Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 stycznia 2013 r.
17:09
Edytuj ten wpis

Biura zamiast sortowni. Mieszkańcy i tak są przeciw

5 25 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

– Kolaboracja i zastraszanie – to tylko cześć oskarżeń w sporze o inwestycję w Krzesimowie. Ma tam powstać biurowiec, ale mieszkańcy są pewni, że będzie również sortownia śmieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli nie dojdzie do kompromisu, gmina może skończyć bez planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o inwestycję firmy Remondis. Spółka kupiła od świdnickiego starostwa działkę w Krzesimowie, w gm. Mełgiew. To dawne składowisko buraków.

Samorządowcy mieli zmienić plan zagospodarowania tak, by umożliwić tam działalność komercyjną. W planach był biurowiec firmy oraz niewielka sortownia suchych odpadów.
Problem w tym, że działka sąsiaduje z tzw. "Doliną Krzyży”. To miejsce dawnego obozu pracy NKWD i UB, miejsce kaźni, a także cmentarz z czasów I i II wojny światowej. Pomysł inwestora spotkał się z gwałtownym protestem mieszkańców.

– Dawno wycofaliśmy się z sortowni, zbudujemy tylko biurowiec z parkingiem dla czterech śmieciarek – zapewnia Krzysztof Falenta, prezes Remondis. – Do protestujących nie docierają racjonalne argumenty. Kilka osób sterroryzowało radnych gminy, którzy nie zgadzają się na zmiany w planie.

W połowie stycznia przeciwnicy inwestycji skierowali protest do władz gminy Mełgiew i świdnickiego starostwa.

– Bronimy pewnych wartości, miejsca, w którym ginęli patrioci – mówi Teresa Lato, jedna z sygnatariuszek protestu. – Nie wierzymy, że inwestor postawi jedynie biurowiec. Wójt kolaboruje ze starostwem, by to przeforsować. Nie dopuścimy do tego.

– Wszystko w rękach radnych – kwituje Wacław Motyl, wójt Mełgwi. – Remondis zmieniał zdanie i oszukał mieszkańców. Teraz powinien ich do siebie przekonać. Trzeba negocjować.

Remondis zaproponował gminie podpisanie listu intencyjnego. Spółka zobowiązuje się w nim m.in., że nie będzie sortować lub składować śmieci w Krzesimowie. Postawi za to biurowiec i wesprze finansowo renowację "Doliny Krzyży”. Nikt w gminie nie zdecydował się na podpisanie listu. Zdaniem zwolenników inwestycji, to dowód na zastraszenie radnych przez protestujących.

– Ci ludzie wykorzystują cmentarz do własnych celów. To obłudne – mówi Mirosław Król, starosta świdnicki. – Nie mają żadnych, racjonalnych argumentów. Wcześniej nikt tam palcem nie kiwnął. Tylko dzięki samorządom udało się uporządkować cmentarz. Ta inwestycja pomogłaby w rozwoju powiatu. To również okazja do odpowiedniego zagospodarowania "Doliny Krzyży”.

Jeśli się nie dogadają

Starostwo zapowiada, że jeśli radni Mełgwi nie zgodzą się na przekwalifikowanie działki, cały plan zagospodarowania zostanie zaskarżony. Jeśli starosta wygra, gmina zostanie bez planu. To były spory problem dla wielu mieszkańców, którzy planują np. budowę domów.

– Kiedyś rada była przeciwna, ale teraz sytuacja jest inna bo inwestor rezygnuje z tzw. działalności uciążliwej – mówi Janusz Oleszek, przewodniczący rady gminy Mełgiew. – Sprawdzimy, czy proponowane zmiany są zgodne z przepisami.

Decyzji radnych w tej sprawie można się spodziewać pod koniec lutego.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gonia / 3 kwietnia 2013 o 06:56
0
A co najdziwniejsze przetarg na wywóz śmieci już rozstrzygnięty wygra firma z kraśnika 3-04-2013
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 07:02
0
[quote name='lk' timestamp='1359197176' post='725779']
Ludzka ciemnota nie zna granic. Zamiast jak stado baranów ślepo wszystko blokować, zastanówcie się ludzie co złego może przynieść biurowiec.Myślenie nie boli.
[/quote]
Myślenie nie boli ale fałsz wójta i ślepota radnych za dietę i zatrudnienie niezna granic w nic nic już nikt nikt nie wierzy MOTYLOWI i jego klice zrozum
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:56
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na pewno byłoby miejsce dla ich pieniędzy?
[/quote]Aśka ty liczysz na ich pieniadze to jestes durna to nie mennica oni musza zgodnie z prawem zabrać biednym ostatni grosz i sami się nakarmic a to niema dna.
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na ... rozwiń
Avatar
szanujący innych / 31 stycznia 2013 o 13:24
0
Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w imie szumnie wygłaszanego hasła - inwestycje dla dobra mieszkańców. Cóż panowie nietykalni , prawo w takich sytuacjach uczy pokory, a kolega Falenta następnym razem kupując grunt pod własne inwestycje będzie raczył sprawdzić jakie jest jego przeznaczenie w studium, oraz jakie są możliwości prawne, stanowisko gmin i radnych co do ewentualnych zmian w projektowanych zmianach. Wówczas szuka się poparcia radnych, a mając je kupuje grunt pod inwestycje. Ale jak widać mając takich kolegów po co to robić przecież kolega starosta to najlepsza gwarancja uchwalenia plany zgodnie z własnymi potrzebami.
Jak widać po niektórych komentarzach taka postawa władz o tak miernym poziomie moralności nie wszystkim przeszkadza, a mieszkańcom otwarcie stawiającym czoła takim postawom przypisuje się oszołomstwo. A oni bronią ''tylko'' własnych wartości, własnej wsi, pamięci i wszytkiego tego co dla niektórych jest jak widać niepojęte.
szacunek za postawę rady wsłuchującej się w głos mieszkańców a nie ślepo wykonującej polecenia starosty.









































Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w i... rozwiń
Avatar
mełgiewczyk / 31 stycznia 2013 o 09:05
0
No i wyszło szydło z worka. Totalna partyzantka gminy.
Do wglądu pokazują szkice robocze, plany pozmieniane długopisem.
Plan zagospodarowania oparty na 15 letnich mapach.
Nieuwzględnianie zabytków.
Plan zagospodarowania nie jest zgodny ze studium.
Praktycznie brak jakiegokolwiek uwzględnienia ładu przestrzennego.
To będzie musiało być zrobione całkowicie od nowa. Żadne Sąd nie przepuści takiej fuszerki.
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:14
0
oczywiście miało być " Ela nie czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych"
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:12
0
Ela czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych
Avatar
MAGIC Z LUBLINA / 30 stycznia 2013 o 00:48
0
NO CO TU MÓWIĆ TOWARZYSZ MOTYL PO 20 LATACH MYŚLAŁ ŻE PRZED ODEJŚCIEM ZAŁATWI SOBIE CIEPŁĄ POSADKĘ W FIRMIE REMONTIS KTÓRA TO CHCIAŁA WYBUDOWAĆ ŚMIETNISKO NA GROBACH BOHATERÓW ! ALE CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW NIE GODZI SIĘ NA WYSYPISKO POD NOSEM!!!! NO I TERAZ CBA I PROKURATURA DOBIERZE SIĘ PRZEKRĘT ASOM DO DUPY!!! BRAWO TRZYMAJCIE SIĘ MIESZKAŃCY ....
Avatar
mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 09:55
0
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wykorzystać. Przestanmy być zasciankiem a zacznijmy myslec o rozwoju i przyszłych pokoleniach. Nie wyrzekam sie przeszłości, jestem dumny z bycia Polakiem i czcze pamięć ludzi którzy oddali życie z wolną Polskę ale chcee żyć godnie!! I werze, że jedno z drugim można połączyć! Wykorzystajmy szansę jakąa sia, spójrzmy dalej niż na czubek własnego nosa. Potrzeba nam kapitału, inwestorów bo to zapewnia rozwój!!
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wyk... rozwiń
Avatar
Architekt / 29 stycznia 2013 o 09:11
0
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszczenie tego typu zabudowy w proponowanej przestrzeni jest sprzeczne z wymogami ładu przestrzennego, nie odnosi się w żaden sposób do wymogów ochrony zabytków jak i ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wielkopowierzchniowe, nowoczesne obiekty budowlane – jako elementy obce w zastanym krajobrazie, w sposób agresywny oraz dysharmonijny wkroczyłyby w przestrzeń. Zagospodarowanie w/w terenu w proponowany sposób nie znajduje żadnej analogi w terenie, a co za tym idzie nie ma kontynuacji funkcji. Przypatruję się tej sprawie od dawna i nie mogę uwierzyć, że nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na tak istotne aspekty. Drodzy Państwo odrzućcie politykę oraz chęć zysku na bok i zacznijcie myśleć o tym co naprawdę ważne... bo miejsce z potencjałem nieodwracalnie doprowadzicie do degradacji.
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszc... rozwiń
Avatar
Gonia / 3 kwietnia 2013 o 06:56
0
A co najdziwniejsze przetarg na wywóz śmieci już rozstrzygnięty wygra firma z kraśnika 3-04-2013
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 07:02
0
[quote name='lk' timestamp='1359197176' post='725779']
Ludzka ciemnota nie zna granic. Zamiast jak stado baranów ślepo wszystko blokować, zastanówcie się ludzie co złego może przynieść biurowiec.Myślenie nie boli.
[/quote]
Myślenie nie boli ale fałsz wójta i ślepota radnych za dietę i zatrudnienie niezna granic w nic nic już nikt nikt nie wierzy MOTYLOWI i jego klice zrozum
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:56
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na pewno byłoby miejsce dla ich pieniędzy?
[/quote]Aśka ty liczysz na ich pieniadze to jestes durna to nie mennica oni musza zgodnie z prawem zabrać biednym ostatni grosz i sami się nakarmic a to niema dna.
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na ... rozwiń
Avatar
szanujący innych / 31 stycznia 2013 o 13:24
0
Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w imie szumnie wygłaszanego hasła - inwestycje dla dobra mieszkańców. Cóż panowie nietykalni , prawo w takich sytuacjach uczy pokory, a kolega Falenta następnym razem kupując grunt pod własne inwestycje będzie raczył sprawdzić jakie jest jego przeznaczenie w studium, oraz jakie są możliwości prawne, stanowisko gmin i radnych co do ewentualnych zmian w projektowanych zmianach. Wówczas szuka się poparcia radnych, a mając je kupuje grunt pod inwestycje. Ale jak widać mając takich kolegów po co to robić przecież kolega starosta to najlepsza gwarancja uchwalenia plany zgodnie z własnymi potrzebami.
Jak widać po niektórych komentarzach taka postawa władz o tak miernym poziomie moralności nie wszystkim przeszkadza, a mieszkańcom otwarcie stawiającym czoła takim postawom przypisuje się oszołomstwo. A oni bronią ''tylko'' własnych wartości, własnej wsi, pamięci i wszytkiego tego co dla niektórych jest jak widać niepojęte.
szacunek za postawę rady wsłuchującej się w głos mieszkańców a nie ślepo wykonującej polecenia starosty.









































Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w i... rozwiń
Avatar
mełgiewczyk / 31 stycznia 2013 o 09:05
0
No i wyszło szydło z worka. Totalna partyzantka gminy.
Do wglądu pokazują szkice robocze, plany pozmieniane długopisem.
Plan zagospodarowania oparty na 15 letnich mapach.
Nieuwzględnianie zabytków.
Plan zagospodarowania nie jest zgodny ze studium.
Praktycznie brak jakiegokolwiek uwzględnienia ładu przestrzennego.
To będzie musiało być zrobione całkowicie od nowa. Żadne Sąd nie przepuści takiej fuszerki.
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:14
0
oczywiście miało być " Ela nie czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych"
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:12
0
Ela czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych
Avatar
MAGIC Z LUBLINA / 30 stycznia 2013 o 00:48
0
NO CO TU MÓWIĆ TOWARZYSZ MOTYL PO 20 LATACH MYŚLAŁ ŻE PRZED ODEJŚCIEM ZAŁATWI SOBIE CIEPŁĄ POSADKĘ W FIRMIE REMONTIS KTÓRA TO CHCIAŁA WYBUDOWAĆ ŚMIETNISKO NA GROBACH BOHATERÓW ! ALE CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW NIE GODZI SIĘ NA WYSYPISKO POD NOSEM!!!! NO I TERAZ CBA I PROKURATURA DOBIERZE SIĘ PRZEKRĘT ASOM DO DUPY!!! BRAWO TRZYMAJCIE SIĘ MIESZKAŃCY ....
Avatar
mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 09:55
0
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wykorzystać. Przestanmy być zasciankiem a zacznijmy myslec o rozwoju i przyszłych pokoleniach. Nie wyrzekam sie przeszłości, jestem dumny z bycia Polakiem i czcze pamięć ludzi którzy oddali życie z wolną Polskę ale chcee żyć godnie!! I werze, że jedno z drugim można połączyć! Wykorzystajmy szansę jakąa sia, spójrzmy dalej niż na czubek własnego nosa. Potrzeba nam kapitału, inwestorów bo to zapewnia rozwój!!
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wyk... rozwiń
Avatar
Architekt / 29 stycznia 2013 o 09:11
0
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszczenie tego typu zabudowy w proponowanej przestrzeni jest sprzeczne z wymogami ładu przestrzennego, nie odnosi się w żaden sposób do wymogów ochrony zabytków jak i ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wielkopowierzchniowe, nowoczesne obiekty budowlane – jako elementy obce w zastanym krajobrazie, w sposób agresywny oraz dysharmonijny wkroczyłyby w przestrzeń. Zagospodarowanie w/w terenu w proponowany sposób nie znajduje żadnej analogi w terenie, a co za tym idzie nie ma kontynuacji funkcji. Przypatruję się tej sprawie od dawna i nie mogę uwierzyć, że nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na tak istotne aspekty. Drodzy Państwo odrzućcie politykę oraz chęć zysku na bok i zacznijcie myśleć o tym co naprawdę ważne... bo miejsce z potencjałem nieodwracalnie doprowadzicie do degradacji.
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 4 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 5

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!