Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

24 stycznia 2013 r.
17:09
Edytuj ten wpis

Biura zamiast sortowni. Mieszkańcy i tak są przeciw

5 25 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

– Kolaboracja i zastraszanie – to tylko cześć oskarżeń w sporze o inwestycję w Krzesimowie. Ma tam powstać biurowiec, ale mieszkańcy są pewni, że będzie również sortownia śmieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli nie dojdzie do kompromisu, gmina może skończyć bez planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o inwestycję firmy Remondis. Spółka kupiła od świdnickiego starostwa działkę w Krzesimowie, w gm. Mełgiew. To dawne składowisko buraków.

Samorządowcy mieli zmienić plan zagospodarowania tak, by umożliwić tam działalność komercyjną. W planach był biurowiec firmy oraz niewielka sortownia suchych odpadów.
Problem w tym, że działka sąsiaduje z tzw. "Doliną Krzyży”. To miejsce dawnego obozu pracy NKWD i UB, miejsce kaźni, a także cmentarz z czasów I i II wojny światowej. Pomysł inwestora spotkał się z gwałtownym protestem mieszkańców.

– Dawno wycofaliśmy się z sortowni, zbudujemy tylko biurowiec z parkingiem dla czterech śmieciarek – zapewnia Krzysztof Falenta, prezes Remondis. – Do protestujących nie docierają racjonalne argumenty. Kilka osób sterroryzowało radnych gminy, którzy nie zgadzają się na zmiany w planie.

W połowie stycznia przeciwnicy inwestycji skierowali protest do władz gminy Mełgiew i świdnickiego starostwa.

– Bronimy pewnych wartości, miejsca, w którym ginęli patrioci – mówi Teresa Lato, jedna z sygnatariuszek protestu. – Nie wierzymy, że inwestor postawi jedynie biurowiec. Wójt kolaboruje ze starostwem, by to przeforsować. Nie dopuścimy do tego.

– Wszystko w rękach radnych – kwituje Wacław Motyl, wójt Mełgwi. – Remondis zmieniał zdanie i oszukał mieszkańców. Teraz powinien ich do siebie przekonać. Trzeba negocjować.

Remondis zaproponował gminie podpisanie listu intencyjnego. Spółka zobowiązuje się w nim m.in., że nie będzie sortować lub składować śmieci w Krzesimowie. Postawi za to biurowiec i wesprze finansowo renowację "Doliny Krzyży”. Nikt w gminie nie zdecydował się na podpisanie listu. Zdaniem zwolenników inwestycji, to dowód na zastraszenie radnych przez protestujących.

– Ci ludzie wykorzystują cmentarz do własnych celów. To obłudne – mówi Mirosław Król, starosta świdnicki. – Nie mają żadnych, racjonalnych argumentów. Wcześniej nikt tam palcem nie kiwnął. Tylko dzięki samorządom udało się uporządkować cmentarz. Ta inwestycja pomogłaby w rozwoju powiatu. To również okazja do odpowiedniego zagospodarowania "Doliny Krzyży”.

Jeśli się nie dogadają

Starostwo zapowiada, że jeśli radni Mełgwi nie zgodzą się na przekwalifikowanie działki, cały plan zagospodarowania zostanie zaskarżony. Jeśli starosta wygra, gmina zostanie bez planu. To były spory problem dla wielu mieszkańców, którzy planują np. budowę domów.

– Kiedyś rada była przeciwna, ale teraz sytuacja jest inna bo inwestor rezygnuje z tzw. działalności uciążliwej – mówi Janusz Oleszek, przewodniczący rady gminy Mełgiew. – Sprawdzimy, czy proponowane zmiany są zgodne z przepisami.

