Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 grudnia 2009 r.
10:34
Edytuj ten wpis

Bułgar oszukiwał na rulonik. Został za to aresztowany

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 11 A A

Sąd Rejonowy w Zamościu aresztował tymczasowo 27-letniego obywatela Bułgarii pod zarzutem oszustwa. Mężczyzna naciągnął, co najmniej trzy osoby na tak zwany rulonik. Stefanowi A. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przedświąteczną niedzielę na giełdę w podzamojskim Mokrem ściągnęły tłumy. Z okazji postanowił skorzystać pochodzący z Warny Stefan A., który chętnie pomagał kupującym rozmienić pieniądze.

– Mężczyzna miał przy sobie zwinięty w rulon plik banknotów 10-złotowych – opowiada Piotr Kapluk z zamojskiej policji. – Podczas rozmieniania pieniędzy z grubych na drobne oszukał trzy osoby na ponad 400 złotych.

Na czym polegało oszustwo? Osoba, która chciała rozmienić u Stefana A. na przykład 200 złotych, otrzymywała od Bułgara 19 banknotów 10-złotowych.

– Gdy po przeliczeniu stwierdzała brak jednego banknotu, podejrzany jeszcze raz brał do ręki plik rozmienionych pieniędzy, na oczach pokrzywdzonej osoby dołączał brakujący banknot i oddawał – opowiada Kapluk.

Dopiero przy robieniu sprawunków pokrzywdzeni zauważyli, że w ruloniku zamiast 20 banknotów 10-zlotowych mają tylko jeden.

Stróże prawa zatrzymali Stefana A., który ostatnio mieszkał w Radomiu. Mężczyzna wcześniej był już notowany.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karoly / 4 listopada 2011 r. o 11:59
czy ktos ost zostal oszukany w tarnobrzegu??
Avatar
bambosh / 11 maja 2010 r. o 11:51
king napisał:
kiedyś moja niezbyt rozgarnięta znajoma dała się nabrać w taki sposób

A moja kuzynka to"stara handlara"i bardzo rozgarnięta-i też dała się nabrać w Mokrem na to...
Avatar
Tranzyt / 10 maja 2010 r. o 16:49
beduin napisał:
A jak myślicie kto min. Bułgarów nauczył tych trików ?

No właśnie czy ktoś to jeszcze pamięta kogo min. Bułgarzy mieli za nauczycieli ? ale warto tu wspomnieć o cyganach Rumuńskich , Ukraińcach pobierających takie lekcje , wtedy wałki były bardzo powszechne i widać nauka nie poszła na marne Bułgarzy z niej korzystają do dziś ! Historia zatacza koło .
Avatar
Gość / 11 marca 2010 r. o 18:14
[url="http://www.youtube.com/watch#!v=FNPbfpt0mHg&feature=related"]http://www.youtube.com/watch#!v=FNPbfp...feature=related[/url]
Avatar
beduin / 11 marca 2010 r. o 16:03
perła napisał:
Ostatnio taki gostek był też na giełdzie przy kresowej miał taki zwitek 10 i też chciał zamienić , dwa razy mi proponował - Brechta :)

