Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 lipca 2010 r.
17:43
Edytuj ten wpis

Świdnik: W trakcie upałów drogowcy zaczęli polewać ulicę smołą

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 15 A A

Nasz Czytelnik przejeżdżał przez remontowaną drogę między Wólką a Świdnikiem Dużym i zniszczył karoserię. – To już przechodzi ludzkie pojęcie – pisze na Alarm 24 Pan Marek. – Kto ma zapłacić teraz za smołę na moim samochodzie? Zarządca drogi zapewnia, że droga jest ubezpieczona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jest 34 stopnie w cieniu, na słońcu pewnie kilkanaście stopni więcej, natomiast Zarząd Dróg Powiatowych postanowił polać smołą i jakimś żwirem nierówne łaty, które pozostawił po ostatnich swoich remontach. Czy to jest normalne? Po co akurat lać smołę w taką temperaturę – pyta w e-mailu Pan Marek.

Mężczyzna wyjaśnia, że jechał drogą i uszkodził samochód. – To jest akurat najlepsza temperatura do tego typu remontów – odpowiada Janusz Watras, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. – Na drodze powinny być ustawione znaki ograniczające prędkość. Kierowca powinien zachować szczególną ostrożności jadąc taką drogą – dodaje Watras.

Jeśli został uszkodzony samochód zarządca drogi radzi aby wezwać policję lub mieć świadków zdarzenia. Droga jest ubezpieczona i jeśli zawinili drogowcy poszkodowany kierowca będzie mógł dochodzić swoich praw. Musi jednak udowodnić, że do uszkodzeń doszło z winny zarządcy drogi.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BIAŁY / 21 maja 2011 o 23:33
0
[quote name='wojteq' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]
Nie tylko smoła jest czarna. Masz rację i jesteś bardzo mądry oraz inteligentny. Ale nie trzeba być geniuszem żeby dostrzec, że nie tylko smoła jest czrna, bo MURZYNI też są czarni. Tylko nie pisz proszę, że to jest jakiś odcień grafitu.
[quote name='wojteq' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]
Nie tylko smoła jest czarna. Masz rację i jesteś bardzo mądry oraz inteligentny. Ale nie trzeba być geniuszem żeby dostrzec, że nie tylko smoła jest czrna, bo MURZYNI też są czarni. Tylko nie pisz proszę... rozwiń
Avatar
yarro / 27 lipca 2010 o 20:58
0
Ja czymś takim ubabrałem jeden bok swojego auta na Racławickiej a dokładnie chyba na rondzie koło VENUS.Polewali jakimś lepikiem, bez żadnego żwiru złączenia asfaltu.
Avatar
leniak / 26 lipca 2010 o 08:52
0
[quote name='wojteq' date='25 July 2010 - 20:08 PM' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj (qqq) ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! (qqq) wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

tez mi się zdaje że czym jak czym ale z pewnościa nie smołą
smoła ma stosunkowo niska temperaturę zapłonu chyba?
słyszałem taką opowieść o tym jak to niemiecka maszyna do odnawiania nawierzchni asfaltowych - taka która zdziera lezacy już asfalt (znaczy nawierzchnię) i kładzie go z powrotem po jakimś procesie przetopienia chyba - niegdyś spłoneła natrafiwszy na fragment nawierzchni ze smołą właśnie... to podobno było gdzieś między Lublinem a Świdnikiem...
nie jestem drogowcem - nie znam się...

ale cóż technologie są takie jakie są i budżety są takie jakie są
to powoduje że wybiera się technologie tanie czyli nie zawsze najwygodniejsze dla wszystkich

moim zdaniem to nie byłby nawet taki wielki problem gdyby było odpowiednie oznakowanie
i gdyby kierowcy stosowali się do znaków drogowych
z praktyki wiem ze oba te warunki są niemal niemozliwe do spełnienia...
jakoś u nas (niekoniecznie na wsi wojteq) myslenie wciąż ma kolosalna przyszłość i mierną teraźniejszoszć
pzdr.
[quote name='wojteq' date='25 July 2010 - 20:08 PM' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj (qqq) ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! (qqq) wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

tez mi się zdaje że czym jak czym ale z pewnościa nie smołą
smoła ma stosunkowo niska temperaturę zapłonu chyba?
słyszałem taką opowieść o tym jak to nie... rozwiń
Avatar
Jarecki / 26 lipca 2010 o 07:31
0
POLSKI CHORY PATENT jakiegoś deb***A na naprawę dróg:

Na polaną smołą drogę sypać żwir. Efekt? >>>

Jedziesz autem i żwir podlatuje do góry rysując maski innych pojazdów, smoła klei się do opon, wszystko uje***e jak jedzący czekoladę dzieciak.... brawo pany inżyniery w dupę chłostane.
Avatar
clio / 26 lipca 2010 o 01:30
0
[quote name='daniel' date='25 lipiec 2010 - 21:00 ' timestamp='1280084408' post='319934']
człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzie przygadywal kocioł garnkowi.. heh
[/quote]


A to co w taką furię wpadłeś?
Koleś ma rację.

Może u Ciebie sołtys smolę leje na szosę.


