Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 kwietnia 2016 r.
19:38

W Świdniku obchodzą rocznicę Chrztu Polski

0 59 A A

Inscenizacje – zaślubin Mieszka z Dobrawą i chrztu Mieszka I – to jeden z elementów świdnickiego świętowania 1050. rocznicy Chrztu Polski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powiatowe uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela, podczas której zostały odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Później uczestnicy uroczystości przeszli w barwnym korowodzie na pl. Konstytucji 3 Maja. Były m.in. pokazy jazdy konnej, degustacje potraw oraz konkursy.
Mieszkańcy miasta mogli obejrzeć także inscenizacje – zaślubin Mieszka z Dobrawą i chrztu Mieszka. Para odbywająca historyczne role wjechała na plac konno.

Obchody w Świdniku jeszcze nie zakończyły świętowania rocznicy chrztu Polski. Także w czwartek rozpoczęły się bowiem miejskie obchody. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę. Rozpoczną się od mszy w kościele pw. NMP Matki Kościoła (godz. 13). O godz. 15 w muszli koncertowej rozpocznie się uroczysty koncert.

1050 rocznice Chrztu Polski upamiętni też w niedzielę Lublin. O godz. 18 w kościele pw. Świętej Rodziny zostanie odprawiona msza. Będzie jej przewodniczyć bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Później zaplanowano premierowe wykonanie Oratorium Roberta Grudnia na Jubileusz Chrztu Polski „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”. Na zakończanie koncertu przewidziany jest artystyczny pokaz laserów – „Chrześcijańskie dzieje Polski”.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 06:29
0
Sadło przyznaj wreszcie, że Osina otworzył szambo i sie wylało. Jeszcze tylko chwila i sie okaże kto z kim, gdzie i za ile. Żaden że starostów nie spadł z nieba. Każdy z nich gdzieś pracował, ma jakąś przeszłość i ma coś na sumieniu. Jeszcze jakieś dwa artykuły i wyjdą zlecenia żony Osiny, handelek żony Kołodziejczyka, nepotyzm klanu Białowąsów.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 22:20
0
A wogóle to widział ktoś Kołodziejczyka lub Osinę? Nie ma ich na fejsuniu!!! To przerażające!! To nienormalne !!! Czuje sie zdruzgotana i opuszczona!! Może coś im sie stało?? Jestem zaniepokojona!! Nie jem, nie śpię!! Dam na mszę ks. Surmie!! A może to Białowąs ich pozamykał, w jakimś sejfie trzyma swoje dwa skarbki!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 22:15
0
Okręt zwany starostwem tonie. Kapitana nie ma, bo o władze bije sie 3 idiotów Osina, Kołodziejczyk, Białowąs. Ich pomocnicy są jeszcze większymi idiotami: Kruczek, Sadło, Wilk, Zalewski, Łasak, Chudy. Pomagierzy okazali sie bezmózgimi tępakami: Szczerba, Lipniowiecka i Poździk. Ten okręt idzie na dno, nawet x. Surma nic nie może zrobić. Żal im dupę ściska bo na półmetku wyścigu już odpadli. dupa w powiecie i nici z miasta. Nikt wariatów nie wybierze. Władzę stracą a pis pokazał że rządzenie rozpocznie od sprawdzenia ile na boku spółka powiatowa O-K-B przywłaszczyła. Prokurator zbada Kołodziejczyka za zatrudnienie Wilka, Białowąsa za przekręt z Gałanem i Osinę za wpis o premier. Jak długo rządzić będą kryminaliści?
Okręt zwany starostwem tonie. Kapitana nie ma, bo o władze bije sie 3 idiotów Osina, Kołodziejczyk, Białowąs. Ich pomocnicy są jeszcze większymi idiotami: Kruczek, Sadło, Wilk, Zalewski, Łasak, Chudy. Pomagierzy okazali sie bezmózgimi tępakami: Szczerba, Lipniowiecka i Poździk. Ten okręt idzie na dno, nawet x. Surma nic nie może zrobić. Żal im dupę ściska bo na półmetku wyścigu już odpadli. dupa w powiecie i nici z miasta. Nikt wariatów nie wybierze. Władzę stracą a pis pokazał że rządzenie rozpocznie od sprawdzenia ile na boku spółka powiat... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:44
0

LSW24 - zgłaszam do prokuratury twoje posty nie będziesz więcej wypisywał głupot i nieprawny i obrażał ludzi.

idź spać i nie wal o tej porze

Avatar
urzędnik / 21 kwietnia 2016 o 01:31
0

LSW24 - zgłaszam do prokuratury twoje posty nie będziesz więcej wypisywał głupot i nieprawny i obrażał ludzi.

