Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 lutego 2016 r.
7:20

Syn zginął z ręki ojca. Andrzej Ś. ponownie przed sądem

0 16 A A
Andrzej Ś. (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
Andrzej Ś. (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Zakończył się proces odwoławczy Andrzeja Ś., skazanego za zabójstwo swojego syna. Dziś sąd ogłosi wyrok.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy wydarzeń marca 2013 r. W domu Andrzeja Ś. w Kurowie doszło wówczas do awantury. 56-latek kłócił się ze swoim synem Arturem, kibicem piłkarskim. Jak wynika z akt sprawy, poszło o udział syna w tzw. ustawkach. Obaj mężczyźni pili alkohol. Szybko przeszli od kłótni do rękoczynów. W pokoju na piętrze doszło do bójki. Później panowie stoczyli się po schodach. W kuchni Andrzej Ś. miał wyrwać szufladę ze sztućcami. Jak ustalili śledczy, chwycił nóż i kazał synowi „wyp….ać z domu”. Doszło do przepychanki, podczas której Andrzej Ś. zadał synowi śmiertelny cios. Ostrze przebiło tętnicę szyjną.

W pierwszym procesie Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że Andrzej Ś. jest winny tylko spowodowania śmiertelnego w skutkach uszczerbku na zdrowiu. Zdaniem sądu, umyślnie zadał cios, ale nie chciał zabić syna. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia. Sąd nakazał mu również zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz synowej Magdaleny Ś. Od wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. W efekcie sprawa wróciła na wokandę. 

W drugim procesie, zakończonym jesienią, sąd uznał, że Andrzej Ś. jest winny zabójstwa. Mężczyzna został skazany na 12 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że nie działał on w obronie własnej. Nakazał również Ś. zapłatę 80 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz synowej i dwójki osieroconych wnucząt.

Obrońca Andrzeja Ś. złożył kolejną apelację. Domaga się ponownego procesu. Z apelacji można wnioskować, że to 56-latek padł ofiarą napaści ze strony Artura.

– Nie można ocenić, by Andrzej Ś. był agresywny wobec syna – przekonywał wczoraj w sądzie mecenas Andrzej Wróblewski. – To Artur wpadł w szał i chciał atakować ojca.

Obrońca 56-latka wskazywał również na znaczną przewagę fizyczną po stronie zmarłego.
– To wysportowany żołnierz, ćwiczący na siłowni, uczestnik ustawek wspierający ONR – wyliczał mec. Wróblewski. – Z drugiej strony mieliśmy starszego, mniej sprawnego mężczyznę, który już był poturbowany. Czuł zagrożenie życia i pewnie dlatego chwycił nóż.

Zdaniem prokuratury, Andrzej Ś. działał z konkretnym zamiarem. Chciał zaatakować syna, który niekoniecznie miał przewagę fizyczną. Jak wykazały późniejsze badania, 56-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jego zmarły syn ponad 3 promile.

Ostatni wyrok w sprawie zaskarżył również pełnomocnik synowej Andrzeja Ś. oraz dwójki jego wnuków. Domaga się dla kobiety i dzieci po 100 tys. zł zadośćuczynienia. Rodzina zmarłego liczy, że nie będzie zmuszona pozywać 56-latka na drodze cywilnej. 56-latek zdążył bowiem przepisać swój majątek na żonę i może być niewypłacalny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qr / 16 grudnia 2016 o 20:44
0
ta na k to cię zrobiła, markuszowiaku
Avatar
tatar / 15 grudnia 2016 o 18:04
0
Kurów - miasteczko kurew i kuśnierzy .
Avatar
Geltemen / 4 marca 2016 o 07:48
0
Halina jest pi....ta. dlaczego się schowala? Dlaczego męża nie uspokoila? Tylko Ona wiedziała koi jest na prawdę. NIECH TERAZ GNIJE W WIEZIENIU!!!
A PANI MAGDA NIECH WALCZY O KASE BO TYLKo TO JEJ TERAZ POZOSTALO. Bo przecież teściowa jej nie akceptuje. Od początku tak było. Jestem z panią Pani Magdo!!! Ale jak można na własne dziecko nóż wyciągnąć??
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 22:43
0
mamusia jednemu lata znicze na grób palić, a drugiemu synowi prąd w domu wyłącza, to się nazywa być mądrą mamusią
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 22:32
0
ha ha ha śmieszne 300 tys tylko ??? kara ŚMIERCI dla zwyrodnialca . To teraz ludzkie życie jest nawet przeliczane na pieniądze????
Avatar
jhfss / 3 marca 2016 o 22:10
0
Guest, Artur oczkiem w głowie mamy ? To czemu ich nie rozdzieliła ? Przeżywała po stracie syna? No watpie... Zapewniam Cię że to nie magdzie chodzi o kasę, bo niby dlaczego P. Andrzej zaraz po tym wydarzeniu wszystko przepisał swojej żonie !? Nie chce się tu za bardzo wypowiadać ale smiesza mnie te komentarze współczujące mamusi a niszczące Magdę , dziewczynki i Artura... Artur się już nie obroni, a mama skoro to jej oczko w głowie czemu go nie broni ?
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:41
0
Picie alkoholu z własnym synem do 3 promili to czysta PATOLOGIA a w patoli tak się właśnie kończy,selekcja naturalna patosów i meneli.Fajna rodzinka jak ojciec pije z synem a reszta rodziny nie reaguje heh.PATOLOGIA.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 22:28
0
Zgadzam sie w 100%z panią/panem E
Avatar
E / 26 lutego 2016 o 20:28
0

