Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 stycznia 2020 r.
21:28

Jakie złe rzeczy robią ludzie w Zamościu. I gdzie

12 13 A A

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W minionym roku nastąpił wzrost naszych przedsięwzięć niemal w każdym obszarze działania. Mamy satysfakcję, że rzetelnie wykonując swoje zadania przyczyniamy się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa publicznego – ocenia Marian Puszka, komendant Straży Miejskiej w Zamościu.

Jeśli chodzi o postępowania w sprawach wykroczeń – odnotowano 5074 interwencje. W 2018 roku było ich... 1482. Większość z nich zakończyła się pouczeniem.

Z 640 w 2018 do 4130 w 2019 wzrosła liczba wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji.

Najwięcej interwencji zgłoszonych przez mieszkańców dotyczyła zagrożeń w ruchu drogowym.

Jak wyliczają funkcjonariusze, w 2019 podjęli 6818 interwencji. Z tego tylko na Starym Mieście – 2764!

– Trzeba by zobaczyć te niechlubne statystyki, o jakie interwencje dokładnie chodziło. Najprawdopodobniej o parkowanie i zachowanie czystości. Te dysproporcje między Starym Miastem a innymi osiedlami są od lat. Tu przyjeżdżają wszyscy turyści i wszyscy mieszkańcy. To tak jak porównywanie miasta z wsią – ocenia Maciej Spozowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto, który mieszka w centrum od 20 lat. – Zmieniło się przez ten czas bardzo. Było spokojniej ale mniej bezpiecznie. Można było oberwać albo zostać okradzionym. Teraz na Starym Mieście jest bezpieczniej, monitoring działa. Ale są tłumy i masowe imprezy, które tych ludzi dodatkowo przyciągają.

Przewodniczący dodaje, że zmienił się charakter wydarzeń organizowanych na Rynku. – To już nie są spektakle teatralne tylko popularna rozrywka. – Pewnie dlatego na drugim miejscu pod względem ilości interwencji są sąsiadujące z nami Planty. Tam dociera rozbawiona publiczność.

– Pewnie to kwestia interwencji z powodu wypalania śmieci. Dookoła osiedla są działki i w drugiej połowie roku to podniosło nam statystyki – przypuszcza Adam Dziuba, szef zarządu osiedla Zamczysko. W statystykach z I połowy 2019 roku Zamczysko było na ostatnim miejscu, bo przez 6 pierwszych miesięcy zeszłego roku strażnicy interweniowali tu zaledwie 22 razy. Po podsumowaniu 12 miesięcy ta liczba to 78 interwencji na Zamczysku. Osiedle o którym przewodniczący mówi, że to enklawa na obrzeżu miasta, ma spokojniejszych konkurentów – Janowice (61 interwencji) i Majdan (59 interwencji).

– Prosiliśmy o częstszą obecność straży na naszym osiedlu, faktycznie widać patrole, to działa profilaktycznie. Majdan i Janowice mają podobny charakter. Zdarzają się wypadki podrzucania śmieci czy picia alkoholu ale nie da się porównać z ruchem związanym z imprezami masowymi, które są na Starym Mieście – dodaje Adam Dziuba.

* 417 mandatów i 43 wnioski o ukaranie do sądu wystawili strażnicy w 2019

* 279 razy reagowali w sytuacji nieprawidłowości w postępowaniu ze zwierzętami, ich bezdomności lub niepożądanej obecności na terenie miasta(zwierzęta leśne i polne)

* 91 razy kontrolowano miejsca potencjalnego i faktycznego pobytu osób bezdomnych. Tyle samo skierowano próśb o uporządkowanie lub wykoszenie działek

* 438 osób odwieźli do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych

* 25 nietrzeźwych osób do miejsca zamieszkania

* 21 razy stosowali środki przymusu bezpośredniego

Gdzie i ile interwencji strażników miejskich w 2019

Stare Miasto 2764 * Planty 420 * Orzeszkowej-Reymonta 394 * Słoneczny Stok 378 * Partyzantów 358 * Kilińskiego 357 * Nowe Miasto 351 * Powiatowa 326 * Karolówka 293 * Zamoyskiego 265 * Promyk 235 * Św. Piątka 193 * Rataja 101 * Zamczysko 78 * Janowice 61 * Majdan 59

