Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

27 sierpnia 2015 r.
6:45

Susza w woj. lubelskim. Rolnik nieubezpieczony straci więcej

0 12 A A
Na Lubelskim Rynku Hurtowym ceny kg ziemniaków kosztuje od 60 do 80 gr za kg. – W ubiegłym roku to było 40 gr– przyznaje pan Andrzej, jeden rolników oferujących ziemniaki na giełdzie w Elizówce.  (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)
Na Lubelskim Rynku Hurtowym ceny kg ziemniaków kosztuje od 60 do 80 gr za kg. – W ubiegłym roku to było 40 gr– przyznaje pan Andrzej, jeden rolników oferujących ziemniaki na giełdzie w Elizówce. (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Rolnicy, którzy nie są ubezpieczeni, dostaną tylko połowę rządowej pomocy dla poszkodowanych w skutek suszy. Gospodarstwa, które straciły 30 proc. swoich dochodów, na pieniądze mogą liczyć w październiku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jakościowo ziemniak jest dobry, ale plon będzie mniejszy o jakieś 30 proc. – przewiduje Andrzej Adamiak, rolnik z podlubelskiego Garbowa, który wczoraj sprzedawał ziemniaki na Lubelskim Rynku Hurtowym w Elizówce. – Na lżejszych ziemiach ziemniaków w ogóle ich nie będzie.

Rolnik z Garbowa o pomoc w związku z suszą starać się jednak nie będzie. – U mnie wielkich strat nie ma – tłumaczy Adamiak. – Zboże zebrałem dobre. Ziemniaków też trochę mam.

Inni rolnicy z takimi wnioskami już wystąpili. – Mamy ok. 20 wniosków, ale komisja dopiero została powołana – podkreśla Małgorzata Sanaluta, zastępca wójt gminy Garbów. – Myślę, że zgłoszeń będzie znacznie więcej.

Według szacunkowych danych straty w wyniku suszy odnotowało ok. 32 tys. gospodarstw w naszym województwie. We wtorek rząd obiecał rolnikom pomoc finansową. Dostaną 800 zł do każdego hektara sadów i krzewów owocowych i 400 zł za hektar innych upraw. Ale nie wszyscy mogą liczyć na takie pieniądze. To stawki dla gospodarstw, które ubezpieczyły się od przynajmniej jednego ryzyka pogodowego.

– W pierwszym półroczu rolnicy zawarli 79.869 umów ubezpieczenia – podaje Witold Katner, rzecznik prasowy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ilu w Lubelskiem? Na to pytanie resort nam wczoraj nie odpowiedział.

Rolnicy, którzy nie są ubezpieczeni (od 1 lipca 2008 r. wszyscy, który dostają dopłaty unijne mają obowiązek ubezpieczyć co najmniej połowę posiadanych upraw), mogą liczyć jedynie na połowę stawek.

Aby dostać pieniądze rolnik musi mieć też protokół sporządzony przez komisję szacującą straty. Jest też jeszcze jeden warunek. – pomoc otrzymają tylko te gospodarstwa, w których w wyniku suszy dochody spadły o 30 proc. Pieniądze będą wypłacane od 10 października.

Od kilku tygodni na wniosek wójtów poszczególnych gmin wojewoda powołuje komisje szacujące straty.

– Obecnie jest 126 takich komisji, sześć czeka na podpis pana wojewody. 25 kolejnych wniosków wpłynęło do urzędu – podaje Magdalena Rejnowska z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Wsparcie z tytułu de minimis dostaną też plantatorzy czarnej porzeczki. – Kwota pomocy będzie w granicach 600 zł do hektara – informuje Andrzej Bieńko, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Poza tym rolnicy wcześniej dostaną zaliczki z unijnych dopłat. – Pierwszy raz od 12 lat mamy taką sytuację. Wypłata płatności bezpośrednich rozpoczyna się dopiero w grudniu. Teraz wypłatę zaliczki zaczniemy w drugiej połowie października – zapowiada dyr. Bieńko.

Rolnicy mogą korzystać też m.in. z kredytów klęskowych. Minister rolnictwa wystąpił też do Komisji Europejskiej o dodatkową pomoc dla producentów bydła mlecznego i mięsnego.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
el / 27 sierpnia 2015 o 13:55
0

Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.


