Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

11 kwietnia 2016 r.
8:44

Pogrzeb Z. Gilowskiej. DUŻE ZDJĘCIA

0 36 A A

Pogrzeb Z. Gilowskiej. Rodzina, przyjaciele i współpracownicy byw poniedziałek prof. Zytę Gilowską. Na uroczystości pogrzebowe byłej wicepremier i minister finansów przyjechały także najważniejsze osoby w państwie: prezydent RP Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński

Aktualizacja artykułu: 14 kwietnia 2016 r. 9:14
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Terenu kościoła p.w. NMP Matki Kościoła pilnowali funkcjonariusze BOR, przed świątynią ustawiono telebim. Wchodzący do środka prezydent, premier i szef partii rządzącej byli witani przez mieszkańców Świdnika oklaskami.

Oprócz najważniejszych osób w państwie w ostatnim pożegnaniu byłej wicepremier wzięli udział także: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister finansów Paweł Szałamacha, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister środowiska Jan Szyszko, wiceminister kultury Jarosław Sellin i prezes Najwyższej izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Byli też lubelscy parlamentarzyści i samorządowcy (zarówno z PiS, jak i z PO), a także przedstawiciele środowisk akademickich na czele z rektorem KUL ks. prof. Antonim Dębińskim. Asystę honorową pełnili funkcjonariusze Służby Celnej i policji.

Zanim nabożeństwo się zaczęło Zyta Gilowska została odznaczona pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał jej syn, Paweł Gilowski, obecnie dyrektor generalny w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

– Wprawdzie wiedzieliśmy o chorobie, z którą pani profesor zmagała się od lat. Ale zaskoczyła nas szybkość, z jaką śmierć wyrwała ją z naszego grona – mówił podczas kazania arcybiskup lubelski Stanisław Budzik. – Jej odejście wywołało głębokie poruszenie w wielu środowiskach. Wszyscy, z którymi o niej rozmawiałem, wspominają ją z sympatią i żegnają z żalem. Została zapamiętana jako osoba, która łączyła solidną wiedzę akademicką z głębokim zaangażowaniem w sprawy publiczne. Umiała przekuwać tę wiedzę w konkretne pomysły.

– W dniu jej śmierci w gazetach i w internecie można było znaleźć tytuły: „Odeszła Żelazna Dama polskiej polityki”. Czy można być jednocześnie żelaznym i ciepłym? Czy można być jednocześnie zdyscyplinowanym, wymagającym i roztaczać wokół siebie atmosferę sympatii i życzliwości? Czy można obniżać koszty pracy i daniny publiczne, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze w budżecie? Okazuje się, że można. Pani prof. Gilowska taką osobą była i takich niezwykłych rzeczy umiała dokonać – mówił prezydent Andrzej Duda.

Zytę Gilowską wspominał także Jarosław Kaczyński. – W bezpośrednim kontakcie była osobą sympatyczną, pełną pomysłów, błyskotliwą, potrafiącą mówić na różne tematy. Czasem ją cytowałem. Zdarzało się, że miałem do niej pretensje, bo jej sformułowania bywały ostre. Ale było w niej coś takiego, że była zdecydowana i wymagająca, a jednocześnie wyjątkowo wręcz urocza.

Po mszy kondukt pogrzebowy przeszedł na oddalony o ok. 1,5 km cmentarz. Tam laudację wygłosiła premier Beata Szydło. – To ogromy zaszczyt i wzruszenie, że mogę w imieniu rządu RP podziękować i pożegnać panią premier. Była niezwykłą osobą, którą odegrała ogromne znaczenie w polskiej polityce. W tle decyzji które podejmowała zawsze był człowiek. Kiedy zaczynałam swoją drogę samorządowca, a potem polityka, była dla mnie wzorem. Byłam pełna podziwu, że kobieta-polityk może tak wiele osiągnąć – mówiła szefowa rządu.

Relacja minutowa

Beata Szydło: To ogromy zaszczyt i wzruszenie, że mogę w imieniu rządu RP podziękować i pożegnać panią premier. Była niezwykłą osobą, którą odegrała ogromne znaczenie w polskiej polityce. W tle decyzji które podejmowała zawsze był człowiek. Kiedy zaczynałam swoją droge samorządowca, a potem polityka, była dla mnie wzorem. Byłam pełna podziwu, że kobieta-polityk może tak wiele osiągnąć.

>>>

Msza żałobna w kościele się kończy. Za chwilę kondukt przejdzie na oddalony o ok. 1,5 km cmentarz. Przed kościołem tłum mieszkańców.

>>>

– Była osobą niezwykłą także w bezpośrednim kontakcie. Czasem miałem do niej lekkie pretensje, bo jej sformułowania bywały zbyt ostre. Ale była z jednej strony wymagająca, a jednocześnie czasem wręcz urocza – wspomina Jarosław Kaczyński. – Przede wszystkim miała swoją wizję Polski, a zwłaszcza polskiej gospodarki. Była przekonana, że jest ona w stanie rozwijać się szybko.