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2020 o 22:07
+13
Był kiedyś w Zamościu Małpi Gaj.
Avatar
Rene / 23 stycznia 2020 o 08:49
+5
Po co nam straż miejska przecież oni nic nie robią a te interwencję są wyssane z palca na polnej samochody stawiane na trawnikach schodząc z chodnika zastawione przejście a od czasu do czasu SM przejedzie się swojm samochodzikiem i tyle
Avatar
Kr / 23 stycznia 2020 o 10:08
+4
Stek bzdur!!!! Chodzą i wypisują mandaty za nieprawidlowe parkowanie i tyle!!!! A jak cos komus się dzieje zlego to tego nie widzą!!! A nawet twierdza ze oni nie są od tego!!!! ŻENADA NIE STRAŻ MIEJSKA!!!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 18:13
+1
Po co mają pilnować porządku i bezpieczeństwa jak z tego nie mają pieniędzy, lepiej stanąć z radarem w krzakach i trzepać mandaty. Nie raz przejechałem samochodem przez całą Polskę nigdzie nie ma kontroli a wjeżdżasz do Zamościa i już stoją w paru miejscach.
Avatar
Tomasz / 23 stycznia 2020 o 21:12
+1
Prawidłowe działanie ludzie muszą się uczyć stosować do przepisów, skoro są nie potrzebni to po co ludzie dzwonią, jak dzwonią to są potrzebni. Policja wszystkiego nie zrobi.
Avatar
Ot Zamość / 23 stycznia 2020 o 07:42
+1
Nic dziwnego. Właśnie tam są urzędy i obraduje Rada Miejska. Więc i patologii najwięcej. Gołębie srają a SM jeździ po Rynku Wielkim
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 06:58
0
Najwięcej mandatów wystawili wtedy gdy została starówka zmieniona na strefę zamieszkania byłem kilka dni pod rząd i widziałem jak na siłę pisali każdemu kto źle zaparkował niektórzy nie wiedzieli o zmianie stąd takie statystyki
Avatar
Rysiek / 23 stycznia 2020 o 18:09
0
komu to przeszkadzało?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 10:16
0
Zgadzam się z kimś kto napisał że to przeklęty zakątek świata bez perspektyw i możliwości rozwoju, ja uciekłem stąd kilka lat temu i to najlepsza decyzja jaka z żoną podjęliśmy. Ludzie po studiach wracają tutaj pracować w zabce
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 10:12
0
WYCHODZĄ Z PRACY PO 15 I ROZRABIAJĄ .NIE WYTRZYMUJĄ PRESJI ...
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 18:13
+1
Po co mają pilnować porządku i bezpieczeństwa jak z tego nie mają pieniędzy, lepiej stanąć z radarem w krzakach i trzepać mandaty. Nie raz przejechałem samochodem przez całą Polskę nigdzie nie ma kontroli a wjeżdżasz do Zamościa i już stoją w paru miejscach.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 06:58
0
Najwięcej mandatów wystawili wtedy gdy została starówka zmieniona na strefę zamieszkania byłem kilka dni pod rząd i widziałem jak na siłę pisali każdemu kto źle zaparkował niektórzy nie wiedzieli o zmianie stąd takie statystyki
Avatar
Tomasz / 23 stycznia 2020 o 21:12
+1
Prawidłowe działanie ludzie muszą się uczyć stosować do przepisów, skoro są nie potrzebni to po co ludzie dzwonią, jak dzwonią to są potrzebni. Policja wszystkiego nie zrobi.
Avatar
Rysiek / 23 stycznia 2020 o 18:09
0
komu to przeszkadzało?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 10:16
0
Zgadzam się z kimś kto napisał że to przeklęty zakątek świata bez perspektyw i możliwości rozwoju, ja uciekłem stąd kilka lat temu i to najlepsza decyzja jaka z żoną podjęliśmy. Ludzie po studiach wracają tutaj pracować w zabce
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 10:12
0
WYCHODZĄ Z PRACY PO 15 I ROZRABIAJĄ .NIE WYTRZYMUJĄ PRESJI ...
Avatar
Kr / 23 stycznia 2020 o 10:08
+4
Stek bzdur!!!! Chodzą i wypisują mandaty za nieprawidlowe parkowanie i tyle!!!! A jak cos komus się dzieje zlego to tego nie widzą!!! A nawet twierdza ze oni nie są od tego!!!! ŻENADA NIE STRAŻ MIEJSKA!!!
Avatar
Andrzej / 23 stycznia 2020 o 08:59
0
Jak przeklęte to wyparować sie!
Avatar
Rene / 23 stycznia 2020 o 08:49
+5
Po co nam straż miejska przecież oni nic nie robią a te interwencję są wyssane z palca na polnej samochody stawiane na trawnikach schodząc z chodnika zastawione przejście a od czasu do czasu SM przejedzie się swojm samochodzikiem i tyle
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 08:42
-5
Zamość to przeklęte miejsce :(
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!