Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 maja 2010 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Zwolnienia grupowe w PZL Świdnik, Włosi wyrzucą 450 osób

0 51 A A

450 osób chce zwolnić jeszcze w tym roku świdnicka fabryka. O planowanych zwolnieniach grupowych zarząd poinformował właśnie związkowców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O planowanych zwolnieniach grupowych poinformował wczoraj na swojej stronie w internecie Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80” działający w PZL Świdnik. Zarząd PZL miał się spotkać ze związkowcami i powiedzieć im "o zamiarze kontynuowania zwolnień grupowych w PZL-Świdnik”.

Cały artykuł tutaj:
Zwolnienia grupowe w PZL Świdnik

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Solidarny Ksiądz / 21 maja 2011 o 22:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1275024355' post='294051']
A ty głupku jak nie masz nic ciekawszego i mądrego do powiedzenia to zamknij pysk, siedz cicho i nie zawracaj ludziom dupy!!!
[/quote]
Głupek to jesteś ty. A w dodatku jesteś skutkiem ubocznym miłości Solidarności do Kościólka (ojciec ksiądz spłodził dziecko matce - fanatyczce solidarności). I to ty zamknij pysk i nie zawracaj ludziom du...y.
Avatar
FanS. / 14 listopada 2010 o 10:34
0
Tylko mnie dziwi, że Włosi ten bałagan jeszcze tolerują.
Avatar
ziutek / 14 listopada 2010 o 01:49
0
zostawcie tych włochów w spokoju za to co się teraz dzieje są osoby na wysokich stanowiskach które powinny poleciec ze stołków to jedna wielka banda która zniszczyła ten zakład ich obwiniajcie a co mają do tego włosi
Avatar
ziutek / 14 listopada 2010 o 01:47
0
zostawcie tych włochów w spokoju za to co się teraz dzieje są osoby na wysokich stanowiskach które powinny poleciec ze stołków to jedna wielka banda która zniszczyła ten zakład ich obwiniajcie a co mają do tego włosi
Avatar
maxim / 30 lipca 2010 o 10:33
0
pan M. to układ wschodni takiego italiance potrzebuja
Avatar
dan / 22 lipca 2010 o 17:38
0
[quote name='pracownik fizyczny WSK' date='31 maj 2010 - 16:10 ' timestamp='1275315025' post='295386']
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic wspólnego
[/quote]


były zarząd, a w szczegolności pan majewski - dzialali i działają na szkodę zakładu!!!
[quote name='pracownik fizyczny WSK' date='31 maj 2010 - 16:10 ' timestamp='1275315025' post='295386']
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic... rozwiń
Avatar
pracownik fizyczny WSK / 31 maja 2010 o 16:10
0
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic wspólnego
Avatar
XELLOS / 30 maja 2010 o 10:32
0
NIe wiecie jak ukryc 130 baniek? To takie proste. Pamietajcie, ze nawet w trakcie audytu firma E&Y maiala dostep tylko do oficjalnych informacji. Caly zarzad PZL powinien zostac zwolniony a sprawa przekazana do prokuratora oraz sprawa o odszkodowanie od polskiego rzadu. LOL


Poproscie klechy nie zbiorke zrobia. Moze jakies cegielki jak na stocznie gdanska dla przykladu....
Avatar
7 / 29 maja 2010 o 21:08
0
To co się teraz dzieje to niewątpliwa wina Państwa i rządów po zmianach po 89 roku. To Państwo pozwoliło na to że w tej firmie rozpleniła się mafia Nikogo w zasadzie nie interesowało to co się dzieje w tej firmie !! Oczywiście była jakaś tam można nazwać fikcyjna rada nadzorcza która zbierała się tylko ze statutowych obowiązków. Jej członkowie inkasowali pieniądze. Napili się nażarli z mandarynami z PZL i spiepszali do siebie. A udzielna mafia robiła to co chciała !! lojalnie i dzielnie wspierana przez związki zawodowe. A teraz mafiozi (" kierownicy") jak mi wiadomo piszą rozpaczliwe maile do wierchuszki związkowej z błagalną prośbę o obronę!!!
To co się teraz dzieje to niewątpliwa wina Państwa i rządów po zmianach po 89 roku. To Państwo pozwoliło na to że w tej firmie rozpleniła się mafia Nikogo w zasadzie nie interesowało to co się dzieje w tej firmie !! Oczywiście była jakaś tam można nazwać fikcyjna rada nadzorcza która zbierała się tylko ze statutowych obowiązków. Jej członkowie inkasowali pieniądze. Napili się nażarli z mandarynami z PZL i spiepszali do siebie. A udzielna mafia robiła to co chciała !! lojalnie i dzielnie wspierana przez związki zawodowe. A ter... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 21:55
0
jendrek.pzl napisał:
Ten zakład to moloch.Komuna tam jeszcze śmierdzi niech dadzą mi 24 krotność pensji i powiem wtedy pocałować mnie w dupę.Warunki NA 370 na obróbce laminatu są tragiczne.Za 1500zł z dodatkami każdy znajdzie pracę proszę się nie oszukiwać.Na wydziałach prosi się o wiertło pędzelek kombinezon maskę i nie ma, czy to normalne? Mówią o oszczędnościach. Nierób powinien się tylko martwić że nie znajdzie pracy.Ten zakład to kwestia czasu.Ja osobiście teraz z perspektywy 5ciu lat twierdzę że straciłem czas i zdrowie.Pozdrawiam wszystkich z P.Z.LA JENDREK.PZL