Zawsze można zmienić zawód.
Avatar
Macierewitz / 27 sierpnia 2015 o 12:22
0

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

Mądrze chłopak mówi. Wypier dolić wszystkich urodzonych po 1989! Tylko urodzeni po 1989 nie mają nic wspólnego z kominizmem!!! Reszta rodziłą się w komunistycznych szpitalach, chodziłą do komunistycznych szkół, pracowała w koministycznych firmach, oddychała komunistycznym powietrzem!

Mądrze chłopak mówi. Wypier dolić wszystkich urodzonych po 1989! Tylko urodzeni po 1989 nie mają nic wspólnego z kominizmem!!! Reszta rodziłą się w komunistycznych szpitalach, chodziłą do komunistycznych szkół, pracowała w koministycznych firmach, oddychała komunistycznym powietrzem!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 10:17
0

Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.

Jeżeli ktoś nigdy nie prowadził firmy, to nigdy nie zrozumie problemów pracodawcy. Ty jako rolnik płacisz 100zł KRusu, ja jako pracodawca 1000zł zusu. Średnia mamy 550zł. A takie same świadczenia przysługują Tobie i mi. Nieźle nie ?

Ja aby zatrudnić pracownika i dać mu minimalną 1750 brutto, czyli dla pracownika 1286 zł do ręki ponoszę koszt 2100zł. Oczywiście są to zwykłe koszta, a nie ukryte jak urlopy czy L-4. Powiedz mi gdzie ginie te 800zł ??

Jeżeli ktoś nigdy nie prowadził firmy, to nigdy nie zrozumie problemów pracodawcy. Ty jako rolnik płacisz 100zł KRusu, ja jako pracodawca 1000zł zusu. Średnia mamy 550zł. A takie same świadczenia przysługują Tobie i mi. Nieźle nie ?

Ja aby zatrudnić pracownika i dać mu minimalną 1750 brutto, czyli dla pracownika 1286 zł do ręki ponoszę koszt 2100zł. Oczywiście są to zwykłe koszta, a nie ukryte jak urlopy czy L-4. Powiedz mi gdzie ginie te 800zł ??

rozwiń
Avatar
Adam / 27 sierpnia 2015 o 10:06
0

Pracowałem na roli i wiem, że to ciężka praca ale nie można usprawiedliwiać tym braku ubezpieczania się. Z obserwacji wiem, że na wsi na wiele rzeczy pieniądze się znajdą, nawet na kościół lub inne około kościelne wydatki, które proboszcz sobie wymyśli, ale jak trzeba zapłacić za ubezpieczenie to okazuje się, że nie jeden ma węża w kieszeni. Dlaczego ja muszę ubezpieczyć swoje mieszkanie by dostać odszkodowanie lub zapłacić za szkodę wyrządzone innym a rolnik ma być z tego obowiązku zwolniony?

Stop przywilejom grupowym, które finansują najgorzej wynagradzani w tym kraju pracownicy tacy jak ja i wielu czytelników. Dosyć!!!

Pracowałem na roli i wiem, że to ciężka praca ale nie można usprawiedliwiać tym braku ubezpieczania się. Z obserwacji wiem, że na wsi na wiele rzeczy pieniądze się znajdą, nawet na kościół lub inne około kościelne wydatki, które proboszcz sobie wymyśli, ale jak trzeba zapłacić za ubezpieczenie to okazuje się, że nie jeden ma węża w kieszeni. Dlaczego ja muszę ubezpieczyć swoje mieszkanie by dostać odszkodowanie lub zapłacić za szkodę wyrządzone innym a rolnik ma być z tego obowiązku zwolniony?

