Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2010 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Autobusy nocne pojadą z Lublina do Świdnika. Ile będzie kosztował bilet?

0 34 A A

O godzinie 23.30 i 1.30 wsiądziemy do autobusu na placu Litewskim w Lublinie i po kilkunastu minutach wysiądziemy w Świdniku. Władze tego miasta planują uruchomienie nocnej linii łączącej oba miasta od 1 października.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Chcemy, by świdniccy radni rozważyli ten pomysł na wrześniowej sesji Rady Miasta. Linia N2 obsługiwana przez MPK Lublin kończy swój kurs na Felinie. Mogłaby zostać testowo przedłużona do Świdnika – proponuje Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik.

Autobus do Świdnika wjeżdżałby ulicą Piasecką. Później jechałby ulicą Lotników Polskich, dwa razy stawałaby na ulicy Racławickiej. Kolejny przystanek na ulicy Kosynierów.

Kierowca miałby przerwę na parkingu w okolicy Dworca PKP Wschód. Z powrotem do Lublina ruszałby z nowej zatoki przy ul. Okulickiego. Potem przystanek koło szpitala przy ul. Niepodległości.

Następnie ulicą Lotników Polskich i Piasecką jechałby w stronę Felina. – To oferta dla młodych osób, korzystających z oferty kulturalnej Lublina – podkreśla Artur Soboń. Bilet kosztowałby prawdopodobnie około 7 zł.

Pomysł akceptuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. – Choć szczegóły nie są jeszcze ustalone. Czekamy na uchwałę tamtejszej Rady Miasta, podobnej do przyjętej już przez Lublin – mówi Anna Kamińska-Smarzewska, zastępca dyrektora ZTM.

Pasażerowie takich połączeń domagają się już od dawna. Zbierali nawet podpisy pod petycją. – W Lublinie odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych. A my nie możemy korzystać z tej oferty, bo o 21.30 odjeżdża ostatni bus do Świdnika – wyjaśnia Łukasz Zarębski, jeden z inicjatorów akcji. – Poza tym połączenia nocne byłyby również dla osób, które na dwie zmiany pracują w Lublinie. Teraz muszą czekać do 23.30 na ostatni pociąg.

Problemem może być jedynie cena biletu. – 7 zł to za drogo dla młodych osób. Nie chodzi o to, by stworzyć komunikację, ale żeby mieszkańcy mogli z niej korzystać – kwituje Zarębski.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pasażer / 25 września 2010 o 11:58
0
a może wybudujemy metro do Świdnika a tak poważniej to jak powstanie lotnisko w Świdnkiu to dopiero coś się zmieni. Wstyd dla władz samorządowych, że miasta które są tak blisko siebie położone nie mogą sie dogadać i wymysleć czegoś sensownego w sprawie sprawnej i dostępnej oraz wspólnej komunikacji. Mam dużo znajomych w Świdniku i to dla nich duży problem żeby w nocy sie dostać do mista w drugą str TZn DO Lublinia, tez jest duzy z tym problem. Ok no moze tu chodzi o rozrywkę, ale niech radni nie zapominaja ile ludzi w Lublnie żyje z szeroko rozumianj rozrywnki i życia kulturalnego. Wszyscy tracimy na tym jak sytuacja komunikacji wygląda w chwili obecnej ( no moze poza paroma ludzmi których ten stan rzeczy cieszy). super komunikacja pomiedzy miastami funkcjonuje w Trójmieście szybka w miarę tania i pociągi SKM czy autobusy są naprawdę często. Czy koniecznie musimy tak pielęgnować nasz kompleks ściany wschodniej... że tu wszystko jest albo za drogie i wogóle wcale niepotrzebne...
a może wybudujemy metro do Świdnika a tak poważniej to jak powstanie lotnisko w Świdnkiu to dopiero coś się zmieni. Wstyd dla władz samorządowych, że miasta które są tak blisko siebie położone nie mogą sie dogadać i wymysleć czegoś sensownego w sprawie sprawnej i dostępnej oraz wspólnej komunikacji. Mam dużo znajomych w Świdniku i to dla nich duży problem żeby w nocy sie dostać do mista w drugą str TZn DO Lublinia, tez jest duzy z tym problem. Ok no moze tu chodzi o rozrywkę, ale niech radni nie zapominaja ile ludzi w Lublnie żyje z szeroko... rozwiń
Avatar
mario / 30 sierpnia 2010 o 22:47
0
[quote name='kiser' date='30 sierpień 2010 - 22:33 ' timestamp='1283200389' post='339148']
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
[/quote]
Czytając twoją wypowiedź trudno nie odnieść wrażenia, że człowiek ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka NIGDY!
[quote name='kiser' date='30 sierpień 2010 - 22:33 ' timestamp='1283200389' post='339148']
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
[/quote]
Czytając twoją wypowiedź tru... rozwiń
Avatar
kiser / 30 sierpnia 2010 o 22:33
0
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
Avatar
pas-a-żer / 30 sierpnia 2010 o 21:20
0
"Problemem może być jedynie cena biletu. ? 7 zł to za drogo dla młodych osób. Nie chodzi o to, by stworzyć komunikację, ale żeby mieszkańcy mogli z niej korzystać ? kwituje Zarębski."-a kto chce jechać to niech PŁACI.
Tyle bym dodał do Zarębskiego, a znając życie poszedłbym na piechte.
Avatar
xxx / 29 sierpnia 2010 o 21:49
0
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (OWSZEM DROŻSZY) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.[/quote]