wiesz co gówniarzu, nie wiesz na czym polegała komuna a wypisujesz bzdety. Bo za komuny to było wszystko, zawsze magazyny były pełne przeróżnych narzędzi potrzebnych pracownikom. Do nie tak dawna prowadziłam magazyn, i co, były w nim narzędzia zakupione jeszcze za komuny. A co do wynagrodzenia to nie było tak, ze prezes zarabiał 20 - 30 tys a pracownik 1.500, tylko prezes mial 2-3 krotną wysokość wynagrodzenia pracowników. A co do mówienia co do oszczędności to wszędzie tak jest. Najlepiej aby prezes - dyrektor żył jak król lew, a reszta chołoty tj. pracownicy w slamsach. A co do tego, że 5 lat zmarnowałeś, to z tego co widzę co sie dzieje w kraju, a tym bardziej na lubelszczyźnie to podejrzewam, że jak zostaniesz to i 30 lat zmarnujesz. Bo nic dobrego napewno nie będzie.

wiesz co gówniarzu, nie wiesz na czym polegała komuna a wypisujesz bzdety. Bo za komuny to było wszystko, zawsze magazyny były pełne przeróżnych narzędzi potrzebnych pracownikom. Do nie tak dawna prowadziłam magazyn, i co, były w nim narzędzia zakupione jeszcze za komuny. A co do wynagrodzenia to nie było tak, ze prezes zarabiał 20 - 30 tys a pracownik 1.500, tylko prezes mial 2-3 krotną wysokość wynagrodzenia pracowników. A co do mówienia co do oszczędności to wszędzie tak jest. Najlepiej aby prezes - dyrektor żył jak kr... rozwiń
Avatar
Solidarny Ksiądz / 21 maja 2011 o 22:36
0
[quote name='Gość' timestamp='1275024355' post='294051']
A ty głupku jak nie masz nic ciekawszego i mądrego do powiedzenia to zamknij pysk, siedz cicho i nie zawracaj ludziom dupy!!!
[/quote]
Głupek to jesteś ty. A w dodatku jesteś skutkiem ubocznym miłości Solidarności do Kościólka (ojciec ksiądz spłodził dziecko matce - fanatyczce solidarności). I to ty zamknij pysk i nie zawracaj ludziom du...y.
Avatar
FanS. / 14 listopada 2010 o 10:34
0
Tylko mnie dziwi, że Włosi ten bałagan jeszcze tolerują.
Avatar
ziutek / 14 listopada 2010 o 01:49
0
zostawcie tych włochów w spokoju za to co się teraz dzieje są osoby na wysokich stanowiskach które powinny poleciec ze stołków to jedna wielka banda która zniszczyła ten zakład ich obwiniajcie a co mają do tego włosi
Avatar
ziutek / 14 listopada 2010 o 01:47
0
zostawcie tych włochów w spokoju za to co się teraz dzieje są osoby na wysokich stanowiskach które powinny poleciec ze stołków to jedna wielka banda która zniszczyła ten zakład ich obwiniajcie a co mają do tego włosi
Avatar
maxim / 30 lipca 2010 o 10:33
0
pan M. to układ wschodni takiego italiance potrzebuja
Avatar
dan / 22 lipca 2010 o 17:38
0
[quote name='pracownik fizyczny WSK' date='31 maj 2010 - 16:10 ' timestamp='1275315025' post='295386']
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic wspólnego
[/quote]


były zarząd, a w szczegolności pan majewski - dzialali i działają na szkodę zakładu!!!
[quote name='pracownik fizyczny WSK' date='31 maj 2010 - 16:10 ' timestamp='1275315025' post='295386']
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic... rozwiń
Avatar
pracownik fizyczny WSK / 31 maja 2010 o 16:10
0
najprościej dodatkowo ukryć koszty w produkcji... a mianowicie jeśli coś na maszynie bądź ręcznie robi sie realnie 30 minut a technolog a dokładnie tzw "kalkulator" daje powiedzmy 20 minut no to nie mam pytań w skali całego zakładu, dziesiatek tysięcy części to poprostu duze "oszczednosci" bo wychodzi im zdecydowanie mniejszy koszt wyprodukowania czesci. a relanie nei ma to z tym nic wspólnego
Avatar
XELLOS / 30 maja 2010 o 10:32
0
NIe wiecie jak ukryc 130 baniek? To takie proste. Pamietajcie, ze nawet w trakcie audytu firma E&Y maiala dostep tylko do oficjalnych informacji. Caly zarzad PZL powinien zostac zwolniony a sprawa przekazana do prokuratora oraz sprawa o odszkodowanie od polskiego rzadu. LOL