Stop przywilejom grupowym, które finan... rozwiń

Avatar
patriota / 27 sierpnia 2015 o 09:44
0

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:44
0
Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.
Avatar
el / 27 sierpnia 2015 o 09:39
0
I bardzo dobrze. Ja jeśli nie chce ponosić strat w swojej pracy to też się uezpieczam. I tak robi kazdy
myślący człowiek bez względu jaki zawód wykonuje. Znam trochę środowisko wiejskie i wiem że im ciągle mało, mało, mało. Daj, daj, daj. Nie wierzę też że nie stać ich na ubezpieczenie bo kasy mają tyle za nie jeden chciałby taką mieć. Tylko nie piszcie że jeśli coś mają to za kredyty. Większość społeczeństwa na coś za kredyty: domy, samochody, firmy itp. Tylko nie piszcie że gdyby nie rolnik to nie byłoby co jeść. Ale gdyby nie. lekarz, pielęgniarka nie byłoby szpitala, gdyby nie strażak nie byłoby gaszenia pożarów itd itd itd.
I bardzo dobrze. Ja jeśli nie chce ponosić strat w swojej pracy to też się uezpieczam. I tak robi kazdy
myślący człowiek bez względu jaki zawód wykonuje. Znam trochę środowisko wiejskie i wiem że im ciągle mało, mało, mało. Daj, daj, daj. Nie wierzę też że nie stać ich na ubezpieczenie bo kasy mają tyle za nie jeden chciałby taką mieć. Tylko nie piszcie że jeśli coś mają to za kredyty. Większość społeczeństwa na coś za kredyty: domy, samochody, firmy itp. Tylko nie piszcie że gdyby nie rolnik to nie byłoby co jeść. Ale gdyby nie. lekarz,... rozwiń
Avatar
PiSiorex / 27 sierpnia 2015 o 09:18
0

NIe dość że natura przeciwko nam to jeszcze Platforma z PSL-em rzucają kłody pod nogi

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:05
0

Jakie kłody pod nogi? PIS - owcu?

CZERWONE te kłody POjebie !!!

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 08:59
0
Każdy kto prowadzi działalność wie, że są lata zysków i strat. Każdy kto pracuje powinien wiedzieć, że pewnego dnia może stracić pracę. Tylko rolnicy i chłopi zawsze jak ten przysłowiowy proboszcz wołają daj,daj,daj, a jak już im coś dasz to wołają mało,mało. Może ktoś in powie, że jak się nie ubezpieczysz to możesz stracić i będzie to egzekwował.
Avatar
el / 27 sierpnia 2015 o 13:55
0

Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.


Zawsze można zmienić zawód.
Avatar
Macierewitz / 27 sierpnia 2015 o 12:22
0

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

Mądrze chłopak mówi. Wypier dolić wszystkich urodzonych po 1989! Tylko urodzeni po 1989 nie mają nic wspólnego z kominizmem!!! Reszta rodziłą się w komunistycznych szpitalach, chodziłą do komunistycznych szkół, pracowała w koministycznych firmach, oddychała komunistycznym powietrzem!

Mądrze chłopak mówi. Wypier dolić wszystkich urodzonych po 1989! Tylko urodzeni po 1989 nie mają nic wspólnego z kominizmem!!! Reszta rodziłą się w komunistycznych szpitalach, chodziłą do komunistycznych szkół, pracowała w koministycznych firmach, oddychała komunistycznym powietrzem!

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 10:17
0

Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.

Jeżeli ktoś nigdy nie prowadził firmy, to nigdy nie zrozumie problemów pracodawcy. Ty jako rolnik płacisz 100zł KRusu, ja jako pracodawca 1000zł zusu. Średnia mamy 550zł. A takie same świadczenia przysługują Tobie i mi. Nieźle nie ?

Ja aby zatrudnić pracownika i dać mu minimalną 1750 brutto, czyli dla pracownika 1286 zł do ręki ponoszę koszt 2100zł. Oczywiście są to zwykłe koszta, a nie ukryte jak urlopy czy L-4. Powiedz mi gdzie ginie te 800zł ??

Jeżeli ktoś nigdy nie prowadził firmy, to nigdy nie zrozumie problemów pracodawcy. Ty jako rolnik płacisz 100zł KRusu, ja jako pracodawca 1000zł zusu. Średnia mamy 550zł. A takie same świadczenia przysługują Tobie i mi. Nieźle nie ?

Ja aby zatrudnić pracownika i dać mu minimalną 1750 brutto, czyli dla pracownika 1286 zł do ręki ponoszę koszt 2100zł. Oczywiście są to zwykłe koszta, a nie ukryte jak urlopy czy L-4. Powiedz mi gdzie ginie te 800zł ??

rozwiń
Avatar
Adam / 27 sierpnia 2015 o 10:06
0

Pracowałem na roli i wiem, że to ciężka praca ale nie można usprawiedliwiać tym braku ubezpieczania się. Z obserwacji wiem, że na wsi na wiele rzeczy pieniądze się znajdą, nawet na kościół lub inne około kościelne wydatki, które proboszcz sobie wymyśli, ale jak trzeba zapłacić za ubezpieczenie to okazuje się, że nie jeden ma węża w kieszeni. Dlaczego ja muszę ubezpieczyć swoje mieszkanie by dostać odszkodowanie lub zapłacić za szkodę wyrządzone innym a rolnik ma być z tego obowiązku zwolniony?