[quote name='waw' date='29 sierpień 2010 - 13:00 ' timestamp='1283079637' post='338462']
Bilet na drugą strefę jest droższy ośla łąko, i nie jest ten sam, bo albo kupujesz na I strefę, albo na obie, co jest droższe.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a później wyżywaj się na kim chcesz - ośla łąko. Przeczytaj to, co specjalnie dla ciebie napisałem dużymi literami.
Ale dodatkowo ci wyjaśnię - słowa "bilet jest JEDEN" nie oznaczają, że kupuję taki sam bilet na I i na II strefę, tylko oznaczaja, że kupuję jeden bilet albo na I strefę, albo na obie (ale też JEDEN). Ośla łąko!


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a później wyżywaj się na kim chcesz - ośla łąko. Przeczytaj to, co specjalnie dla ciebie napisałem dużymi literami.
Ale dodatkowo ci wyjaśnię - słowa "bilet jest JEDEN" nie oznaczają, że kupuję taki sam bilet na I i na II strefę, tylko oznaczaja, że kupuję jeden bilet albo na I strefę, albo na obie (ale też JEDEN). Ośla łąko! rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2010 o 13:56
0
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[/quote]
Sensem jest to, żeby zarobił ZTM który szuka pieniędzy i zwachał dochodową trasę, a nie to abyś Ty jeździł taniej, szybciej lub wygodniej. Stąd cena i dopłaty ze strony miasta których nie mają obecni przewoźnicy. Być może bilet jest jeden, ale nie licz, że w dowolne miejsce Lublina dojedziesz taniej niż za obecne 5,40 (normalny). O możliwej szybkiej podwyżce było w DW.
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym ws... rozwiń
Avatar
waw / 29 sierpnia 2010 o 13:00
0
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[/quote]


