Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 listopada 2008 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Te domy wyburzą pod lotnisko (wideo)

0 21 A A

Już w piątek zacznie się rozbiórka dwóch pierwszych nieruchomości na planowanym pasie startowym lotniska w Świdniku. Właściciele pozostałych kilkunastu domów mają na wyprowadzkę czas do końca roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
all / 24 listopada 2008 o 01:42
0
Za wiele to nie pokazali na tym filmie, właściwie tylko to co chcieli: wszędzie tylko pola i pola i polaaaaaa............
Avatar
~gość~ / 23 listopada 2008 o 03:55
0
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na wykupionych działkach, no i oczywiście bilbord!
6. Następnym krokiem była groźba przeniesienia cmentarza wojennego
7. Teraz rozbiórka domu, którego właściciel i tak nie miał zamiaru wykańczać
8. No i w końcu pewność urzędników o przegłosowaniu specustawy!
Do jasnej cholery panie Jankowski, skąd ma pan aż taką pewność, że ta ustawa wejdzie w życie, że tak bardzo straszy nią tych mieszkańców. A i droga redakcja nie powinna pisać wszystkich bzdur powiedzianych przez tego pana. no chyba że on nic innego nie jest w stanie wymyślić.

Czym nas jeszcze zaskoczysz panie Sobczak? ? ?
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na... rozwiń
Avatar
zatruta / 21 listopada 2008 o 16:52
0
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓRY BĘDZIE NAPEWNO ,ZANIECZYSZCZENIE KTÓRE BĘDZIE NAS PODTRUWAŁO KAŻDEGO DNIA,GROŻBA ZE SAMOLOT BĘDZIE MIAŁ AWARJĘ I RUNIE GDZIEŚ KOŁO LOTNISKA,TO SĄ SAME PLUSY DO TEGO JESZCZE DOŁOŻĘ TERENY USŁUGOWO -PRZEMYSŁOWE KTÓRE ZGODNIE Z NOWYM PROJEKTEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESZTRZENNEGO ,BĘDĄ WOKÓŁ LOTNISKA,DZIESIĘĆ LAT TEMU ZBUDOWAŁAM DOM NIEDALEKO LASU ABSOLUTNA CISZA SPOKÓJ,DOKUPIŁAM DZIAŁKĘ KOŁO MOJEGO DOMU,TO TAKA LOKATA KAPITAŁU A MOŻE CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE TUTAJ DOM ,NIESTETY NIEAKTUALNE MOJA DZIAŁKA JEST JUŻ W TRAKCIE PRZEKWALIFIKOWANIA Z BUDOWLANEJ ZAGRODOWEJ NA PRZEMYSŁOWĄ,TO NIC DALEJ CHYBA POWINNAM SIĘ CIESZYĆ ZAMIAST DOMU ,CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE SOBIE HALE.TERAZ MOJE SĄSIEDZTWO DIAMETRALNIE SIE ZMIENI ZAMIAST PÓL BĘDĄ TERENY PRZEMYSŁOWE,ZAMIAST CZYSTEGO POWIETRZA ZANIECZYSZCZENIE RUJNUJĄCE NAM ZDROWIE,HAŁAS KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ NAM EGZYSTENCJĘ ,JAK MOJE DZIECKO MA SIĘ W TAKICH WARUNKACH UCZYĆ TEGO NIE WIEM.TAKŻE WIWAT LOTNISKO, WIWAT DLA PRAWORZĄDNEJ POLSKI,
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓR... rozwiń
Avatar
LUS / 20 listopada 2008 o 22:39
0
at napisał:
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!

Nie martw się na zapas. Pas startowy jest planowany ok 1,5 km od bloków. Z kolei ta odległość sprawia, że duże samoloty startujące i podchodzące do lądowania nie będą przelatywały nad blokami.
Avatar
saksa / 20 listopada 2008 o 21:31
0
kky napisał:
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ?