A, że w takiej temp kładli to nawet dobrze. Bo dlaczego leje się gorący asfalt?

Poczytajcie o termokurczliwości i użyjcie wyobraźni.
[quote name='daniel' date='25 lipiec 2010 - 21:00 ' timestamp='1280084408' post='319934']
człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzi... rozwiń
Avatar
Artur / 25 lipca 2010 o 22:50
0
Panie redaktorze ma Pan słabą orientacje w terenie ta droga to powiat Lublin, a nie jak napisał Pan w nagłówku Świdnik
Avatar
mobilek / 25 lipca 2010 o 22:46
0
Panie redaktorze dlaczego w naglowku jest napisane Świdnik ta droga to powiat Lublin.Wólka,Świdniczek, Świdnik Mały, czy Świdnik Duzy to powiat Lublin, a nie Świdnik.
Avatar
daniel / 25 lipca 2010 o 21:00
0
[quote name='wojteq' date='25 lipiec 2010 - 20:08 ' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzie przygadywal kocioł garnkowi.. heh
[quote name='wojteq' date='25 lipiec 2010 - 20:08 ' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsro... rozwiń
Avatar
tamtejszy / 25 lipca 2010 o 20:55
0
To samo dzieje się na skrzyzowaniu w Sobianowicach jadąc z Turki lub Łuszczowa na Leonów polali smołą i to nic innego nie widzicie to nie gadajcie o jakiś technologiach, bo tego technologią nie można nazwać, na odcinku 1km smola się rozpuscila i rozmiescila na całej ulicy koła "zaciapane" nie wspomne juz karoserii... niedaleko kopalnia piachu jeżdzą bez przerwy ciężarówki trasa jest kiepska duze niebezpieczenstwo i jeszcze tak to wycudowali nie wiadomo co, wiecej skażenia niż pożytecznej roboty niedość że ludzie starali sie prosili pół roku o naprawienie tego oscinka to przyjechali zrobili na odpie..r..o..l bylo juz wcale tego nie ruszac a nie teraz musimy sie meczyc z usuwaniem smoły z blacharki kto za to zaplaci kto?? co za idioci coś takiego wymyslili.. wstyd i hanba!!!
To samo dzieje się na skrzyzowaniu w Sobianowicach jadąc z Turki lub Łuszczowa na Leonów polali smołą i to nic innego nie widzicie to nie gadajcie o jakiś technologiach, bo tego technologią nie można nazwać, na odcinku 1km smola się rozpuscila i rozmiescila na całej ulicy koła "zaciapane" nie wspomne juz karoserii... niedaleko kopalnia piachu jeżdzą bez przerwy ciężarówki trasa jest kiepska duze niebezpieczenstwo i jeszcze tak to wycudowali nie wiadomo co, wiecej skażenia niż pożytecznej roboty niedość że ludzie starali sie prosili... rozwiń
Avatar
wojteq / 25 lipca 2010 o 20:08
0
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
Avatar
BIAŁY / 21 maja 2011 o 23:33
0
[quote name='wojteq' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]
Nie tylko smoła jest czarna. Masz rację i jesteś bardzo mądry oraz inteligentny. Ale nie trzeba być geniuszem żeby dostrzec, że nie tylko smoła jest czrna, bo MURZYNI też są czarni. Tylko nie pisz proszę, że to jest jakiś odcień grafitu.
[quote name='wojteq' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]
Nie tylko smoła jest czarna. Masz rację i jesteś bardzo mądry oraz inteligentny. Ale nie trzeba być geniuszem żeby dostrzec, że nie tylko smoła jest czrna, bo MURZYNI też są czarni. Tylko nie pisz proszę... rozwiń
Avatar
yarro / 27 lipca 2010 o 20:58
0
Ja czymś takim ubabrałem jeden bok swojego auta na Racławickiej a dokładnie chyba na rondzie koło VENUS.Polewali jakimś lepikiem, bez żadnego żwiru złączenia asfaltu.
Avatar
leniak / 26 lipca 2010 o 08:52
0
[quote name='wojteq' date='25 July 2010 - 20:08 PM' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj (qqq) ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! (qqq) wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

tez mi się zdaje że czym jak czym ale z pewnościa nie smołą
smoła ma stosunkowo niska temperaturę zapłonu chyba?
słyszałem taką opowieść o tym jak to niemiecka maszyna do odnawiania nawierzchni asfaltowych - taka która zdziera lezacy już asfalt (znaczy nawierzchnię) i kładzie go z powrotem po jakimś procesie przetopienia chyba - niegdyś spłoneła natrafiwszy na fragment nawierzchni ze smołą właśnie... to podobno było gdzieś między Lublinem a Świdnikiem...
nie jestem drogowcem - nie znam się...