Współczuje Pani Magdzie bo rozumiem, ze to dla niej wielka strata.Jaką by kobietą nie była,nie mamy prawa oceniać jej w ten sposób.Pisząc,ze chce się wzbogadzić na śmierci męża.Ludzie zrozumcie jej sytuacje.Straciła ojca trójki dzieci,który widać "dbał" o żonę w ciązy i był "super tatą"...a miał 3 promile we krwi.Pogratulować naprawde ;-) Nie znałam nikogo osobiscie więc nie mi oceniać,ale na jej miejscu walczyłabym o jak najwyższe odszkodowanie i jak najwyższy wymiar kary do oprawcy.Nie wasza spawa na co wyda te pieniadze,ale na co by nie poszły na pewno spora częsc poprawi status życia jej dzieci.To,ze nie umiera z głodu nie oznacza,ze nie jest jej cięzko.Mysle,ze duzo bardziej wolałaby męza u boku jej i dzieci niż te 300 tysiecy.Mi te komentarze przypominają nagonke kumpli od wódki Pana Artura.Serdecznie współczuje im jak i całej rodzinie.Ktoś zapytał gdzie ona była i dlaczego pozwoliła mu się tak upić? Przepraszam,ale to chyba jego wina...A dlaczego on nie został z dziecmi tylko wołał pić ?

Współczuje Pani Magdzie bo rozumiem, ze to dla niej wielka strata.Jaką by kobietą nie była,nie mamy prawa oceniać jej w ten sposób.Pisząc,ze chce się wzbogadzić na śmierci męża.Ludzie zrozumcie jej sytuacje.Straciła ojca trójki dzieci,który widać "dbał" o żonę w ciązy i był "super tatą"...a miał 3 promile we krwi.Pogratulować naprawde ;-) Nie znałam nikogo osobiscie więc nie mi oceniać,ale na jej miejscu walczyłabym o jak najwyższe odszkodowanie i jak najwyższy wymiar kary do oprawcy.Nie wasza spawa na co wyda te pieniadze,ale na co by ni... rozwiń

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 14:55
0
Szkoda dziewczyny Ale dø jasnej cholery gdzie ona była?pozwolic mu sie Tak upic ?artur był oczkiem w głowie swojej matki nie wiecie co ta kobieta przechodzila i przechodzi pp jego smierci .a zona jej meza odpoczatku by lå Zle nastawiona do jego rodziny .pomina pamietac ze Matka artura nie jest niczemu wina.a co do kasy tø hest wiele samotnych matek bed 300tysk widac chce zarobic na smierci meza .z glodu nie mumier dzieci maja rente nie długo dostanie od rzadu 1000zl a dø pracy fez mogla by sie ruszyc.Szybko zaczela sobie szukac zadtepstwa za meza a w sadzie placze jak to zniszczylo jej zycie
Szkoda dziewczyny Ale dø jasnej cholery gdzie ona była?pozwolic mu sie Tak upic ?artur był oczkiem w głowie swojej matki nie wiecie co ta kobieta przechodzila i przechodzi pp jego smierci .a zona jej meza odpoczatku by lå Zle nastawiona do jego rodziny .pomina pamietac ze Matka artura nie jest niczemu wina.a co do kasy tø hest wiele samotnych matek bed 300tysk widac chce zarobic na smierci meza .z glodu nie mumier dzieci maja rente nie długo dostanie od rzadu 1000zl a dø pracy fez mogla by sie ruszyc.Szybko zaczela sobie szukac zadtepstwa za... rozwiń
Avatar
Qr / 16 grudnia 2016 o 20:44
0
ta na k to cię zrobiła, markuszowiaku
Avatar
tatar / 15 grudnia 2016 o 18:04
0
Kurów - miasteczko kurew i kuśnierzy .
Avatar
Geltemen / 4 marca 2016 o 07:48
0
Halina jest pi....ta. dlaczego się schowala? Dlaczego męża nie uspokoila? Tylko Ona wiedziała koi jest na prawdę. NIECH TERAZ GNIJE W WIEZIENIU!!!
A PANI MAGDA NIECH WALCZY O KASE BO TYLKo TO JEJ TERAZ POZOSTALO. Bo przecież teściowa jej nie akceptuje. Od początku tak było. Jestem z panią Pani Magdo!!! Ale jak można na własne dziecko nóż wyciągnąć??
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 22:43
0
mamusia jednemu lata znicze na grób palić, a drugiemu synowi prąd w domu wyłącza, to się nazywa być mądrą mamusią
Avatar
Gość / 3 marca 2016 o 22:32
0
ha ha ha śmieszne 300 tys tylko ??? kara ŚMIERCI dla zwyrodnialca . To teraz ludzkie życie jest nawet przeliczane na pieniądze????
Avatar
jhfss / 3 marca 2016 o 22:10
0
Guest, Artur oczkiem w głowie mamy ? To czemu ich nie rozdzieliła ? Przeżywała po stracie syna? No watpie... Zapewniam Cię że to nie magdzie chodzi o kasę, bo niby dlaczego P. Andrzej zaraz po tym wydarzeniu wszystko przepisał swojej żonie !? Nie chce się tu za bardzo wypowiadać ale smiesza mnie te komentarze współczujące mamusi a niszczące Magdę , dziewczynki i Artura... Artur się już nie obroni, a mama skoro to jej oczko w głowie czemu go nie broni ?
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 18:41
0
Picie alkoholu z własnym synem do 3 promili to czysta PATOLOGIA a w patoli tak się właśnie kończy,selekcja naturalna patosów i meneli.Fajna rodzinka jak ojciec pije z synem a reszta rodziny nie reaguje heh.PATOLOGIA.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 22:28
0
Zgadzam sie w 100%z panią/panem E
Avatar
E / 26 lutego 2016 o 20:28
0

