Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 listopada 2010 r.
15:20
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Plac budowy poświęcony (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 75 A A

Plac budowy został poświęcony, akt erekcyjny podpisany. Dziś w południe oficjalnie ruszyła budowa lotniska. Władze spółki przyznają, że port w Świdniku to zasługa zarówno rządzącej jak i opozycyjnej partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sasdasd / 22 listopada 2010 o 12:08
0
Jak nie starczy pieniędzy na terminal to wybudują Kościół.
Avatar
Sylwia / 18 listopada 2010 o 11:46
0
"(od red. zarząd województwa PSL forsował lotnisko w Niedźwiadzie)."
Żenada Panie "redaktorze"
Co tym wpisem chciał Pan udowodnić.
Avatar
UPRośćmyTO / 18 listopada 2010 o 02:25
0
[quote name='ktosik' timestamp='1289970702' post='382491']
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego postępowanie. Nie broń arcybiskupa bo on i mnie i Ciebie ma w dalekim poważaniu. Dla niego liczą się układziki i kasa. Nie darmo mówią, że arcybiskup rozmodlił lubelszczyznę i całą Polskę. Na lubelszczyźnie modlą się by w pinechę stąd jak najszybciej poszedł, a reszta Polski modli się by do nich nie trafił. Moj znajomy z Mielca, swoją drogą człowiek wielkiej wiary, na dżwięk nazwiska Życiński traci wszelką radość. Nie zgadzam się też z tym, że za księży należy się tylko modlić, a piętnować ich postępowania nie wolno bo to sługa boży. Sługa boży ma być przykładem i wzorem, takich jednak jest niewielu. Dla chętnych polecam msze u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, różnica w jakości prowdzonych mszy jest jak Rów Mariański. Przy okazji kośćiół Ojców Kapucynów, to kośćiół gdzie jest najwięcej nawróceń. Pozdrawiam.
[/quote]
[quote name='ktosik' timestamp='1289972127' post='382494']
EWANGELIA TOMASZA od którj kościół sie odżegnuje i jej nie uznaje, a przeciż żadnyc złych wartości ze soba nie niesie:


Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie". W rzeczywistości cytat jest kompilacją fragmentów z apokryfu 3 i 77, które nie zawierają słów "Nie w domach z drewna i kamienia" i brzmią trochę inaczej:

3 Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: "to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami". Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".

77 Rzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam". [3]


Miłego dnia wszystkim
[/quote]

Nie chcę być mądrzejszy od Synodów i przyjmuję to co Kościół Katolicki uznał, bo jeszcze trochę a będziemy tu pisać o Toledot Jeszu http://www.olsztyn.luteranie.pl/pl/tekst5-nbprlic-2.htm . Nie bronię tow. Arcybiskupa lecz chodzi mi o to, że przy każdej okazji "alergicy" zamiast pisać "na temat" to rzucają się na Kościół, księży, wiarę.
Skoro jeszcze nie zauważyłeś to podpowiem: jaki skrót widzisz przed funkcją hierarchy? Mam dopisać TW Filozof? Przecież tu nie o to chodzi. Jakikolwiek jest temat na forum choć w 5 proc. związany z Kościołem to zaraz jest opluwany kler i znieważana moja wiara. To podpada już właściwie pod kodeks.
P.S. Nie napisałem, że tylko modlitwa, ale: że także modlitwa; zresztą wystarczy dokładnie przeczytać co napisałem i nie brać każdego słowa do siebie.
*Karmelici na Świętoduskiej też są super, jednocześnie bardzo blisko Boga i teraźniejszości. Polecam.
[quote name='ktosik' timestamp='1289970702' post='382491']
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego p... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2010 o 08:43
0
Heh, pokropek najważniejszy. Może nie być odbioru technicznego, planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę, ale bez chlapnięcia kropidłem i językiem przez bożego namiestnika prace nie ruszą... Jak w Iranie, Pakistanie albo innych Emiratach...
Avatar
ktosik / 17 listopada 2010 o 06:35
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]

EWANGELIA TOMASZA od którj kościół sie odżegnuje i jej nie uznaje, a przeciż żadnyc złych wartości ze soba nie niesie:


Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie". W rzeczywistości cytat jest kompilacją fragmentów z apokryfu 3 i 77, które nie zawierają słów "Nie w domach z drewna i kamienia" i brzmią trochę inaczej:

3 Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: "to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami". Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".