>>>

Prezydent Andrzej Duda: - Dziś do Świdnika przyjechały najważniejsze osoby w państwie, władze uniwersytetów, żeby pożegnać osobę absolutnie nietuzinkową. Jesteśmy tu po to, żeby oddać hołd pani profesor i pani premier, ale jesteśmy tu z wielkiej osobistej sympatii. Jesteśmy tu także dlatego, że przez naszą obecność hołd i podziękowanie oddaje panstwo polskie.

>>>

– Odejście pani profesor wywołało głębokie poruszenie w wielu środowiskach. Wszyscy, z którymi o niej rozmawiałem, wspominają ją z sympatią i żegnają z żalem. Została zapamiętana jako osoba, która łączyła solidną wiedzę akademicką z głębokim zaangażowaniem w sprawy publiczne. Umiała przekuwać tę wiedzę w konkretne pomysły – powiedział abp Stanisław Budzik. 

>>>

Nabożeństwu w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku przewodniczy abp Stanisław Budzik. 

– Wprawdzie wiedzieliśmy o chorobie, z którą pani profesor zmagała się od lat. Ale zaskoczyła nas szybkość, z jaką śmierć wyrwała ją z naszego grona – powiedział abp Budzik podczas kazania.

>>>

Przed rozpoczęciem nabożeństwa Zyta Gilowska została odznaczona pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrał jej syn Paweł Gilowski.

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)
>>>

Do Świdnika dotarł prezes PiS Jarosław Kaczyński, a chwilę po nim prezydent Polski Andrzej Duda. Gdy wchodzili do środka, sprzed kościoła dało się słyszeć oklaski. Tak samo było przy wejściu premier Beaty Szydło.

>>>

W Świdniku jest już premier Beata Szydło. W ostatnim pożegnaniu Zyty Gilowskiej biorą udział także m.in.: marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister ochrony środowiska Jan Szyszko, wiceminister kultury Jarosław Sellin i prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski

>>>

W Świdniku jest już minister finansów Paweł Szałamacha, parlamentarzysci, samorządowcy, rektor KUL i przedstawiciele środowiska akademickiego. Asystę honorową podczas pogrzebu pełni Służba Celna i Policja.

Na zakończenie nabożeństwa laudację ma wygłosić prezydent RP Andrzej Duda. W trakcie uroczystości na cmentarzu głos zabierze premier Beata Szydło.

Taki ekran został ustawiony przed kościołem  pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku (fot. Tomasz Maciuszczak)
Taki ekran został ustawiony przed kościołem pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku (fot. Tomasz Maciuszczak)

>>>

Po nabożeństwie uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego w Świdniku.

Przed oraz w trakcie uroczystości, zamknięta będzie dla ruchu samochodów ulica kard. Wyszyńskiego (przy kościele).

Zyta Gilowska zmarła we wtorek 5 kwietnia. Gilowska była wicepremierem i ministem finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Miała 66 lat. Od kilku lat chorowała na serce.

W uroczystości pogrzebowej udział weźmie premier Beata Szydło.

Czytaj także: Wspomnienia o premier ze Świdnika

Wideo: TVN24

 

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 08:39
0
prezydent andrzej duda odznaczyl zyte gilowska po smierci bo [redzej nie zasluzyla -po co todal teraz to jej niepotrzebne---hehe --normalne kpiny
Avatar
siro / 12 kwietnia 2016 o 07:44
0

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

I sie zrobił katolikiem !! hahahahah

Avatar
sobuń / 12 kwietnia 2016 o 07:42
0

A Pan prezes J.Kaczyński...??? No tak , on ma szacunek dla ludzi , którzy są poddanymi , a pani wicepremier -a co tam ...Ten człowiek nie potrafi chyba mieć uczuć wyższych ...;-((( Dokładnie tak samo , jak poddana jemu i klerowi gawiedź ...

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 07:37
0
Zjawiła się cała sekta z guru i głównym fałszerzem, kłamcą, obłudnikiem i nikczemnikami ! Do piekła zakłamana bando oszustów i niszczycieli Polski !!!!!!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 23:54
0
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. Panie prezesie pan jesteś następny.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:23
0

A Pan prezes J.Kaczyński...??? No tak , on ma szacunek dla ludzi , którzy są poddanymi , a pani wicepremier -a co tam ...Ten człowiek nie potrafi chyba mieć uczuć wyższych ...;-((( Dokładnie tak samo , jak poddana jemu i klerowi gawiedź ...

A jakie ty uczucia wyższe prezentujesz? Czy jest wśród nich szacunek - zwykły szacunek dla każdego człowieka, bez względu na poglądy polityczne i wiarę? Pytam, bo mam wątpliwości. 

Avatar
To Ja / 11 kwietnia 2016 o 22:11
0

Gdzieś na tym pogrzebie, czytaj: wiecu politycznym  nie widać pisowskiej  elity świdnickiej, nie zasłużyli na kadr?    Soboń, wszak to prawie europoseł, też nie zasłużył na kadr?    A Reszka?- pewnie plącze się między nogami ludzi i słucha kto, co mówi na premier Szydło, wszak ma już w tym wprawę! 

