Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

18 września 2014 r.
9:00
Edytuj ten wpis

Nici z rekompensat dla rolników? "To są śmieszne pieniądze"

11 23 A A

Żaden z rolników skontrolowanych dotychczas przez urzędników nie ma prawa ubiegać się o unijne rekompensaty. Chodzi o producentów owoców i warzyw, którzy stracili na rosyjskim embargu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od ok. tygodnia oddział terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie kontroluje rolników, którzy starają się o rekompensaty. W zawiadomieniu składanym w Agencji mieli określić, co stanie się z niesprzedanymi produktami. Mogli zostawić je na polu czy drzewie, albo chociażby przekazać na cele charytatywne. Każdy musi liczyć się z kontrolą. Jeśli wypadnie pozytywnie, to plantatorzy mogą ubiegać się o rekompensatę.

- Na 22 zakończone już kontrole wszystkie są negatywne - mówi Piotr Sawicki, zastępca dyrektora oddziału terenowego ARR w Lublinie. - Dwóch rolników stwierdziło, że nie pasują im warunki.

W pozostałych przypadkach na miejscu wyszły nieprawidłowości. - Np. w powiadomieniu była mowa o uprawie pomidorów - opisuje dyrektor Sawicki. - Na miejscu okazywało się jednak, że na polu były już posadzone ogórki.

Dlaczego? - Może sytuacja na rynku się zmieniła - przypuszcza zastępca dyrektora oddziału terenowego ARR w Lublinie. - Jestem pewien, że rolnicy składali prawdziwe powiadomienia.

- Wycofują się z tych rekompensat, bo to są śmieszne pieniądze - uważa Robert Jakubiec, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. - Próbowali te produkty jakoś sprzedać. Podaje przykłady: Jeśli ktoś ma hektar ogórków i z tego sprzedał 1 kilogram, to już rekompensaty nie dostanie.
Zdaniem prezesa LIR ciężko spełnić wymagania stawiane rolnikom. - Warunki Unii Europejskiej są nie do przyjęcia - podkreśla Jakubiec. - Określił je urzędnik w Brukseli, który w życiu nie widział, jak te owoce i warzywa się produkuje. Polska przeciwko temu protestowała.

Na jeszcze inny aspekt sprawy zwraca uwagę Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP. - To kwestia terminu wizyty komisji. My na te kontrole czekamy już od miesiąca. Jeśli ktoś miał wczesne odmiany jabłek, które w odpowiednim czasie trzeba było sprzedać, to te niezebrane jabłka opadły i zgniły. Jeśli ktoś miał plantację kapusty i została ona zaatakowana przez chorobę, która eliminuje uprawę na kilka lat, to musiał coś z tym zrobić - zniszczyć uprawę i zaorać pole.

Przedstawiciele ARR tłumaczą, że to nie oni ustalali zasady. - Jesteśmy tylko wykonawcą - wskazuje Sawicki. - Kazano nam robić kontrole, to je wykonujemy przy wsparciu pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Staramy się je przeprowadzić jak najszybciej.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AdamMachaj / 11 czerwca 2015 o 16:50
0

Tak się dorabiają rolnicy z lubelszczyzny, kupa oszustów, trucicieli i złodzieji!

https://www.facebook.com/pages/Dodaj-Oszusta/162711663775401?sk=photos_stream&tab=photos

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009576281363

https://plus.google.com/113014295754822514850/posts

Tak się dorabiają rolnicy z lubelszczyzny, kupa oszustów, trucicieli i złodzieji!

https://www.facebook.com/pages/Dodaj-Oszusta/162711663775401?sk=photos_stream&tab=photos

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009576281363

https://plus.google.com/113014295754822514850/posts

rozwiń
Avatar
AdamMachaj / 11 czerwca 2015 o 16:48
0

No rolnicy wy...ali was nasi politykierzy w d..ę bez mydła !!!

"Chwała Ukrainie"

"Chwała Banderze" itp, itd

Tak krzyczeli na majdanie, a polskiego chłopa w kibel spuścić hahahah !