Bilet na drugą strefę jest droższy ośla łąko, i nie jest ten sam, bo albo kupujesz na I strefę, albo na obie, co jest droższe.
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym ws... rozwiń
Avatar
xxx / 29 sierpnia 2010 o 11:44
0
[quote name='Gość' date='28 sierpień 2010 - 19:00 ' timestamp='1283014817' post='338173']
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też zresztą widać na niektórych liniach MPK. Nie wiem dlaczego liczysz że w Swidniku będzie inaczej.
4. Miasto ma ponosić na chwilę obecną bodajże 22% kosztów - z Twoich pieniędzy.
5. Przejedź się warszawskim MZK na linii podmiejskiej to zobaczysz ile to kosztuje. Płacisz do pętli, a potem drugi bilet po mieście, a nie jedziesz na jednym bilecie.
Naczytałeś się bajek o cywilizacji, wschodzie i zachodzie i piszesz byle co.
[/quote]
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[quote name='Gość' date='28 sierpień 2010 - 19:00 ' timestamp='1283014817' post='338173']
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też... rozwiń
Avatar
zzula / 29 sierpnia 2010 o 10:57
0
a jak dojechać ze Świdnika do położonego zaledwie o 50 km dalej Krasnegostawu? po której stronie trzeba wsiadać? ile trzeba przesiadek? niedługo łatwiej będzie się dostać do Hamburga a niżeli do miasta Powiatowego Łęczna bo to przecież aż 25 km. no cóż przykro, że dzieci ze Świdnika w miasto mogą się bawić tylko w lublinie .
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2010 o 19:00
0
[quote name='hindus ze wschodu' date='28 sierpień 2010 - 12:02 ' timestamp='1282989726' post='337960']
To ty myśl człowieku, przecież to nie boli.
Wypunktujmy co napisałeś:
1. bus co 5 minut - oczywiście, szczególnie w zimie. Poza tym zapomniałeś, że większości podróżujących nie jest obojętne, czy wsiądą w Kalinówkę, czy w Zadębie, czy też może w "80" albo "88". Tak dla przykładu - przez Zadębie autobusy jeżdżą mniej więcej co 30 minut. Trochę to więcej czekania niż te twoje 5 minut.
2. jedziesz do Lbn 15 minut - czym i o której godzinie. No chyba ze mówisz o dojeździe z Racławickiej w Świdniku do pętli na Majdanku, to wtedy faktycznie zajmuje to 15 minut, tylko że ów pętla nie jest raczej miejscem docelowym dla większości podróżujących. Przez Zadębie na PKS jeździ się zaś nawet 30 minut.
3. będziesz jechał drożej - 2,5 zł + 1,2 zł = 3,7 zł obecnie za podróż autobusem + komunikacją miejską już w Lublinie (mówię o ulgowych biletach). Z tego co wiem, to ZTM proponowało 3,5 zł za bilet ulgowy w dzień na trasie Świdnik - Lublin. Gdzie masz drożej?
4. w gorszych warunkach - przejedź się "88" to zrozumiesz, że gorszych warunków w MPK choćbyś ze świecą szukał to nie znajdziesz. No ale ty pewnie nawet nie wiesz czym się na tej linii jeździ. Ew. wybierz trasę przez Zadębie -tez rewelacja.
I po 5. Miasto nie dopłaca do komunikacji tylko do ulg przysługujących niektórym pasażerom.
Inna sprawa, ze wszędzie, gdzie dotarła cywilizacja komunikacja miejska obejmująca kilka miast (Śląsk, Warszawa i okolice, Trójmiasto) jest normą, którą - co więcej - mieszkańcy sobie chwalą. Ale u nas jest Wschód, a poza tym człowiek (szczególnie na Wschodzie) boi się nowości, bo po co coś zmieniać, skoro już jesteśmy przyzwyczajeni, że jest źle, co prawda może być lepiej - ale po co? Zmiana przyzwyczajeń to nie dla nas, to za trudne, a nóż te nowe autobusy będą ziać ogniem i jeszcze dzieci straszyć. Busy (dostawczaki )nie są złe. Szczególnie, jak się z nich nie korzysta na co dzień.
[/quote]
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też zresztą widać na niektórych liniach MPK. Nie wiem dlaczego liczysz że w Swidniku będzie inaczej.
4. Miasto ma ponosić na chwilę obecną bodajże 22% kosztów - z Twoich pieniędzy.