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ? rozwiń
Avatar
kky / 20 listopada 2008 o 11:05
0
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie... rozwiń
Avatar
at / 20 listopada 2008 o 08:23
0
ktosik napisał:
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
ich czeka. HUK i SMRÓD !!! rozwiń
Avatar
ktosik / 19 listopada 2008 o 21:29
0
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


LSW napisał:
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
rozwiń
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:10
0
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:09
0
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
all / 24 listopada 2008 o 01:42
0
Za wiele to nie pokazali na tym filmie, właściwie tylko to co chcieli: wszędzie tylko pola i pola i polaaaaaa............
Avatar
~gość~ / 23 listopada 2008 o 03:55
0
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na wykupionych działkach, no i oczywiście bilbord!
6. Następnym krokiem była groźba przeniesienia cmentarza wojennego
7. Teraz rozbiórka domu, którego właściciel i tak nie miał zamiaru wykańczać
8. No i w końcu pewność urzędników o przegłosowaniu specustawy!
Do jasnej cholery panie Jankowski, skąd ma pan aż taką pewność, że ta ustawa wejdzie w życie, że tak bardzo straszy nią tych mieszkańców. A i droga redakcja nie powinna pisać wszystkich bzdur powiedzianych przez tego pana. no chyba że on nic innego nie jest w stanie wymyślić.

Czym nas jeszcze zaskoczysz panie Sobczak? ? ?
Moim zdaniem jest to kolejny etap mechanizmu wykupów potrzebnych terenów. wyjaśniam:
1. Najpierw zaproponowali ludziom grosze i czekali na tzw. jelenia
2. Następnie zaczęły się różne telefony o późnych godzinach, nachodzenie w domach, nagabywania
3. Później skończyły się prośby, zaczęły straszenia wywłaszczeniami
4. Później zaczęła się propaganda mediów - (zdjęcia pustych pól, zero wzmianki o mieszkańcach, duże zainteresowanie susłem, jest cudownie, wspaniale itp)
5. Ustawianie nikomu niepotrzebnych tabliczek na... rozwiń
Avatar
zatruta / 21 listopada 2008 o 16:52
0
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓRY BĘDZIE NAPEWNO ,ZANIECZYSZCZENIE KTÓRE BĘDZIE NAS PODTRUWAŁO KAŻDEGO DNIA,GROŻBA ZE SAMOLOT BĘDZIE MIAŁ AWARJĘ I RUNIE GDZIEŚ KOŁO LOTNISKA,TO SĄ SAME PLUSY DO TEGO JESZCZE DOŁOŻĘ TERENY USŁUGOWO -PRZEMYSŁOWE KTÓRE ZGODNIE Z NOWYM PROJEKTEM ZAGOSPODAROWANIA PRZESZTRZENNEGO ,BĘDĄ WOKÓŁ LOTNISKA,DZIESIĘĆ LAT TEMU ZBUDOWAŁAM DOM NIEDALEKO LASU ABSOLUTNA CISZA SPOKÓJ,DOKUPIŁAM DZIAŁKĘ KOŁO MOJEGO DOMU,TO TAKA LOKATA KAPITAŁU A MOŻE CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE TUTAJ DOM ,NIESTETY NIEAKTUALNE MOJA DZIAŁKA JEST JUŻ W TRAKCIE PRZEKWALIFIKOWANIA Z BUDOWLANEJ ZAGRODOWEJ NA PRZEMYSŁOWĄ,TO NIC DALEJ CHYBA POWINNAM SIĘ CIESZYĆ ZAMIAST DOMU ,CÓRKA W PRZYSZŁOSCI ZBUDUJE SOBIE HALE.TERAZ MOJE SĄSIEDZTWO DIAMETRALNIE SIE ZMIENI ZAMIAST PÓL BĘDĄ TERENY PRZEMYSŁOWE,ZAMIAST CZYSTEGO POWIETRZA ZANIECZYSZCZENIE RUJNUJĄCE NAM ZDROWIE,HAŁAS KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ NAM EGZYSTENCJĘ ,JAK MOJE DZIECKO MA SIĘ W TAKICH WARUNKACH UCZYĆ TEGO NIE WIEM.TAKŻE WIWAT LOTNISKO, WIWAT DLA PRAWORZĄDNEJ POLSKI,
TAK ,KOCHANI CIESZCIE SIĘ ŻE BĘDZIE LOTNISKO ,PO SMUTKU PO LUDZKIEJ KRZYWDZIE PO WIELU ŁZACH LUDZI WYWŁASZCZANYCH,TAK NALEŻY SIĘ CIESZYĆ I LAS MOŻNA W ŚWIETLE PRAWA WYCIĄĆ NIC TYLKO SAMA RADOSC DLA PORTU LOTNICZEGO I JEGO AKCJONARIUSZY,MIESZKAM 300 METRÓW OD PLANOWANEGO PASA STARTOWEGO,OCZYWISCIE CHYBA NIE WYPADA MI SIE NIE CIESZYĆ ŻE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE BĘDZIE MIAŁO LOTNISKO,ABSOLUTNIE NIE WYPADA PROTESTOWAĆ BO TO TAKI DYNAMIT DLA LUBELSZCZYZNY TAK NAS POPCHNIE DO PRZODU,A LUDZIE MIESZKAJĄCY TUŻ PRZY LOTNISKU TO NIC NIE ZNACZY,HAŁĄS KTÓR... rozwiń
Avatar
LUS / 20 listopada 2008 o 22:39
0
at napisał:
Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!