77 Rzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam". [3]


Miłego dnia wszystkim
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]

EWANGELIA TOMAS... rozwiń
Avatar
ktosik / 17 listopada 2010 o 06:11
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego postępowanie. Nie broń arcybiskupa bo on i mnie i Ciebie ma w dalekim poważaniu. Dla niego liczą się układziki i kasa. Nie darmo mówią, że arcybiskup rozmodlił lubelszczyznę i całą Polskę. Na lubelszczyźnie modlą się by w pinechę stąd jak najszybciej poszedł, a reszta Polski modli się by do nich nie trafił. Moj znajomy z Mielca, swoją drogą człowiek wielkiej wiary, na dżwięk nazwiska Życiński traci wszelką radość.
Nie zgadzam się też z tym, że za księży należy się tylko modlić, a piętnować ich postępowania nie wolno bo to sługa boży. Sługa boży ma być przykładem i wzorem, takich jednak jest niewielu. Dla chętnych polecam msze u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, różnica w jakości prowdzonych mszy jest jak Rów Mariański. Przy okazji kośćiół Ojców Kapucynów, to kośćiół gdzie jest najwięcej nawróceń. Pozdrawiam.
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]
Nie dostaję wysypki na... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 17 listopada 2010 o 01:30
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289861697' post='381486']
Co się tak uwzięliście na kościół i tow. arcybiskupa? Policzcie ilu na zdjęciu cywilnych darmozjadów, ilu z nich zarabia po kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Oni uważają, że pieniądze na pokropek to dobra polisa ubezpieczeniowa (wierzą w to a nie w Boga). Uważam, podobnie jak to sugerował ~err~, że Życiński pewnie zna zasadę "jak dają to bierz, jak zabierają to też bierz, ale nogi za pas". Jakby był frajerem też byście na nim nie pozostawili suchej nitki. Jakoś bardziej ufam, że przeznaczy kasę na zbożny cel niż nasi "ojcowie sukcesu", którzy wołają biskupa, by podnieść mniemanie o sobie.
P.S. Dla tych, którzy wołają wszystkich innych niż chrześcijanie podaję dla przykładu link o wielkim pogromie chrześcijan: http://www.tvn24.pl/12691,1563876,0,1,wielki-pogrom-chrzescijan,wiadomosc.html . To się dzieje w wielu miejscach na świecie, obecnie też, więc niech Wam nienawiść do Kościoła nie pada na mózg, kochani. Proszę.
[/quote]
[quote name='ktosik' timestamp='1289893313' post='381587']
Rozróżnij kolego hierarchię kościelną i wierzących czyli katolików, to są dwie różne sprawy. Hierarchia kościelna i wiara w Boga rozlazły się w dwie strony świata i nie mają ostatnio ze sobą nic wspólnego. W wielkiej części za ataki na chrześcijan odpowiadają hierarchowie kościelni. Nie ujmując tym księżom, którzy traktują ten zawód jak powołanie, bo tacy jeszcze są, chociaż nieliczni. Pozostała część księży traktuje swoją misję jak intratne, przynoszące wymierne korzyści finansowe , ciepłe posadki. Wierzę w Boga i wierzyć nie przestanę, ale nie po drodze mi z Życińskim np.
[/quote]
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289861697' post='381486']
Co się tak uwzięliście na kościół i tow. arcybiskupa? Policzcie ilu na zdjęciu cywilnych darmozjadów, ilu z nich zarabia po kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Oni uważają, że pieniądze na pokropek to dobra polisa ubezpieczeniowa (wierzą w to a nie w Boga). Uważam, podobnie jak to sugerował ~err~, że Życiński pewnie zna zasadę "jak dają to bierz, jak zabierają to też bierz, ale nogi za pas". Jakby był frajerem też byście na... rozwiń
Avatar
świdniczanin / 16 listopada 2010 o 17:41
0
No kur... to najważniejsze, żeby przyjechał jakiś batman i pokropił wodą... w jakim deb***owatym narodzie przyszło mi żyć...
Avatar
mumu / 16 listopada 2010 o 14:21
0
Proszę przypmnieć kiedy był konkurs na osadę"wierchuszki"lotniska.Kto to jest p.Muszyński?Z czyjego jest "nadania"?
Avatar
irena / 16 listopada 2010 o 13:43
0
bez kropidła i szmalu za nie ani rusz.Kiedy wreszcie nasi pseudo VIP - powcy przestaną nabijać kabzę czarnym.Chyba dość marnowania społecznych pieniędzy
Avatar
sasdasd / 22 listopada 2010 o 12:08
0
Jak nie starczy pieniędzy na terminal to wybudują Kościół.
Avatar
Sylwia / 18 listopada 2010 o 11:46
0
"(od red. zarząd województwa PSL forsował lotnisko w Niedźwiadzie)."
Żenada Panie "redaktorze"
Co tym wpisem chciał Pan udowodnić.
Avatar
UPRośćmyTO / 18 listopada 2010 o 02:25
0
[quote name='ktosik' timestamp='1289970702' post='382491']
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego postępowanie. Nie broń arcybiskupa bo on i mnie i Ciebie ma w dalekim poważaniu. Dla niego liczą się układziki i kasa. Nie darmo mówią, że arcybiskup rozmodlił lubelszczyznę i całą Polskę. Na lubelszczyźnie modlą się by w pinechę stąd jak najszybciej poszedł, a reszta Polski modli się by do nich nie trafił. Moj znajomy z Mielca, swoją drogą człowiek wielkiej wiary, na dżwięk nazwiska Życiński traci wszelką radość. Nie zgadzam się też z tym, że za księży należy się tylko modlić, a piętnować ich postępowania nie wolno bo to sługa boży. Sługa boży ma być przykładem i wzorem, takich jednak jest niewielu. Dla chętnych polecam msze u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, różnica w jakości prowdzonych mszy jest jak Rów Mariański. Przy okazji kośćiół Ojców Kapucynów, to kośćiół gdzie jest najwięcej nawróceń. Pozdrawiam.
[/quote]
[quote name='ktosik' timestamp='1289972127' post='382494']
EWANGELIA TOMASZA od którj kościół sie odżegnuje i jej nie uznaje, a przeciż żadnyc złych wartości ze soba nie niesie:


Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie". W rzeczywistości cytat jest kompilacją fragmentów z apokryfu 3 i 77, które nie zawierają słów "Nie w domach z drewna i kamienia" i brzmią trochę inaczej:

3 Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: "to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami". Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".

77 Rzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam". [3]


Miłego dnia wszystkim
[/quote]

Nie chcę być mądrzejszy od Synodów i przyjmuję to co Kościół Katolicki uznał, bo jeszcze trochę a będziemy tu pisać o Toledot Jeszu http://www.olsztyn.luteranie.pl/pl/tekst5-nbprlic-2.htm . Nie bronię tow. Arcybiskupa lecz chodzi mi o to, że przy każdej okazji "alergicy" zamiast pisać "na temat" to rzucają się na Kościół, księży, wiarę.
Skoro jeszcze nie zauważyłeś to podpowiem: jaki skrót widzisz przed funkcją hierarchy? Mam dopisać TW Filozof? Przecież tu nie o to chodzi. Jakikolwiek jest temat na forum choć w 5 proc. związany z Kościołem to zaraz jest opluwany kler i znieważana moja wiara. To podpada już właściwie pod kodeks.
P.S. Nie napisałem, że tylko modlitwa, ale: że także modlitwa; zresztą wystarczy dokładnie przeczytać co napisałem i nie brać każdego słowa do siebie.
*Karmelici na Świętoduskiej też są super, jednocześnie bardzo blisko Boga i teraźniejszości. Polecam.
[quote name='ktosik' timestamp='1289970702' post='382491']
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego p... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2010 o 08:43
0
Heh, pokropek najważniejszy. Może nie być odbioru technicznego, planu zagospodarowania przestrzennego, pozwolenia na budowę, ale bez chlapnięcia kropidłem i językiem przez bożego namiestnika prace nie ruszą... Jak w Iranie, Pakistanie albo innych Emiratach...
Avatar
ktosik / 17 listopada 2010 o 06:35
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]

EWANGELIA TOMASZA od którj kościół sie odżegnuje i jej nie uznaje, a przeciż żadnyc złych wartości ze soba nie niesie:


Jezus rzekł: Królestwo Boże jest w was i wokół was. Nie w domach z drewna i kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam, podnieś głaz, a znajdziesz mnie". W rzeczywistości cytat jest kompilacją fragmentów z apokryfu 3 i 77, które nie zawierają słów "Nie w domach z drewna i kamienia" i brzmią trochę inaczej:

3 Rzekł Jezus: "Gdy wasi przywódcy powiedzą wam: "to królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami". Gdy powiedzą wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Ale królestwo jest tym, co jest w was i tym, co jest poza wami. Skoro poznacie samych siebie, wtedy będziecie poznani i będziecie wiedzieć, że jesteście synami Ojca żywego. Jeśli zaś nie poznacie siebie, wtedy istniejecie w nędzy i sami jesteście nędzą".

77 Rzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam". [3]


Miłego dnia wszystkim
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]