Avatar
paparazzi / 11 kwietnia 2016 o 21:56
0

Widział ktoś mistrza PR, czarnego konia wyścigu o głupotę wszechświata doktóra Zjeba Osina? Zaistniał jakoś medialnie? Wykorzystał pogrzeb aby się promować? Beata była przecież osobiście to mógł jej w twarz powiedzieć co o niej myśli.

Avatar
essi / 11 kwietnia 2016 o 20:54
0

Ciekawi mnie kto dopuścił, że tyle najważniejszych osób w państwie znów znalazło sie w jednym miejscu w tym samym czasie? Proszę dociec czyja to decyzja, żebyśmy nie musieli powoływać komisji specjalnych.

Avatar
Pogrążony w żałobie / 11 kwietnia 2016 o 20:50
0

Pogrzeb wielce zasłużonej dla kraju osoby - czas zadumy az tu nagle prostackie oklaski - całkowity brak tzw.ogłady. Zaś  na telebimie świdnicki VIP z siedziacy w pierwszym rzędzie z nogą  załoźona na noge..Przez szacunek dla ojca tego Pana nazwiska nie wymienię ale powiem krótko to nie kawiarnia a "szlachestwo zobowiązuje."

Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 08:39
0
prezydent andrzej duda odznaczyl zyte gilowska po smierci bo [redzej nie zasluzyla -po co todal teraz to jej niepotrzebne---hehe --normalne kpiny
Avatar
siro / 12 kwietnia 2016 o 07:44
0

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

I sie zrobił katolikiem !! hahahahah

Avatar
sobuń / 12 kwietnia 2016 o 07:42
0

A Pan prezes J.Kaczyński...??? No tak , on ma szacunek dla ludzi , którzy są poddanymi , a pani wicepremier -a co tam ...Ten człowiek nie potrafi chyba mieć uczuć wyższych ...;-((( Dokładnie tak samo , jak poddana jemu i klerowi gawiedź ...

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

Kaczyński i wiara ! Chyba ktoś postradał rozum ! Wyobraź sobie wiernego katolika, który gdy wypadł z polityki w wieku 40 lat  - ?????? ochrzścił się ! I to ten wierny Kościoła ! Nie OBŁUDNIK I ZDRAJCA !!!!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 07:37
0
Zjawiła się cała sekta z guru i głównym fałszerzem, kłamcą, obłudnikiem i nikczemnikami ! Do piekła zakłamana bando oszustów i niszczycieli Polski !!!!!!
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 23:54
0
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. Panie prezesie pan jesteś następny.
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:23
0

A Pan prezes J.Kaczyński...??? No tak , on ma szacunek dla ludzi , którzy są poddanymi , a pani wicepremier -a co tam ...Ten człowiek nie potrafi chyba mieć uczuć wyższych ...;-((( Dokładnie tak samo , jak poddana jemu i klerowi gawiedź ...

A jakie ty uczucia wyższe prezentujesz? Czy jest wśród nich szacunek - zwykły szacunek dla każdego człowieka, bez względu na poglądy polityczne i wiarę? Pytam, bo mam wątpliwości. 

Avatar
To Ja / 11 kwietnia 2016 o 22:11
0

Gdzieś na tym pogrzebie, czytaj: wiecu politycznym  nie widać pisowskiej  elity świdnickiej, nie zasłużyli na kadr?    Soboń, wszak to prawie europoseł, też nie zasłużył na kadr?    A Reszka?- pewnie plącze się między nogami ludzi i słucha kto, co mówi na premier Szydło, wszak ma już w tym wprawę! 

Avatar
paparazzi / 11 kwietnia 2016 o 21:56
0

Widział ktoś mistrza PR, czarnego konia wyścigu o głupotę wszechświata doktóra Zjeba Osina? Zaistniał jakoś medialnie? Wykorzystał pogrzeb aby się promować? Beata była przecież osobiście to mógł jej w twarz powiedzieć co o niej myśli.

Avatar
essi / 11 kwietnia 2016 o 20:54
0

Ciekawi mnie kto dopuścił, że tyle najważniejszych osób w państwie znów znalazło sie w jednym miejscu w tym samym czasie? Proszę dociec czyja to decyzja, żebyśmy nie musieli powoływać komisji specjalnych.

Avatar
Pogrążony w żałobie / 11 kwietnia 2016 o 20:50
0

Pogrzeb wielce zasłużonej dla kraju osoby - czas zadumy az tu nagle prostackie oklaski - całkowity brak tzw.ogłady. Zaś  na telebimie świdnicki VIP z siedziacy w pierwszym rzędzie z nogą  załoźona na noge..Przez szacunek dla ojca tego Pana nazwiska nie wymienię ale powiem krótko to nie kawiarnia a "szlachestwo zobowiązuje."

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!