5. Przejedź się warszawskim MZK na linii podmiejskiej to zobaczysz ile to kosztuje. Płacisz do pętli, a potem drugi bilet po mieście, a nie jedziesz na jednym bilecie.
Naczytałeś się bajek o cywilizacji, wschodzie i zachodzie i piszesz byle co.
[quote name='hindus ze wschodu' date='28 sierpień 2010 - 12:02 ' timestamp='1282989726' post='337960']
To ty myśl człowieku, przecież to nie boli.
Wypunktujmy co napisałeś:
1. bus co 5 minut - oczywiście, szczególnie w zimie. Poza tym zapomniałeś, że większości podróżujących nie jest obojętne, czy wsiądą w Kalinówkę, czy w Zadębie, czy też może w "80" albo "88". Tak dla przykładu - przez Zadębie autobusy jeżdżą mniej więcej co 30 minut. Trochę to więcej czekania niż te two... rozwiń
Avatar
Pasażer / 25 września 2010 o 11:58
0
a może wybudujemy metro do Świdnika a tak poważniej to jak powstanie lotnisko w Świdnkiu to dopiero coś się zmieni. Wstyd dla władz samorządowych, że miasta które są tak blisko siebie położone nie mogą sie dogadać i wymysleć czegoś sensownego w sprawie sprawnej i dostępnej oraz wspólnej komunikacji. Mam dużo znajomych w Świdniku i to dla nich duży problem żeby w nocy sie dostać do mista w drugą str TZn DO Lublinia, tez jest duzy z tym problem. Ok no moze tu chodzi o rozrywkę, ale niech radni nie zapominaja ile ludzi w Lublnie żyje z szeroko rozumianj rozrywnki i życia kulturalnego. Wszyscy tracimy na tym jak sytuacja komunikacji wygląda w chwili obecnej ( no moze poza paroma ludzmi których ten stan rzeczy cieszy). super komunikacja pomiedzy miastami funkcjonuje w Trójmieście szybka w miarę tania i pociągi SKM czy autobusy są naprawdę często. Czy koniecznie musimy tak pielęgnować nasz kompleks ściany wschodniej... że tu wszystko jest albo za drogie i wogóle wcale niepotrzebne...
a może wybudujemy metro do Świdnika a tak poważniej to jak powstanie lotnisko w Świdnkiu to dopiero coś się zmieni. Wstyd dla władz samorządowych, że miasta które są tak blisko siebie położone nie mogą sie dogadać i wymysleć czegoś sensownego w sprawie sprawnej i dostępnej oraz wspólnej komunikacji. Mam dużo znajomych w Świdniku i to dla nich duży problem żeby w nocy sie dostać do mista w drugą str TZn DO Lublinia, tez jest duzy z tym problem. Ok no moze tu chodzi o rozrywkę, ale niech radni nie zapominaja ile ludzi w Lublnie żyje z szeroko... rozwiń
Avatar
mario / 30 sierpnia 2010 o 22:47
0
[quote name='kiser' date='30 sierpień 2010 - 22:33 ' timestamp='1283200389' post='339148']
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
[/quote]
Czytając twoją wypowiedź trudno nie odnieść wrażenia, że człowiek ze wsi może wyjść, ale wieś z człowieka NIGDY!
[quote name='kiser' date='30 sierpień 2010 - 22:33 ' timestamp='1283200389' post='339148']
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
[/quote]
Czytając twoją wypowiedź tru... rozwiń
Avatar
kiser / 30 sierpnia 2010 o 22:33
0
a pks i tak do Świdnika nie będzie jeździł bo na wieś to PKSy wycofali. bo można mieszkać na wsi, ale dużo gorsze jest być ze wsi. no to co pasażerowie autobusów... pobawimy się w miasto? jak tak to napiszcie tylko jak do was dojechać.. bo nie znalazłem na rozkładzie jazdy ...ps.pozdrawiam pasterza krów z ronda przy Kusocińskiego I TEAM LSW - ja też lubię swoją wieś
Avatar
pas-a-żer / 30 sierpnia 2010 o 21:20
0
"Problemem może być jedynie cena biletu. ? 7 zł to za drogo dla młodych osób. Nie chodzi o to, by stworzyć komunikację, ale żeby mieszkańcy mogli z niej korzystać ? kwituje Zarębski."-a kto chce jechać to niech PŁACI.
Tyle bym dodał do Zarębskiego, a znając życie poszedłbym na piechte.
Avatar
xxx / 29 sierpnia 2010 o 21:49
0
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (OWSZEM DROŻSZY) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.[/quote]