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 01:17
0

DO POSTU NR 52

Warcholstwo, głupota, zacofanie, prostactwo, egoizm, brak rozumu, hitleryzm, fałszywy katolizm -na pokaz przez ciebie to wszystko przemawia i oczywiście inne epitety też, jakby dać ci broń to pewnie wszystkich byś pozabijał razem ze swoją świtą. Za grosz wstydu i rozumu i ty człowieku nazywasz się katolikiem co niedziela latasz do kościoła i klękasz przed Bogiem bijesz się w pierś i udajesz skruszonego a jak się zachowujesz w pracy przecież wiadomo że pracujesz w Starostwie to widać po twoich bazgrołach, lepiej idz się lecz na miejscu Starosty to bym was pogonił. Co wasze święto się skończyło jak za poprzedniej władzy dostawałeś co miesiąc premię i kilka razy w roku podwyżki o o tym nie piszesz, i jeszcze inne obrywy a także twoje kolesiostwo tak samo. Powiedz ile zarabiasz i twoje koleżanki i koledzy z racji PIS-U przecież widać na stronie oświadczeń majątkowych że 4000 najmniej nie schodzi. Co nienawiścią pałasz do obecnej władzy bo co chyba za to że jeszcze nie wyjebali cię z roboty i dali ci robotę. Jeżeli ci coś nie pasi to się zwolnij jedna z drugą i trzecią. PROSTE.

DO POSTU NR 52

Warcholstwo, głupota, zacofanie, prostactwo, egoizm, brak rozumu, hitleryzm, fałszywy katolizm -na pokaz przez ciebie to wszystko przemawia i oczywiście inne epitety też, jakby dać ci broń to pewnie wszystkich byś pozabijał razem ze swoją świtą. Za grosz wstydu i rozumu i ty człowieku nazywasz się katolikiem co niedziela latasz do kościoła i klękasz przed Bogiem bijesz się w pierś i udajesz skruszonego a jak się zachowujesz w pracy przecież wiadomo że pracujesz w Starostwie to widać po twoich bazgrołach, lepiej idz s... rozwiń

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 00:58
0

Przestań pier***ić Reszka weź się za uczciwa robotę mówi ci to koleżanka z pracy.

Avatar
prorok / 21 kwietnia 2016 o 00:55
0

WY JESTEŚCIE NAPRAWDĘ POpier***ENI lepiej się weż za robotę próźniaku zatrudniony przez pisiorów a nie siedzisz na forum i pier***isz farmazony. Jak ci się coś nie podoba to się zwolnij nikt cię nie trzyma na siłe. Wiem kim jesteś i cię obserwuję jednego i drugą. Psy gończe pisiory z bożej łaski pieski sprzedawczyka co za PRL-u sprzedawał kolegów i koleżanki. Jebnijcie się w łeb jest was w powiecie 80 % zatrudnionych przez pisiorów, barany próźniaki i nieuki. Żygam na was wyjmijcie sobie słomę z butów zacofańcy. Pieprzę was mocno i tak będziecie rozliczeni za wasze kurestwa. Los wam odpłaci za wasze złe uczynki zło powróci do was tylko później się nie dziwcie dlaczego tak was doświadczył przeważnie zostaniecie ukarani po linni rodziny i będziecie się patrzyć na swoją głupotę i bardzo dobrze......