Pamiętajcie o nich niedługo wybory :)

Avatar
antypasożyt / 18 września 2014 o 13:53
0

Rolnicy zawsze będą biadolić. Wywodzę się z tego środowiska i znam temat. W tym roku wielkie oburzenie, bo jabłka w niskiej cenie i zgadzam się z tym, ale niech ktoś sprawdzi cenę malin. Za kg 8 złotych. Średnio dziennie ze zbiorów malin na czysto wyciągają 2 tysiące złotych. Tygodniowo około 10tysięcy. A wydatki minimalne, bo KRUS kwartalnie, szambo za stodołę, ogrzewanie drewnem z lasu albo plastiku. Wystarczy tez wejść do pierwszego z brzegu oddziału KRUSu i zobaczycie ze prawie wszyscy składają ,,lewe,, zwolnienia lekarskie, a po wyjściu zasuwają w polu. To nagminny proceder. Bez kontroli. Paliwo tez ,,lewe,, z Ukrainy 2,50 pln za litr, bo tego tez nikt nie sprawdza. I szlag mnie trafia jak słyszę o ubogich i skrzywdzonych rolnikach. Tez nim byłem, ale nie mogłem dalej żyć w tym hipokryzmie. Jestem na ukończeniu zakładania własnego biznesu w mieście, tylko ze w tej sytuacji muszę działać sam i nikt w tym nie pomoże.

Kolego popierniczyło ci się po 8zł to rolnicy kupują sadzonke malin w Instytucie w Brzeznej, tylko jeszcze dolicz nawozy i środki ochrony roślin by ta sadzonka zaczęła owocować, nie czepiaj się KRUSU gdy okrada cię ZUS - miej do niego pretensje, co zaś do ceny ropy to i owszę po 3 zł sprzedają miastowi co pracują przy budowie obwodnicy Lublina nie wiem czy okradają pracodawcę czy mają "specjalne ulgi w Orlenie" , z wylewaniem nieczystości za stodołą to tak samo jak z miastowymi grzybiarzami co w zamian za grzybki pozostawiają w lesie wory ze śmieciami,

jesteś zwykłym pospolitym nieudacznikiem co potrafi krytykować innych a nie zauważa swoich wad, zabierz się solidnie do pracy i popracuj nad sobą to może dzieci przestaną się ciebie wstydzić!!!

Kolego popierniczyło ci się po 8zł to rolnicy kupują sadzonke malin w Instytucie w Brzeznej, tylko jeszcze dolicz nawozy i środki ochrony roślin by ta sadzonka zaczęła owocować, nie czepiaj się KRUSU gdy okrada cię ZUS - miej do niego pretensje, co zaś do ceny ropy to i owszę po 3 zł sprzedają miastowi co pracują przy budowie obwodnicy Lublina nie wiem czy okradają pracodawcę czy mają "specjalne ulgi w Orlenie" , z wylewaniem nieczystości za stodołą to tak samo jak z miastowymi grzybiarzami co w zamian za grzybki pozostawiaj... rozwiń

Avatar
vera / 18 września 2014 o 13:51
0

A to prawda. W dupi.e byłem,gówna też nie brakowało dlatego spierd....iłem. Co do paliwa to nie powiem gdzie, nie bądź ciekawy i tankuj na Orlenie. Nie twierdzę tez, że tylko na wsi są takie przekręty,ale nie będę ubolewał nad losem rolnika, bo wiem że w naginaniu prawa jest obeznany.

Bezrolny Ty może ten biznesik robisz na tym paliwie po 2,50 ,samochody na prąd są ale na wodę jeszcze nikt nie wynalazł

Avatar
antypasożyt / 18 września 2014 o 13:35
0

co za brednie z rekompensatą,rolnictwo to taki sam biznes jak inny,nie mają zbytu do rosji niech szukają gdzie indziej o nie rzadac rekompensat,bezczelnośc chlopstwa nie zna granic,gdy inni tracą rynki zbytu to ktoś im daje za to rekompensatę??? pazerność i buta chłopów,wszystko im dać i za nich sprzedać, jak chłopie nie umiesz wszystkiego sprzedać to tyle nie produkuj,albo zamknij interes nieudaczniku, i tak już mają dopłat unijnych w 3 d.u.p.y. jeszcze im mało????.