Decyzji radnych w tej sprawie można się spodziewać pod koniec lutego.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gonia / 3 kwietnia 2013 o 06:56
0
A co najdziwniejsze przetarg na wywóz śmieci już rozstrzygnięty wygra firma z kraśnika 3-04-2013
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 07:02
0
[quote name='lk' timestamp='1359197176' post='725779']
Ludzka ciemnota nie zna granic. Zamiast jak stado baranów ślepo wszystko blokować, zastanówcie się ludzie co złego może przynieść biurowiec.Myślenie nie boli.
[/quote]
Myślenie nie boli ale fałsz wójta i ślepota radnych za dietę i zatrudnienie niezna granic w nic nic już nikt nikt nie wierzy MOTYLOWI i jego klice zrozum
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:56
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na pewno byłoby miejsce dla ich pieniędzy?
[/quote]Aśka ty liczysz na ich pieniadze to jestes durna to nie mennica oni musza zgodnie z prawem zabrać biednym ostatni grosz i sami się nakarmic a to niema dna.
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na ... rozwiń
Avatar
szanujący innych / 31 stycznia 2013 o 13:24
0
Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w imie szumnie wygłaszanego hasła - inwestycje dla dobra mieszkańców. Cóż panowie nietykalni , prawo w takich sytuacjach uczy pokory, a kolega Falenta następnym razem kupując grunt pod własne inwestycje będzie raczył sprawdzić jakie jest jego przeznaczenie w studium, oraz jakie są możliwości prawne, stanowisko gmin i radnych co do ewentualnych zmian w projektowanych zmianach. Wówczas szuka się poparcia radnych, a mając je kupuje grunt pod inwestycje. Ale jak widać mając takich kolegów po co to robić przecież kolega starosta to najlepsza gwarancja uchwalenia plany zgodnie z własnymi potrzebami.
Jak widać po niektórych komentarzach taka postawa władz o tak miernym poziomie moralności nie wszystkim przeszkadza, a mieszkańcom otwarcie stawiającym czoła takim postawom przypisuje się oszołomstwo. A oni bronią ''tylko'' własnych wartości, własnej wsi, pamięci i wszytkiego tego co dla niektórych jest jak widać niepojęte.
szacunek za postawę rady wsłuchującej się w głos mieszkańców a nie ślepo wykonującej polecenia starosty.

Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w i... rozwiń
Avatar
mełgiewczyk / 31 stycznia 2013 o 09:05
0
No i wyszło szydło z worka. Totalna partyzantka gminy.
Do wglądu pokazują szkice robocze, plany pozmieniane długopisem.
Plan zagospodarowania oparty na 15 letnich mapach.
Nieuwzględnianie zabytków.
Plan zagospodarowania nie jest zgodny ze studium.
Praktycznie brak jakiegokolwiek uwzględnienia ładu przestrzennego.
To będzie musiało być zrobione całkowicie od nowa. Żadne Sąd nie przepuści takiej fuszerki.
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:14
0
oczywiście miało być " Ela nie czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych"
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:12
0
Ela czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych
Avatar
MAGIC Z LUBLINA / 30 stycznia 2013 o 00:48
0
NO CO TU MÓWIĆ TOWARZYSZ MOTYL PO 20 LATACH MYŚLAŁ ŻE PRZED ODEJŚCIEM ZAŁATWI SOBIE CIEPŁĄ POSADKĘ W FIRMIE REMONTIS KTÓRA TO CHCIAŁA WYBUDOWAĆ ŚMIETNISKO NA GROBACH BOHATERÓW ! ALE CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW NIE GODZI SIĘ NA WYSYPISKO POD NOSEM!!!! NO I TERAZ CBA I PROKURATURA DOBIERZE SIĘ PRZEKRĘT ASOM DO DUPY!!! BRAWO TRZYMAJCIE SIĘ MIESZKAŃCY ....
Avatar
mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 09:55
0
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wykorzystać. Przestanmy być zasciankiem a zacznijmy myslec o rozwoju i przyszłych pokoleniach. Nie wyrzekam sie przeszłości, jestem dumny z bycia Polakiem i czcze pamięć ludzi którzy oddali życie z wolną Polskę ale chcee żyć godnie!! I werze, że jedno z drugim można połączyć! Wykorzystajmy szansę jakąa sia, spójrzmy dalej niż na czubek własnego nosa. Potrzeba nam kapitału, inwestorów bo to zapewnia rozwój!!
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wyk... rozwiń
Avatar
Architekt / 29 stycznia 2013 o 09:11
0
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszczenie tego typu zabudowy w proponowanej przestrzeni jest sprzeczne z wymogami ładu przestrzennego, nie odnosi się w żaden sposób do wymogów ochrony zabytków jak i ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wielkopowierzchniowe, nowoczesne obiekty budowlane – jako elementy obce w zastanym krajobrazie, w sposób agresywny oraz dysharmonijny wkroczyłyby w przestrzeń. Zagospodarowanie w/w terenu w proponowany sposób nie znajduje żadnej analogi w terenie, a co za tym idzie nie ma kontynuacji funkcji. Przypatruję się tej sprawie od dawna i nie mogę uwierzyć, że nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na tak istotne aspekty. Drodzy Państwo odrzućcie politykę oraz chęć zysku na bok i zacznijcie myśleć o tym co naprawdę ważne... bo miejsce z potencjałem nieodwracalnie doprowadzicie do degradacji.
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszc... rozwiń
Avatar
Gonia / 3 kwietnia 2013 o 06:56
0
A co najdziwniejsze przetarg na wywóz śmieci już rozstrzygnięty wygra firma z kraśnika 3-04-2013
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 07:02
0
[quote name='lk' timestamp='1359197176' post='725779']
Ludzka ciemnota nie zna granic. Zamiast jak stado baranów ślepo wszystko blokować, zastanówcie się ludzie co złego może przynieść biurowiec.Myślenie nie boli.
[/quote]
Myślenie nie boli ale fałsz wójta i ślepota radnych za dietę i zatrudnienie niezna granic w nic nic już nikt nikt nie wierzy MOTYLOWI i jego klice zrozum
Avatar
Gość / 27 lutego 2013 o 20:56
0
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na pewno byłoby miejsce dla ich pieniędzy?
[/quote]Aśka ty liczysz na ich pieniadze to jestes durna to nie mennica oni musza zgodnie z prawem zabrać biednym ostatni grosz i sami się nakarmic a to niema dna.
[quote name='Aśka Lublin' timestamp='1359204442' post='725806']
ZAorać i nie robić nic. Mieszkańcom dać zakaz pracy w okolicznych miejscowościach z Lublinem włącznie.
Coś ktoś robi dla gminy - żle, będą podatki na inwestycje - źle, to niech zostaną bez niczego.
Smutne - zawsze będzie cmentarz czy inne rzeczy. JAkie to ma znaczenie skoro nie robią na cmentarzu tylko po sasiedzku? Ludzie chcecie żeby w naszym województwie coś się działo?
Prezydencie Lublina - ściągnij Remondis do nas przecież na ... rozwiń
Avatar
szanujący innych / 31 stycznia 2013 o 13:24
0
Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w imie szumnie wygłaszanego hasła - inwestycje dla dobra mieszkańców. Cóż panowie nietykalni , prawo w takich sytuacjach uczy pokory, a kolega Falenta następnym razem kupując grunt pod własne inwestycje będzie raczył sprawdzić jakie jest jego przeznaczenie w studium, oraz jakie są możliwości prawne, stanowisko gmin i radnych co do ewentualnych zmian w projektowanych zmianach. Wówczas szuka się poparcia radnych, a mając je kupuje grunt pod inwestycje. Ale jak widać mając takich kolegów po co to robić przecież kolega starosta to najlepsza gwarancja uchwalenia plany zgodnie z własnymi potrzebami.
Jak widać po niektórych komentarzach taka postawa władz o tak miernym poziomie moralności nie wszystkim przeszkadza, a mieszkańcom otwarcie stawiającym czoła takim postawom przypisuje się oszołomstwo. A oni bronią ''tylko'' własnych wartości, własnej wsi, pamięci i wszytkiego tego co dla niektórych jest jak widać niepojęte.
szacunek za postawę rady wsłuchującej się w głos mieszkańców a nie ślepo wykonującej polecenia starosty.