[quote name='waw' date='29 sierpień 2010 - 13:00 ' timestamp='1283079637' post='338462']
Bilet na drugą strefę jest droższy ośla łąko, i nie jest ten sam, bo albo kupujesz na I strefę, albo na obie, co jest droższe.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a później wyżywaj się na kim chcesz - ośla łąko. Przeczytaj to, co specjalnie dla ciebie napisałem dużymi literami.
Ale dodatkowo ci wyjaśnię - słowa "bilet jest JEDEN" nie oznaczają, że kupuję taki sam bilet na I i na II strefę, tylko oznaczaja, że kupuję jeden bilet albo na I strefę, albo na obie (ale też JEDEN). Ośla łąko!


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, a później wyżywaj się na kim chcesz - ośla łąko. Przeczytaj to, co specjalnie dla ciebie napisałem dużymi literami.
Ale dodatkowo ci wyjaśnię - słowa "bilet jest JEDEN" nie oznaczają, że kupuję taki sam bilet na I i na II strefę, tylko oznaczaja, że kupuję jeden bilet albo na I strefę, albo na obie (ale też JEDEN). Ośla łąko! rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2010 o 13:56
0
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[/quote]
Sensem jest to, żeby zarobił ZTM który szuka pieniędzy i zwachał dochodową trasę, a nie to abyś Ty jeździł taniej, szybciej lub wygodniej. Stąd cena i dopłaty ze strony miasta których nie mają obecni przewoźnicy. Być może bilet jest jeden, ale nie licz, że w dowolne miejsce Lublina dojedziesz taniej niż za obecne 5,40 (normalny). O możliwej szybkiej podwyżce było w DW.
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym ws... rozwiń
Avatar
waw / 29 sierpnia 2010 o 13:00
0
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[/quote]


