Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2010 r.
21:09
Edytuj ten wpis

Radni przełożyli pieniądze z budowy stadionu na Centrum Kultury

0 16 A A

Świdniccy radni dołożyli 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury. Dzięki temu będzie można ruszać z inwestycją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ponieważ nawet najtańsza oferta na budowę centrum, była wyższa niż przewidywał budżet, miasto miało dwa wyjścia. Unieważnić przetarg, albo dołożyć pieniędzy na inwestycję.

– Dodaliśmy 2,5 mln zł na budowę Centrum Kultury, aby ten przetarg rozstrzygnąć. Ta kwota umożliwi nam przyjęcie oferty najtańszego oferenta – mówi Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Obecnie na ten cel mamy zagwarantowane w budżecie 12,5 mln zł. Ta kwota nie uwzględnia jednak wyposażenia obiektu, a jedynie prace budowlane.

Budowa świdnickiego Centrum Kultury będzie realizowana w dwóch etapach. Na początku zostanie dobudowany nowy budynek do już istniejącego kina LOT. Będzie miał ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Obiekt będzie bardzo nowoczesny. Powstanie przy nim 58 miejsc parkingowych. Dopiero później rozpocznie się modernizacja istniejącego budynku. Zostanie zachowana bryła i charakterystyczne elementy architektury z lat 60., m.in. mozaika na froncie kina. Oba budynki zostaną sobą połączone. Będzie tam miejsce dla wszystkich środowisk kulturalnych, teraz rozproszonych w trzech miejscach.

– Oferty zostały już otwarte, więc wiadomo, że 12,5 mln zł wystarczy na zawarcie umowy z firmą, która złożyła najtańszą ofertę i spełniła wszystkie wymagania. Umowa zostanie podpisana na przełomie grudnia i stycznia – zapowiada Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji w Urzędzie Miasta w Świdniku.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał dwa lata na przeprowadzenie całej inwestycji.
Kwota "dołożona” do przebudowy pochodzi m.in. z sumy zagwarantowanej na przebudowę stadionu miejskiego. – Ze stadionu przesunęliśmy 1 mln zł, a resztę z innych mniejszych inwestycji na lata 2011 i 2012. Zostaną zrealizowane później – wyjaśnia naczelnik Kurowska.

Po zmianie, na przebudowę stadionu w budżecie zostanie zagwarantowane 1,2 mln zł na przyszły rok i 6,5 mln zł na następny.

– Stadion to zadanie z gwiazdką, co oznacza, że jego realizacja zależy od dofinansowania z Unii. Złożyliśmy wniosek o fundusze, ale jeszcze nie został rozpatrzony – mówi Kurowska. – Na stadion potrzeba 17 mln zł, z czego 8 mln zł udziału własnego mamy zagwarantowane.

– Nie rezygnujemy z tej inwestycji. Nie mamy na razie dokumentacji tego obiektu i nie jesteśmy w stanie wydatkować pieniędzy na ten cel, dlatego ją przesuwamy – przekonuje Artur Soboń. – Stadion jest naszym oczkiem w głowie, jest częścią ogromnego projektu, na który chcemy pozyskać spore unijne dofinansowanie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 r. o 18:15
0
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 r. o 04:23
0
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 r. o 02:57
0
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 r. o 12:13
0
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 r. o 14:03
0
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 r. o 14:05
0
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 r. o 11:10
0
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 r. o 08:05
0
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 r. o 19:15
0
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 r. o 14:17
0
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won
Avatar
Arek / 10 stycznia 2011 r. o 18:15
0
Gdzie jest piłka? Gdzie siatkówka? zamiast tego same róźańcowe kółka...
Avatar
mietek / 9 stycznia 2011 r. o 04:23
0
pul ty dzeluwo nie usuwaj normalnych komentazy poz m.
Avatar
Mateusz / 9 stycznia 2011 r. o 02:57
0
twój komentarz można skomentować krótko - tak jak masz w nicku LOL
Avatar
lol / 5 stycznia 2011 r. o 12:13
0
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet galerie dla wieśniaków postawili, a stadion ? a komu on potrzebny? ,żeby Świdnickie dresy miały gdzie śpiewać jaka to Avia jest zajebista. Żal i kupa śmiechu !
[quote name='Naughty By Nature' timestamp='1293800756' post='414509']
Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
[/quote]