ale cóż technologie są takie jakie są i budżety są takie jakie są
to powoduje że wybiera się technologie tanie czyli nie zawsze najwygodniejsze dla wszystkich

moim zdaniem to nie byłby nawet taki wielki problem gdyby było odpowiednie oznakowanie
i gdyby kierowcy stosowali się do znaków drogowych
z praktyki wiem ze oba te warunki są niemal niemozliwe do spełnienia...
jakoś u nas (niekoniecznie na wsi wojteq) myslenie wciąż ma kolosalna przyszłość i mierną teraźniejszoszć
pzdr.
[quote name='wojteq' date='25 July 2010 - 20:08 PM' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj (qqq) ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! (qqq) wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

tez mi się zdaje że czym jak czym ale z pewnościa nie smołą
smoła ma stosunkowo niska temperaturę zapłonu chyba?
słyszałem taką opowieść o tym jak to nie... rozwiń
Avatar
Jarecki / 26 lipca 2010 o 07:31
0
POLSKI CHORY PATENT jakiegoś deb***A na naprawę dróg:

Na polaną smołą drogę sypać żwir. Efekt? >>>

Jedziesz autem i żwir podlatuje do góry rysując maski innych pojazdów, smoła klei się do opon, wszystko uje***e jak jedzący czekoladę dzieciak.... brawo pany inżyniery w dupę chłostane.
Avatar
clio / 26 lipca 2010 o 01:30
0
[quote name='daniel' date='25 lipiec 2010 - 21:00 ' timestamp='1280084408' post='319934']
człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzie przygadywal kocioł garnkowi.. heh
[/quote]


A to co w taką furię wpadłeś?
Koleś ma rację.

Może u Ciebie sołtys smolę leje na szosę.


A, że w takiej temp kładli to nawet dobrze. Bo dlaczego leje się gorący asfalt?

Poczytajcie o termokurczliwości i użyjcie wyobraźni.
[quote name='daniel' date='25 lipiec 2010 - 21:00 ' timestamp='1280084408' post='319934']
człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzi... rozwiń
Avatar
Artur / 25 lipca 2010 o 22:50
0
Panie redaktorze ma Pan słabą orientacje w terenie ta droga to powiat Lublin, a nie jak napisał Pan w nagłówku Świdnik
Avatar
mobilek / 25 lipca 2010 o 22:46
0
Panie redaktorze dlaczego w naglowku jest napisane Świdnik ta droga to powiat Lublin.Wólka,Świdniczek, Świdnik Mały, czy Świdnik Duzy to powiat Lublin, a nie Świdnik.
Avatar
daniel / 25 lipca 2010 o 21:00
0
[quote name='wojteq' date='25 lipiec 2010 - 20:08 ' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsrod betonow i tych technologii jakich to nie masz, nie wiesz o co chodzi a sie wypowiadasz, ciekawe jak by tobie cos takiego na samochodzie ladawalo to czy byc byl zadowolony i nie badz taki hop siup bo jeszcze sie na droge nadziejesz nie taka ze smoly i wtedy bedzie przygadywal kocioł garnkowi.. heh
[quote name='wojteq' date='25 lipiec 2010 - 20:08 ' timestamp='1280081291' post='319899']
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
[/quote]

człowieku ty wiesz w ogole o czym mowa? na oczy tego nie widziales a sie wypowiadasz, jak ci nie pasuje wiejska ludnosc to siedz w tym swoim metropolu wsro... rozwiń
Avatar
tamtejszy / 25 lipca 2010 o 20:55
0
To samo dzieje się na skrzyzowaniu w Sobianowicach jadąc z Turki lub Łuszczowa na Leonów polali smołą i to nic innego nie widzicie to nie gadajcie o jakiś technologiach, bo tego technologią nie można nazwać, na odcinku 1km smola się rozpuscila i rozmiescila na całej ulicy koła "zaciapane" nie wspomne juz karoserii... niedaleko kopalnia piachu jeżdzą bez przerwy ciężarówki trasa jest kiepska duze niebezpieczenstwo i jeszcze tak to wycudowali nie wiadomo co, wiecej skażenia niż pożytecznej roboty niedość że ludzie starali sie prosili pół roku o naprawienie tego oscinka to przyjechali zrobili na odpie..r..o..l bylo juz wcale tego nie ruszac a nie teraz musimy sie meczyc z usuwaniem smoły z blacharki kto za to zaplaci kto?? co za idioci coś takiego wymyslili.. wstyd i hanba!!!
To samo dzieje się na skrzyzowaniu w Sobianowicach jadąc z Turki lub Łuszczowa na Leonów polali smołą i to nic innego nie widzicie to nie gadajcie o jakiś technologiach, bo tego technologią nie można nazwać, na odcinku 1km smola się rozpuscila i rozmiescila na całej ulicy koła "zaciapane" nie wspomne juz karoserii... niedaleko kopalnia piachu jeżdzą bez przerwy ciężarówki trasa jest kiepska duze niebezpieczenstwo i jeszcze tak to wycudowali nie wiadomo co, wiecej skażenia niż pożytecznej roboty niedość że ludzie starali sie prosili... rozwiń
Avatar
wojteq / 25 lipca 2010 o 20:08
0
Oj wiejscy ludzie. Smoły nie stosuje się od lat 80-tych. To zapewne asfalt lany doziarniany jakąś frakcją. Technologia zapewne jest taka jaką zaakceptował ZDP. ŻADNA SMOŁA! Dla wieśków wszystko co czarne to smoła... ręce opadają.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 435 39

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 16 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!