Bilet na drugą strefę jest droższy ośla łąko, i nie jest ten sam, bo albo kupujesz na I strefę, albo na obie, co jest droższe.
[quote name='xxx' date='29 sierpień 2010 - 11:44 ' timestamp='1283075087' post='338430']
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym ws... rozwiń
Avatar
xxx / 29 sierpnia 2010 o 11:44
0
[quote name='Gość' date='28 sierpień 2010 - 19:00 ' timestamp='1283014817' post='338173']
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też zresztą widać na niektórych liniach MPK. Nie wiem dlaczego liczysz że w Swidniku będzie inaczej.
4. Miasto ma ponosić na chwilę obecną bodajże 22% kosztów - z Twoich pieniędzy.
5. Przejedź się warszawskim MZK na linii podmiejskiej to zobaczysz ile to kosztuje. Płacisz do pętli, a potem drugi bilet po mieście, a nie jedziesz na jednym bilecie.
Naczytałeś się bajek o cywilizacji, wschodzie i zachodzie i piszesz byle co.
[/quote]
Kto ci naopowiadał bajek o osobnych biletach do jazdy po Lublinie - jaki sens miałoby wtedy wprowadzanie komunikacji miejskiej ze Świdnika do Lublina, skoro jej sens jest właśnie taki, zeby móc jeździć na jednym bilecie. Śmieszny jesteś. I skąd wiesz o szybkiej podwyżce zaraz po wprowadzeniu komunikacji miejskiej do Świdnika - jasnowidzem jesteś? I tak się składa, ze ostatnio jechałem tym ZTM w Warszawie, o którym wspominasz i w żadnym wypadku 2 biletów nie musiałem kupować, wystarczył mi jeden (owszem droższy) na 2 strefy. I strefa obejmuje W-we, a druga okoliczne miejscowości. Ale bilet jest JEDEN.
[quote name='Gość' date='28 sierpień 2010 - 19:00 ' timestamp='1283014817' post='338173']
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też... rozwiń
Avatar
zzula / 29 sierpnia 2010 o 10:57
0
a jak dojechać ze Świdnika do położonego zaledwie o 50 km dalej Krasnegostawu? po której stronie trzeba wsiadać? ile trzeba przesiadek? niedługo łatwiej będzie się dostać do Hamburga a niżeli do miasta Powiatowego Łęczna bo to przecież aż 25 km. no cóż przykro, że dzieci ze Świdnika w miasto mogą się bawić tylko w lublinie .
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2010 o 19:00
0
[quote name='hindus ze wschodu' date='28 sierpień 2010 - 12:02 ' timestamp='1282989726' post='337960']
To ty myśl człowieku, przecież to nie boli.
Wypunktujmy co napisałeś:
1. bus co 5 minut - oczywiście, szczególnie w zimie. Poza tym zapomniałeś, że większości podróżujących nie jest obojętne, czy wsiądą w Kalinówkę, czy w Zadębie, czy też może w "80" albo "88". Tak dla przykładu - przez Zadębie autobusy jeżdżą mniej więcej co 30 minut. Trochę to więcej czekania niż te twoje 5 minut.
2. jedziesz do Lbn 15 minut - czym i o której godzinie. No chyba ze mówisz o dojeździe z Racławickiej w Świdniku do pętli na Majdanku, to wtedy faktycznie zajmuje to 15 minut, tylko że ów pętla nie jest raczej miejscem docelowym dla większości podróżujących. Przez Zadębie na PKS jeździ się zaś nawet 30 minut.
3. będziesz jechał drożej - 2,5 zł + 1,2 zł = 3,7 zł obecnie za podróż autobusem + komunikacją miejską już w Lublinie (mówię o ulgowych biletach). Z tego co wiem, to ZTM proponowało 3,5 zł za bilet ulgowy w dzień na trasie Świdnik - Lublin. Gdzie masz drożej?
4. w gorszych warunkach - przejedź się "88" to zrozumiesz, że gorszych warunków w MPK choćbyś ze świecą szukał to nie znajdziesz. No ale ty pewnie nawet nie wiesz czym się na tej linii jeździ. Ew. wybierz trasę przez Zadębie -tez rewelacja.
I po 5. Miasto nie dopłaca do komunikacji tylko do ulg przysługujących niektórym pasażerom.
Inna sprawa, ze wszędzie, gdzie dotarła cywilizacja komunikacja miejska obejmująca kilka miast (Śląsk, Warszawa i okolice, Trójmiasto) jest normą, którą - co więcej - mieszkańcy sobie chwalą. Ale u nas jest Wschód, a poza tym człowiek (szczególnie na Wschodzie) boi się nowości, bo po co coś zmieniać, skoro już jesteśmy przyzwyczajeni, że jest źle, co prawda może być lepiej - ale po co? Zmiana przyzwyczajeń to nie dla nas, to za trudne, a nóż te nowe autobusy będą ziać ogniem i jeszcze dzieci straszyć. Busy (dostawczaki )nie są złe. Szczególnie, jak się z nich nie korzysta na co dzień.
[/quote]
Młody jesteś i bzdury piszesz.
1. Szczególnie w zimie to połowa MPK stoi zamarznięta.
2. 3,60 i szybka podwyżka miało być za sam dojazd do Lublina, po Lublinie osobny bilet. Mowa o normalnych. Czym więcej pośredników = drożej i gorsza jakosc usług, a ZTM jest pośrednikiem i nie działa charytatywnie.
3. Duży autobus = rzadkie kursy = ścisk i tłok. Zapytaj ojca jak się kiedyś PKS-em jeździło. Co też zresztą widać na niektórych liniach MPK. Nie wiem dlaczego liczysz że w Swidniku będzie inaczej.
4. Miasto ma ponosić na chwilę obecną bodajże 22% kosztów - z Twoich pieniędzy.
5. Przejedź się warszawskim MZK na linii podmiejskiej to zobaczysz ile to kosztuje. Płacisz do pętli, a potem drugi bilet po mieście, a nie jedziesz na jednym bilecie.
Naczytałeś się bajek o cywilizacji, wschodzie i zachodzie i piszesz byle co.
[quote name='hindus ze wschodu' date='28 sierpień 2010 - 12:02 ' timestamp='1282989726' post='337960']
To ty myśl człowieku, przecież to nie boli.
Wypunktujmy co napisałeś:
1. bus co 5 minut - oczywiście, szczególnie w zimie. Poza tym zapomniałeś, że większości podróżujących nie jest obojętne, czy wsiądą w Kalinówkę, czy w Zadębie, czy też może w "80" albo "88". Tak dla przykładu - przez Zadębie autobusy jeżdżą mniej więcej co 30 minut. Trochę to więcej czekania niż te two... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 10 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 24 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!