WY JESTEŚCIE NAPRAWDĘ POpier***ENI lepiej się weż za robotę próźniaku zatrudniony przez pisiorów a nie siedzisz na forum i pier***isz farmazony. Jak ci się coś nie podoba to się zwolnij nikt cię nie trzyma na siłe. Wiem kim jesteś i cię obserwuję jednego i drugą. Psy gończe pisiory z bożej łaski pieski sprzedawczyka co za PRL-u sprzedawał kolegów i koleżanki. Jebnijcie się w łeb jest was w powiecie 80 % zatrudnionych przez pisiorów, barany próźniaki i nieuki. Żygam na was wyjmijcie sobie słomę z butów zacofańcy. Pieprzę was mocno i tak bę... rozwiń

Avatar
Szczesc kaczorze / 19 kwietnia 2016 o 10:43
0

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

PO zachowywało pozory i robilo bardziej w białych rekawiczkach, obecne pisdzielce zachowuja sie jakby po nas to juz tylko potop i moze faktycznie tak bedzie.
Avatar
guest / 18 kwietnia 2016 o 22:58
0

Nie przesadzaj. Takiego szamba i rynsztoka jak prezentuje obecna władza powiatowa nigdy nie było. Takiego kumoterstwa, kolesiostwa i interesików na boku też jeszcze nigdy w Świdniku nie było. Żeby wbrew prawu swoich zatrudniać, żeby nieoficjalnie i na wpółlegalnie kasę wyprowadzać to przegięcie. Czy to już mafia powiatowa i to działająca pod szyldem powiatu w biały dzień? Jak wytłumaczyć zatrudnienie Wilka, Sadło, Zalewskiego, Lubasia, awans Kruczkowej, Kulakowej, Trocia, a do tego jeszcze Szczerba i Poździk?? Zwolnienia normalnych i merytorycznych pracowników. To wszystko było legalne?? Idą chłopaki całkiem po bandzie. Zatrudniają swoich i to bez żadnych kompetencji, no k...a chociaż odrobinę przyzwoitości i zdrowego rozsądku niech mają w swoich działaniach. Pokazali co sie dzieje jak trochę władzy dostaną. Zwyczajnie im odp....a. Tylko prywata i kręcenie lodów. Nie nadają sie do rządzenia! Rozczarowali sobą i tym Panom już dziękujemy. Myślę że to właśnie najbardziej boli Osinę, Kołoeziejczyka, Bialowąsa- wygrali los na loterii i zwyczajnie śpię....i a drugiej szansy mieć nie będą.

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

rozwiń
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2016 o 06:29
0
Sadło przyznaj wreszcie, że Osina otworzył szambo i sie wylało. Jeszcze tylko chwila i sie okaże kto z kim, gdzie i za ile. Żaden że starostów nie spadł z nieba. Każdy z nich gdzieś pracował, ma jakąś przeszłość i ma coś na sumieniu. Jeszcze jakieś dwa artykuły i wyjdą zlecenia żony Osiny, handelek żony Kołodziejczyka, nepotyzm klanu Białowąsów.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 22:20
0
A wogóle to widział ktoś Kołodziejczyka lub Osinę? Nie ma ich na fejsuniu!!! To przerażające!! To nienormalne !!! Czuje sie zdruzgotana i opuszczona!! Może coś im sie stało?? Jestem zaniepokojona!! Nie jem, nie śpię!! Dam na mszę ks. Surmie!! A może to Białowąs ich pozamykał, w jakimś sejfie trzyma swoje dwa skarbki!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 22:15
0
Okręt zwany starostwem tonie. Kapitana nie ma, bo o władze bije sie 3 idiotów Osina, Kołodziejczyk, Białowąs. Ich pomocnicy są jeszcze większymi idiotami: Kruczek, Sadło, Wilk, Zalewski, Łasak, Chudy. Pomagierzy okazali sie bezmózgimi tępakami: Szczerba, Lipniowiecka i Poździk. Ten okręt idzie na dno, nawet x. Surma nic nie może zrobić. Żal im dupę ściska bo na półmetku wyścigu już odpadli. dupa w powiecie i nici z miasta. Nikt wariatów nie wybierze. Władzę stracą a pis pokazał że rządzenie rozpocznie od sprawdzenia ile na boku spółka powiatowa O-K-B przywłaszczyła. Prokurator zbada Kołodziejczyka za zatrudnienie Wilka, Białowąsa za przekręt z Gałanem i Osinę za wpis o premier. Jak długo rządzić będą kryminaliści?
Okręt zwany starostwem tonie. Kapitana nie ma, bo o władze bije sie 3 idiotów Osina, Kołodziejczyk, Białowąs. Ich pomocnicy są jeszcze większymi idiotami: Kruczek, Sadło, Wilk, Zalewski, Łasak, Chudy. Pomagierzy okazali sie bezmózgimi tępakami: Szczerba, Lipniowiecka i Poździk. Ten okręt idzie na dno, nawet x. Surma nic nie może zrobić. Żal im dupę ściska bo na półmetku wyścigu już odpadli. dupa w powiecie i nici z miasta. Nikt wariatów nie wybierze. Władzę stracą a pis pokazał że rządzenie rozpocznie od sprawdzenia ile na boku spółka powiat... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 20:44
0