EWANGELIA TOMAS... rozwiń
Avatar
ktosik / 17 listopada 2010 o 06:11
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]
Nie dostaję wysypki na słowa ksiądz, kościół czy wiara. Wyobraź sobie, ze nie klęczę przed księdzem, a gdy coś mi się nie podoba nie boję się tego powiedzieć wprost o czym mógł się przekonać "mój " proboszcz, chociaż tak naprawdę jest sługą arcybiskupa nie Boga i ludzi. Mógł się też przekonać o tym sam arcybiskup, i zdziwłbyś się jak wroga i wredna była jego reakcja. Zrobił się czerwony ze złości, że jakaś owieczka ma czelność wytykać mu jego postępowanie. Nie broń arcybiskupa bo on i mnie i Ciebie ma w dalekim poważaniu. Dla niego liczą się układziki i kasa. Nie darmo mówią, że arcybiskup rozmodlił lubelszczyznę i całą Polskę. Na lubelszczyźnie modlą się by w pinechę stąd jak najszybciej poszedł, a reszta Polski modli się by do nich nie trafił. Moj znajomy z Mielca, swoją drogą człowiek wielkiej wiary, na dżwięk nazwiska Życiński traci wszelką radość.
Nie zgadzam się też z tym, że za księży należy się tylko modlić, a piętnować ich postępowania nie wolno bo to sługa boży. Sługa boży ma być przykładem i wzorem, takich jednak jest niewielu. Dla chętnych polecam msze u Ojców Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu, różnica w jakości prowdzonych mszy jest jak Rów Mariański. Przy okazji kośćiół Ojców Kapucynów, to kośćiół gdzie jest najwięcej nawróceń. Pozdrawiam.
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289953812' post='382478']
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[/quote]
Nie dostaję wysypki na... rozwiń
Avatar
UPRośćmyTO / 17 listopada 2010 o 01:30
0
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289861697' post='381486']
Co się tak uwzięliście na kościół i tow. arcybiskupa? Policzcie ilu na zdjęciu cywilnych darmozjadów, ilu z nich zarabia po kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Oni uważają, że pieniądze na pokropek to dobra polisa ubezpieczeniowa (wierzą w to a nie w Boga). Uważam, podobnie jak to sugerował ~err~, że Życiński pewnie zna zasadę "jak dają to bierz, jak zabierają to też bierz, ale nogi za pas". Jakby był frajerem też byście na nim nie pozostawili suchej nitki. Jakoś bardziej ufam, że przeznaczy kasę na zbożny cel niż nasi "ojcowie sukcesu", którzy wołają biskupa, by podnieść mniemanie o sobie.
P.S. Dla tych, którzy wołają wszystkich innych niż chrześcijanie podaję dla przykładu link o wielkim pogromie chrześcijan: http://www.tvn24.pl/12691,1563876,0,1,wielki-pogrom-chrzescijan,wiadomosc.html . To się dzieje w wielu miejscach na świecie, obecnie też, więc niech Wam nienawiść do Kościoła nie pada na mózg, kochani. Proszę.
[/quote]
[quote name='ktosik' timestamp='1289893313' post='381587']
Rozróżnij kolego hierarchię kościelną i wierzących czyli katolików, to są dwie różne sprawy. Hierarchia kościelna i wiara w Boga rozlazły się w dwie strony świata i nie mają ostatnio ze sobą nic wspólnego. W wielkiej części za ataki na chrześcijan odpowiadają hierarchowie kościelni. Nie ujmując tym księżom, którzy traktują ten zawód jak powołanie, bo tacy jeszcze są, chociaż nieliczni. Pozostała część księży traktuje swoją misję jak intratne, przynoszące wymierne korzyści finansowe , ciepłe posadki. Wierzę w Boga i wierzyć nie przestanę, ale nie po drodze mi z Życińskim np.
[/quote]
W dużej mierze zgadzam się z Tobą, wielu zapomniało o swym powołaniu, ale przecież są tacy jak społeczeństwo z którego wyrastają. Ile razy odważyłeś się powiedzieć wprost księdzu, że źle robi; ile razy się modliłeś za nich? Nie chcę bronić tow. Arcybiskupa, ale nie on tu jest winny, jak usiłują to sugerować alergicy, którzy na słowa: ksiądz, kościół, wiara dostają wysypki.
pozdrAVIAm
[quote name='UPRośćmyTO' timestamp='1289861697' post='381486']
Co się tak uwzięliście na kościół i tow. arcybiskupa? Policzcie ilu na zdjęciu cywilnych darmozjadów, ilu z nich zarabia po kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Oni uważają, że pieniądze na pokropek to dobra polisa ubezpieczeniowa (wierzą w to a nie w Boga). Uważam, podobnie jak to sugerował ~err~, że Życiński pewnie zna zasadę "jak dają to bierz, jak zabierają to też bierz, ale nogi za pas". Jakby był frajerem też byście na... rozwiń
Avatar
świdniczanin / 16 listopada 2010 o 17:41
0
No kur... to najważniejsze, żeby przyjechał jakiś batman i pokropił wodą... w jakim deb***owatym narodzie przyszło mi żyć...
Avatar
mumu / 16 listopada 2010 o 14:21
0
Proszę przypmnieć kiedy był konkurs na osadę"wierchuszki"lotniska.Kto to jest p.Muszyński?Z czyjego jest "nadania"?
Avatar
irena / 16 listopada 2010 o 13:43
0
bez kropidła i szmalu za nie ani rusz.Kiedy wreszcie nasi pseudo VIP - powcy przestaną nabijać kabzę czarnym.Chyba dość marnowania społecznych pieniędzy
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!