Gdyby nie pomysł w na wybudowanie tu WSK to Świdnik byłby zwykłą wsią - z resztą jest taką dalej, tyle że z kanalizacją i kilkoma drogami, wow i nawet... rozwiń
Avatar
dosyć oszukiania wyborców / 4 stycznia 2011 r. o 14:03
0
dajcie nam stadion, dajcie nam stadion, dajcie nam stadion bo spalimy ten je***y óżont mjasta
Avatar
Naughty By Nature / 31 grudnia 2010 r. o 14:05
0
[quote name='z Łęcznej' timestamp='1293709727' post='413843']
A po co Wam w Świdniku stadion?????????????
[/quote]


Ty szczurku, przecież dobrze wieśz, ze gdyby nie kopalnia w waszym rejonie, to zamiast pierwszej ligi i stadionu było by pole na którym pasły by się krowy i konie, tylko to was ratuje, a u nas po co stadion? Po to żeby taki burak jak ty zadawał takie poje***e pytania.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 r. o 11:10
0
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych humanistycznie żądnych nowych wyzwań więc wszytko będzie hulać aż miło
[quote name='zbroja' timestamp='1293702358' post='413747']
Lubelszczyzna jak Rosja - biedna, bosa ale uzbrojona ..... w broń atomowo - kulturalną. Po co nam drogi, stadiony i biznes - bardziej potrzebne są przedstawienia kulturalne.
[/quote]
Widać brakuje już stanowisk kierowniczych w miejskich spółkach i trzeba stworzyć coś bezpiecznego, budżetowego, aby wybitni menadżerowie którzy dali dupy w biznesie ale należą do właściwej partii mieli za co żyć. A i radni mają zapewne w rodzinach wykształconych... rozwiń
Avatar
KIBIC / 31 grudnia 2010 r. o 08:05
0
Panie Jackson, do dymisji, tylko bajerować Pan umie i nic więcej,
Avatar
pablo / 30 grudnia 2010 r. o 19:15
0
Jak ciemny może być lud, żeby głosować na Sobonia? Popyt na głupotę tego człowieka chyba rośnie.
Co do szpitala. Ile razy można oddłużać Szpital i po co? Żeby odnowić za pieniądze lokalne, a potem skomercjalizować? Należy wywalić na zbity ryj dyrektora zoz i zatrudnić ekonomistę.
Nie dokończono szkoły muzycznej, a już będą budować dom kultury, po to żeby pociotki miały ciepłe posadki i głosowały na Jaksona i Sobonia.
Avatar
bzn / 30 grudnia 2010 r. o 14:17
0
CHCEMY STADIONU!

pozdrAVIAm

a ty ścierwo z Lecznej won
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samorządowcy wygasili światła w wielu polskich miastach. To sprzeciw wobec groźby zawetowania budżetu UE
film

Samorządowcy wygasili światła w wielu polskich miastach. To sprzeciw wobec groźby zawetowania budżetu UE

Opole, Poznań, Gdynia, Zielona Góra, Sosnowiec, Warszawa, Lublin. W kilkudziesięciu polskich miastach o godzinie 17.00 nie zostały oświetlone charakterystyczne obiekty, które zostały zbudowane lub wyremontowane dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

Zamiast globalnie, lepiej kupić lokalnie. Mali przedsiębiorcy czekają na klientów przed świętami

Zamiast globalnie, lepiej kupić lokalnie. Mali przedsiębiorcy czekają na klientów przed świętami

Zamiast w internecie czy w dużych sieciach handlowych – świąteczne zakupy u miejscowych przedsiębiorców. To okazja do tego, by pomyśleć o tych, których epidemia pozbawiła dochodów

Były prezydent chce budować z marszałkiem obwodnicę Białej Podlaskiej

Były prezydent chce budować z marszałkiem obwodnicę Białej Podlaskiej

Wschodnia obwodnica Białej Podlaskiej – to zdaniem posła Dariusza Stefaniuka (PiS) powinna być jedna z kluczowych inwestycji miasta i regionu. Dlatego były prezydent wnioskuje o ujęcie jej w budżecie województwa lubelskiego Z kolei obecne władze miasta przekonują, że lobbują o obwodnicę również w MON.

Maluch na okładkę. Rozpoczynamy głosowanie

Maluch na okładkę. Rozpoczynamy głosowanie

To będzie bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu! Pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia. Głosujemy!

Pacjenci z Covid-19 pod zdalną kontrolą. Ruszył program Domowej Opieki Medycznej

Pacjenci z Covid-19 pod zdalną kontrolą. Ruszył program Domowej Opieki Medycznej

Ruszył program Domowej Opieki Medycznej (DOM), czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z Covid-19. Każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2020 r.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!