Stop przywilejom grupowym, które finansują najgorzej wynagradzani w tym kraju pracownicy tacy jak ja i wielu czytelników. Dosyć!!!

Pracowałem na roli i wiem, że to ciężka praca ale nie można usprawiedliwiać tym braku ubezpieczania się. Z obserwacji wiem, że na wsi na wiele rzeczy pieniądze się znajdą, nawet na kościół lub inne około kościelne wydatki, które proboszcz sobie wymyśli, ale jak trzeba zapłacić za ubezpieczenie to okazuje się, że nie jeden ma węża w kieszeni. Dlaczego ja muszę ubezpieczyć swoje mieszkanie by dostać odszkodowanie lub zapłacić za szkodę wyrządzone innym a rolnik ma być z tego obowiązku zwolniony?

Stop przywilejom grupowym, które finan... rozwiń

Avatar
patriota / 27 sierpnia 2015 o 09:44
0

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

Zanim PIS zacznie robić coś konkretnego musi sobie oczyścić przedpole właśnie z agentów,płatnych pachołkow wcześniej moskiewskich teraz brukselskich,media,telewizję z dzieci resortowych bo inaczej ta czerwona,komunistyczna banda bedzie wszystko wywracać i rzucać te kłody pod nogi,wypier dolić wszystkich co mają cokolwiek za uszami,żeby POLSKA była POLSKĄ.

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:44
0
Jesli ktos nigdy nie pracowal na roli, nigdy nie zrozumie problemow rolnika - ponizsze wypowiedzi tylko to potwierdzaja.
Avatar
el / 27 sierpnia 2015 o 09:39
0
I bardzo dobrze. Ja jeśli nie chce ponosić strat w swojej pracy to też się uezpieczam. I tak robi kazdy
myślący człowiek bez względu jaki zawód wykonuje. Znam trochę środowisko wiejskie i wiem że im ciągle mało, mało, mało. Daj, daj, daj. Nie wierzę też że nie stać ich na ubezpieczenie bo kasy mają tyle za nie jeden chciałby taką mieć. Tylko nie piszcie że jeśli coś mają to za kredyty. Większość społeczeństwa na coś za kredyty: domy, samochody, firmy itp. Tylko nie piszcie że gdyby nie rolnik to nie byłoby co jeść. Ale gdyby nie. lekarz, pielęgniarka nie byłoby szpitala, gdyby nie strażak nie byłoby gaszenia pożarów itd itd itd.
I bardzo dobrze. Ja jeśli nie chce ponosić strat w swojej pracy to też się uezpieczam. I tak robi kazdy
myślący człowiek bez względu jaki zawód wykonuje. Znam trochę środowisko wiejskie i wiem że im ciągle mało, mało, mało. Daj, daj, daj. Nie wierzę też że nie stać ich na ubezpieczenie bo kasy mają tyle za nie jeden chciałby taką mieć. Tylko nie piszcie że jeśli coś mają to za kredyty. Większość społeczeństwa na coś za kredyty: domy, samochody, firmy itp. Tylko nie piszcie że gdyby nie rolnik to nie byłoby co jeść. Ale gdyby nie. lekarz,... rozwiń
Avatar
PiSiorex / 27 sierpnia 2015 o 09:18
0

NIe dość że natura przeciwko nam to jeszcze Platforma z PSL-em rzucają kłody pod nogi

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

Z Twoich pieniędzy. W końcu płacisz podatki nie? I bardzo dobrze, że ubezpieczeni wezmą więcej. Więcej osób ubezpieczy się na przyszłość.

Górnicy ze Sląska - dostają z budżetu. "Frankowcy" - dostaną. Rolnicy - dostają. A polski przedsiębiorca? Dostaje, ale po kieszeni. A Twój PiS, zamiast zrobić coś konkretnego, będzie szukał "agentów".

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:05
0

Jakie kłody pod nogi? PIS - owcu?

CZERWONE te kłody POjebie !!!

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 08:59
0
Każdy kto prowadzi działalność wie, że są lata zysków i strat. Każdy kto pracuje powinien wiedzieć, że pewnego dnia może stracić pracę. Tylko rolnicy i chłopi zawsze jak ten przysłowiowy proboszcz wołają daj,daj,daj, a jak już im coś dasz to wołają mało,mało. Może ktoś in powie, że jak się nie ubezpieczysz to możesz stracić i będzie to egzekwował.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!