Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 marca 2013 r.
21:41
Edytuj ten wpis

Sokół jako wizytówka Świdnika. Czy stanie przy wjeździe do miasta?

5 14 A A
PZL W-3 Sokół. To wielozadaniowy śmigłowiec produkowany w PZL Świdnik, w wielu wariantach. Używany j
PZL W-3 Sokół. To wielozadaniowy śmigłowiec produkowany w PZL Świdnik, w wielu wariantach. Używany j

Ocalmy ostatni, historyczny śmigłowiec W-3 – apeluje na Facebooku Julita Witczak, córka głównego konstruktora PZL Sokół.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jest szansa, że odrestaurowana maszyna stanie przy wjeździe do Świdnika. – Byłoby cudownie gdybyśmy ocalili to, co jeszcze można ocalić – ostatni historyczny śmigłowiec W-3, który znajduje się na terenie zakładu AgustyWestland. Myślę tu o kadłubie śmigłowca W-3 (PZL Sokół), który jako pierwszy oderwał się od ziemi (16.11.1979 r.) – napisała na Facebooku Julita Witczak, córka mgr inż. Stanisława Kamińskiego, głównego konstruktora śmigłowca.

Witczak skierowała pismo do zarządu AgustyWestland. – Z całego serca będę starała się, aby ta maszyna została od AgustyWestland odzyskana, zrekonstruowana i zachowana dla historii lotnictwa polskiego.

Córka konstruktora poprosiła też o pomoc władze miasta i starostwo. – Pismo zostało napisane 4 października 2011 r. – dodaje Witczak. – Kilka razy spotykałam się z władzami miasta i prosiłam, aby podjęli zdecydowane kroki w tej sprawie. Każda rozmowa kończyła się zapewnieniem, że sprawa zostanie szybko załatwiona. Mija już 1,5 roku, a sprawa historycznego Sokoła stoi w miejscu. Pracując w zakładzie cały czas mam oko na ten śmigłowiec, ale jeżeli będziemy tak zwlekać.....boję się, że może nastąpić chwila i będzie za późno. Sama niestety nie jestem w stanie go obronić.
Urzędnicy ze Świdnika zapewniają, że sprawa jest w toku. – Czekamy na decyzję Agusty. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach – wyjaśnia Piotr Jankowski, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Świdnik. – Chcemy prosić Agustę o pomoc w restauracji tego śmigłowca. I zapewnia: Na pewno nie ma obawy, że gdzieś na terenie zakładu zostanie on przerobiony na żyletki.

Miasto chciałoby, aby Agusta pomogła w restauracji W-3. Urzędnicy czekają na stanowisko władz spółki w tej sprawie. Póki, co maszyny nie ma gdzie ustawić. – Chcielibyśmy go umieścić przy drodze zjazdowej przy S-17 – dodaje Jankowski. – Czekamy aż zostaną ustawione wszystkie znaki i ekrany, żeby wybrać jak najlepszą lokalizację.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miki / 8 marca 2013 o 09:28
0
Podpisał się młodywykształcony przez L nikt jeszcze nie opracował takiego programu który by dał radę wykształcić takiego deb***A ha ha ha...
Avatar
Grzegorz / 7 marca 2013 o 18:19
0
po pierwsze -co mają związki zawodowe wspólnego z pomnikiem Sokoła?? Zadaniem związków zawodowych jest dbanie o przestrzeganie praw pracowniczych przez pracodawcę.... jak już, to wszystkie związki zawodowe do roboty, szczególnie "S"-mani...

po drugie- córka konstruktora Sokoła - ś.p. inż Kamińskiego, odczepić się proszę od niej. Jak pamiętam Jezus też był Żydem, nie Polakiem, a tym bardziej nie był Aryjczykiem.

po trzecie - popieram inicjatywę. Chętnie udzielę swego poparcia (gdzie można się podpisać ??) i stówę też dam chętnie jak była by zrzuta na zakup kadłuba Sokoła.

pozdrawiam
Grzegorz, mieszkaniec Świdnik
po pierwsze -co mają związki zawodowe wspólnego z pomnikiem Sokoła?? Zadaniem związków zawodowych jest dbanie o przestrzeganie praw pracowniczych przez pracodawcę.... jak już, to wszystkie związki zawodowe do roboty, szczególnie "S"-mani...

po drugie- córka konstruktora Sokoła - ś.p. inż Kamińskiego, odczepić się proszę od niej. Jak pamiętam Jezus też był Żydem, nie Polakiem, a tym bardziej nie był Aryjczykiem.

po trzecie - popieram inicjatywę. Chętnie udzielę swego poparcia (gdzie można się podpisać ??) ... rozwiń
Avatar
bicz zwiazkowy / 7 marca 2013 o 10:20
0
A ja sie pytam gdzie sa zwiazki zawodowe? Moze sierpniuchy 80 zrobia wreszcie cos pozytecznego ...???
Avatar
chce być jak.... / 7 marca 2013 o 08:41
0
raz Piotr Jankowski jako naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Świdnik, raz Piotr Jankowski jako rzecznik lotniska..... cholera też bym tak chciał....
Avatar
precz z palantami / 7 marca 2013 o 08:38
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1362641508' post='742055']
Też mi wizytówka. Caly cywilizowany świat lata nowoczesnymi śmiglowcami, a oni od 40 lat wskrzeszają jakiegos nielota sokoła z czasów polski ludowej.
[/quote]