LSW24 - zgłaszam do prokuratury twoje posty nie będziesz więcej wypisywał głupot i nieprawny i obrażał ludzi.

idź spać i nie wal o tej porze

Avatar
urzędnik / 21 kwietnia 2016 o 01:31
0

LSW24 - zgłaszam do prokuratury twoje posty nie będziesz więcej wypisywał głupot i nieprawny i obrażał ludzi.

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 01:17
0

DO POSTU NR 52

Warcholstwo, głupota, zacofanie, prostactwo, egoizm, brak rozumu, hitleryzm, fałszywy katolizm -na pokaz przez ciebie to wszystko przemawia i oczywiście inne epitety też, jakby dać ci broń to pewnie wszystkich byś pozabijał razem ze swoją świtą. Za grosz wstydu i rozumu i ty człowieku nazywasz się katolikiem co niedziela latasz do kościoła i klękasz przed Bogiem bijesz się w pierś i udajesz skruszonego a jak się zachowujesz w pracy przecież wiadomo że pracujesz w Starostwie to widać po twoich bazgrołach, lepiej idz się lecz na miejscu Starosty to bym was pogonił. Co wasze święto się skończyło jak za poprzedniej władzy dostawałeś co miesiąc premię i kilka razy w roku podwyżki o o tym nie piszesz, i jeszcze inne obrywy a także twoje kolesiostwo tak samo. Powiedz ile zarabiasz i twoje koleżanki i koledzy z racji PIS-U przecież widać na stronie oświadczeń majątkowych że 4000 najmniej nie schodzi. Co nienawiścią pałasz do obecnej władzy bo co chyba za to że jeszcze nie wyjebali cię z roboty i dali ci robotę. Jeżeli ci coś nie pasi to się zwolnij jedna z drugą i trzecią. PROSTE.

DO POSTU NR 52

Warcholstwo, głupota, zacofanie, prostactwo, egoizm, brak rozumu, hitleryzm, fałszywy katolizm -na pokaz przez ciebie to wszystko przemawia i oczywiście inne epitety też, jakby dać ci broń to pewnie wszystkich byś pozabijał razem ze swoją świtą. Za grosz wstydu i rozumu i ty człowieku nazywasz się katolikiem co niedziela latasz do kościoła i klękasz przed Bogiem bijesz się w pierś i udajesz skruszonego a jak się zachowujesz w pracy przecież wiadomo że pracujesz w Starostwie to widać po twoich bazgrołach, lepiej idz s... rozwiń

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 00:58
0

Przestań pier***ić Reszka weź się za uczciwa robotę mówi ci to koleżanka z pracy.

Avatar
prorok / 21 kwietnia 2016 o 00:55
0

WY JESTEŚCIE NAPRAWDĘ POpier***ENI lepiej się weż za robotę próźniaku zatrudniony przez pisiorów a nie siedzisz na forum i pier***isz farmazony. Jak ci się coś nie podoba to się zwolnij nikt cię nie trzyma na siłe. Wiem kim jesteś i cię obserwuję jednego i drugą. Psy gończe pisiory z bożej łaski pieski sprzedawczyka co za PRL-u sprzedawał kolegów i koleżanki. Jebnijcie się w łeb jest was w powiecie 80 % zatrudnionych przez pisiorów, barany próźniaki i nieuki. Żygam na was wyjmijcie sobie słomę z butów zacofańcy. Pieprzę was mocno i tak będziecie rozliczeni za wasze kurestwa. Los wam odpłaci za wasze złe uczynki zło powróci do was tylko później się nie dziwcie dlaczego tak was doświadczył przeważnie zostaniecie ukarani po linni rodziny i będziecie się patrzyć na swoją głupotę i bardzo dobrze......

