Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2010 r.
21:09
Edytuj ten wpis

Radni przełożyli pieniądze z budowy stadionu na Centrum Kultury

0 16 A A

Świdniccy radni dołożyli 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury. Dzięki temu będzie można ruszać z inwestycją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponieważ nawet najtańsza oferta na budowę centrum, była wyższa niż przewidywał budżet, miasto miało dwa wyjścia. Unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniędzy na inwestycję.

– Dodaliśmy 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury, aby ten przetarg rozstrzygnąć. Ta kwota umożliwi nam przyjęcie oferty najtańszego oferenta – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Obecnie na ten cel mamy zagwarantowane w budżecie 12,5 mln zł. Ta kwota nie uwzględnia jednak wyposażenia obiektu, a jedynie prace budowlane.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury będzie realizowana w dwóch etapach. Na początku zostanie dobudowany nowy budynek do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Obiekt będzie bardzo nowoczesny. Powstanie przy nim 58 miejsc parkingowych. Dopiero później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie zachowana bryła i charakterystyczne elementy architektury z lat 60., m.in. mozaika na froncie kina. Oba budynki zostaną sobą połączone. Będzie tam miejsce dla wszystkich środowisk kulturalnych, teraz rozproszonych w trzech miejscach.

– Oferty zostały już otwarte, więc wiadomo, że 12,5 mln zł wystarczy na zawarcie umowy z firmą, która złożyła najtańszą ofertę i spełniła wszystkie wymagania. Umowa zostanie podpisana na przełomie grudnia i stycznia – zapowiada Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Świdniku.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał dwa lata na przeprowadzenie całej inwestycji.
Kwota "dołożona” do przebudowy pochodzi m.in. z sumy zagwarantowanej na przebudowę stadionu miejskiego. – Ze stadionu przesunęliśmy 1 mln zł, a resztę z innych mniejszych inwestycji na lata 2011 i 2012. Zostaną zrealizowane później – wyjaśnia naczelnik Kurowska.

Po zmianie, na przebudowę stadionu w budżecie zostanie zagwarantowane 1,2 mln zł na przyszły rok i 6,5 mln zł na następny.

– Stadion to zadanie z gwiazdką, co oznacza, że jego realizacja zależy od dofinansowania z Unii. Złożyliśmy wniosek o fundusze, ale jeszcze nie został rozpatrzony – mówi Kurowska. – Na stadion potrzeba 17 mln zł, z czego 8 mln zł udziału własnego mamy zagwarantowane.

– Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Nie mamy na razie dokumentacji tego obiektu i nie jesteśmy w stanie wydatkować pieniędzy na ten cel, dlatego ją przesuwamy – przekonuje Artur Soboń. – Stadion jest naszym oczkiem w głowie, jest częścią ogromnego projektu, na który chcemy pozyskać spore unijne dofinansowanie.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 o 18:15
0
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 o 04:23
0
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 o 02:57
0
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 o 12:13
0
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 o 14:03
0
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 o 14:05
0
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 11:10
0
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 o 08:05
0
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 o 19:15
0
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 o 14:17
0
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 o 18:15
0
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 o 04:23
0
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 o 02:57
0
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 o 12:13
0
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 o 14:03
0
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 o 14:05
0
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 11:10
0
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 o 08:05
0
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 o 19:15
0
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 o 14:17
0
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won