Psychiatra czeka na ciebie niedojdo z utęsknieniem, pora się leczyć bo jad z pyska się toczy!!!

Psychiatra czeka na ciebie niedojdo z utęsknieniem, pora się leczyć bo jad z pyska się toczy!!!

rozwiń
Avatar
bezrolny / 18 września 2014 o 13:25
0

A to prawda. W dupi.e byłem,gówna też nie brakowało dlatego spierd....iłem. Co do paliwa to nie powiem gdzie, nie bądź ciekawy i tankuj na Orlenie. Nie twierdzę tez, że tylko na wsi są takie przekręty,ale nie będę ubolewał nad losem rolnika, bo wiem że w naginaniu prawa jest obeznany.

Avatar
big / 18 września 2014 o 13:23
0


Nic mi dupy nie ściska oprócz niesprawiedliwości. Malin nie chce,dziekuje. A z Kursu już dawno się ,,wypisałem,, i nie mam zamiaru tam wracać.

No tak. Cała niesprawiedliwość na świecie to wina rolników. Bo mają niski krus i do tego dopłaty.

Napisz kolego dlaczego dziękujesz za maliny, piszesz wyżej że to czysty pieniądz w kwocie 10 tysi tygodniowo netto? Po co Ci jakiś biznes w mieście, który wypali albo nie?

No tak. Cała niesprawiedliwość na świecie to wina rolników. Bo mają niski krus i do tego dopłaty.

Napisz kolego dlaczego dziękujesz za maliny, piszesz wyżej że to czysty pieniądz w kwocie 10 tysi tygodniowo netto? Po co Ci jakiś biznes w mieście, który wypali albo nie?

rozwiń
Avatar
wsiok / 18 września 2014 o 13:07
0

Na rolników szekacie bo dopłaty biorą?? A dlaczego maja nie brać jak im dają?? Ty byś nie wziął jeden z drugim??

A po drugie bezrolny to w DUP_E byłeś i G_WNO widziałeś. To co mówisz to propaganda powielana przez miastowych szczekaczy co już zapomnieli sąd im nogi wyrosły. Nie ma ludzi nieskazitelnych zarówno w mieście jak i na wsi i w tym popapranym kraju kto może kombinuje jak może, to co opisujesz to są może jakieś skrajne przypadki jełopów co szambo wylewają za stodołę. Ale jełopów nie brakije ani na wsi ani wśród elyty miejskiej.

Gdzieś ty widział maliny po 8 zł w skupie, gdzie masz ropę po 2,50?

Spierd_liłeś ze wsi bo się robić nie chciało i tyle.

Na rolników szekacie bo dopłaty biorą?? A dlaczego maja nie brać jak im dają?? Ty byś nie wziął jeden z drugim??

A po drugie bezrolny to w DUP_E byłeś i G_WNO widziałeś. To co mówisz to propaganda powielana przez miastowych szczekaczy co już zapomnieli sąd im nogi wyrosły. Nie ma ludzi nieskazitelnych zarówno w mieście jak i na wsi i w tym popapranym kraju kto może kombinuje jak może, to co opisujesz to są może jakieś skrajne przypadki jełopów co szambo wylewają za stodołę. Ale jełopów nie brakije ani na wsi ani wś... rozwiń

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 13:03
0

Wiochmeny wiecznie kombinują. Całe życie chleb ze smalcem, a w skarpecie tyle kasy ze szok. Znam takiego narzekacza,co mu zawsze źle, pokrzywdzony przez państwo a kupił już 3 mieszkania w Lublinie swoim dzieciom. A po odszkodowanie pierwszy w kolejce stał.