WY JESTEŚCIE NAPRAWDĘ POpier***ENI lepiej się weż za robotę próźniaku zatrudniony przez pisiorów a nie siedzisz na forum i pier***isz farmazony. Jak ci się coś nie podoba to się zwolnij nikt cię nie trzyma na siłe. Wiem kim jesteś i cię obserwuję jednego i drugą. Psy gończe pisiory z bożej łaski pieski sprzedawczyka co za PRL-u sprzedawał kolegów i koleżanki. Jebnijcie się w łeb jest was w powiecie 80 % zatrudnionych przez pisiorów, barany próźniaki i nieuki. Żygam na was wyjmijcie sobie słomę z butów zacofańcy. Pieprzę was mocno i tak bę... rozwiń

Avatar
Szczesc kaczorze / 19 kwietnia 2016 o 10:43
0

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

PO zachowywało pozory i robilo bardziej w białych rekawiczkach, obecne pisdzielce zachowuja sie jakby po nas to juz tylko potop i moze faktycznie tak bedzie.
Avatar
guest / 18 kwietnia 2016 o 22:58
0

Nie przesadzaj. Takiego szamba i rynsztoka jak prezentuje obecna władza powiatowa nigdy nie było. Takiego kumoterstwa, kolesiostwa i interesików na boku też jeszcze nigdy w Świdniku nie było. Żeby wbrew prawu swoich zatrudniać, żeby nieoficjalnie i na wpółlegalnie kasę wyprowadzać to przegięcie. Czy to już mafia powiatowa i to działająca pod szyldem powiatu w biały dzień? Jak wytłumaczyć zatrudnienie Wilka, Sadło, Zalewskiego, Lubasia, awans Kruczkowej, Kulakowej, Trocia, a do tego jeszcze Szczerba i Poździk?? Zwolnienia normalnych i merytorycznych pracowników. To wszystko było legalne?? Idą chłopaki całkiem po bandzie. Zatrudniają swoich i to bez żadnych kompetencji, no k...a chociaż odrobinę przyzwoitości i zdrowego rozsądku niech mają w swoich działaniach. Pokazali co sie dzieje jak trochę władzy dostaną. Zwyczajnie im odp....a. Tylko prywata i kręcenie lodów. Nie nadają sie do rządzenia! Rozczarowali sobą i tym Panom już dziękujemy. Myślę że to właśnie najbardziej boli Osinę, Kołoeziejczyka, Bialowąsa- wygrali los na loterii i zwyczajnie śpię....i a drugiej szansy mieć nie będą.

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

A wcześniej to jak było inaczej? Przecież tak samo. Król zatrudniał swoich, a co robiło PO czy teraz PIS? to samo:)

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Geocaching International Film Festival w CK
14 listopada 2019, 17:30

Geocaching International Film Festival w CK 0 0

W czwartek, 14 listopada o godz. 17.30 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zorganizowana zostanie lubelska edycja Geocaching International Film Festival.

Dostawca pizzy rozwoził coś jeszcze. Grozi mu więzienie

Dostawca pizzy rozwoził coś jeszcze. Grozi mu więzienie 5 0

Policjanci zatrzymali 22-letniego dostawcę pizzy. Jak się okazało, poza nią dostarczał także marihuanę.

Lublin: Jest wyrok dla radcy prawnego, który jechał po pijanemu i zaatakował policjantów

Lublin: Jest wyrok dla radcy prawnego, który jechał po pijanemu i zaatakował policjantów 2 5

Jest prawomocne rozstrzygnięcie w sprawie Ryszarda K. – radcy prawnego z Lublina. Odpowiadał on za jazdę po pijanemu i napaść na policjantów. Sąd odwoławczy utrzymał wyrok skazujący wobec prawnika.

A. Macierewicz otworzył inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji
film

A. Macierewicz otworzył inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji 0 10

Marszałek senior Antoni Macierewicz otworzył pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji.

Jak być aktywnym i nie wydać ani grosza? Darmowe zajęcia i atrakcje w Lublinie

Jak być aktywnym i nie wydać ani grosza? Darmowe zajęcia i atrakcje w Lublinie 0 1

Jesteś studentem i brakuje ci pieniędzy na rozrywkę? Seanse filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania literackie czy zajęcia sportowe, takie jak fitness, wspinaczka czy szermierka - dostępne są w Lublinie za darmo.