Współczuje Pani Magdzie bo rozumiem, ze to dla niej wielka strata.Jaką by kobietą nie była,nie mamy prawa oceniać jej w ten sposób.Pisząc,ze chce się wzbogadzić na śmierci męża.Ludzie zrozumcie jej sytuacje.Straciła ojca trójki dzieci,który widać "dbał" o żonę w ciązy i był "super tatą"...a miał 3 promile we krwi.Pogratulować naprawde ;-) Nie znałam nikogo osobiscie więc nie mi oceniać,ale na jej miejscu walczyłabym o jak najwyższe odszkodowanie i jak najwyższy wymiar kary do oprawcy.Nie wasza spawa na co wyda te pieniadze,ale na co by nie poszły na pewno spora częsc poprawi status życia jej dzieci.To,ze nie umiera z głodu nie oznacza,ze nie jest jej cięzko.Mysle,ze duzo bardziej wolałaby męza u boku jej i dzieci niż te 300 tysiecy.Mi te komentarze przypominają nagonke kumpli od wódki Pana Artura.Serdecznie współczuje im jak i całej rodzinie.Ktoś zapytał gdzie ona była i dlaczego pozwoliła mu się tak upić? Przepraszam,ale to chyba jego wina...A dlaczego on nie został z dziecmi tylko wołał pić ?

Współczuje Pani Magdzie bo rozumiem, ze to dla niej wielka strata.Jaką by kobietą nie była,nie mamy prawa oceniać jej w ten sposób.Pisząc,ze chce się wzbogadzić na śmierci męża.Ludzie zrozumcie jej sytuacje.Straciła ojca trójki dzieci,który widać "dbał" o żonę w ciązy i był "super tatą"...a miał 3 promile we krwi.Pogratulować naprawde ;-) Nie znałam nikogo osobiscie więc nie mi oceniać,ale na jej miejscu walczyłabym o jak najwyższe odszkodowanie i jak najwyższy wymiar kary do oprawcy.Nie wasza spawa na co wyda te pieniadze,ale na co by ni... rozwiń

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 14:55
0
Szkoda dziewczyny Ale dø jasnej cholery gdzie ona była?pozwolic mu sie Tak upic ?artur był oczkiem w głowie swojej matki nie wiecie co ta kobieta przechodzila i przechodzi pp jego smierci .a zona jej meza odpoczatku by lå Zle nastawiona do jego rodziny .pomina pamietac ze Matka artura nie jest niczemu wina.a co do kasy tø hest wiele samotnych matek bed 300tysk widac chce zarobic na smierci meza .z glodu nie mumier dzieci maja rente nie długo dostanie od rzadu 1000zl a dø pracy fez mogla by sie ruszyc.Szybko zaczela sobie szukac zadtepstwa za meza a w sadzie placze jak to zniszczylo jej zycie
Szkoda dziewczyny Ale dø jasnej cholery gdzie ona była?pozwolic mu sie Tak upic ?artur był oczkiem w głowie swojej matki nie wiecie co ta kobieta przechodzila i przechodzi pp jego smierci .a zona jej meza odpoczatku by lå Zle nastawiona do jego rodziny .pomina pamietac ze Matka artura nie jest niczemu wina.a co do kasy tø hest wiele samotnych matek bed 300tysk widac chce zarobic na smierci meza .z glodu nie mumier dzieci maja rente nie długo dostanie od rzadu 1000zl a dø pracy fez mogla by sie ruszyc.Szybko zaczela sobie szukac zadtepstwa za... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 3 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!