Rolnicy zawsze będą biadolić. Wywodzę się z tego środowiska i znam temat. W tym roku wielkie oburzenie, bo jabłka w niskiej cenie i zgadzam się z tym, ale niech ktoś sprawdzi cenę malin. Za kg 8 złotych. Średnio dziennie ze zbiorów malin na czysto wyciągają 2 tysiące złotych. Tygodniowo około 10tysięcy. A wydatki minimalne, bo KRUS kwartalnie, szambo za stodołę, ogrzewanie drewnem z lasu albo plastiku. Wystarczy tez wejść do pierwszego z brzegu oddziału KRUSu i zobaczycie ze prawie wszyscy składają ,,lewe,, zwolnienia lekarskie, a po wyjściu zasuwają w polu. To nagminny proceder. Bez kontroli. Paliwo tez ,,lewe,, z Ukrainy 2,50 pln za litr, bo tego tez nikt nie sprawdza. I szlag mnie trafia jak słyszę o ubogich i skrzywdzonych rolnikach. Tez nim byłem, ale nie mogłem dalej żyć w tym hipokryzmie. Jestem na ukończeniu zakładania własnego biznesu w mieście, tylko ze w tej sytuacji muszę działać sam i nikt w tym nie pomoże.

Bezrolny jak ci żal dupę ściska to sobie posadż maliny, ciekawe czy TY będziesz taki kryształowy jak otworzysz  biznes, pewnie masz ubezpieczenie w Krusie

Nic mi dupy nie ściska oprócz niesprawiedliwości. Malin nie chce,dziekuje. A z Kursu już dawno się ,,wypisałem,, i nie mam zamiaru tam wracać.

rozwiń
Avatar
Lbn / 18 września 2014 o 12:58
0

Co to kuwa za przywileje? Ja mam komis samochodowy i mam niską sprzedaż. Chętnie przyjmę pomoc unijną.

Avatar
AdamMachaj / 11 czerwca 2015 o 16:50
0

Tak się dorabiają rolnicy z lubelszczyzny, kupa oszustów, trucicieli i złodzieji!

https://www.facebook.com/pages/Dodaj-Oszusta/162711663775401?sk=photos_stream&tab=photos

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009576281363

https://plus.google.com/113014295754822514850/posts

Tak się dorabiają rolnicy z lubelszczyzny, kupa oszustów, trucicieli i złodzieji!

https://www.facebook.com/pages/Dodaj-Oszusta/162711663775401?sk=photos_stream&tab=photos

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009576281363

https://plus.google.com/113014295754822514850/posts

rozwiń
Avatar
AdamMachaj / 11 czerwca 2015 o 16:48
0

No rolnicy wy...ali was nasi politykierzy w d..ę bez mydła !!!

"Chwała Ukrainie"

"Chwała Banderze" itp, itd

Tak krzyczeli na majdanie, a polskiego chłopa w kibel spuścić hahahah !

Pamiętajcie o nich niedługo wybory :)

Avatar
antypasożyt / 18 września 2014 o 13:53
0

Rolnicy zawsze będą biadolić. Wywodzę się z tego środowiska i znam temat. W tym roku wielkie oburzenie, bo jabłka w niskiej cenie i zgadzam się z tym, ale niech ktoś sprawdzi cenę malin. Za kg 8 złotych. Średnio dziennie ze zbiorów malin na czysto wyciągają 2 tysiące złotych. Tygodniowo około 10tysięcy. A wydatki minimalne, bo KRUS kwartalnie, szambo za stodołę, ogrzewanie drewnem z lasu albo plastiku. Wystarczy tez wejść do pierwszego z brzegu oddziału KRUSu i zobaczycie ze prawie wszyscy składają ,,lewe,, zwolnienia lekarskie, a po wyjściu zasuwają w polu. To nagminny proceder. Bez kontroli. Paliwo tez ,,lewe,, z Ukrainy 2,50 pln za litr, bo tego tez nikt nie sprawdza. I szlag mnie trafia jak słyszę o ubogich i skrzywdzonych rolnikach. Tez nim byłem, ale nie mogłem dalej żyć w tym hipokryzmie. Jestem na ukończeniu zakładania własnego biznesu w mieście, tylko ze w tej sytuacji muszę działać sam i nikt w tym nie pomoże.