"Święty z Fortu Waszyngtona" w Miasto movie
13 listopada 2019, 19:00

"Święty z Fortu Waszyngtona" w Miasto movie 0 0

W ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) 13 listopada o godz. 19 odbędzie się projekcja filmu "Święty z Fortu Waszyngtona".

Świąteczne szaleństwo prezentowe - czyli co zrobić z nieudanymi prezentami?

Świąteczne szaleństwo prezentowe - czyli co zrobić z nieudanymi prezentami? 0 0

Grudzień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim świąteczne szaleństwo zakupowe. Już za niedługo sklepy wymienią wystroje swoich witryn na świąteczne, a wszystkich ogarnie zakupowa gorączka. Niestety, choć spodziewamy się otrzymać wymarzone prezenty, rzeczywistość często sprowadza nas na ziemię i okazuje się, że zamiast drona w naszej paczce znajdują się... skarpetki, lub inne niezbyt pożądane przedmioty. Czy można więc zrobić coś lepszego z naszymi prezentami, niż wyrzucić je do kosza? Okazuje się, że tak, a korzystając z serwisu pokato.pl można łatwo je sprzedać lub wymienić na coś ciekawszego.

Polska w czołówce najbardziej zadowolonych z życia krajów w Unii Europejskiej

Polska w czołówce najbardziej zadowolonych z życia krajów w Unii Europejskiej 0 6

Mieszkańcy Unii Europejskiej są coraz szczęśliwsi - wynika z raportu opublikowanego przez Eurostat. W gronie najbardziej zadowolonych z życia krajów znalazła się także Polska. Na czele rankingu uplasowali się za to Finowie.

Chełm: 27-latek zatrzymany w centrum. Policja dobrze go znała

Chełm: 27-latek zatrzymany w centrum. Policja dobrze go znała 1 0

Mężczyzna poszukiwany był 5 nakazami doprowadzenia do zakładu karnego wydanymi przez sąd. Wpadł w centrum miasta z niewielką ilością narkotyków, które miał przy sobie.

Biłgoraj: 30-latek wyskoczył z jadącego samochodu

Biłgoraj: 30-latek wyskoczył z jadącego samochodu 0 1

30-letni mieszkaniec Biłgoraja spędzi kilka najbliższych lat za kratkami. Mężczyzna chciał uniknąć zatrzymania i wyskoczył z jadącego samochodu

Lutnia na wiosnę chce powalczyć o awans

Lutnia na wiosnę chce powalczyć o awans 0 0

Lutnia Piszczac zajęła na półmetku rozgrywek pierwsze miejsce. Trener Henryk Grodecki: można było zgromadzić jeszcze więcej punktów

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami

Taniej z kartą seniora w ręku. Nowe miejsca na liście ze zniżkami 0 0

Zamość. Miasto aktualizuje listę miejsc, które honorują Zamojską Kartę Seniora. To przedsiębiorcy, firmy i instytucje oferujący zniżki mieszkańcom w wieku 60+. Wysokość ulg i zasady korzystania zależą wyłącznie od partnerów programu

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo]
film

Tranzyt Merkurego na tle Słońca. Niezwykłe zjawisko było widoczne w Polsce [wideo] 0 1

W poniedziałek (11.11) doszło do tranzytu Merkurego, czyli przejścia pierwszej i najmniejszej planety Układu Słonecznego przed tarczą Słońca. Zjawisko było widoczne częściowo w Polsce.

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii
16 listopada 2019, 10:00

Skarby Ziemi - Giełda Minerałów i Biżuterii 0

W dniach 16-17 listopada 2019 serdecznie zapraszamy na Giełdę Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”, która jest organizowana już po raz 52 w Lublinie przy Akademickiej 15. Giełda jest doskonałą okazją do podziwiania minerałów, skamieniałości, meteorytów, kamiennych ozdób, bursztynów, pereł oraz wyrobów wykonanych ze skarbów natury.

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki

Puławy: Budżet miasta na 2020 rok. Planują rekordowo wysokie wydatki 9 10

Trwają ostatnie prace nad projektem budżetu miasta Puławy na rok 2020. Dokument ma być gotowy przed 15 listopada. Z tego co wiemy, będzie on rekordowy pod wieloma względami. Zarówno pod względem wydatków, środków na inwestycje, jak i zadłużenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!