmocnić pozycję Grupy Azoty na krajowym i międzynarodowym rynku producentów nawozów”, oraz pozwolić jej na „zachowanie konkurencyjnej pozycji”. Ponadto, jak przekonują władze grupy kapitałowej, konsolidacja w proponowanym kształcie ma pozwolić na osiągnięcie ekonomicznego sukcesu, a jej wdrożenie to efekt koncepcji, na jaką zgodziły się zarządy spółek w Tarnowie, Puławach, Kędzierzynie-Koźlu i Policach.

Co na to pracownicy puławskiego przedsiębiorstwa? Sławomir Kamiński z NSZZ „Solidarność” tłumaczy, że konsolidacja może być dobra, jeśli przeprowadza się ją w sposób właściwy i korzystny dla wszystkich spółek. Tę proponowaną przez „Tarnów” krytykuje, chociaż dostrzega zmianę retoryki ze strony władz Grupy Azoty. Jego zdaniem wzmianki dotyczące niezależności i bezpieczeństwa polityki finansowej ZA to efekt twardej postawy związków zawodowych.

– Dla mnie to jest oczywiste, że wzięli pod uwagę nastroje, jakie panują wśród załogi. Cieszę się, że nasza aktywność przynosi takie efekty, bo zamysł odnośnie tego, co należy zrobić z zyskiem Azotów, początkowo był inny. Powiem więcej, wcale nie jesteśmy przeciwnikami konsolidacji, bo uważam, że należy ze sobą współpracować, ale w sposób mądry. Powinniśmy się rozwijać ucząc się od siebie i konkurując na rynku, a nie tworząc nowe, niepotrzebne departamenty – mówi związkowiec. – Nie będzie naszej zgody na działania, które mogą doprowadzić do obniżenia zysku Zakładów Azotowych – podkreśla.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 09:28
0
ciekawe zestawienie tego artykułu z reklamą facjaty prezesika puław w sponsorowanym artykule ******dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/grupa-azoty-pulawy-jestesmy-filarem-rozwoju-calego-regionu,n,1000207829.html no ale cóż ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
mierny lans / 9 listopada 2017 o 22:19
0
undefined napisał:
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
 
undefined napisał:
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
 Nie wiem jakie kompetencje i kwalifikacje ma Kamiński ze dostał kierownicze stanowiska w ZA. Był na nie jakiś  konkursu? Jeszcze śmie się wypowiadać. Wstyd
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:52
0
Coś słabo pisowskie trolle jadą na zarządzanie w Azotach. A przecież to wasze tuzy takie burdello robią w Puławach.
Avatar
antypisomoher / 9 listopada 2017 o 20:56
0
ekonomista z Poznania napisał:
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii rozwiń
Avatar
Pracownik Azotów / 9 listopada 2017 o 19:19
0
Panie redaktorze tej pisowskiej gazety, na pytanie "co na to pracownicy Azotów" zamieszcza Pan wypowiedź związkowca Kamińskiego. Więc to artykuł sponsorowany promujący związkowca Kamińskiego. To chyba ostatnia osoba uprawniona do wypowiadania się w imieniu pracowników Azotów. Proszę zamieścić wypowiedzi prawdziwych z krwi i kości pracowników Azotów. 
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 17:48
0
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
Avatar
ekonomista z Poznania / 9 listopada 2017 o 17:29
0
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:50
0
A ile dziennik wschodni dostał za Janiszka w "artykule zewnętrznym"? W Puławach Azotów nie trzeba reklamować, to jawne marnotrawstwo pieniędzy Spółki, służby powinny się tym zając.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:47
0
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:46
0
To kiedy siedziba Grupy w Puławach? Panie Wręga, pani Kruk to do was pytanie.
Avatar
Gość / 10 listopada 2017 o 09:28
0
ciekawe zestawienie tego artykułu z reklamą facjaty prezesika puław w sponsorowanym artykule ******dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/grupa-azoty-pulawy-jestesmy-filarem-rozwoju-calego-regionu,n,1000207829.html no ale cóż ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
mierny lans / 9 listopada 2017 o 22:19
0
undefined napisał:
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
 
undefined napisał:
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
 Nie wiem jakie kompetencje i kwalifikacje ma Kamiński ze dostał kierownicze stanowiska w ZA. Był na nie jakiś  konkursu? Jeszcze śmie się wypowiadać. Wstyd
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 21:52
0
Coś słabo pisowskie trolle jadą na zarządzanie w Azotach. A przecież to wasze tuzy takie burdello robią w Puławach.
Avatar
antypisomoher / 9 listopada 2017 o 20:56
0
ekonomista z Poznania napisał:
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii
 te ,,łekonomista"... hasło bystrzaku z pyrolandii rozwiń
Avatar
Pracownik Azotów / 9 listopada 2017 o 19:19
0
Panie redaktorze tej pisowskiej gazety, na pytanie "co na to pracownicy Azotów" zamieszcza Pan wypowiedź związkowca Kamińskiego. Więc to artykuł sponsorowany promujący związkowca Kamińskiego. To chyba ostatnia osoba uprawniona do wypowiadania się w imieniu pracowników Azotów. Proszę zamieścić wypowiedzi prawdziwych z krwi i kości pracowników Azotów. 
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 17:48
0
"właściwy" ulubione słowo Pana związkowca skąd to znamy
Avatar
ekonomista z Poznania / 9 listopada 2017 o 17:29
0
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlaczego po kilku latach nie mozna zmienić miejsce siedziby po 5 czy 10 latach ,gdzie jest chasło parti PRAWO i Sprawidliwośc ??????????????
Szanowni pracownicy i związkowcy  Zakładów  Azotowych  Puław ,bardzo was proszę to są obiecanki cacanki ,rząd Krakowski to oszuści na miarę PO ,dlaczego zarząd nie wypowiada się gdzie powstane DEPERTAMENT to jest Opera mydlana dla Puław .Dzięki oporowi związku i pracowników wstrzymano chwilowo okradanie Puław z miejsca lokalizacji i inwestowania w Trnów i ostatnio doszeed ZA  Police.Rząd PIS [Krakowski ]robi więcej zła dla regionu niż PO okradajac co sie da z planów modernizacji i rozbudowy ZA Puławy.Panie Kaczyński panowie ministrowie dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:50
0
A ile dziennik wschodni dostał za Janiszka w "artykule zewnętrznym"? W Puławach Azotów nie trzeba reklamować, to jawne marnotrawstwo pieniędzy Spółki, służby powinny się tym zając.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:47
0
Pan Kamiński azotowy Pisiewicz.
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 16:46
0
To kiedy siedziba Grupy w Puławach? Panie Wręga, pani Kruk to do was pytanie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 9 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 3

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 119 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 25

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!