Kolego popierniczyło ci się po 8zł to rolnicy kupują sadzonke malin w Instytucie w Brzeznej, tylko jeszcze dolicz nawozy i środki ochrony roślin by ta sadzonka zaczęła owocować, nie czepiaj się KRUSU gdy okrada cię ZUS - miej do niego pretensje, co zaś do ceny ropy to i owszę po 3 zł sprzedają miastowi co pracują przy budowie obwodnicy Lublina nie wiem czy okradają pracodawcę czy mają "specjalne ulgi w Orlenie" , z wylewaniem nieczystości za stodołą to tak samo jak z miastowymi grzybiarzami co w zamian za grzybki pozostawiają w lesie wory ze śmieciami,

jesteś zwykłym pospolitym nieudacznikiem co potrafi krytykować innych a nie zauważa swoich wad, zabierz się solidnie do pracy i popracuj nad sobą to może dzieci przestaną się ciebie wstydzić!!!

Kolego popierniczyło ci się po 8zł to rolnicy kupują sadzonke malin w Instytucie w Brzeznej, tylko jeszcze dolicz nawozy i środki ochrony roślin by ta sadzonka zaczęła owocować, nie czepiaj się KRUSU gdy okrada cię ZUS - miej do niego pretensje, co zaś do ceny ropy to i owszę po 3 zł sprzedają miastowi co pracują przy budowie obwodnicy Lublina nie wiem czy okradają pracodawcę czy mają "specjalne ulgi w Orlenie" , z wylewaniem nieczystości za stodołą to tak samo jak z miastowymi grzybiarzami co w zamian za grzybki pozostawiaj... rozwiń

Avatar
vera / 18 września 2014 o 13:51
0

A to prawda. W dupi.e byłem,gówna też nie brakowało dlatego spierd....iłem. Co do paliwa to nie powiem gdzie, nie bądź ciekawy i tankuj na Orlenie. Nie twierdzę tez, że tylko na wsi są takie przekręty,ale nie będę ubolewał nad losem rolnika, bo wiem że w naginaniu prawa jest obeznany.

Bezrolny Ty może ten biznesik robisz na tym paliwie po 2,50 ,samochody na prąd są ale na wodę jeszcze nikt nie wynalazł

Avatar
antypasożyt / 18 września 2014 o 13:35
0

co za brednie z rekompensatą,rolnictwo to taki sam biznes jak inny,nie mają zbytu do rosji niech szukają gdzie indziej o nie rzadac rekompensat,bezczelnośc chlopstwa nie zna granic,gdy inni tracą rynki zbytu to ktoś im daje za to rekompensatę??? pazerność i buta chłopów,wszystko im dać i za nich sprzedać, jak chłopie nie umiesz wszystkiego sprzedać to tyle nie produkuj,albo zamknij interes nieudaczniku, i tak już mają dopłat unijnych w 3 d.u.p.y. jeszcze im mało????.

Psychiatra czeka na ciebie niedojdo z utęsknieniem, pora się leczyć bo jad z pyska się toczy!!!

Psychiatra czeka na ciebie niedojdo z utęsknieniem, pora się leczyć bo jad z pyska się toczy!!!

rozwiń
Avatar
bezrolny / 18 września 2014 o 13:25
0

A to prawda. W dupi.e byłem,gówna też nie brakowało dlatego spierd....iłem. Co do paliwa to nie powiem gdzie, nie bądź ciekawy i tankuj na Orlenie. Nie twierdzę tez, że tylko na wsi są takie przekręty,ale nie będę ubolewał nad losem rolnika, bo wiem że w naginaniu prawa jest obeznany.

Avatar
big / 18 września 2014 o 13:23
0


Nic mi dupy nie ściska oprócz niesprawiedliwości. Malin nie chce,dziekuje. A z Kursu już dawno się ,,wypisałem,, i nie mam zamiaru tam wracać.

No tak. Cała niesprawiedliwość na świecie to wina rolników. Bo mają niski krus i do tego dopłaty.

Napisz kolego dlaczego dziękujesz za maliny, piszesz wyżej że to czysty pieniądz w kwocie 10 tysi tygodniowo netto? Po co Ci jakiś biznes w mieście, który wypali albo nie?

No tak. Cała niesprawiedliwość na świecie to wina rolników. Bo mają niski krus i do tego dopłaty.