Szanując wartości demokracji, mieszkańcy korzystają tylko ze swoich praw wynikających z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym które to w rażący sposób przedstawiciele naszych władz (starosta nie ukrywający zarzyłej znajomości z inwestorem - kolegą Falentą jak również wój ) starają się w kuriozalny sposób pogwałcić przepisy ww. Ustawy myśląc że z racji zajmowanych stanowisk prawo można traktować instrumentalnie, interpretując je i naginając je wedle własnego uznania dla dobra swego kolegi i własnych, przyszłych interesów w i... rozwiń
Avatar
mełgiewczyk / 31 stycznia 2013 o 09:05
0
No i wyszło szydło z worka. Totalna partyzantka gminy.
Do wglądu pokazują szkice robocze, plany pozmieniane długopisem.
Plan zagospodarowania oparty na 15 letnich mapach.
Nieuwzględnianie zabytków.
Plan zagospodarowania nie jest zgodny ze studium.
Praktycznie brak jakiegokolwiek uwzględnienia ładu przestrzennego.
To będzie musiało być zrobione całkowicie od nowa. Żadne Sąd nie przepuści takiej fuszerki.
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:14
0
oczywiście miało być " Ela nie czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych"
Avatar
osoba postronna / 30 stycznia 2013 o 20:12
0
Ela czytaj komentarzy osób zawistnych i niepoważnych
Avatar
MAGIC Z LUBLINA / 30 stycznia 2013 o 00:48
0
NO CO TU MÓWIĆ TOWARZYSZ MOTYL PO 20 LATACH MYŚLAŁ ŻE PRZED ODEJŚCIEM ZAŁATWI SOBIE CIEPŁĄ POSADKĘ W FIRMIE REMONTIS KTÓRA TO CHCIAŁA WYBUDOWAĆ ŚMIETNISKO NA GROBACH BOHATERÓW ! ALE CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW NIE GODZI SIĘ NA WYSYPISKO POD NOSEM!!!! NO I TERAZ CBA I PROKURATURA DOBIERZE SIĘ PRZEKRĘT ASOM DO DUPY!!! BRAWO TRZYMAJCIE SIĘ MIESZKAŃCY ....
Avatar
mieszkaniec / 29 stycznia 2013 o 09:55
0
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wykorzystać. Przestanmy być zasciankiem a zacznijmy myslec o rozwoju i przyszłych pokoleniach. Nie wyrzekam sie przeszłości, jestem dumny z bycia Polakiem i czcze pamięć ludzi którzy oddali życie z wolną Polskę ale chcee żyć godnie!! I werze, że jedno z drugim można połączyć! Wykorzystajmy szansę jakąa sia, spójrzmy dalej niż na czubek własnego nosa. Potrzeba nam kapitału, inwestorów bo to zapewnia rozwój!!
W jakim kraju my żyjemy?? Ekolodzy blokują budowę dróg, autostrad. Domorosli historycy blokują inwestycje taka jak ta w Krzesimowie. Ludzie my potrzebujemy pracy, mamy rodziny na utrzymaniu. Dlaczego nasze dzieci mają tracić bo jakas grupa nagle sobie przypomniała o obiektach historycznych-religijnych. Zwróćmy uwagę na to, że to nie na polskich mogiłach powstanie biurowiec a jedynie w ich sąsiedztwie. Ponadto jeżeli inwestor chce wspomóc finansowo zarówno odnowę doliny krzyży jak i organizacje społeczne i kulturalne to dla mnie trzeba to wyk... rozwiń
Avatar
Architekt / 29 stycznia 2013 o 09:11
0
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszczenie tego typu zabudowy w proponowanej przestrzeni jest sprzeczne z wymogami ładu przestrzennego, nie odnosi się w żaden sposób do wymogów ochrony zabytków jak i ochrony gruntów rolnych i leśnych. Wielkopowierzchniowe, nowoczesne obiekty budowlane – jako elementy obce w zastanym krajobrazie, w sposób agresywny oraz dysharmonijny wkroczyłyby w przestrzeń. Zagospodarowanie w/w terenu w proponowany sposób nie znajduje żadnej analogi w terenie, a co za tym idzie nie ma kontynuacji funkcji. Przypatruję się tej sprawie od dawna i nie mogę uwierzyć, że nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na tak istotne aspekty. Drodzy Państwo odrzućcie politykę oraz chęć zysku na bok i zacznijcie myśleć o tym co naprawdę ważne... bo miejsce z potencjałem nieodwracalnie doprowadzicie do degradacji.
Rozpatrując problem w szerszym aspekcie: lokalizowanie jakiegokolwiek przemysłu, ( uciążliwego, nieuciążliwego ), usług biurowych itp. w sąsiedztwie zabytkowego założenia pałacowo – parkowego, miejsca pamięci narodowej, cmentarza czy obszarów cennych przyrodniczo (doliny rzeczne, zadrzewienia śródpolne) jest wielkim błędem z punktu widzenia racjonalnego zagospodarowania terenu. W rażący sposób naruszyłoby to uwarunkowania i wymagania funkcjonale, środowiskowe, kulturowe – nie mówiąc już o zaburzeniu zabytkowego układu kompozycyjnego. Dopuszc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 4 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 5

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.