Poproscie klechy nie zbiorke zrobia. Moze jakies cegielki jak na stocznie gdanska dla przykladu....
Avatar
7 / 29 maja 2010 o 21:08
0
To co się teraz dzieje to niewątpliwa wina Państwa i rządów po zmianach po 89 roku. To Państwo pozwoliło na to że w tej firmie rozpleniła się mafia Nikogo w zasadzie nie interesowało to co się dzieje w tej firmie !! Oczywiście była jakaś tam można nazwać fikcyjna rada nadzorcza która zbierała się tylko ze statutowych obowiązków. Jej członkowie inkasowali pieniądze. Napili się nażarli z mandarynami z PZL i spiepszali do siebie. A udzielna mafia robiła to co chciała !! lojalnie i dzielnie wspierana przez związki zawodowe. A teraz mafiozi (" kierownicy") jak mi wiadomo piszą rozpaczliwe maile do wierchuszki związkowej z błagalną prośbę o obronę!!!
To co się teraz dzieje to niewątpliwa wina Państwa i rządów po zmianach po 89 roku. To Państwo pozwoliło na to że w tej firmie rozpleniła się mafia Nikogo w zasadzie nie interesowało to co się dzieje w tej firmie !! Oczywiście była jakaś tam można nazwać fikcyjna rada nadzorcza która zbierała się tylko ze statutowych obowiązków. Jej członkowie inkasowali pieniądze. Napili się nażarli z mandarynami z PZL i spiepszali do siebie. A udzielna mafia robiła to co chciała !! lojalnie i dzielnie wspierana przez związki zawodowe. A ter... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 21:55
0
jendrek.pzl napisał:
Ten zakład to moloch.Komuna tam jeszcze śmierdzi niech dadzą mi 24 krotność pensji i powiem wtedy pocałować mnie w dupę.Warunki NA 370 na obróbce laminatu są tragiczne.Za 1500zł z dodatkami każdy znajdzie pracę proszę się nie oszukiwać.Na wydziałach prosi się o wiertło pędzelek kombinezon maskę i nie ma, czy to normalne? Mówią o oszczędnościach. Nierób powinien się tylko martwić że nie znajdzie pracy.Ten zakład to kwestia czasu.Ja osobiście teraz z perspektywy 5ciu lat twierdzę że straciłem czas i zdrowie.Pozdrawiam wszystkich z P.Z.LA JENDREK.PZL

wiesz co gówniarzu, nie wiesz na czym polegała komuna a wypisujesz bzdety. Bo za komuny to było wszystko, zawsze magazyny były pełne przeróżnych narzędzi potrzebnych pracownikom. Do nie tak dawna prowadziłam magazyn, i co, były w nim narzędzia zakupione jeszcze za komuny. A co do wynagrodzenia to nie było tak, ze prezes zarabiał 20 - 30 tys a pracownik 1.500, tylko prezes mial 2-3 krotną wysokość wynagrodzenia pracowników. A co do mówienia co do oszczędności to wszędzie tak jest. Najlepiej aby prezes - dyrektor żył jak król lew, a reszta chołoty tj. pracownicy w slamsach. A co do tego, że 5 lat zmarnowałeś, to z tego co widzę co sie dzieje w kraju, a tym bardziej na lubelszczyźnie to podejrzewam, że jak zostaniesz to i 30 lat zmarnujesz. Bo nic dobrego napewno nie będzie.

wiesz co gówniarzu, nie wiesz na czym polegała komuna a wypisujesz bzdety. Bo za komuny to było wszystko, zawsze magazyny były pełne przeróżnych narzędzi potrzebnych pracownikom. Do nie tak dawna prowadziłam magazyn, i co, były w nim narzędzia zakupione jeszcze za komuny. A co do wynagrodzenia to nie było tak, ze prezes zarabiał 20 - 30 tys a pracownik 1.500, tylko prezes mial 2-3 krotną wysokość wynagrodzenia pracowników. A co do mówienia co do oszczędności to wszędzie tak jest. Najlepiej aby prezes - dyrektor żył jak kr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 0

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 2

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 2 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 49 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!