A jak myślicie kto min. Bułgarów nauczył tych trików ?
Avatar
chansik / 4 stycznia 2010 r. o 08:02
Mi też kiedyś proponował (że niby to mu się nie chce nosić drobnych). Jeszcze mi chciał dołożyć gratisa. Dopiero kilka razy "nie mam" załatwiło sprawę. Na takie propozycje to zawsze trzeba uważać!!!
Avatar
king / 30 grudnia 2009 r. o 23:02
kiedyś moja niezbyt rozgarnięta znajoma dała się nabrać w taki sposób
Avatar
perła / 30 grudnia 2009 r. o 21:03
Ostatnio taki gostek był też na giełdzie przy kresowej miał taki zwitek 10 i też chciał zamienić , dwa razy mi proponował - Brechta :)
Avatar
ja / 30 grudnia 2009 r. o 20:12
Giełda w Mokrym to jedno wielkie przestępstwo i w każdym kraju cywilizowanym gdzie jest przestrzegane prawo już dawno rozprawiono by się z bułgarską mafią ale nie w okolicach Zamościa.Tutaj nie tylko należy winić Policję ale również - władze gminy,władze miasta Zamość ,służbę celną,straż graniczną ,służby skarbowe a przede wszystkim zarządcę giełdy.
Avatar
bułgar / 30 grudnia 2009 r. o 13:03
NAJLEPIEJ JAK POSZEDŁBY TAM TEN PRACOWNIK POLICJI Z ZAMOŚCIA CO TO FOTKI W MUNDURZE HITLEROWSKIM POKAZYWAŁ W NECIE I HAILOWAŁ. KAŻDY BUŁGAR I OSZUST OD RAZU BY Z GIEŁDY UCIEKAŁ.PRZYNAMNIEJ BYŁBY SKUTEK PRZEBIERAŃCA.
Avatar
karoly / 4 listopada 2011 r. o 11:59
czy ktos ost zostal oszukany w tarnobrzegu??
Avatar
bambosh / 11 maja 2010 r. o 11:51
king napisał:
kiedyś moja niezbyt rozgarnięta znajoma dała się nabrać w taki sposób

A moja kuzynka to"stara handlara"i bardzo rozgarnięta-i też dała się nabrać w Mokrem na to...
Avatar
Tranzyt / 10 maja 2010 r. o 16:49
beduin napisał:
A jak myślicie kto min. Bułgarów nauczył tych trików ?

No właśnie czy ktoś to jeszcze pamięta kogo min. Bułgarzy mieli za nauczycieli ? ale warto tu wspomnieć o cyganach Rumuńskich , Ukraińcach pobierających takie lekcje , wtedy wałki były bardzo powszechne i widać nauka nie poszła na marne Bułgarzy z niej korzystają do dziś ! Historia zatacza koło .
Avatar
Gość / 11 marca 2010 r. o 18:14
[url="http://www.youtube.com/watch#!v=FNPbfpt0mHg&feature=related"]http://www.youtube.com/watch#!v=FNPbfp...feature=related[/url]
Avatar
beduin / 11 marca 2010 r. o 16:03
perła napisał:
Ostatnio taki gostek był też na giełdzie przy kresowej miał taki zwitek 10 i też chciał zamienić , dwa razy mi proponował - Brechta :)

A jak myślicie kto min. Bułgarów nauczył tych trików ?
Avatar
chansik / 4 stycznia 2010 r. o 08:02
Mi też kiedyś proponował (że niby to mu się nie chce nosić drobnych). Jeszcze mi chciał dołożyć gratisa. Dopiero kilka razy "nie mam" załatwiło sprawę. Na takie propozycje to zawsze trzeba uważać!!!
Avatar
king / 30 grudnia 2009 r. o 23:02
kiedyś moja niezbyt rozgarnięta znajoma dała się nabrać w taki sposób
Avatar
perła / 30 grudnia 2009 r. o 21:03
Ostatnio taki gostek był też na giełdzie przy kresowej miał taki zwitek 10 i też chciał zamienić , dwa razy mi proponował - Brechta :)
Avatar
ja / 30 grudnia 2009 r. o 20:12
Giełda w Mokrym to jedno wielkie przestępstwo i w każdym kraju cywilizowanym gdzie jest przestrzegane prawo już dawno rozprawiono by się z bułgarską mafią ale nie w okolicach Zamościa.Tutaj nie tylko należy winić Policję ale również - władze gminy,władze miasta Zamość ,służbę celną,straż graniczną ,służby skarbowe a przede wszystkim zarządcę giełdy.
Avatar
bułgar / 30 grudnia 2009 r. o 13:03
NAJLEPIEJ JAK POSZEDŁBY TAM TEN PRACOWNIK POLICJI Z ZAMOŚCIA CO TO FOTKI W MUNDURZE HITLEROWSKIM POKAZYWAŁ W NECIE I HAILOWAŁ. KAŻDY BUŁGAR I OSZUST OD RAZU BY Z GIEŁDY UCIEKAŁ.PRZYNAMNIEJ BYŁBY SKUTEK PRZEBIERAŃCA.