Nie martw się na zapas. Pas startowy jest planowany ok 1,5 km od bloków. Z kolei ta odległość sprawia, że duże samoloty startujące i podchodzące do lądowania nie będą przelatywały nad blokami.
Avatar
saksa / 20 listopada 2008 o 21:31
0
kky napisał:
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ?


Jest jeszcze coś takiego jak wywłaszczenie , Panie . A swoją drogą przed czym się bronią niektóre osoby ? rozwiń
Avatar
kky / 20 listopada 2008 o 11:05
0
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie we wszystko co piszą i mówią a zwłaszcza Porty.
Witam nie wiem czy wszyscy wiedzą że te artykuły maja na celu zastraszenia ludzi jeszcze posiadających w tych rejonach swoje nieruchomości , ludzie którzy do tej pory nie ugięli się przed różnymi zabiegami Portów. Jeszcze jedną rzecz mogę powiedzieć nie prawdą jest że tak Portom to gładko idzie bo są osoby z którymi Porty nie zaczęły żadnych negocjacji. Prasa z zwłaszcza dziennik pytają osoby zainteresowane co i jak a piszą tylko to co zaakceptują Porty wiem to na pewno gdyż doświadczyłem tego na swojej osobie.
Konkluzja nie wierzcie... rozwiń
Avatar
at / 20 listopada 2008 o 08:23
0
ktosik napisał:
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


Myślę dokładnie tak samo. Lotnisko to syf jakich mało. Mieszkańcy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka. HUK i SMRÓD !!!
ich czeka. HUK i SMRÓD !!! rozwiń
Avatar
ktosik / 19 listopada 2008 o 21:29
0
Samego lasu potrzebują wyciąć 130h, poza tym grunty za lasem. Przewidywali do likwidacji ponad 200 gospodarstw. Nie wspomnę już o tym, że Franciszków będzie miał pod nosem pas startowy, a Świdnik obwodnicę i nowe dwupasmówki pod które też trzeba wywałszczyć. Świdnikowi jednak nie współczuję, tak bardzo pragnęli lotniska, że bedą musieli znosić hałas samolowtów, które będą zaraz za miedzą i szum samochodów, lotniska które nie jest planowane w Świdniku. Śmieszne to trochę, ponieważ niektórzy szli do wyborów samorządowych z hasłem " popieramy lotnisko w Świdniku". Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyburzyć połowę Świdnika i wybudować lotnisko Głupota jednak umie fruwać.


LSW napisał:
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
rozwiń
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:10
0
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.
Avatar
LSW / 19 listopada 2008 o 20:09
0
Wykupiono połowę (z 80ha) gruntów będących w rekach prywatnych. Wg dostępnych danych pow. lotniska wynosi trochę ponad 144ha. Co z terenami na południe od szosy "mełgiewskiej" czyli w gminie Świdnik? Może się mylę ale nie było słychać o przekazaniu ich PLL przez gminę Ś.