żałosny głupku, z twoją wiedzą nadajesz się tylko na zmywak albo zamiatania ulic
Avatar
mlodywyksztalcony / 7 marca 2013 o 08:31
0
Też mi wizytówka. Caly cywilizowany świat lata nowoczesnymi śmiglowcami, a oni od 40 lat wskrzeszają jakiegos nielota sokoła z czasów polski ludowej.
Avatar
tycrimpo kennel / 7 marca 2013 o 08:17
0
na żyletki Sokół na pewno się nie nadaje, większość materiałów metalowych to duraluminium
Avatar
BBB / 7 marca 2013 o 03:28
0
Redaktorze ! z AUGUSTA to Ty może piłeś w trakcie pisania artykułu bo firma nazywa się
AGUSTA WESTLAND !!!!!
Avatar
Dyzma / 7 marca 2013 o 00:01
0
AGUSTA a nie augusta!!!
Avatar
!!! / 6 marca 2013 o 23:40
0
To jakaś żydówka? jeśli tk - spalić śmigłowie i ją razem z nim!!!
Avatar
miki / 8 marca 2013 o 09:28
0
Podpisał się młodywykształcony przez L nikt jeszcze nie opracował takiego programu który by dał radę wykształcić takiego deb***A ha ha ha...
Avatar
Grzegorz / 7 marca 2013 o 18:19
0
po pierwsze -co mają związki zawodowe wspólnego z pomnikiem Sokoła?? Zadaniem związków zawodowych jest dbanie o przestrzeganie praw pracowniczych przez pracodawcę.... jak już, to wszystkie związki zawodowe do roboty, szczególnie "S"-mani...

po drugie- córka konstruktora Sokoła - ś.p. inż Kamińskiego, odczepić się proszę od niej. Jak pamiętam Jezus też był Żydem, nie Polakiem, a tym bardziej nie był Aryjczykiem.

po trzecie - popieram inicjatywę. Chętnie udzielę swego poparcia (gdzie można się podpisać ??) i stówę też dam chętnie jak była by zrzuta na zakup kadłuba Sokoła.

pozdrawiam
Grzegorz, mieszkaniec Świdnik
po pierwsze -co mają związki zawodowe wspólnego z pomnikiem Sokoła?? Zadaniem związków zawodowych jest dbanie o przestrzeganie praw pracowniczych przez pracodawcę.... jak już, to wszystkie związki zawodowe do roboty, szczególnie "S"-mani...

po drugie- córka konstruktora Sokoła - ś.p. inż Kamińskiego, odczepić się proszę od niej. Jak pamiętam Jezus też był Żydem, nie Polakiem, a tym bardziej nie był Aryjczykiem.

po trzecie - popieram inicjatywę. Chętnie udzielę swego poparcia (gdzie można się podpisać ??) ... rozwiń
Avatar
bicz zwiazkowy / 7 marca 2013 o 10:20
0
A ja sie pytam gdzie sa zwiazki zawodowe? Moze sierpniuchy 80 zrobia wreszcie cos pozytecznego ...???
Avatar
chce być jak.... / 7 marca 2013 o 08:41
0
raz Piotr Jankowski jako naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Świdnik, raz Piotr Jankowski jako rzecznik lotniska..... cholera też bym tak chciał....
Avatar
precz z palantami / 7 marca 2013 o 08:38
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1362641508' post='742055']
Też mi wizytówka. Caly cywilizowany świat lata nowoczesnymi śmiglowcami, a oni od 40 lat wskrzeszają jakiegos nielota sokoła z czasów polski ludowej.
[/quote]

żałosny głupku, z twoją wiedzą nadajesz się tylko na zmywak albo zamiatania ulic
Avatar
mlodywyksztalcony / 7 marca 2013 o 08:31
0
Też mi wizytówka. Caly cywilizowany świat lata nowoczesnymi śmiglowcami, a oni od 40 lat wskrzeszają jakiegos nielota sokoła z czasów polski ludowej.
Avatar
tycrimpo kennel / 7 marca 2013 o 08:17
0
na żyletki Sokół na pewno się nie nadaje, większość materiałów metalowych to duraluminium
Avatar
BBB / 7 marca 2013 o 03:28
0
Redaktorze ! z AUGUSTA to Ty może piłeś w trakcie pisania artykułu bo firma nazywa się
AGUSTA WESTLAND !!!!!
Avatar
Dyzma / 7 marca 2013 o 00:01
0
AGUSTA a nie augusta!!!
Avatar
!!! / 6 marca 2013 o 23:40
0
To jakaś żydówka? jeśli tk - spalić śmigłowie i ją razem z nim!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie!
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 1 0

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 10 7

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 171 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 439 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!