Napisz kolego dlaczego dziękujesz za maliny, piszesz wyżej że to czysty pieniądz w kwocie 10 tysi tygodniowo netto? Po co Ci jakiś biznes w mieście, który wypali albo nie?

rozwiń
Avatar
wsiok / 18 września 2014 o 13:07
0

Na rolników szekacie bo dopłaty biorą?? A dlaczego maja nie brać jak im dają?? Ty byś nie wziął jeden z drugim??

A po drugie bezrolny to w DUP_E byłeś i G_WNO widziałeś. To co mówisz to propaganda powielana przez miastowych szczekaczy co już zapomnieli sąd im nogi wyrosły. Nie ma ludzi nieskazitelnych zarówno w mieście jak i na wsi i w tym popapranym kraju kto może kombinuje jak może, to co opisujesz to są może jakieś skrajne przypadki jełopów co szambo wylewają za stodołę. Ale jełopów nie brakije ani na wsi ani wśród elyty miejskiej.

Gdzieś ty widział maliny po 8 zł w skupie, gdzie masz ropę po 2,50?

Spierd_liłeś ze wsi bo się robić nie chciało i tyle.

Na rolników szekacie bo dopłaty biorą?? A dlaczego maja nie brać jak im dają?? Ty byś nie wziął jeden z drugim??

A po drugie bezrolny to w DUP_E byłeś i G_WNO widziałeś. To co mówisz to propaganda powielana przez miastowych szczekaczy co już zapomnieli sąd im nogi wyrosły. Nie ma ludzi nieskazitelnych zarówno w mieście jak i na wsi i w tym popapranym kraju kto może kombinuje jak może, to co opisujesz to są może jakieś skrajne przypadki jełopów co szambo wylewają za stodołę. Ale jełopów nie brakije ani na wsi ani wś... rozwiń

Avatar
Gość / 18 września 2014 o 13:03
0

Wiochmeny wiecznie kombinują. Całe życie chleb ze smalcem, a w skarpecie tyle kasy ze szok. Znam takiego narzekacza,co mu zawsze źle, pokrzywdzony przez państwo a kupił już 3 mieszkania w Lublinie swoim dzieciom. A po odszkodowanie pierwszy w kolejce stał.

Rolnicy zawsze będą biadolić. Wywodzę się z tego środowiska i znam temat. W tym roku wielkie oburzenie, bo jabłka w niskiej cenie i zgadzam się z tym, ale niech ktoś sprawdzi cenę malin. Za kg 8 złotych. Średnio dziennie ze zbiorów malin na czysto wyciągają 2 tysiące złotych. Tygodniowo około 10tysięcy. A wydatki minimalne, bo KRUS kwartalnie, szambo za stodołę, ogrzewanie drewnem z lasu albo plastiku. Wystarczy tez wejść do pierwszego z brzegu oddziału KRUSu i zobaczycie ze prawie wszyscy składają ,,lewe,, zwolnienia lekarskie, a po wyjściu zasuwają w polu. To nagminny proceder. Bez kontroli. Paliwo tez ,,lewe,, z Ukrainy 2,50 pln za litr, bo tego tez nikt nie sprawdza. I szlag mnie trafia jak słyszę o ubogich i skrzywdzonych rolnikach. Tez nim byłem, ale nie mogłem dalej żyć w tym hipokryzmie. Jestem na ukończeniu zakładania własnego biznesu w mieście, tylko ze w tej sytuacji muszę działać sam i nikt w tym nie pomoże.

Bezrolny jak ci żal dupę ściska to sobie posadż maliny, ciekawe czy TY będziesz taki kryształowy jak otworzysz  biznes, pewnie masz ubezpieczenie w Krusie

Nic mi dupy nie ściska oprócz niesprawiedliwości. Malin nie chce,dziekuje. A z Kursu już dawno się ,,wypisałem,, i nie mam zamiaru tam wracać.

rozwiń
Avatar
Lbn / 18 września 2014 o 12:58
0

Co to kuwa za przywileje? Ja mam komis samochodowy i mam niską sprzedaż. Chętnie przyjmę pomoc unijną.

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 0 0

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!